reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ  (Přečteno 312472 krát)

Mega

• Host
Re:PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ
« Odpověď #30 kdy: 03. 04. 2012, 23:04:21 »
Dalsi spam  8) : podivejte se na Money Polo. Nekde na foru uz jsem psal o jejich sluzbach. Mezi UK a CR posilaji zdarma: v UK maji ucet v Barclays (kancelar maji jen v Chiswick, pro me je to 2 hodiny cesty), v Cechach v CS, RB a CSOB. Minuly tyden poslal jsem penize, ve stejny den jsem mel koruny na ucte v CSOB. Perfektni, doporucuji!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Eva Lupačová

• Host
« Odpověď #31 kdy: 30. 04. 2012, 18:04:13 »
Dobrý den,

jen jsem se chtěla podělit o svou zkušenost s posíláním peněz do zahraničí, resp.zpátky domů do Čech z Anglie. V Londýně už žiju skoro dva roky, o Opal Transfer jsem sice od známých slyšela a tady v Británii je to rozšířená služba, co se posílání peněz z Británie týče. Já sama jsem jej ale nikdy nepoužila, protože až do nedávna jsem nepotřebovala posílat peníze domů do Česka - vždycky jsem si peníze vybírala z mého anglického účtu až doma z českého bankomatu (mám výhodný účet u anglické banky, která nezpoplatňuje výběry z bankomatu v zahraničí) a pak je vyměnila za koruny. Když jsem nakonec já potřebovala převést peníze z Anglie do Čech, uvažovala jsem právě o Opalu, ale pak jsem se na jednom setkání českých a slovenských profesionálů ze City náhodou dozvěděla o možnosti platit domů online, z bankovního  účtu nebo kartou přímo na český účet - služba je Xendpay, ta britská společnost se jmenuje RationalFX. Reference byly dobré, tak jsem to zkusila. Nejdřív jsem se musela zaregistrovat online a pak jsem posílala nejdřív jen 100 liber - poplatky byly 4 libry, kurz relativně dobrý. Bylo mi řečeno, že platba by měla přijít do jednoho nebo dvou dnů - platbu jsem prováděla z domova debetní kartou ve čvrtek pozdě odpoledne a peníze na můj účet u Komerční banky v Čechách přišly potom v úterý. Jak jsem si nejdřív neuvědomila, bylo to proto, že v pátek následujícího dne a v pondělí byly tady v Anglii státní svátky (Bank Holiday a Velikonoční pondělí)... Takže prakticky ta platba vlastně opravdu přišla do druhého dne. Žádné další poplatky jsem ve své anglické bance neplatila, ani v té české, protože platba přišla z jejich českého účtu jako domací platba. Výhodou podle mě je, že člověk nemusí nikam chodit ani volat, může platit kdykoliv kdy potřebuje, klidně uprostřed noci. Co jsem se dívala na jejich české stránky, tak údajně posílají platby do celého světa - i když určitě nemůžou posílat peníze úplně kamkoliv - takže jak se tady ptal někdo předtím, jak poslat peníze z Rakouska do ČR, nejspíš by to tam fungovalo taky, jen nevím, za jaký poplatek. Když jsem zjišťovala informace o té britské společnosti, co tu službu provozuje, působí v Británii poměrně dlouho - 7 let (já ji předtím neznala, v Británii je takových devizových firem spousta), ale ta služba v češtině je zřejmě nová, jinak by o tom Češi a Slováci tady v UK určitě něco věděli. No abych to tady příliš nenatahovala - moje zkušenosti jsou zatím dobré.
Eva

Puma

• Host
« Odpověď #32 kdy: 22. 10. 2012, 19:22:15 »
A preco si poslala cez tu firmu ked je to drahsie o 25%  ako cez Opal Transfer???  :) No ale fajn ked si spokojna...

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 23. 10. 2012, 01:28:14 »
Diskuse na podobne tema probiha i zde:
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1147262&p=9121421#p9121421
Obecne plati, ze tyto mikroptebni spolecnosti se diky nizkym poplatkum vyplati na male platby (ovsem stejnou sluzbu poskytne rozsirenejsi moneybookers, pripadne Paypal, pokud ho pritistrana ma), ale s rostouci castkou vychazi lepe uz devizova spolecnost. Dalsi vyhodou devizovky s licenci CNB je mnohem vetsi pravni jistota, obzvlast, jde li o vetsi penize. Nekteri si mozna vzpomenou na PayPay, kde hodne lidi prislo o hodne penez.
Jinak musim napsat, ze v posledni dobe me nemile prekvapila Fortissimo, posilal jsem 40 000 HUF a kurz nic moc (dokonce horsi, nez v bance :( ). Pravda diky poplatku jen 100Kc a male velikosti castky to vyslo vyhodneji, ale i tak jsem cekal trohu lepsi podminky.
Pro male platby v € je momentalne asi nejvyhodnejsi easychange.cz (maji i specialni sluzbu pro drobne platby www.europlatba.cz), protoze maji kuz jen 6 haleru od stredu a nulove poplatky (bez ohledu na vysi castky). Na pozadani jsou pry ochotni prevest i GBP, ale nezkousel / nepotreboval jsem.

Maxchura

• Host
« Odpověď #34 kdy: 12. 12. 2012, 10:59:33 »
Jak nejvýhodněji převést větší peníze ze soukromého účtu z Ruska na soukromý účet v CR ? Přes moneybookers se mi zdají kurzy dost špatné ( navíc to bude rubl-euro-kc) pro větší transakci.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 12. 12. 2012, 11:23:12 »
Rozhodně devizovku.
Kterou? No, takovou, která
1) bude obchodovat s,měnovým párem RUB/CZK
2) dá nejlepší podmínky
Nějaké tipy jsem dával zde:
 http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1181520

fremantle

• Host
« Odpověď #36 kdy: 12. 12. 2012, 12:46:19 »
Preferovaná bude určitě devizová společnost, bohužel zrovna nevím, která obchoduje rubl, třeba Fortissimo nebo Akcenta nemají v kurzovních lístcích měnový pár RUB/CZK (to nemusí nevyhnutelně znamenat, že by v individuálních případech jinou měnu nemohli směnit), SAB obchoduje měnový pár EUR/RUB (i to by navzdory dvojí konverzi mohlo vyjít lépe než např. bankovní převod), takže to bude chtít obvolat více společností a zjistit si výsledné podmínky.
Alternativně, pokud by to bylo nějak úplně nevýhodné, Volksbank od letoška nabízí výhodnější podmínky na došlou "Rubl platbu" s poplatkem 100 Kč (rubly pak nakoupí za jejich kurz deviza-nákup) nebo v případě, že peníze budou odesílány z ruské Sberbank, lze využít Sberbank platbu, kde je příchozí platba zdarma (poplatky bank za zahraniční převod na ruské straně nicméně nepoznám).

Milos

• Host
« Odpověď #37 kdy: 03. 03. 2013, 23:46:23 »
Zdravim,

v jednom prispevku nahore pisete :"Dalsi vyhodou devizovky s licenci CNB je mnohem vetsi pravni jistota, obzvlast, jde li o vetsi penize. Nekteri si mozna vzpomenou na PayPay, kde hodne lidi prislo o hodne penez."

Znamena to tedy, ze me vklady u devizove spolecnostni jsou pojistene stejne jako prostredky na bankovnim uctu??? Existuje obecne nejaka realna moznost, jak muzu prijit o sve prostredky u devizove spolecnosti - nahly krach, nejaky Cesky tunel atd.

Diky za odpoved.

BG

• Host
« Odpověď #38 kdy: 04. 03. 2013, 12:17:13 »
ja osobne pouzivam CurrencyFair pro prevody do PL, funguje perfektne, velmi nizky spread :) jde to i do USA a zpet.

David

• Host
« Odpověď #39 kdy: 15. 03. 2013, 13:34:19 »
Zdravím chtěl bych se zeptat nebo poradit, jak poslat peníze ze zahraničí sem do ČR

Konkrétně z Philipín..Bych potřeboval poslat 250 USD  sem do ČR ale jak a přes co je to nejlehčí nějak se vtom systému nevyznám MoneyGram apd...Poštou to taky platce nemůže poslat jelikož na Philipínach Obálky roztrhnou a koukaj dovnitř, takže bych snad ani mi nic nepřišlo přes Paypal nám to taky nejde jelikož nevím kolik mám limit pro přijetí a Kreditní kartu s učtem tam zadávat nechci..Tak jestli je nějaka jiná možnost z Učtu na učet se bojím že to bude mastný jak bejk...a zřizovac si kvůli tomu Zuno či Citibank nechci...tak jestli by byla nějaka rada.
Děkuji.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 15. 03. 2013, 19:05:40 »
No, dal sis tam moc omezujících faktorů. Zbývají následující možnosti:

1) hotovostní služby jako MoneyGram a Western Union - tato varianta je pro plátce relativně drahá. Nevím jaký mají ceník na Filipínách, ale od nás tam by to stálo 27 USD přes WU, ceník MG jsem nenašel.

2) převod - zde se částka skládá ze dvou částí - poplatek odesilatele své bance a poplatek příjemce (tebe) jeho bance. Druhé části se lze vyhnout právě založením účtu u některé z bank přijímající zahraniční platby zdarma, což je např. právě Zuno.
Mimochodem do konce března stále běží akce "doporuč klienta", když tě někdo doporučí (rád to udělám :D, stačí mi přes fórum poslat soukromou zprávu), dostaneš za zřízení účtu 300 Kč (a já taky :D ).

Nic jiného mě nějak moc nenapadá.

Jana

• Host
« Odpověď #41 kdy: 20. 04. 2013, 12:42:26 »
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaká by pro mne byla nejvýhodnější varianta/kombinace bank v situaci, kdy musím převádět EUR na CZK

Mé veškeré příjmy jsou z EU, v průměru kolem 2000 eur měsíčně. Chodí mi zdarma na účet v Zuno. U Zuna nelze eura vybrat, pouze převést na korunový účet. Při každém převodu přijdu ve srovnání např. s VIP kurzem směnárny (který mám na zákaznickou kartu na jakoukoliv částku) zhruba o 550 korun měsíčně. Bydlím v Praze a nemůžu si jen tak zajet autem do ciziny vybrat z bankomatu.

(Vyplatilo by se např. Fio v kombinaci s nějakou devizovkou? Nebo něco jiného? Nikdy jsem u žádné devizové společnosti nebyla, tudíž ani nevím, jak to chodí.)

Díky za odpověď.

Jana

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 21. 04. 2013, 04:00:33 »
Možností je víc. Jednou z nich je převod ze Zuna jako sepa platba za 180 Kč na účet devizovky, která EUR smění na CZK.
Některé devizovky jsem zmiňoval zde: http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-podminky-procistily-trh-devizovych-spolecnosti-nektere-neprezily/, úplný seznam osob s devizovou licencí má ČNB

Varianta 2 je podobná jen s využitím FIO. Příchozí platba za 1 EUR, dále převést na účet devizovky za 2 EUR, nebo zdarma, pokud má devizovka účet u FIO nebo na Slovensku (určitě má Akcenta a FIO, nejspíše i Fortissimo, možná i další).

Varianta 3 je to samé, jen s variantou zasílání plateb na některý německý účet. Snadné je zřízení účtu u VR Bank Zittau. Provoz účtu ale není zcela zdarma, je třeba platit 5 EUR ročně za platební kartu (bez ní nejde ovládat internetové bankovnictví) a několik centů za pohyb. Jsou i bezplatné účty, např. DKB.DE, ale tam se mi účet zřídit nepodařilo (někteří jiní Češi měli větší štěstí; příjem od německého zaměstnavatele by mohl dost pomoci).
VR Bank Zittau účtuje při výběry ze zahraničních bankomatů prý velmi dobré kurzy, takže by byla i varianta jednou za měsíc vybrat kartou Žitavské banky z českého bankomatu.

Varianta 4
Nechat si posílat výplatu přímo na účet devizovky. Klade to ale trochu větší nároky na odesilatele platby, musí uvádět nějako identifikaci platby, podle které devizovka pozná, že je to "tvoje" platba. Také je pak omezený manévrovací prostor mezi tebou a devizovkou co se směnných kurzů týče.
« Poslední změna: 21. 04. 2013, 04:06:53 od Patrik Chrz »

Jana

• Host
« Odpověď #43 kdy: 23. 04. 2013, 09:50:26 »
Díky moc za odpověď.

Napadlo mě ještě - pokud bych měla účet u Fio, který si založím v ČR -a účet má dvě varianty: českou a slovenskou. Pokud si nechám z eurozóny poslat eura na slovenskou variantu účtu a pak je jenom převedu na českou variantu účtu u Fio, nebude to úplně celé bez poplatku? (že by se mohl člověk vyhnout i těm 25,- za příchozí platbu). Nebo je tam nějaký háček?

Jana

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 23. 04. 2013, 10:58:18 »
Zalezi na tom, jestli pujde o ucet zalozeny v CR, nebo na Slovensku.
Pokud pujde o ucet zalozeny na Slovensku, tak tam jsou prichozi europlatby ze zakona zdarma.

U uctu zalozeneho v CR to je slozitejsi. Oficialne jsou uctovane i ty transakce, ktere jsou poslane na slovensky alias (tedy kod banky 8330 a slovensky SWIFT), ale pokud je to poslano jako SEPA (a ne jako TARGET2), tak to v praxi uctovano neni - popisoval jsem v tomto clanku
www.mesec.cz/clanky/jake-jsou-rozdily-mezi-platbou-sepa-a-target2/

Platby GoPay

reklama