reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ  (Přečteno 312465 krát)

fremantle

• Host
Re:PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ
« Odpověď #135 kdy: 13. 12. 2015, 00:38:28 »
Myslel jsem RoklenFX... Obchody s cizími měnami začali nabízet poměrně nedávo (předtím působili na trhu jako Finance Zlín) a používají pro to velkoobchodní platformu Currency Cloud (která poskytuje API i jiným společnostem v zahraničí, které se zabývají směnami, například i nechvalně proslulé TransferWise).

Po Novém roce by měli zpřístupnit i online platformu, kde půjde příkazy zadávat rovnou, možná se s nimi do konce roku s nimi domluvím na přístupu do "betaverze" a zkusím nějaké testovací obchody, abych měl nějakou zkušenost - zatím jsem s nimi obchodoval jen jeden obchod telefonicky se smíšenými výsledky ("prioritní" platba trvala hrozně dlouho, platbu jsem si posílal do jiné banky, než ve kterých mají zákaznické účty, posílali ji přímo z účtu Currency Cloud a přišla až následující den po datu vypořádání - nešlo teda o úplnou tragedii, stačilo by mi ale pokud by dokázali platby vypořádat v D+0 mezi bankami, v nichž mají zákaznické účty, tak uvidím jak to bude řešené v platformě).

Aktuálně bylo slušné to, že na směny nezávisle na objemu uplatňovali zaváděcí marži 0,08 %, takže co se kurzu týče si nemůžu stěžovat, ale tato výhoda zřejmě po Novém roce taky padne a začnou uplatňovat standardní ceníkové (těch 0,14 % platí pro obchody nad 10.000 EUR, další "level" - a sice oněch 0,08 % bude až pro směny nad 100.000 EUR, naopak směny nad a pod 1000 EUR budou obchodovány s marží 0,24 %, resp. 0,29 %, což už odpovídá sazbě třeba u Akcenty nebo EasyChange. Vůči nim se mi aspoň pro směny nad 10.000 EUR líbí v tom, že by měl být kurz transparentnější a není třeba devizovku ukecávat o každý haléř (a každá stokoruna je zase dobrá), nebo se podivovat nad vyjádřeními typu, že devizovka má hodně eur, tak další nepotřebuje (jak se mi stalo kdysi v EasyChange) a pod.

Zatím asi tolik, že na základě dosavadních zkušeností doporučit nemůžu, na to mám k dispozici zatím příliš málo relevantních údajů, ale minimálně za zvážení stojí. Ale taky třeba vím, že relativně dobré podmínky se dají získat i u Akcenty, minimálně individuální sazebník, kde nejsou zpoplatňovány směny s nižšími obejmy (a zaslat ekvivalent pár tisíc korun  do Polska bez poplatku se mi už taky hodilo), bohužel to neplatí až tak pro spready, ty mají trochu horší.

No a co se Valutomatu (resp. Valuto.com, jak se společnost nyní nazývá) týče, tak ano, spread mezi aktuální nabídkou a poptávkou může být opravdu jen 2 haléře, to závisí jaké objemy se momentálně obchodují s danou měnou, ale tohle je kurz, za který směna proběhne s jiným uživatelem systému - pak je tady ještě provize, resp. marže provozovateli - tedy samotnému Valutu, která je odvislá zase od toho, jaké objemy byly v systému zobchodovány za posledních 30 dní. Aktuálně se začíná na 0,2 % při obratu do 1 milionu Kč (sazbu aspoň pozitivně upravili v posledním ceníku z původních 0,3 %, čím už může trochu konkurovat devizovkám) a končí až na 0,06 % (ale ta platí při obratu až nad 60 milionů Kč). Dále je třeba připočíst i náklady za odchozí platby - "standardní" převod (D+1) stojí pro poslání Kč 5 Kč, pro EUR 20 Kč. Tyto dvě měny sice umožňují i platbu "zdarma", ale tak vypořádání trvá až 3-4 dny. Zcela nepochybně lze Valutomat zvážit jako alternativu, spíše ale asi pro nižší objemy, které devizovky znevýhodňují a nyní začali nabízet obchody i pro další měny a umožňují třeba poměrné levné převody do skandinávských zemí (NOK, DKK a SEK od 8,50 Kč do 21 Kč), což zase devizovky nabídnou o něco dráže a brzy by měly přibýt i další měny (HUF, RON)...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Prajzik

• Host
« Odpověď #136 kdy: 05. 03. 2016, 20:27:43 »
Potreboval bych prevest CHF ze statu mimo EU. Dival jsem se na valuto i ostatni a vypada to, ze tuto menu neprevadeji. Dik.

nik

• Host
« Odpověď #137 kdy: 22. 02. 2017, 18:39:38 »
Nejlepsi pro prevod do zahranici je urcite TransferWise - CENSORED
Pokud to posles pres tenhle odkaz prvni prevod je uplne zdarma, vsechny ostatni prevody jsou podle toho, kolik posilas (10 000kc do Anglie a platila jsem 60 korun). Zadne jine poplatky se neplati. Hned na úvodní stránce si zvolíte, jaké měny budete převádět a ihned vidíte výslednou částku kterou obdrzi osoba ktere to posilate (vcetne poplatku ktere jsou minimalni a urcite nizsi nez v bance).

Ziju v Anglii takze pres TransferWise posilam dost casto, penize jsou na uctu do 4 dnu vetsinou ale driv, s bankovnim prevodem se to vubec neda porovnat. Stalo se mi i ze jsem omylem zadala spatny ucet a kdyz jsem si toho vsimla tak mi to bez problemu vratili (trvalo to asi 2 dny) super pristup :-)

« Poslední změna: 23. 02. 2017, 06:36:57 od Patrik Chrz »

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #138 kdy: 23. 02. 2017, 06:38:20 »
A je, TW opět vyplácí 50 liber za 3 ulovené klienty, že? To jsou pak všechny diskuse zaplavené příspěvky "TW i na zlomenou nohu", bez ohledu jak (ne)výhodně vychází vzhledem k použitému kurzu (oproti jiným devizovkám)

Platby GoPay

reklama