reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ  (Přečteno 312483 krát)

Martina

• Host
PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ
« kdy: 12. 11. 2010, 10:05:34 »
Mám dotaz... Jaký je nejlevněji způsob, jak převést peníze z USA do ČR? Chci každý měsíc odeslat určitou částku na český účet.
Díky za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re: PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2010, 11:07:51 »
Velmi tezko. Transakce bude zpoplatnena na obou stranach, jak v bance, ze ktere se bude platba odesilat, tak v te, kde se bude prijimat.
Znamy ma ucet v USA a nakonec to resi tak, ze si vypise sam sobe sek a necha si ho proplatit v Ceske sporitelne. Na americke strane ho to nestoji nic, na ceske strane 1 % z castky (2 % kdyby to bylo v hotovosti) minimalne 100 Kc.
Moznosti zahranicnich bankovnich prevodu (vcetne devizovych spolecnosti) se zabyvam v tomto clanku;
www.mesec.cz/clanky/jak-prijmout-platbu-ze-zahranici/

Martina

• Host
« Odpověď #2 kdy: 12. 11. 2010, 11:18:33 »
Já právě potřebuju stále v česku platit nějáký věci a když odjedu, budu tyto peníze posílat máme, která to ze svého účtu bude platit. Nevím tedy, jak by to šlo s šekem, nemám s tím žádné zkušenosti. Ale pozjišťuji, děkuju za info.

Offline Dalibor Z. Chvátal

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
« Odpověď #3 kdy: 12. 11. 2010, 12:29:26 »
Šek: Nejlépe do ČS, poplatek min. 100 Kč. Nebo poslat na účet do Citibank (zdarma), nebo přes MoneyGram.

Pokud byste to potřebovala pravidelně, existuje i řešení převodu přes kartu a další alternativy. Více v soukromé zprávě.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. 11. 2010, 18:41:14 »
Ten šek bude asi opravdu nejlepší varianta. Teď jen, jak vyřešit, aby ho matka dostala.
1) jestli je to možné, tak jí udělat disponentem na účtu (aby mohla ty šeky vypisovat sama) a poslat jí prázdnou šekovou knížku. Když bude potřebovat peníze, vypíše si šek na potřebnou částku a předloží ho v ČS k proplacení. Ovšem pozor, standardní doba proplacení je 40 dní. Já si nechal proplácet šek z Německa a jen těsně to bylo pod 30 dní
2) není-li to možné, poslat šekovou knížku podepsanou a matka si doplní částku a datum

Další z možností je poslat peníze v hotovosti ve speciální plastové obálce jako cenné psaní. Z ČR do USA by to stálo i s pojištěním kolem 100 Kč, v opačném směru tedy předpokládám cenu obdobnou. Doručení by mohlo být i rychlejší než proplacení toho šeku, cena stejná. Ona si pak zajde směnit USD do nějaké banky nebo směnárny. Zvláště u některých směnáren lze získat velmi dobrý kurz - tedy pokud to není zrovna na Václaváku http://www.mesec.cz/clanky/vitejte-v-praze-legalni-kradeze-prazskych-smenaren/ .

Pak je, jak Dalich psal, možnost např. posílat si to na kreditní kartu od Citibank nebo vkladní knížku Poštovní spořitelny. To sice vyřeší problém se zpoplatněním na české straně, ale nikoliv problém se zpoplatněním na straně americké :(. Nakonec bude možná nejlepší ta pošta.

Pak mě ještě napadlo nechat si vydat k US účtu platební kartu a tu poslat do ČR. Matka by pak s ní platila nebo vybírala z bankomatu. Ovšem kolik si americké banky účtují za výběr z cizích bankomatů v zahraničí a jak počítají kurz netuším. Když dělal Dalich test konverzních kurzů, tak nejhorší byla zrovna americká Diners club.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 13. 11. 2010, 17:19:32 »
MoneyGram a Western union jsou hodně drahé. Sice je převod okamžitý, ale kurzy a poplatky jsou vražedné.
Ještě mě napadlo MoneyBookers ti jsou schopni zařídit levné bankovní převody, ale osobní zkušenost s nimi nemám.
Každopádně dle mého názoru varianta s posláním peněz v hotovosti v obálce jako pojištěné cenné psaní bude nakonec asi nejméně problémová a asi i nejlevnější

Martina

• Host
« Odpověď #6 kdy: 17. 11. 2010, 16:22:30 »
Dekuju za mozne varianty. Pouziju tedy bud postu nebo tu platebni karty poslu do CR,pokud by tam nebyly moc vysoke poplatky za vybery. Kazdopadne jste mi pomohli. Dekuju.

Jiri Novak

• Host
« Odpověď #7 kdy: 20. 02. 2011, 15:11:16 »
Nejlevnější způsob je asi Moneybookers, kde je poplatek za poslání peněz asi jenom 1% a dá se posílat přes internet peníze mezi bankami v jakýchkoli zemích.

Pokud posílá někdo někomu jinému, tak odesílatel pošle vnitrostátně oenáze na svůj účet u Moneybookers a vyzvedneš si je zase vnitrostátním převodem ze svého účtu.

Funguje bezpečně, používám to již asi 5 let.

....hezkej pokus dát tam vlastní affirate kód  ;D
« Poslední změna: 20. 02. 2011, 16:36:13 od Patrik Chrz »

Mikes

• Host
« Odpověď #8 kdy: 21. 03. 2011, 19:17:08 »
Funguje moneybookers v US? V seznamu dostupnych zemi maji jenom US Virgin Islands.

martin

• Host
« Odpověď #9 kdy: 06. 05. 2011, 19:04:07 »
mám dotaz chci převést peníze pomocí moneygramu 700 eur přesně a nevim jakej za to bude poplatek  muže mi někdo poradit?

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
« Odpověď #10 kdy: 06. 05. 2011, 20:50:48 »
mám dotaz chci převést peníze pomocí moneygramu 700 eur přesně a nevim jakej za to bude poplatek  muže mi někdo poradit?

https://www.moneygram.com/wps/portal/moneygramonline/home/estimator/

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 06. 05. 2011, 21:22:09 »
Můžu se dotázat z jakého důvodu převádíš takto vysokou částku pomocí MoneyGram? Chápu to tak, že ty chceš někomu zaplatit 700 EUR? To příjemce požaduje použít tento způsob platby? Pak je to krajně podezřelé.
Firmy tento způsob platby obvykle nevyžadují, znamená to totiž pro ně vysokou administrativní zátěž - pracovník firmy by musel jít osobně částku vyzvednout na pobočku MoneyGram a následně vložit na bankovní účet. Není jediný rozumný důvod, proč by firma požadovala tento způsob platby.
Výhodou MoneyGram (stejně jako známější Western Union) je expresní převod (peníze mohou být na místě určení za několik minut), jsou to tak služby vhodné např. v případě nenadálé potřeby peněz v zahraničí (okradení, ztráta dokladů,...). Druhou "výhodou" je vysoká anonymita převodu a faktická nedohledatelnost osoby, která peníze vyzvedla (např. na falešné nebo odcizené doklady). Proto tyto služby využívají často různí podvodníci, viz: http://www.mesec.cz/clanky/financni-podvody-na-internetu/ (např. "anglická auta", "nigerijské dopisy", atd).
Solidní firma bude nejspíše vyžadovat klasický bankovní převod, což můžeš udělat přes svojí banku, nebo levněji přes devizovou společnost: http://www.mesec.cz/clanky/zahranicni-platby-s-dobrou-devizovou-spolecnosti-usetrite/

Marcela

• Host
« Odpověď #12 kdy: 07. 11. 2011, 14:11:24 »
nevite nekdo kolik bude stat prevod penez z londyna do CR? z angl uctu na cesky ucet..dekuji

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
« Odpověď #13 kdy: 07. 11. 2011, 14:15:56 »
nevite nekdo kolik bude stat prevod penez z londyna do CR? z angl uctu na cesky ucet..dekuji
Odesílatele zpravidla cca do 40 GBP a příjemce od 0 do 2000 Kč.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 07. 11. 2011, 15:50:02 »
Dve z ceskych bank maji prichozi platby ze zahranici zdarma Citi a Zuno. Ucet u Zuno je navic zdarma, takze se vyplati zridit i k tomuto ucelu. Pro prijimani malych castek idealni (osobne jsem vyzkousel jednou nekolik desitek €, podruhe mikroplatba 3 € ). Pro vetsi castky se nevyplati z duvodu nevyhodnych kurzu. Zde se zase vyplati devizove spolecnosti (trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-podminky-procistily-trh-devizovych-spolecnosti-nektere-neprezily/), poplatek v radu desitek korun a lepsi kurzy nez u banky.

Platby GoPay

reklama