reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zkušenost s Moneta Money Bank  (Přečteno 6265 krát)

Jirka Faltus

• Host
Zkušenost s Moneta Money Bank
« kdy: 13. 08. 2018, 09:34:20 »
Dávejte pozor, kam si ukládáte své peníze. Třeba já: Prachy jsou na účtu u Moneta banky. Jdu si vybrat hotovost na pokladnu. Pokladní zjistí, že mám dva týdny novou občanku. Chce si zapsat její nové číslo. Souhlasím, je to údaj, který zpracovávají ze zákona, tedy i bez souhlasu. Ona ale vytiskne lejstro, kde musím souhlasit se zpracováním osobních údajů nejen bankou, ale i dalšími firmami - výslovně jsou zmíněny Moneta auto a Moneta leasing, další jsou schovány pod výrazem členové finanční skupiny Moneta. Odmítnul jsem, souhhlas chci dát jen bance, dalším firmám odmítám. Výsledek? Banka mně odmítla vydat peníze. Bez souhlasu s předáváním mých osobních údajů třetím firmám své peníze dostat nemohu. Strávil jsem tam hodinu, potvrzeno několika nadřízenými a právním oddělením banky.
Pokud tedy chcete, aby o Vašich penězích rozhodoval někdo jiný, aby výplatu vašich peněz z běžného účtu podmiňoval jakýmkoliv souhlasem (dnes osobní údaje, zitra ?), pak je tato banka jasná volba. Ale jinak se jí obloukem vyhněte.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Karel

• Host
Re:Zkušenost s Moneta Money Bank
« Odpověď #1 kdy: 13. 08. 2018, 23:41:51 »
Co na to napsat? Schválně, kolik lidí podobných Vám se tady ještě najde. Co se mě týče, je mi to šumafuk, jestli mé osobní údaje budou lítat uvnitř banky nebo uvnitř bankovní skupiny. Ale buďte rád, že by to šlo vyřešit jedním podpisem na místě. Před pár dny jsem byl na jedné pobočce KBčka a tam si chlápek chtěl na pokladně vybrat peníze. Pokladní mu sdělila, že ty peníze sice na účtě má, ale v systému nemá podpisový vzor, tak mu ty peníze vydat nemůže. Samozřejmě tohle nebyla jeho domovská pobočka, tak si ten podpisový vzor nemohl vytvořit tam, ale musel na druhou stranu Prahy.

vojtisek

• Host
Re:Zkušenost s Moneta Money Bank
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2018, 07:53:24 »
eště by to šlo udělat takto: podepsat a hned následně podat odvolání souhlasu

Platby GoPay

reklama