reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Binární opce - investiční příležitost?  (Přečteno 104399 krát)

Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 111
  • Zobrazit profil
Re:Binární opce - investiční příležitost?
« Odpověď #15 kdy: 14. 08. 2017, 06:36:24 »
Binární opce by se daly přirovnat k ruletě a se sázením na 50 % šanci (černá/červená, malá/velká, sudá/lichá). "Jen" s tím rozdílem, že "krupiér" má šanci zastavit kuličku kdykoliv během jejího běhu tak, aby padla hodnota, která je pro něj výhodnější (z hlediska poměru kolik hráčů má vsazeno na červenou a kolik na černou).
Výsledky v těchto systémech jsou totiž mírně zpožděné a to zpoždění lze do určité míry měnit.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaJan

 • Host
Re:Binární opce - investiční příležitost?
« Odpověď #16 kdy: 14. 08. 2017, 08:21:29 »
Ale krupiér přece má možnost ovlivnit kuličku během chodu, určitě tedy lépe, než sázející gambler. Solidní kasíno by se samozřejmě podvodů dopouštět nemělo, ale nesolidní, malé kasíno, jehož by velká výhra mohla zabolet, může přistoupit k různým metodám.

Každopádně pokud si dobře pamatuji provozovatelé binárních opcí nevyplácení 100% vkladu, ale něco mezi 80 a 90, ne? Na 100 "vsazených" jednotek je 80 výhra.

Opce jsou seriózní burzovní instrument a i binární opce by se takto daly nazvat. Jenže pozor! "Brokeři", kteří binární opce provozují, nejsou ve skutečnosti žádní brokeři. Je to jen "bucket shop", prostě sázková kancelář, kde klient sází proti "brokerovi", ten neotevírá žádné pozice, prostě jen sleduje kurz na trhu a na základě změny cen buď vyplácí výhry a nebo "uzavírá pozice" klientům.

Tohle dělají i Evropští "brokeři" přes "contract for difference" i u jiných instrumentů. V US je to zakázané. Více méně "hrajete" proti brokerovi a to nejen v binárních opcích. Musíte pochopit, že sázet na kurz je něco úplně jiného, než mít otevřené pozice. Jak se tu již psalo, datafeed se dá zpozdit, ale hlavně pokud broker ví, kde máte pozice, může na trhu pohnout s cenou proti vám. Vstoupí proti vám do pozice, ale narozdíl od vás jeho peníze s cenou pohnou jeho směrem. Vy máte jen sázku na kurz, žádnou skutečnou pozici. Broker má přehled na co a kolik jste vsadili a kolik pozic se mu vyplatí otevřít. Má i vaše historická data, pokud jste náhodou ziskoví, tak prostě zahedguje vaše pozice na trhu (tedy sám koupí to, co jste koupil vy) a taky neprodělá.

Pokud někoho opce baví, doporučil bych mu zkusit ty skutečné. Samozřejmě je nebudete otevírat přes designový interface plný sexy grafických křivek a tlačítek.


Jonas

 • Host
Re:Binární opce - investiční příležitost?
« Odpověď #17 kdy: 03. 01. 2018, 00:05:29 »
Podle informací na webu ČNB - viz http://www.cnb.cz/cs/aktuality/uvodni-strana/2017-12-22_001.html se připravuje celoevropský zákaz binárních opcí pro retailové zákazníky. I slavná EU po několika letech zkoumání zřejmě konečně došla k závěru, že je to jen nástroj na oškubání důvěřivých hejlů ...


David

 • Host
Re:Binární opce - investiční příležitost?
« Odpověď #18 kdy: 25. 01. 2018, 08:35:20 »
Binární opce v kostce - https://quastic.cz/ostatni/opce-svet-jednicek-a-nul/

Opravdu nikomu nedoporučuji obchodovat právě binární opce.


Jonas

 • Host
Re:Binární opce - investiční příležitost?
« Odpověď #19 kdy: 27. 03. 2018, 21:29:34 »
Nadnárodní evropský regulátor ESMA se rozhodl zakázat obchodování s binárními opcemi v Evropské unii a výrazně zpřísnit podmínky pro CFD.
Další informace na webu ČNB. Např. "Z analýz příslušných vnitrostátních orgánů týkajících se investování do rozdílových smluv v různých jurisdikcích v rámci EU vyplynulo, že 74 – 89% retailových účtů obvykle vykazuje u investic  ztráty,  přičemž  v průměru  se  na  jednoho  klienta  jedná  o  částku  v rozmezí  od  1600 EUR  do  29 000  EUR.  Rovněž  u binárních  opcí  analýzy  příslušných  vnitrostátních orgánů  shledaly,  že  účty  retailových  klientů  soustavně  vykazují  ztráty."
Konečně je na něco dobrý nadnárodní dohled: Kypr si tam brokery nalákal a žije z nich, tak by je sám nezakázal a ti by dál oškubávali klienty po celé EU
 

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklama 
Platby GoPay

reklama