reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Akcenta, spořitelní družstvo - obecná diskuze  (Přečteno 153053 krát)

Offline Dalibor Z. Chvátal

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
Akcenta, spořitelní družstvo - obecná diskuze
« kdy: 04. 02. 2010, 18:20:09 »
Vše záložně, jejich službách a produktech. Pište svoje zkušenosti, názory i otázky.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petra

• Host
Re: Akcenta, spořitelní družstvo - obecná diskuze
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2010, 15:43:35 »
Nikdy jsem neměla zkušenost se záložnami, ale přečetla jsem si článek, že objevila jedna u nás v Hradci. Tak jsem zkusila mrknout na jejich stránky a mají super účty - vedení a poplatky většinou žádné a dobré úročení na termíňácích. Bála jsem se docela jejich špatné pověsti z dřívějška, ale nakonec mě přesvedčilo to, že mají stejné podmínky jako banky, tzn. pojištění vkladů a tak, takže nemůžu o své peníze přijít. Zkusila jsem si tam založit účet a zatím spokojenost, účet u banky jsem zrušila a ušetřím 100kč měsíčně na poplatcích, což není na škodu a ještě se mi mezitím úročí úspory, takže za mě můžu doporučit ;D. Petra z Hradce

nori

• Host
« Odpověď #2 kdy: 04. 10. 2011, 16:22:27 »
Nyní nově:
Termínovaný vklad ÁČKO:
- nadprůměrně vysoký výnos až 4,5 %/3roky - ( za 1rok 3,5%)
- vklady pojištěny až do výše 100 000 Eur
- zdarma zřízení a vedení účtu
- jednoduché založení on-line přes internet
- úroky z vkladu vypláceny měsíčně na běžný účet u AKCENTA s.ú.d.
... hlavně ten poslední bod se mi velmi líbí ... to že úroky mi budou chodit již každý měsíc to zní lákavě nééé ?
Co vy na to ?

jjn

• Host
« Odpověď #3 kdy: 04. 10. 2011, 18:31:31 »
Já už si založil na 1 rok. Každopádně ještě zajímavé je MSD (Praha, Brno, Olomuc) a ER Banka.

Partyzan

• Host
« Odpověď #4 kdy: 05. 10. 2011, 07:20:37 »
Doporučil bych ještě WPB Capital. Sice teď snížili sazby jak jsem koukal, ale pořád jsou dost vysoko a ze záložen rozhodně nejlepší přístup. Super kočky za přepážkou a dobré kafčo :)))

Reklama

• Stálý člen

reklama

johnns

• Host
« Odpověď #5 kdy: 30. 10. 2011, 00:50:58 »
Máte někdo zkušenost s touto záložnou?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 30. 10. 2011, 01:39:18 »
Se záložnou nikoliv, ale s devizovou společností ano a nemůžu si stěžovat. Záložna pro mě v aktuální chvíli nemá atraktivní nabídku, proto ji nevyužívám, ale pokud se něco objeví, klidně využiji.

Robin

• Host
Re:Akcenta, spořitelní družstvo - obecná diskuze
« Odpověď #7 kdy: 26. 08. 2013, 09:37:31 »
Dobrý den, co si myslíte o rizikovosti podřízeného vkladu od Akcenty?
http://finance.akcenta.eu/rustovy-podrizeny-vklad-maximum.html

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26. 08. 2013, 10:25:24 »
Dle mého soukromého názoru není o nic rizikovější než dluhopisy firem, které mají určitou velikost a historii, ale zároveň nemají nějaký významný kredit.
Srovnal bych to třeba s dluhopisy Leo Expres. Ani do jednoho bych nešel, ale to je čistě můj osobní vztah k riziku a jiný člověk to bude vnímat odlišně.

MilanV

• Host
« Odpověď #9 kdy: 03. 02. 2014, 13:37:39 »
Milí diskutující, přesouvám se sem z vlákna MSD u mě skončilo :-) Neboť po výplatě z FPV jsem se rozhodl pro Akcentu :-) Věřím, že další zprávy budou již jen pozitivní o dobrém finančním zdraví této instituce a o úspěšném podnikání!

Jan

• Host
« Odpověď #10 kdy: 03. 02. 2014, 14:32:52 »
Milí diskutující, přesouvám se sem z vlákna MSD u mě skončilo :-) Neboť po výplatě z FPV jsem se rozhodl pro Akcentu :-) Věřím, že další zprávy budou již jen pozitivní o dobrém finančním zdraví této instituce a o úspěšném podnikání!

Predpokladam, ze jste na nic necekal a zavcasu jste si zridil TV u Akcenty, po jejich uleku z novych penez od klienu MSD snizili uroky tak, ze asi nikdo novy neprijde.

MilanV

• Host
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2014, 07:18:06 »
S přesunutím vkladu do Akcenty jsem měl spojené jisté obavy o fungování instituce, ale dneska jsem velmi překvapen... !!!

Na webu již visí jejich výroční zpráva za rok 2013 - http://www.finance.akcenta.eu/img/web/vz_asud_2013_final.pdf

Samozřejmě vkladový šok po pádu MSDčka na konci ledna / v únoru zaznamenán není, ten bude až ve zprávě/povinně zveřejňovaných informacích za první čtvrtletí 2014, ale stejně přečtení stojí za to. Mimochodem čísla k dílčím kategoriím pohledávek na stranách 35 a 37 jsou zajímavá, jen 24% úvěrů zcela v pořádku a v kategorii sledované potom necelých 49%, kapitálová přiměřenost 9,79 % také nic moc :-) Ale body rozhodně dávám za transparentnost.

Ani nevím, jak jsou na tom ostatní kampeličky, ale letmým pohledem po jejich webech se mi zdá, že Akcenta zveřejnila výroční zprávu za rok 2013 jako první.

Intri

• Host
« Odpověď #12 kdy: 15. 03. 2014, 08:11:10 »
Copak vám příklad MSD a WPB nestačil, abyste věděl, že výroční zpráva vůbec nic neznamená?:) Když se ČNB rozhodne Akcentu zlikvidovat pro příliš velký růst, může být sebezdravější, sebetransparentnější a sebeziskovější, ale prostě půjde do kopru. Pravda, výhodou pro Akcentu je, že se spolu s ostatními kamepličkami poučila včas a přestala konkurovat bankám. Takže je docela možné, že ČNB nebude mít důvod ji rušit.

jozinko

• Host
« Odpověď #13 kdy: 15. 03. 2014, 12:58:31 »
ja jsem nejak doted neslysel odpoved na to, proc jako by mela CNB chtit neco likvidovat...Bud instituce dodrzuje pravidla nebo ne a pak musi jit z kola ven...

MilanV

• Host
« Odpověď #14 kdy: 15. 03. 2014, 13:23:05 »
Já to beru tak, že sledovat zprávy z kampeliček (výroční zpráva, průběžné čtvrtletní reporty případně vědět, kdy se koná schůze, co bude na jejím programu a případně se zúčastnit) je asi tak to maximum, co jako družstevník - člen kampeličky můžu udělat.

Takže alespoň teď z výročky vím, že má Akcenta nějaké špatné úvěry, ale snad to taková krize není a s novými vklady z ledna (vč. mého:-) na tom bude asi dobře. Samozřejmě pokud se ČNB rozhodne konat, nenadělám vůbec nic. Ale jak jsem uvedl, je mi sympatické, že Akcenta informace netají a zveřejní je dost brzy.

Na fóru "MSD u mě skončilo" jsme řešili kam kdo dá peníze dál. Jsem zvědavej, jestli někdo neudělá z výroček kampeliček příp. smysluplných bank (EQUA, ERB, JaT) nějakou analýzu, kam se těch 12 mld. Kč vkladů přelilo :-)

Platby GoPay

reklama