reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zkušenosti s nebankovní půjčkou?  (Přečteno 139814 krát)

Stanislava

• Host
Zkušenosti s nebankovní půjčkou?
« kdy: 08. 03. 2015, 09:43:55 »
Ahoj.Chci se zeptat jaké máte kdo zkušenosti s nebankovními půjčkami?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenosti s nebankovní půjčkou?
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2015, 17:53:58 »
Otázkou je, co čekáš za odpověď (pokud to nemá být přímo nahrávka na to, abys sem za chvíli hodila "dobrou zkušenost s firmou xy, která dá úvěr každému a neřeší registry). Celkem bez obavy si můžeš vzít půjčku od velkých nebankovek jako Cetelem (tedy lze získat i velmi dobrý úrok) a Home Credit. Snadno dosáhneš i na kreditní karty, třeba taková GE je dává na počkání na pobočce. Pokud jsi v situaci, že ti tyto dvě ani žádná banka půjčku nedají, tak pravděpodobně na její splácení nemáš a nedoporučoval bych si půjčovat jinde. Firmy z autobusových zastávek a podobných zdrojů bych opravdu nedoporučil, často jim nejde vůbec o úvěr, ale o majetek klienta.
Ještě je tu Provident, který má sice krvavé úroky, ale jinak je to solidní firma - jejich zájem, je klienta podojit, ne zaříznout.

Stanislava

• Host
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2015, 11:50:41 »
Nene to opravdu nehodlám dělat někomu reklamu:)  Já právě nevím, o Home creditu jsem uvažovala že bych si zažádala o kreditku, ale tam je to prý přísný když si o ni žádáš..není tak jednoduchý ji dostat... a provident nevim..na ten jsem nenašla moc dobrý recenze.. hlavně potřebovala bych ty peníze tento měsíc tak nevím..u té nebankovní půjčky bych to měla hned..ale vím že jsou i podvodníci tak se do toho bojím jít když neznám nikoho kdo by stím měl zkušenosti. No a ten cetelem stím máš nějaký zkušenosti? nebo znáš někoho kdo si tam bral půjčku? koukala jsme na netu do diskuzí ale nic moc jsem o tom nenašla

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2015, 13:10:27 »
Ono především samo rozdělení bankovní/nebankovní je už dnes dost přežitek.
Na straně jedné bankou je formálně třeba Ferratum, u kterého bych byl hodně opatrný.
Na straně druhé třeba Home Credit nebo Cetelem by klidně bankovní licenci mohli dostat, kdyby opravdu chtěli: mají na to kapitál, systémy i zkušené lidi a licenční proces už si vyzkoušeli při získání licence platební instituce (konec konců, kapitál Air Bank vydělal Home Credit a většina jejích odborníků vyrostla právě v něm).

Prostě musíte si zhodnotit konkrétní společnost a konkrétní produkt, ne se řídit paušálním heslem banka/nebanka.

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2015, 13:21:29 »
Cetelem je taková obyčejná slušná nebankovka - kromě těch obyčejných klientů, kteří u nich mají obyčejné půjčky jsou zákazníky používající jejich produkty i fajnšmekři - abychom nechodili kolem horké kaše, konkrétně kreditní karty, protože mají nejlepší kurzy pro zahraniční transakce na trhu a z každé transakce vrací 2 - 4 % peněz zpět (kreditka je samozřejmě splácená v bezúročném období) a tato odměna jde i z peněz zákazníků, kteří platí úroky z obyčejných úvěrů.

Navíc někdy ve spolupráci s některými obchodníky připraví nějakou zajímavou akci jako 10 % sleva při nákupu na splátky (solidní nabídka, jelikož ji lze kombinovat i s jinými slevami poskytovaných obchodníkem), takže si na vybrané zboží stačí sjednat třeba minimální možný úvěr (3000 Kč - zbytek zaplatit samozřejmě nějakou "vracecí" kreditkou, třeba přímo tou od Cetelemu), od úvěrové smlouvy odstoupit do 14 dnů, případně jen předčasně spatit a pár korun úroků za několik dnů bohatě vykompenzuje několika stokorunovou slevu z ceny zboží.

Poměrně častou nabídkou, která se objevuje je nákup na splátky bez navýšení - obecně po několika zaplacených splátkách posílají rovnou i kreditní kartu k dalším nákupům, takže zákazníkem se lze stát poměrně snadno.

Nejspíš záleží na co ty peníze potřebuješ - pokud si chceš koupit konkrétní zboží, není totiž asi nic jednoduššího, než si ho vzít na splátky u Cetelemu a další úvěr lze pak řešit kreditní kartou (nicméně bych využíval bezúročné období), pak pravidelně zasílají nabítky na klasické úvěry, tedy prakticky předschválené, protože klienta už znají.

Abych jen nechválil, tak asi za "nejnekalejší" (vím, divné slovo) obchodní praktiku bych označil cpaní pojištění ke každému úvěrovému případu, které je nutno explicitně odmítat (ale tak se bohužel chovají i jiné instituce - lze se s tím setkat i v bankách) a pak ještě asi přítomnost rozhodčí doložky ve smluvní dokumentaci (kterou lze údajně odmítnout - bohužel jsem to nezjišťoval)...

A lze říct, že úvěrují poměrně odpovědně - já si pokoušel sjednat spotřební úvěr kvůli bonusu (poukázky na 5000 Kč do Alberta) v zimě 2013 a to jsem odešel s nepořízenou - asi tak 3 měsíce předtím než přišli s tou akcí jsem si totiž pořizoval bezúročný úvěr na 3 měsíce u Sberbank CZ a tehdy jse ho ještě neměl splacený - kromě toho jsem měl tehdy hypotéku a úvěr ze stavebního spoření, tak to jednoduše vyhodnotili, že více peněz mi už nepůjčí.

Takže závěrem asi tolik - pokud ti nepůjčí už ani v Cetelemu (nebo Home Creditu), tak jinde bych to už nezkoušel...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Mirek

• Host
« Odpověď #5 kdy: 17. 03. 2015, 21:36:43 »
Dobrý den, nevím už jak je to dlouho ale půjčoval jsem si tady (pujckadonepohody.cz) a nic moc jsem nepřeplatil takže za mě dobrý.Pokud ale máte problém s penězi,nebo vyjít nedávno jsem začal využívat služby finančního poradce tak kdyby ste měla zájem,pošlu tel.číslo,)

Tom

• Host
« Odpověď #6 kdy: 18. 03. 2015, 03:16:59 »
Prostě musíte si zhodnotit konkrétní společnost a konkrétní produkt, ...
... a na fóru taky toho, kdo radí. Komu budeš věřit? Janu Slaninovi nebo Mirkovi?

Stanislava

• Host
« Odpověď #7 kdy: 20. 03. 2015, 17:12:48 »
Děkuju všem za odpovědi.Komu věřit nevím,ještě to všechno promyslim

Robert

• Host
« Odpověď #8 kdy: 22. 03. 2015, 10:37:51 »
Záleží hodně na tom zda uvažujete o dlouhodobé nebo krátkodobé půjčce. Dále také od částky.Pokud částka kterou si chcete půjčit není nijak vysoká a víte že ji např. za měsíc, max. dva splatíte je lepší třeba to ferratum z těch nebankovních společností je to asi to nejmenší zlo. Pokud ale uvažujete o větší částce, a o dlouhodobějším splácení je lepší vzít si např. kreditku nebo půjčku v bance. to už si musíte rozmyslet pořádně sama o co vlastně stojíte.

Stanislava

• Host
« Odpověď #9 kdy: 23. 03. 2015, 18:09:40 »
Půjdu do toho ferratumu.Viděla jsem na něj teď reklamu a působí to na mě vcelku dobře.Právěže si nechci půjčovat větší částku,potřebuji to jen do konce dubna. to by mohlo do těch bezúročných 30 dnů vyjít tak je to pro mě asi teď nejvýhodnější.Do kreditky jsem se rozhodla že nepůjdu splácela bych ji ještě v 50:)

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #10 kdy: 23. 03. 2015, 18:28:37 »
Ferratum je banka :-) Je to úsměvné, ale je to tak. Asi tolik k rozlišování bankovních a nebankovních půjček.
A jejich poplatky mi tedy přijdou pekelně mastné.

Na malé částky, které chcete rychle splatit, je podstatně výhodnější běžná kreditní karta, ať už od banky nebo nebanky.
I když potřebujete hotovost, tak poplatek za výběr z bankomatu je v řádu jednotek procent a totéž měsíční úrok. Přijde mi to mnohonásobně výhodnější, než zaplatit u Ferrata tisícovku či více za to, že si na měsíc a půl půjčíte několik málo tisíc.

Pokud kreditku použijete jednorázově, tak přece není důvod ji splácet do 50.

RRob

• Host
« Odpověď #11 kdy: 22. 01. 2016, 11:08:59 »
Cetelem je taková obyčejná slušná nebankovka...
Takže závěrem asi tolik - pokud ti nepůjčí už ani v Cetelemu (nebo Home Creditu), tak jinde bych to už nezkoušel...

Jsou mnohem slušnější nebankovky než je cetelem teda. Kdybych tě měl parafrázovat tak je Cetelem ta úplně poslední možnost. A jak se tu rozebíralo, záleží na co potřebujete půjčit. Pro podnikatele je třeba ok stránka pujckypodnikatelum, pro běžné půjčky bych doporučil spíš zařídit kreditku, většinou se vyplatí.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #12 kdy: 22. 01. 2016, 12:37:20 »
Cetelem je taková obyčejná slušná nebankovka...

Jsou mnohem slušnější nebankovky než je cetelem teda. Kdybych tě měl parafrázovat tak je Cetelem ta úplně poslední možnost. A jak se tu rozebíralo, záleží na co potřebujete půjčit. Pro podnikatele je třeba ok stránka pujckypodnikatelum, pro běžné půjčky bych doporučil spíš zařídit kreditku, většinou se vyplatí.

Cetelem už především není nebankovka, ale pobočka zahraniční banky BNP Paribas Personal Finance :-)

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 22. 01. 2016, 12:42:39 »
No, jo... Petr Protivínský, datum narození 24.09.1983 málem králem když po veleúspěšných portálech se zprostředkováním půjček vytasil s dalším "pro podnikatele" ;D ...a myslel si, že nebude průhledný jako sklo, když začne po všech diskusních fórech rozsévat odkazy na svůj další přiblblý zbastlený web, vždyť ono to zaručeně fungovalo stokrát, tak proč to nezkusit ještě jednou, že...

Když to neumíš, tak to radši nedělej.
« Poslední změna: 22. 01. 2016, 12:52:51 od fremantle »

Anton

• Host
« Odpověď #14 kdy: 19. 02. 2016, 11:09:36 »
No, jo... Petr Protivínský, datum narození 24.09.1983 málem králem když po veleúspěšných portálech se zprostředkováním půjček vytasil s dalším "pro podnikatele" ;D ...a myslel si, že nebude průhledný jako sklo, když začne po všech diskusních fórech rozsévat odkazy na svůj další přiblblý zbastlený web, vždyť ono to zaručeně fungovalo stokrát, tak proč to nezkusit ještě jednou, že...

Když to neumíš, tak to radši nedělej.

To má být ona stránka pujckypodnikatelum.cz? Jméno Protivinského mi nic neřiká, co provedl/provádí? Já si od nich teda pujčil :-\, a jako je to v klidu, ale zajímám se..

Platby GoPay

reklama