reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: ZKUŠENOSTI S FIRMOU DRFG-DLUHOPISY  (Přečteno 68829 krát)

PeTe

• Host
Re:ZKUŠENOSTI S FIRMOU DRFG-DLUHOPISY
« Odpověď #15 kdy: 03. 03. 2016, 15:53:12 »
mozna by v diskuzi pomohlo mit vsechny vysledovky a rozvahy vsech spolecnosti ve skupine DRFG ke konci roku 2015 - http://www.drfg.cz/oficialni-vyjadreni/ - dole na konci stranky

taky by me zajimalo, jestli z techto udaju nekdo vycte odpoved na otazku "letadlo / neletadlo"

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jonas

• Host
« Odpověď #16 kdy: 08. 03. 2016, 22:46:21 »
IMHO nevyčte. Zvlášť vtipná je ta informace o 100 mil. na účtech u KB - o ty přece vůbec nejde, daleko důležitější je, v čem je ten zbytek (resp. hlavní část) z více než půl miliardy získané za vydané dluhopisy, jestli a kolik to vydělává ...

PQ

• Host
« Odpověď #17 kdy: 20. 02. 2017, 09:51:05 »
Pro všechny jupíky co se spoléhají na "doporučení známého", "dost informací z letáčku" a sponzoring Komety.

Selským rozumem je při zvažování investice do korp. dluhopisů především důležité důkladně vědět, čím se korporace uživí, kde hodlá vydělat (osobně - min. 20%), aby mohla polovinu zisku (s náklady na správu atd.) vyplácet investorům a stále něco vydělat. A to není vůbec málo, vůbec lehké a vůbec bezpečné v dnešní době, zajímalo by mě tedy, kde se schovává ten podnikatelský zázrak na vydělávání.

Položte si otázku, znáte kromě marketingových obecných propagačních frází (které jsou přirozeně líčeny velice slibně) od "známého finančního poradce", který je motivován provizí za úpis dluhopisů právě vám, tak znáte všechny firmy v jejich skupině, jakou mají historii, jak jsou skutečně velké, čím a kolik vydělávají? Dokážete si najít, kolik skupina vydělá na půjčených penězích?

To, jak je firma prezentována na veřejnosti a co sponzoruje je profesionálnímu investorovi naprosto ukradený. To všechno se dá koupit, marketingově dobře prodat, chvílí být super slavný a vzbudit super důvěru, a najednou krachnout a nemít nic. A spoustě naivků co si mysleli že zázračně vydělají jen spolehnutím se "dobré doporučení", zbydou prázdné papírky pro pláč.
To neplatí jen pro DRFG, ale pro všechny podobné akce, kterých už naše česká historie zažila spousty. Chcete-li vydělat, musíte umět sami dobře počítat. 

SOUHLAS s Altmanem, nejprve se naučte počítat........Potom si zvolte strategii, zde máte kvalitní výčet toho co se dá dnes namíchat.

Nastudujte si to:

Pioneer Funds - Euro Strategic Bond (CZK)   LU0820948064      korporátní dluhopisy v Evropě
Pioneer Funds – Strategic Income (CZK)      LU0648618758      korporátní dluhopisy v USA
Templeton Emerging Markets Bond (USD)      LU0478345209      dluhopisy rozvíjejících se zemí
Pioneer Funds - Global High Yield (CZK)      LU0898722359      dluhopisy spekulativního stupně korporátní světové
CS (Lux) Commodity Index Plus USD B      LU0230918368      komoditní index

Georg

• Host
« Odpověď #18 kdy: 15. 03. 2017, 20:45:43 »
Pro všechny jupíky co se spoléhají na "doporučení známého", "dost informací z letáčku" a sponzoring Komety.

Selským rozumem je při zvažování investice do korp. dluhopisů především důležité důkladně vědět, čím se korporace uživí, kde hodlá vydělat (osobně - min. 20%), aby mohla polovinu zisku (s náklady na správu atd.) vyplácet investorům a stále něco vydělat. A to není vůbec málo, vůbec lehké a vůbec bezpečné v dnešní době, zajímalo by mě tedy, kde se schovává ten podnikatelský zázrak na vydělávání.

Položte si otázku, znáte kromě marketingových obecných propagačních frází (které jsou přirozeně líčeny velice slibně) od "známého finančního poradce", který je motivován provizí za úpis dluhopisů právě vám, tak znáte všechny firmy v jejich skupině, jakou mají historii, jak jsou skutečně velké, čím a kolik vydělávají? Dokážete si najít, kolik skupina vydělá na půjčených penězích?

To, jak je firma prezentována na veřejnosti a co sponzoruje je profesionálnímu investorovi naprosto ukradený. To všechno se dá koupit, marketingově dobře prodat, chvílí být super slavný a vzbudit super důvěru, a najednou krachnout a nemít nic. A spoustě naivků co si mysleli že zázračně vydělají jen spolehnutím se "dobré doporučení", zbydou prázdné papírky pro pláč.
To neplatí jen pro DRFG, ale pro všechny podobné akce, kterých už naše česká historie zažila spousty. Chcete-li vydělat, musíte umět sami dobře počítat. 

SOUHLAS s Altmanem, nejprve se naučte počítat........Potom si zvolte strategii, zde máte kvalitní výčet toho co se dá dnes namíchat.

Nastudujte si to:

Pioneer Funds - Euro Strategic Bond (CZK)   LU0820948064      korporátní dluhopisy v Evropě
Pioneer Funds – Strategic Income (CZK)      LU0648618758      korporátní dluhopisy v USA
Templeton Emerging Markets Bond (USD)      LU0478345209      dluhopisy rozvíjejících se zemí
Pioneer Funds - Global High Yield (CZK)      LU0898722359      dluhopisy spekulativního stupně korporátní světové
CS (Lux) Commodity Index Plus USD B      LU0230918368      komoditní index

Ještě bych případným investorům doporučoval prozkoumat historii a kvalitu podnikání  hlavních představitelů společnosti, pak si teprve mohou učinit ucelený pohled na pravděpodobnost návratnosti investovanych prostředků.

Jedlik

• Host
« Odpověď #19 kdy: 23. 04. 2017, 01:03:41 »
Koukal jsem na detaily Suntelu, což má být jedna z klíčových součástí portfolia DRFG a ta firma na mě nepůsobí nijak klíčově.
Ve svých referencích má realizaci cca 20 rDSLAMů CETINU, což je celkem nenáročná práce s minimální odborností (v podstatě manuální práce - instalovat a vydrátovat malý rozvaděč), přitom CETIN jich realizuje stovky a dělal by i více, kdyby na to byli lidi. Krom toho mají v referencích fyzickou instalaci několika antén na věže mobilních operátorů, což není bůh ví co.
Také se DRFG/Suntel chlubí skupováním regionálních internetových poskytovatelů, nicméně to je sázka na mrtvého koně - wifi operátoři jsou polomrtví strachy z fixního LTE a budoucnost vidí černě (technologicky nejsou schopni LTE konkurovat). Výstavba regionální retailové optiky tak jak má podle stavebních regulací být (tedy pod zem) nemá finanční návratnost.

Skoro mi to připadá jako snaha vytvořit příběh - image reálných investic, aby společnost získala důvěrů retail investorů (kteří jsou lákání masivní reklamou, např. pojmenováním hokejové haly).

Při skoro nulové ceně peněz na mezibankovním trhu je zcela nepochopitelné, že někdo může shánět retailové investory za 7%. Jednou z vlastností letadel založených na ponziho schématu je to, že potřebují geometrický růst vkladů. Pokud bych viděl geometrický nárůst vkladů u investiční společnosti, tak bych se toho dost obával.

Sám se snažím investovat peníze v oblasti nemovitostí, ale nejsem je schopen dostatečečně rychle a smysluplně investovat. Za poslední dva roky jsem investoval cca 6,5 mil Kč a současná hodota těch koupených nemovitostí je cca 9 mil Kč + měsíční výnos z pronájmů, ale mám ještě několik milionů volných a nemám je v době přehřátého realitního trhu do čeho smysluplně investovat (mojí investiční zásadou je kupovat nemovitosti za cenu, za kterou jsem je schopen obratem ruky prodat i při započtení daní z nabytí nemovitých věcí). Ve střednědobém horizontu se dá očekávat splasknutí bubliny kvůli zásahům ČNB, takže nejsem sebevrah, abych kupoval další nemovitosti za tržní ceny a ještě si na to půjčoval (byť jenom za 2% od banky).

Ještě jsem narazil na zajímavý odkaz "http://josefeim.com.cutestat.com/" - který sice vypadá podivně (jako historie nějaké pomlouvačné stránky,) ale dává do souvislostí brněského bankrotáře (letadla eXpeto Inc, Certa Credit LP + hromada fiktivních firem, kdy retailoví investoři přišli o více, než 70 mil Kč, info od strany 7 v dokumentu https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=17929158 ) a jméno jistého člověka, přičemž člověk stejného jména zodpovídá za správu investičních fondů skupiny DRFG.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jedlik

• Host
« Odpověď #20 kdy: 23. 04. 2017, 13:00:51 »
Koukal jsi i na další jejich "investice" - tzv. Retail Arena CHODOV. Jedná se o bývalý Baumax, přičemž pozemek není součástí stavby a není ve vlastnictví DRFG (resp. Retail Arény Chodov), ale Hlavního města Prahy.
Na vlastní stavbě samotné jsou následující omezení vlastnického práva:

Nájem
Věcné břemeno (podle listiny)
Zákaz zcizení nebo zatížení
Zástavní právo smluvní

Tedy z pohledu retailových investorů neposkytuje tato nemovitost žádné zajištění jejich vkladů. Pokud by se nedej bože celý koncern kolem DRFG dostal do úpadku, přednostně by byli uspokojováni zajištění věřitelé.

R

• Host
« Odpověď #21 kdy: 24. 04. 2017, 08:43:31 »
Copy&paste z ispfora:

Dle příspěvku na sociální síti jde soudit, že se akvizice povedla :-)

od ianek » 3 weeks ago
Redikom :), to nechtěl nikdo koupit 3 roky. Taky jsme byli na schůzce a to mi jenom potvrzuje to, jak na mě působili a to že tomu vůbec nerozumí. Zajímalo by mě , co s tím pak udělají, protože podle mě absolutně nepochopili jak funguje lokální poskytovatel wifi. Pán cosi blábolil o tom jak si udělají ten informační systém a tam to všechno bude .... :)

Příspěvekod tcrown » 3 weeks ago
Jo to celkem sedí - podle všeho je to jen nákup lidí, aby se splnily počty uživatelů po vydražení licence viz. viewtopic.php?f=4&t=22321 ať již samotným nákupčím, nebo tím, komu se celý balík prodá. Žádná strategie na výstavbu nebo budování z toho nekouká.

Příspěvekod dubrma » 3 weeks ago
    Standula píše:
    a ? prodals :-) ?

Ne, neprodal. Dokonce jsem s nimi bavil 3x, jednu v brně na DRFG base station, jednou když jsem chtěl koupit stožár po Vodafonu, který mi vyfoukl Suntel a nakonec zamnou přijelo neznámé DAT se spoluprací (původně prej nabídnout konektivitu, představili se až byli u mě nasáčkovaní) :D

Jednatel Suntelu vykládal o tom že stožár neprodá, že mají velké plány a v budoucnu vidí jednotnou Moravu pod křídly DRFG. Každý Wifinář prej skončí a oni všechny vytlačí. Prej WiFi je zastaralá technologie a všechno to půjde pryč. Na otázku proč kupují staré technologie, které jsou podle jeho názoru k hovnu mi neodpověděl (nějaké obecné sračky říkal). Už je to přes dva roky a jednotná Morava se moc zatím nerýsuje.

Příspěvekod Sherlock » 3 weeks ago
Jojo, u mně se chovali podobně. Nejdřív po telefonu nabídka spolupráce od DATu, a na schůzce už byli z DRFG a mluvilo se jen o koupi, o spolupráci ani slovo.
Jsou čistě z finančního oboru, o sítích nemají ani páru.

KarelVlk

• Host
« Odpověď #22 kdy: 23. 05. 2017, 07:06:06 »
Tak je to potvrzený, DRFG nemůže být podvod, když tchyně šéfíka je náměstkyně na MF a šéfík sám je kámošem nejvyššího Andreje ...  :P
http://neovlivni.cz/foto-dne-andrej-babis-a-david-rusnak/

.

• Host
« Odpověď #23 kdy: 24. 05. 2017, 23:59:10 »
Prý DRFG nemá nic společného s ANO. FinFin s.r.o. se přejmenovala na "ANO investiční zprostředkovatel". Nejdřív jsem si myslel, že nějací hackeři napadli jejich stránky, ale asi to myslí vážně.

.

• Host
« Odpověď #24 kdy: 03. 06. 2017, 14:45:05 »
I Jiří Kubíček velkoryse podporoval kokej - 2. hokejovou ligu, dokonce ji nechal po svých WSM robotech pojmenovat - WSM liga. Ten své letadlo dotáhl až na 5 miliard, než mu to zatrhli z národní centrály proti organizovanému zločinu. Byl to člověk bez vzdělání.

Jirka

• Host

Platby GoPay

reklama