reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 759378 krát)

poipop

  • Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #600 kdy: 02. 06. 2017, 13:48:22 »
Dobrý den. Nejsem tedy znalec podmínek E&S. Mohu jen říct, jak to chodí ve standardním světě investic. Sám pracuji ve společnosti Broker Consulting. Standardně je čistě na klientovi, jakého zprostředkovatele má. Teoreticky by možná ani nemusel mít zprostředkovatele. Ale pochopitelně je to lepší. Obecně zprostředkovatel ale není velká výhra. Investiční poradce může být lepší volba. Je to z toho důvodu, že zprostředkovatel (většina prodejců investic v ČR) může oficiálně pouze zprostředkovat to, co vy sám chcete. Má to probíhat tak, že vy řeknete, že chcete investovat tisícovku na 10 let a on vám ukáže celou nabídku, kterou má, a vy se rozhodnete. Naproti tomu poradce může skutečně radit, něco konkrétního doporučit, a dle jeho rad se klient může a nemusí řídit. Ovšem, pokud se radami řídí, má poradce i určitou odpovědnost za své rady. Pokud se radami řídit nebude a bude investovat přes poradce dle svého názoru, pak poradce odpovědnost nenese. Zprostředkovatel nemá zodpovědnst žádnou, protože pouze zprostředkuje obchod. Že se to v praxi dělá jinak, je věc jiná. Běžně zprostředkovatelé také dávají rady, ale v záznamech z jednání to nikdy neuvidíte a nemůžete se dovolat odpovědnosti zprostředkovatele.

Tolik jen k těmto pojmům. Jsou investiční společnosti, kde si můžete se svým účtem nakládat jak chcete bez poradce (zjednoduším zprostředkovatele a poradce jen na poradce). To je obvykle v případě, že na smlouvě s investiční společností jsou uvedené všechny údaje - číslo účtu, obvykle i email, telefon atd. Pak stačí jen dát příkaz a je vyřešeno. Pokud něco chybí, pak je poradce obvykle potřebný. Tudíž doporučuji najít si poradce, ne zprostředkovatele (pochopitelně firem je více, zde budu pochopitelně propagovat svou, tedy Broker Consulting).

Otázka ale zní jinak. Po zkušenostech s portfolii mých klientů, které jim sestavoval ještě přede mnou E&S, je spíše otázka, jestli to co máte, vůbec dává smysl s ohledem na investiční horizont, rizikový profil, likviditu prostředků, výši investice, pravidelnost / jednorázovost investice apod. Silně doporučuji, aby se na vaše portfolio podíval nějaký poradce. A proč opět doporučuju naši firmu? Protože každý poradce u nás má odměnu nejen z nových produktů, ale i z servisů klientů, pečovatelskou. Tzn. pokud je vše v pořádku, neznamená to, že nutně poradce doporučí vše vybrat a vzít něco jiného, jen aby si vydělal. V každém případě doporučuji si nechat vysvětlit, proč poradce doporučuje to, co doporučuje. A teprve až to pochopíte a bude vám to dávt smysl, udělejte dané změny. Jen slepě důvěřovat tomu, co poradce řekne, není možné.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaPetr

  • Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #601 kdy: 02. 04. 2018, 15:48:55 »
Pozor na byvalého "poradce" ing.Tomáše Besedu ktery nabízel fondy Caiac,sliboval hory doly a ted jsou tyto fondy hodně dlouho v minusu,ted momentálně "pracuje" pro Phoenix investor,takže opět dalši super firmička.Navíc hodně duvěryhodny člověk,jezdi v BMW a  trvalé bydliště má na Městském úřadu.


 
Platby GoPay

reklama