reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752991 krát)

gegos

• Host
Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« kdy: 02. 01. 2011, 20:33:13 »
Dobrý den mám dotaz zná někdo tuto rakouskou investiční společnost  Ertrag und Sicherheit
Nabízejí mi přímé investování,pravidelnými vklady s poradenstvím,ale chtějí vstupní jednorázový polplatek cca 52 000Kč.Nevím jestli je to normální,nebo je to nějaká piramida.Děkuji za odpovědi.Gegos.

Reklama

• Stálý člen

reklama

galan.marten

• Host
Re: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2011, 09:53:08 »
Vstupní poplatek je normální. Pyramida je s ypsilonem po p.

Nicméně nebude lepší volba třeba prověřené jméno http://www.cpinvest.cz/ s on-line náhledem na účet?

gegos

• Host
« Odpověď #2 kdy: 04. 01. 2011, 07:47:27 »
cp-invest mám druhým rokem průměr výnosu je 3%,je to jen lákadlo jinak nic moc a nebo v tom neumím chodit.Snad ta chyba ve slově pyramida nepoloží tuto republiku na buben. :-[ ;D

Stoma

• Host
« Odpověď #3 kdy: 04. 01. 2011, 09:53:42 »
pyramida to neni.

galan.marten

• Host
« Odpověď #4 kdy: 04. 01. 2011, 12:34:34 »
cp-invest mám druhým rokem průměr výnosu je 3%,je to jen lákadlo jinak nic moc a nebo v tom neumím chodit.Snad ta chyba ve slově pyramida nepoloží tuto republiku na buben. :-[ ;D

1. Nejlepší je, když "piramida" napíše takový ten šestnáctiletý opravdový syn národa, který by všechny cizince nejraději upálil.
2. Záleží, do jakého fondu jste si peníze vložil. Běžný postoj čecháčků k investování je ten, že vůbec nechápou jeho principy (nerozumí tomu, že investování není na rok (nebo je, ale s výnosem fondu peněžního trhu), že přicházejí i léta chudá (vždyť se Vám to v r. 2008 propadlo), požadují zároveň 100% garance a výnos aspoň 10 % atd.).

Reklama

• Stálý člen

reklama

gegos

• Host
« Odpověď #5 kdy: 05. 01. 2011, 20:21:12 »
Omlouvám se.Tu poznámku o 16-ti letém klukovi jsem nepochopil.Pro spestření, je mi přes 40,jsem cizinec narozený a vystudovaný v Česku.Asi se budu muset naučit si to 2x přečíst než to pošlu dál.
Mě jde o jedno,živí mne živnost a volné peníze chci uložit tak,aby v případě potřeby je mohl např.do měsíce vytáhnou.Ale úročení co nabízí CP,neboING si myslím na dnešní inflaci je podhodnocené.Nemám čas se věnovat osobně investování,proto mě zaujal Ertrag S....Jen prvotní vklad se mi zdá vysoký,proto jsem se jen chtěl zeptat jestli to není pyramida ať neprovedu úplnou klukovinu,děje se to dnes a denně takových chytráku co nesáhnou na práci
jen přemýšlejí jak se přiživit na druhých.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 05. 01. 2011, 20:50:23 »
Delší diskuse o Ertrag und Sicherheit lze nalézt např. zde:
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=312&t=1071008&p=6286843&sid=

osobně bych do toho nešel. Jednoduše vyberou veškeré poplatky předem a nemusí je pak zajímat jak se investice klienta vyvíjí, protože "své jisté" už mají.

karel

• Host
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2011, 10:40:17 »
Třetím rokem mám od ES "spoření" - fond Latinské Ameriky od Franklin Templeton - což je jedna z největších investičních společností.A věřte, že jsem s výnosy nad míru spokojen. Při založení jsem se zhrozil vstupního poplatku, což je 12-ti násobek měsíční úložky (ten poplatek má strop myslím na 3.500 EU), ale jsou to jediné náklady, které jsem zaplatil. Ani za vedení účtu a výpisy nic neúčtují. Většina společností a bank tyto poplatky skryje a rozprostře do měsíčních malých nákladů o kterých ani netušíte a v dlouhodobém horizontu zaplatíte několikanásobně více a ani o tom nevíte.
  Je jasné, že z výnosů si investiční společnost nějakou desetinu procenta vezme - to je totiž jejich výdělek. A při objemu, který Templeton v tomto fondu řídí, je to pro jednotlivce zanedbatelné.
Další věcí je to, že mám podepsanou smlouvu přímo s Franklin-Templeton, takže jsem přímo MAJITELEM depozitního účtu u FT a ne věřitelem (tím myslím, že u některých spol. mohu být jen věřitelem a účet obhospodařuje dejme tomu makléřská spol., které jsem své peníze půjčil a ona se pak se mnou rozdělí o případný zisk). Prostě mnoho střelců-zajícova smrt.Ertrag je zde pouze odbytovou společností pro Franklin Templeton a BNP Paribas, ale v exkluzivním zastoupení.
Pracuji v bance a většinu hotovosti na úspory svěřuji této společnosti, která není mým zaměstnavatelel. Přesto mi toto rozhodnutí chvilku trvalo, protože ne vždy narazíte napoprvé na zkušeného obchodního zástupce.
Vývoj fondu na www.fondsprofessionell.at - zadání:templeton Latin A acc   

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2011, 11:11:33 »
.. a většinu hotovosti na úspory svěřuji této společnosti..
To neděláš dobře, Jaromíre ... dávat všechna vajíčka do jednoho košíku. Zrovna v Jižní Americe může dojít ke znárodnění (podniků ve kterých bude mít fond podíl) celkem snadno (Argentina a Venezuela nám už ukázaly, další mohou následovat).
Zatím vypadá jeho zhodnocení celkem slušně (ovšem je třeba myslet na umoření zaplacených nákladů, které s tím dost zamíchají plus manažerský poplatek 1,40% ročně z (celkového) objemu investice), navíc je vidět, že je silně nestálé - viz propad o cca 75 % v roce 2008 - přikládám graf (uvidí ho pouze přihlášení uživatelé). Také je třeba myslet na to, že fond je denominován v USD, takže je potřeba vzít v úvahu případné riziko měnových pohybů CZK/USD

karel

• Host
« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2011, 11:39:11 »
Špatně řečeno, natož psáno: EaS toho nabízí trochu více, než jen jeden fond a jednu investiční společnost. A něco mám v "domácí" bance, Pavle.

Klára

• Host
« Odpověď #10 kdy: 10. 01. 2011, 09:24:07 »
U ES zaplatíš poplatek max 2100euro což je strop. Po té už další poplatek neplatíš ty ani tvoje rodina, která by chtěla někdy u ES investovat. Tohoto poplatku bych se nebála. Všude ve světě se za služby platí a o proti tomu, co můžeš díky investovaným penězům získat, je to potom minimální částka. ES nabízí spoustu otevřených fondů, fondů fondů a pravidelně vypisuje uzavřené fondy, které jsou velice zajímavé pro investice do zemí, které mají velký potenciál. Což pro mě jako investora je opravdu motivující. Investuji přes tuto společnost a jsem nadmíru s pokojená jak mé peníze fungují a pracují.

Richard

• Host
« Odpověď #11 kdy: 10. 01. 2011, 12:50:57 »
Vstupní poplatek normální je, ale není pravda to, co píše Klára. U ES zaplatíš těch 2.100 eur a k tomu ještě dalších 5,25% vstupní poplatek z každého vkladu, a to už opravdu normální není. Buď se platí jen poplatek z každého vkladu (u akciových fondů těch 5% je standard) a nic předem, nebo zaplatíš poplatek předem, a to na úrovni cca 3-4% cílové částky (tedy z toho, co chceš celkem navkládat, a máš nižší sazbu za to, že to zaplatíš předem) a pak už žádné poplatky z jednotlivých vkladů. To, že platíš obojí, je šílenost (ale pyramida to není, je to jen provize výrazně vyšší, než je běžné).

Lukáš

• Host
« Odpověď #12 kdy: 21. 01. 2011, 13:10:18 »
Dobrý den všem.
Rád se připojím k této zajímavé diskuzi. I tady je vidět, že finanční gramotnost nás Čechů není nijak vysoká a na některé věci si ještě zvykáme a přicházíme na ně. Někdy objevujeme objevené.
Rád bych některé v této diskuzi opravil. Díky tomu, že E&S je jediná spol., která Vám umožní investovat PŘÍMO do fondu mícháme tu hrušky a brambory.
To že jsou nějaké poplatky chápeme všichni. Jejich výši umíme porovnat také (5% je více jak 2% apod.), ale co se nedozvíme a tak nemůžeme porovnat je, za co ty poplatky jsou a komu a kolik jich po cestě vlastně je (než se nakoupí akcie v té LA ...). Většina poplatku u "českých" fondů (agio=vstup.poplatek, managerský popl. ...) nejsou poplatky do fondu, ale bankovnímu domu nebo instituci, která za nás do fondu investuje. Stačí se podívat do statusu fondu a mnohé odhalíte, ale to je potřeba číst a hledat. Příkladů je spousta, snad jeden za všechny http://www.csob.cz/cz/fondy/Zajistene-fondy/Stranky/BE6213170291.aspx . To že ten ISIN nejde najít na fondprofessionell až zas tak neřeším, to že to je fond v Belgii už je zajímavá zpráva a že fondovou rodinou je KBC je také dosti podstatné. Už jenom z toho, bez dalšího pátrání, vyplývá, že KBC to asi nedělá zadarmo ... náhled na podobný fond udává něco (poplatky) úplně jiného http://www.fondsprofessionell.de/datenbank/detailed.php?period=1y&&ric_code=KBC331.9
ČSOB byl jen příklad, nemyslím tím nic konkrétního a je to určitě způsob, jak investovat. Stejně tak jsou na tom KB, ČS a další. Jen poplatky se "ztrácí" ve zhodnocení. I tak mi nedělá problém platit agio i 10%, a ročně třeba 5%, když mi to budou zhodnocovat 40% oproti "bez poplatku" s výnosem 3% - je to schválně oboustranně přestřelené.
V jednoduchosti, co je levnější: nakoupit fond přes (např.) ČSOB nebo přímo u KBC. ...

Věřím, že se tu na toto téma strhne rozsáhlá diskuze, ale než se do mě pustíte, najděte si originály factheetu.
Další důvody být "napřímo" je bezpečnost, daně, záruky, majetek/finanční hodnota(závazek) ...
Prosím všechny aby rozlišovaly i pojmy investuji s E&S (nebo pomocí E&S) a investuji do ...
Zisky nedělá E&S, ale FT, PNB, ...

Trvalo mi 3 měsíce, než jsem se odvážil zainvestovat do FT (pomocí E&S) a dnes vím, že z pohledu 10>let to jen z pohledu poplatků byla nejlepší a nejlevnější investice.

Omlouvám se všem, komu motám hlavu a opravdu jsem "v tom (na internetu apod.)" ležel 3 měsíce a zainvestováno mám více jak rok.

Pro rozhodnutí: ano, není to podvod ani "letadlo", poplatky a podobné zvažte podle nabídky, záleží na vás, čemu dáváte přednost a jaké informace máte ... Mě to vyšlo jednoznačně.

Alci

• Host
« Odpověď #13 kdy: 22. 01. 2011, 02:54:28 »
je to letadlo. Nevyhnete se zadnemu poplatku, jen zaplatite dals sileny navic za neco, co si muzete koupit vsude jinde bez poplatku. Ze zrovna latinska amerika (obecne cely BRIC) za poslednich 6 let rostl jako zjednanej vi snad kazdy, kdyz uz ho doporucuje i investicni poradkyne v CSOB. Ale rict si o rocni castku, kterou chci sporit... coze? za zprostredkovani nakupu fondu, nebo dokonce "exclusivnich fondu fondu" (exklusivita je asi merena dvojnasobnymi poplatky)... a nejvic si vydelaji nahaneci, kteri vyloudi na ostatnich dalsi poplatky. Investovani pres ne letadlo neni, to ne. Jen trochu predrazena sluzba. Asi jako zaplatit 1000 vstupni poplatek za to, ze mi doporuci nejlepsi taxik, ktery me doveze k nejlevnejsim rohlikum. A reklamni kampani postavenou na tom, ze kdyz si rohlik pujdu koupit sam, budu platit zlemu dopravci, ktery ten rozhlik dovezl z pekarny a nechal si marzi, zatimco oni mi doporuci taxik, ktery me zaveze primo do obchodu, kde rohliky prodavaji.

Lukáš

• Host
« Odpověď #14 kdy: 22. 01. 2011, 13:17:31 »
Dobrý den,
jsem rád, že jsem našel odborníka na investování do celosvětové ekonomiky. Dlouhou dobu mi trvalo, než jsem zjistil, že investovat do celosvětové ekonomiky je výhodnější (nevěděl jsem že to jde a jak) a chyběl mi jen solidní partner, nebo někdo, kdo mi ukáže cestu jak.S E&S mi to přišlo podle propočtů nejlevnější.
Jsem rád, že mi Alci pomůže vynechat i posledního prostředníka (no E&S prostředník to není, ale bez něj jsem to neuměl) a poradí nám všem jak si přímo otevřít depozit u FT nebo jiné zajímavé fondové rodiny. Nevadí mi i osobní návštěva třeba v Lucembursku, nebo jinde, kdyby to nešlo přes internet, ale doufám, že s těmi stovkami měsíčně nebudu muset jezdit po celé Evropě každý měsíc ...
Nebuď tak mlčenlivá a poraď nám nevědoucím ...

... v každém případě jsem nerozuměl těm tvým rohlíkům a pekařům ... ale to asi neva.

... jinak obecně, všímáte si většinou dvou pohledů v těchto diskuzích? Je tu vždy jeden investor (většinou člověk, který byl osloven s nabídkou apod.), který si není jist a tak se ptá. A v diskuzi se najdou 2 tábory - ti co "vědí vše" a o E&S jen slyšeli a v případě že jsou z těch 3písmenných společností a tím pádem odborníci na vše, hájí pozici, že je to nesmysl, podvod, letadlo .... a pak je tu 2. tábor, většinou lidí, co se nejdříve báli, pak to zkusili a mají tak zkušenosti s E&S. Ještě jsem nenašel zákazníka E&S, že by byl nespokojen, nebo dokonce své investice litoval (mezi než se i počítám).
To jen můj názor a myslete si co chcete, hlavně mi to nevysvětlujte na rohlíkách, ... 

Platby GoPay

reklama