reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Koupit byt či pozemek v rekreační oblasti?  (Přečteno 38497 krát)

erdeco

• Host
Koupit byt či pozemek v rekreační oblasti?
« kdy: 06. 06. 2015, 21:24:35 »
Zdravím,

delší dobu se rozhoduji, kam investovat peníze. Už jsem se tu dříve radila, zatím jsem se nerozhodla. Hledám menší nájemní dům v Brně (to se zatím nedaří). Byty už spíše ne, neboť už tři k pronájmu vlastním a ceny jsou už dnes tak vysoké, že pochybuji, že se vyplatí kupovat další. Pozemky v okolí měst též předražené - zjišťuji, že se vyplatí koupit už hotový dům než pozemek, a potom na něm stavět. Říkám si tedy, že je třeba kupovat tam, kde je ještě relativně levně. Napadá mne oblast Trojanovice v Beskydech, koupit tam pozemek, popřípadě tam potom postavit na pronájem nějaké bungalowy. Nebo tam pořídit rekreační objekt za účelem pronájmu. Co myslíte? Nebo se mám dále držet bytů a kupovat zase malé byty?
http://www.sreality.cz/#!/detail/prodej/pozemek/bydleni/trojanovice-trojanovice-/2485268572#img=0&fullscreen=false

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Koupit byt či pozemek v rekreační oblasti?
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2015, 07:23:56 »
K pronájmu rekreační nemovitosti jsem poměrně skeptický.
Kdo chce chatu, kam bude často jezdit, ten si raději koupí vlastní, protože dlouhodobý pronájem by málokdo uživil. Takže jen krátkodobý pronájem, ale při těch cenách, za kolik se dnes dá krátkodobý pronájem sehnat (stačí kouknout na booking.com) moc nevěřím, že se to vyplatí (je třeba počítat tak s 20 % využitím nemovitosti, pokud není v nějaké extra atraktivní lokalitě, např. v lyžařském středisku), občas si s kamarády něco pronajmeme a vždy si říkám, jestli se tohle může majiteli za tu cenu vyplatit.

To už větší budoucnost vidím v nákupu pozemku a držení po dobu několika let a následném prodeji (ať už s domem, nebo bez).

erdeco

• Host
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2015, 09:17:41 »
No muselo by to být v horách, aby byla obsazenost léto i zima. Dle www.e-chalupy.cz se dá dostáhnout obsazenosti ca. 4 měsíce. Dle velikosti objektu a atraktivity prostředí lze účtovat ca. 9 tisíc za týden. Výhodou může být, že se tam človek může na důchod přestěhovat nebo že ta nemovitost bude mít velký pozemek, který se časem snad zhodnotí. A možná budou lidi preferovat opět dovolenou v ČR, jak z důvodů finančních, tak z důvodu potíží v Evropě (špatná ekonomická situace Řecka, uprchlíci na jihu, odklon od muslimských zemí atd.)

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2015, 10:03:24 »
No muselo by to být v horách, aby byla obsazenost léto i zima. Dle www.e-chalupy.cz se dá dostáhnout obsazenosti ca. 4 měsíce. Dle velikosti objektu a atraktivity prostředí lze účtovat ca. 9 tisíc za týden. Výhodou může být, že se tam človek může na důchod přestěhovat nebo že ta nemovitost bude mít velký pozemek, který se časem snad zhodnotí. A možná budou lidi preferovat opět dovolenou v ČR, jak z důvodů finančních, tak z důvodu potíží v Evropě (špatná ekonomická situace Řecka, uprchlíci na jihu, odklon od muslimských zemí atd.)

Myslím si, že ohledně pronájmu rekreačních nemovitostí platí totéž jako u ostatních pronájmů: má-li jít o alespoň jakžtakž pasivní příjem (takový, který Vám nebrání v jiných aktivitách), musí jít o nemovitost, kterou máte po ruce. Jednou jsem s přáteli byl v chatě (velké historické stavení v pohraničí), kde majitelé takto pronajímali přízemek a sami bydleli v prvním patře. To funguje. Jakmile ale bydlíte 100 či více km daleko, začíná být problém: každý víkend v sezóně utratíte několik set korun jen za cestu, a strávíte celý den cestou tam a zpět, předáváním, přebíráním a různými prostoji. Nemluvě o nákladech na inzerci, úklidové prostředky, praní prádla atd. Nebo si musíte najmout místního člověka, který to bude dělat za Vás. A je otázka, jestli to je pak ještě zajímavé.

A vždy budete mít konkurenci lidí, kteří ten dům zdědili, takže nemají potřebu amortizovat investici.

To, co píšete v poslední větě, je ryzí spekulace. Samozřejmě, může Vám to vyjít, ale šance je podle mne malá, protože balancujete na hraně negativního scénáře (okolnosti musí být na jednu stranu dost špatné, aby se splnily podmínky, se kterými počítáte, na druhou stranu ne tak špatné, aby byl problém i u nás, protože to pak lidé nebudou trajdat po dovolených po venkově).

Stefan

• Host
« Odpověď #4 kdy: 15. 01. 2018, 13:49:47 »
Pokud by byl zajem mam na prodej 8500 metru pozemku za hodne dobrou cenu v beskydech blízko dorotanky

Reklama

• Stálý člen

Michal

• Host
« Odpověď #5 kdy: 24. 05. 2018, 11:31:24 »
Já myslím, že pronájem rekreační nemovitosti je blbost, to je lepší vzít si na ni hypotéku https://www.porovnej24.cz/hypoteka-rekreacni-objekt-musite-vedet-jeste-pred-sjednanim a mít ji ve svém vlastnictví.....pokud je v zajímavé oblasti kde se očekává růst cen, tak se ještě zhodnotí

Olina Finková

• Host
« Odpověď #6 kdy: 07. 10. 2018, 20:00:53 »
Zdravím, také bych nešla osobně do rekreačního zařízení. Myslím si že se to v dnešní době ani nevyplatí, když spousta lidiček jede na dovolenou do zahraničí a tady u nás zůstávají rekreační areály takřka prázdné. Vidím to když jsme jako rodina na dovolené. Být tebou šla bych do toho menšího bytu v Brně jak píšeš? https://www.eurobydleni.cz/search-form/. I my takhle sehnali pronájem a jsme spokojeni.  Ani slovem neuvažujeme o tom, že by jsme se přestěhovali. Hodně úspěchů O.

Platby GoPay

reklama