reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: ZKUŠENOSTI S FIRMOU DRFG-DLUHOPISY  (Přečteno 68832 krát)

J.DOSÁ

• Host
ZKUŠENOSTI S FIRMOU DRFG-DLUHOPISY
« kdy: 11. 06. 2015, 17:50:28 »
DOBRÝ DEN, MÁ PROSÍM NĚKDO ZKUŠENOSTI S FIRMOU DRFG? KONKRÉTNĚ INVESTOVÁNÍM DO DLUHOPISŮ? NABÍZÍ ÚROK AŽ 7,5%,
NA 5 LET, VÝPLATA KUPONŮ PO KAŽDÉM MĚSÍCI...PORTFOLIO MAJÍ ROZLOŽENÉ DO VÍCE OBLASTÍ, VYPADÁ ROZUMNĚ.
DĚKUJI ZA INFO. J.D.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:ZKUŠENOSTI S FIRMOU DRFG-DLUHOPISY
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2015, 18:57:28 »
jsou na trhu pomerne novi, na nejake relevantni zkusenosti si budete tedy muset pockat. slibovany vynos bude odpovidat riziku

Jan Novák

• Host
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2015, 21:07:20 »
Výnos neodpovídá riziku.

Tomáš Drbal

• Host
« Odpověď #3 kdy: 10. 11. 2015, 16:42:15 »
Hele, tak dluhopisy jsem si koupil, peníze mi každý měsíc na účet chodí, tak za mě v poho. Vyhodnotil jsem to, jako dobrou investici s ohledem na to, že investují do konzervativních oblastí a poskytují celkem dost informací o hospodaření veřejnosti. Navíc vykazují celkem zajímavý růst.  A FANDÍ KOMETĚ! Tomáš

Lelek

• Host
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2015, 20:04:03 »
Díky za tip. Dluhopisy jsem sice teprve začal tak nějak řešit, ale určitě si tuhle společnost budu držet v paměti. Kdyžtak aktualizuj zkušenosti, budu to tu sledovat  :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

KarelVlk

• Host
« Odpověď #5 kdy: 24. 11. 2015, 22:08:02 »
Hele, tak dluhopisy jsem si koupil, peníze mi každý měsíc na účet chodí, tak za mě v poho. Vyhodnotil jsem to, jako dobrou investici s ohledem na to, že investují do konzervativních oblastí a poskytují celkem dost informací o hospodaření veřejnosti. Navíc vykazují celkem zajímavý růst.  A FANDÍ KOMETĚ! Tomáš

;D ;D Kometa není argument - spíš, kde je prospekt? Co jsou to konzervativní oblasti? Co je to "celkem dost informací" Co je to "zajímavý růst"?

Carmen

• Host
« Odpověď #6 kdy: 25. 11. 2015, 12:12:33 »
NO,

To, že DRFG nezveřejňuje na svých stránkách normální finanční výkazy, je pro vydavatele dluhopisů poměrně neobvyklé. Že Google vůbec nenajde prospekt, už je neobvyklé dost. Že najde  na http://www.cnb.cz/miranda2/export/sites/www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/vykon_dohledu/pravomocna_rozhodnuti/prilohy/S-Sp-2014_00166_CNB_573.pdf , flastr od ČNB již o něčem svědčí (přinejmenším o nepečlivosti).

U investic (obzvláště v ČR) platí dvojnásob: důvěřuj, ale prověřuj !!!

Petr

• Host
« Odpověď #7 kdy: 09. 12. 2015, 18:59:13 »
Co je podle Vás : nejsou normální finanční výkazy?
Pokud se podívám do Justice- Obchodního rejstříků firmy DRFG a.s. a firem které vlastní. Všechny výkazy tam jsou.:  https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=634839. Nejdřív se podívám a pak píšu. :-(.

Tak nevím nevím , nějak mi to hlava nebere.

Petr

• Host
« Odpověď #8 kdy: 09. 12. 2015, 19:06:33 »
Přečetl jsem si Váš odkaz na který odkazujete a když si to přečtu, pak to chápu tak, že  "flastr od ČNB"  byl protože Ondřej Záruba v diskusi na webu reagoval na článek o dluhopisech, kde dokládal, že všechny dokumenty firma má v pořádku, a dal odkaz apod. a že tedy článek není o firmě DRFG a jeho dluhopisech. Provinil se tedy tím, že informace pustil na veřejnost, ikdyž dluhopisy DRFG jsou neveřejné! A to dle zákona nelze. Tak to tedy chápu já. Chápe to někdo jiný jinak? Z toho tedy nemůžem usuzovat o firmě a jeho kvalitě nic pro tuto diskusi.

NO,

To, že DRFG nezveřejňuje na svých stránkách normální finanční výkazy, je pro vydavatele dluhopisů poměrně neobvyklé. Že Google vůbec nenajde prospekt, už je neobvyklé dost. Že najde  na http://www.cnb.cz/miranda2/export/sites/www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/vykon_dohledu/pravomocna_rozhodnuti/prilohy/S-Sp-2014_00166_CNB_573.pdf , flastr od ČNB již o něčem svědčí (přinejmenším o nepečlivosti).

U investic (obzvláště v ČR) platí dvojnásob: důvěřuj, ale prověřuj !!!

Věra

• Host
« Odpověď #9 kdy: 10. 12. 2015, 13:06:37 »
Je to spíše o tom, že se společnost tváří že neučinila veřejnou nabídku a tudíž NEPODLÉHÁ dozoru ČNB, schválení prospektu. V tom je asi jádro pudla.

Ing.Ladislav Kašpar

• Host
« Odpověď #10 kdy: 31. 12. 2015, 20:43:10 »
Dobrý silvestrovský večer,
v červenci jsem dluhopisy zakoupil na doporučení jednoho známého finančního poradce. Zatím vše funguje přesně podle pravidel, měsíčně chodí výnos na účet. Riziko je i u státních dluhopisů, pořád je to jenom kus papíru, který není krytý. S pozdravem L.Kašpar :)

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 02. 01. 2016, 11:56:40 »
Dobrý silvestrovský večer,
.. Riziko je i u státních dluhopisů...

Tak takhle bych to rozhodně nesrovnával... A určitě nechcete srovnávat, co se rizika týká, např. české státní dluhopisy s dluhopisy přes zmíněnou společnost....(?)

Jan Altman

• Host
« Odpověď #12 kdy: 07. 01. 2016, 08:39:50 »
Pro všechny jupíky co se spoléhají na "doporučení známého", "dost informací z letáčku" a sponzoring Komety.

Selským rozumem je při zvažování investice do korp. dluhopisů především důležité důkladně vědět, čím se korporace uživí, kde hodlá vydělat (osobně - min. 20%), aby mohla polovinu zisku (s náklady na správu atd.) vyplácet investorům a stále něco vydělat. A to není vůbec málo, vůbec lehké a vůbec bezpečné v dnešní době, zajímalo by mě tedy, kde se schovává ten podnikatelský zázrak na vydělávání.

Položte si otázku, znáte kromě marketingových obecných propagačních frází (které jsou přirozeně líčeny velice slibně) od "známého finančního poradce", který je motivován provizí za úpis dluhopisů právě vám, tak znáte všechny firmy v jejich skupině, jakou mají historii, jak jsou skutečně velké, čím a kolik vydělávají? Dokážete si najít, kolik skupina vydělá na půjčených penězích?

To, jak je firma prezentována na veřejnosti a co sponzoruje je profesionálnímu investorovi naprosto ukradený. To všechno se dá koupit, marketingově dobře prodat, chvílí být super slavný a vzbudit super důvěru, a najednou krachnout a nemít nic. A spoustě naivků co si mysleli že zázračně vydělají jen spolehnutím se "dobré doporučení", zbydou prázdné papírky pro pláč.
To neplatí jen pro DRFG, ale pro všechny podobné akce, kterých už naše česká historie zažila spousty. Chcete-li vydělat, musíte umět sami dobře počítat.  ???

hamora

• Host
« Odpověď #13 kdy: 20. 01. 2016, 19:18:52 »
Jedná se o brněnskou investiční skupinu DRFG, a.s., která nabízí vlastní dluhopisy s vysokým
kupónem. Nejen, že je nabízí přímo klientům, ale hledá pro jejich distribuci finanční poradce
napříč trhem.
Problém je v tom, že společnost tyto dluhopisy distribuuje prostřednictvím poradců
nezákonným a protiprávním způsobem a podle našich zjištění se jedná o projekt typu
tzv. letadlo. Výkonnost jejich dluhopisů totiž není ničím podložena a výplata kupónu
je zajišťována z peněz, získaných dalšími emisemi.

Jonas

• Host
« Odpověď #14 kdy: 20. 01. 2016, 21:10:11 »
Jedná se o brněnskou investiční skupinu DRFG, a.s., která nabízí vlastní dluhopisy s vysokým
kupónem. Nejen, že je nabízí přímo klientům, ale hledá pro jejich distribuci finanční poradce
napříč trhem.
Problém je v tom, že společnost tyto dluhopisy distribuuje prostřednictvím poradců
nezákonným a protiprávním způsobem a podle našich zjištění se jedná o projekt typu
tzv. letadlo. Výkonnost jejich dluhopisů totiž není ničím podložena a výplata kupónu
je zajišťována z peněz, získaných dalšími emisemi.

Nejsem fanoušek DRFG, ale toto je dost závažné obvinění, pro které byste měl mít nějaké důkazy, resp. se mi zdá, že motáte dohromady 3 věci:
- vzhledem k k podstatě jedinému kanálu prodeje - přímý prodej - samozřejmě nelze vyloučit, že jsou prodejcům poskytovány pobídky, které nejsou v souladu se zákonem
- "letadlo" to téměř jistě není, protože emitent dluhopisů vykonává reálnou činnost a má výnosy popisované v auditovaných VZ
-  samozřejmě je zde nemalé kreditní riziko emitenta, to je jasné

Platby GoPay

reklama