reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 748602 krát)

Lukáš

• Host
Re: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #15 kdy: 22. 01. 2011, 13:29:41 »
Trochu jsem to přestřelil, omlouvám se a nerad zbytečně vířím diskuzi. Jen mi vadilo, že se do diskuze přidávají lidé, co si myslí a hádají se s lidmi co si to zkusili. Na 3písmenné spol. jsem trochu vysazen, protože ti mi posledních 10 let doporučovali spořit do kap. živ. pojištění  apod. kde zrovna tam jsou poplatky "jen" 24-36 násobek (2-3 roky). O tom, jak se mi takové investice vyplatili (z pohledu spoření - u pojištění je to pro mě nutný produkt) vám psát nemusím.
Po 2. přečtení rohlíků a pekařů jsem to snad pochopil a věřím, že tu bude spousta lidí, co si koupí rohlík (z mého pohledu spíše) v supermarketu s marží než aby si za 1000 dohodli kontrakt v pekárně - něco ve smyslu, že mi pakárna, když veze rohlíky do supermarketu zaveze i mě domů, nebo že si je vyzvednu v tom supermarketu o něco levnější než ostatní.
Ale jak jsem psal, každý si může vybrat.

Díky a doufám, že se bude příště bavit více "technicky" :), já pekařině moc nerozumím.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Alci

• Host
« Odpověď #16 kdy: 22. 01. 2011, 21:15:24 »
Dobře, dobře, nemyslel jsem to zle. Taky mi to trochu ujelo. Zatím každý, kdo se "přesvědčil" o výhodnosti této společnosti mi opravdu hodně připomněl úplně stejnou skupinu lidí, kteří ještě před rokem úplně stejným jazykem hájili business angles, nebo jak se jmenovali. A někteří na ně nedali dopustit ani poté, co už nebylo z čeho vyplácet "zisky". Zároveň mám trochu problém, jakmile přijde řeč na "zaručený zisk", "vydělal jsem stovky procent", apod. Fond fondů je další z těch spojení při kterém mi trochu vstávají vlasy na hlavě. Ale pokusme se vrátit k technické úrovni.

E&S nezajišťuje moc velkou exklusivitu přestože to nabízí pod tímto označením. Jejich přesvečovací metody se opírají o nějaké "přímé" investovaní zatímco názorně předvádějí, jak to ostatní dělají hůře. Tedy další problém. Ani oni fondy nemají, i oni jen za poplatek teprve sobě zprostředkují obchod. Nevím co je na tom jiného než u ostatních fondů. Fond je a byl vždycky psán na mě. Proklamují, že po zaplacení vstupních poplatků se už další neplatí, opět problém, protože vstupní i obhospodařovací, potencionálně výstupní poplatky těch fondů zůstavají dál. Takže si to shrňme. Za několik desítek tisíc mi umožní nakoupit fondy fondů. Nabídnou mi spolupraci na získávání dalších ovcí ukázkou, jak jedním takovým "zákazníkem" ostanu do vlastní kapsy opět několik tisíc až desítek tisíc korun. Soudě podle velmi častých reakcí typu "nejsem jejich nahaneč, i když jsem se (placeného) školení účastnil" podle mě také svědčí o "inteligenci a zkušenostech" takových lidí.

Co se týče investic. Vždycky jsem s úsměvem pozoroval, jak nějaký "zkušený" investor má svých 50-250tis diverzifikovaných v 6 různých fondech. Začne mě to dráždit až když to doporučí ostatním. Fondy byly super v době, kdy lidé neměli přístup na burzu. Fondy jim pak zajišŤovali možnost jednoduše investovat. Dnes jsou fajn dluhopisové fondy. Nemají poplatky a stále investují do věcí, které jinak koupit nelze (s pár korunama). Ale akciový fond? Zajímal se někdo o jejich portfolio? O to jak často se za těch 2-5% mění a jak? Přes ES zaplatim 5% vstupni poplatek (jen za zprostredkovani!) a investicni horizont musi byt nejmene 20let! 20let na ty penize NESMITE sahnout a musite dal "sporit" do toho sameho fondu, protoze jinak se vam vstupni poplatek pekne prodrazi. Ja teda z 20let mam docela hruzu a rozhodne bych si neuvazal penize na takovou dobu v jednom "prumernem" produktu. A produkty nabizi velmi prumerne az podprumerne. Opet, vy se ptate, kde jinde investovat treba... napr. do FT fondu. (Brokerjet + conseq? nevim) ale proc nekoupit misto toho treba pres CS nebo FIO (aby to bylo taky cesky) certifikat s podobnou vykonnosti akorat prakticky zadarmo a bez obhospodarovaciho poplatku? Vykonnost bude typicky stejna az lepsi. Nebo proste sesbirat par akcii, klidne i po svete, kdyz je budu chtit na jmeno. Ja doufam, ze za 20 let budu taky jeste investovat. Ale neumim si predstavit, ze to bude do stejneho sektoru/zeme/meny jako ted. Dolar je divnej, EURO se hrouti, technologie jsou fajn, ale za 10 let? Zeme BRIC kriticky napadne pripominaji bublinu, ale budiz, muzu je prodat behem par hodin, ale vas fond pres ES? Ten prodate az za 20 let. Takze co se me tyce, i z vlastnich zkusenosti radeji volim cestu, ktera bude o neco drazsi.. v souctu za 50let, ale muzu delat velmi dynamicka rozhodnuti. Vy porad zustanete u latiske ameriky? :) Bude to dobra investice, uz i amateri vi, ze to je dobra investice...

A presne takhle jsem ja zkousel fondy (bez 10 leteho uvazovaciho poplatku nastesti), abych se po par letech presvedcil, ze to byl spatny krok. Hodne spatny krok. A vite jak? Zkusenostmi, jak to pisete vy. A ja si zkusil otevrit ucet u brokera a paralelne s fondy si zkusil sestavit z rocnich premii par akcii podniku, ktere znam a do kterych investovaly moje fondy. A ejhle, prisla krize. A zatimco fondy z me neznameho duvodu spadly na polovinu, memu portfoliu se ze zatatymi pulkami poradilo zvednout ho do kladnych hodnot. Tam jsem pochopil jak oni ty fondy ten majetek vlastne aktivne spravuji. A nechal jsem si jen ty dluhopisove. Ty sem prodal, kdyz to vypadalo, ze si zeme nevedou dobre. Budiz. Nakoupil jsem korporatni dluhopisy, protoze banky pujcovat nechteli. Ty sem prodal nedavno a protoze ted mam strach o dolar, o bubliny a vubec o to co bude, mam stabilni dividendove firmy v ruznych castech sveta. A kdovi jestli je budu mit jeste za rok. Klidne je vymenim za neco jinyho, co bude vypadat dobre. Muzu, protoze jsem nezaplatil poplatek na 20let dopredu za produkt, ktery kopiruje prumer od ktereho si odecita poplatky bez ohledu na vykonnost.

Uctu bych mel k fondum W.Buffeta, zadny vstupni poplatek, zadny vystupni poplatek a 10-20% ze zisku fondu jako obhospodarovaci poplatek. To jedine mi totiz prijde fer. Ale vzit si to co berou ES hned na zacatku? To me osobne prijde velmi nebezpecny a dlouhodoby zavazek a reknu to same kazdemu kdo se zepta. Zvlast lidem, kteri takhle investuji 1500 mesicne :/ To maji posilat na sporici ucet a jednou za rok si koupit podnik, ktery se jim libi, nebo proste ten, ktery ten rok slibil nejvyssi dividendu (verte nebo ne, i tohle vydela vic nez index)

Takze za me, jak uz jsem rekl, ES nepovazuji za podvodniky v tom smyslu, ze by u nich clovek prisel o vsechny penize (o ty teda muze prijit stejne), ale za silne predrazenou nevyhodnou sluzbu postavenou na me velmi nesympatickem ziskavani dalsich ovci, kteri zaplati nehorazne sumy "zamestnancum" ES. Ale.. kazdy muze byt jejich zamestnancem.

Lukáš

• Host
« Odpověď #17 kdy: 23. 01. 2011, 14:42:09 »
Děkuji za hodně rozsáhlý text.
Myslím si že celý spor (zda to vůbec to spor je) je v celkovém pohledu, potřebách a informacích.
Vše uvedené je logické. Opírá se však pro mě o jiné informace a potřeby.
Já třeba mám informace (a tak mi to i funguje), že měnit fond apod. je možné denně a v rámci fondové rodiny naprosto zdarma (vyzkoušeno). Proto nemohu souhlasit se závěry, které předpokládají, že něco budu investovat a nešáhnu na to 20 let (kapitálové a životní pojištění pro spoření mám již za sebou). Dále uváděné výše poplatků jsou jiné, než jsem já E&S platil. Ale každý máme asi jiné zdroje informací, já vycházím jen z toho, co jsem zaplatil, komu a za co.

To je ale nepodstatné, pakliže se rozcházíme v názoru do čeho investovat. Popravdě, mojí parketou jsou počítače a né sledování trhu a tak se neodvažuji investovat do akcií přímo a nehodlám se investováním zabývat nějak více i do budoucna a to v pohledu, že bych sledoval, jaký dluhopis nakoupit, jakou akcii, co prodat, kdy ...  Také je to asi pro to, že mi jako podnikateli volalo několik (nevím jak to nazvat) "odborníků" abych vzal půlmega do igelitky, odvezl je do Prahy a oni mi nakoupí akcie nějaké polské společnosti, která zaručeně teď pude nahoru (takto mi volají asi 2-3 borci měsíčně) ...
Sebe jako investora neberu jako odborníka na trh a proto jsem bytostně přesvědčen, že to fondový manager udělá lépe, než já osobně a tak docházím k jiným závěrům než vy.
Jak je který fondový manager úspěšný a kolik mu za to hodlám zaplatit je samozřejmě pro mě rozhodující při výběru, který fond a fondovou rodinu vyberu. Vybírám i společnosti, které investují na trhy, které mě zajímají a které mají historii fondu více jak 10 let. Vzhledem k tomu že výměna fondu je zdarma a investuji dlouhodobě (hodlám úspory použít na studia dětí, důchod, rezervy ..) mě až zas tak nevadí poplatek na vstupu, ale poplatky, které "kapou pořád".

Budu rád, když takto naši diskuzi ukončíme, protože vůbec neodpovídá na původní otázku a v zásadě píšeme oba na vlastní téma :).
Děkuji za oponování a zajímavé informace.

Alci

• Host
« Odpověď #18 kdy: 23. 01. 2011, 21:05:34 »
Take dekuji, predevsim za jiny pohled. Nekdy mi to ujede a celkove vyzneni je pak az moc jednostranne. Ale za vsechny nove informace jsem vdecny. Proto tu take jsme :)

Hodne uspechu v investovani :)

zibi

• Host
« Odpověď #19 kdy: 24. 01. 2011, 12:31:25 »
Pracuji u společnosti ERTRAG und SICHERHEIT již skoro 4 roky a mohu říct že mi tato společnost změnila život na pohádkový život, jsem velice rád že mohu být součástí této skvělé společnosti.

Reklama

• Stálý člen

reklama

pekr

• Host
« Odpověď #20 kdy: 07. 02. 2011, 18:32:47 »
Dobře, dobře, nemyslel jsem to zle. Taky mi to trochu ujelo.

Člověče, před vámi by spíše měli varovat, Vám to totiž ujelo dost hodně, o čemž navíc svědčí zrovna příspěvek, na který budu reagovat :-)

Proklamují, že po zaplacení vstupních poplatků se už další neplatí, opět problém, protože vstupní i obhospodařovací, potencionálně výstupní poplatky těch fondů zůstavají dál.

Samozřejmě lžete. Mícháte poplatek pro servis firmě E&S s věcmi jako AGIO, tedy vstupní poplatek fondu, management fee, apod. Nikdo od E&S mi netvrdil, že by se vstupní poplatky u vkladů dále již neplatily ...

Přes ES zaplatim 5% vstupni poplatek (jen za zprostredkovani!) a investicni horizont musi byt nejmene 20let! 20let na ty penize NESMITE sahnout a musite dal "sporit" do toho sameho fondu, protoze jinak se vam vstupni poplatek pekne prodrazi.

Amen :-) Dobrý příklad, jak ze sebe udělat pitomce :-) Investiční horizont 20 let? To jste vycucal odkud? Jestliže investujete napriklad do FT (Franklin Templeton), tak pro Vás snad platí jejich podmínky, ne? Možnost výplaty z fondu na účet jsou 3 dny! Také je zde možnost přesouvat investice, apod. Tak jakých 20 let? E&S nabízí také Schedlin uzavřené podílové fondy, a i tam to je 4-7 let?

Já byl tedy na jednom školení, ale takovou snůšku nemyslů jsem tam opravdu neslyšel. Ten multilevel mi samozřejmě nevoněl (vzpomínka na člena rodiny a Herbalife :-), ale to neznamená, že bych o E&S eventuálně nepřemýšlel.

A důvod proč třeba E&S, a ne přímo FT? Tak si to zkuste napřímo u FT, k některým produktům se třeba nedostanete, nebo je minimální vstupní investice třeba 5 tis. USD pro vklad, což pro našince, který chce třeba ukládat měsíčně ty 2 000 Kč, jistě není :-)

Každopádně ale - ať Vám Váš investiční business jen vzkvétá, já se třeba ještě k ničemu nerozhýbal :-)

Alci

• Host
« Odpověď #21 kdy: 08. 02. 2011, 14:37:19 »
Citace
Mícháte poplatek pro servis firmě E&S s věcmi jako AGIO, tedy vstupní poplatek fondu, management fee, apod. Nikdo od E&S mi netvrdil, že by se vstupní poplatky u vkladů dále již neplatily
ja ne, to lidi evidentne od E&S odchazi s poznatkem, ze zaplati tech 12mesicu splatek a dale uz maji fondy zadarmo a neplati jako kdyz si fond koupite od banky. Ja teda bance nikdy nic neplatil, jen vstupni poplatek fondu. A i z clanku P.Zahradnika vyplyvalo (a nejen tam, sic nemam s jejich agenty nastesti osobni zkusenost), ze se snazil presvedcit, ze to jsou VESKERE poplatky, ktere se plati.

Citace
Investiční horizont 20 let? To jste vycucal odkud? Jestliže investujete napriklad do FT (Franklin Templeton), tak pro Vás snad platí jejich podmínky, ne? Možnost výplaty z fondu na účet jsou 3 dny!
ano, jejich podminky. Investicni horizont rikate 5let? Takze ja tam vlezu pres E&S, chci investovat 2000 mesicne. E&S zaplatim na poplatcich nejmene 24000 a do fondu nasetrim 96000. Ano, mohu penize vybrat i po 5 letech, ale pak vstupni poplatek jen pro E&S (nepocitam vstupni poplatek fondu !!!) cinil asi 25% investice? To jde. Rad zaplatim za nic. Takze pokud chci mit poplatek "jen" 5%. Musim investovat nejmene 20let. Pak bude vstupni poplatek (pouze pro E&S) "jen" 5%. To je podle me porad moc, ale muze byt. A na to chytaji lidi jsem slysel. Vysvetli jim, ze investicni horizont je nejmene 40let a ze pak se E&S vyplati vice nez ... kdovikdo, asi banky, ale tam sem nikdy neplatil nic navic nez prave ten vstup, tak nevim.

Ze investice neni vazana na konkretni fond, ale v uzkem ramci fondu mohu penize presouvat (samozrejme po zaplaceni vstupnich a eventalne vystupnich poplatku fondu) pro me byla nova objektivni informace, za kterou panu Lukasovi dekuji. Ale na penize stejne nemohu jinak sahnout. 20let zustava.

A opakovat, ze neverim smyslu investovat max.100000 zrovna do FT (tolik penez patri na sporici ucet/terminovany vklad a kdyz mam chut si hrat, tak par ceskych akciek (na to nejsou potreba vyssi znalosti trhu nez u fondu) misto libovolneho jineho fondu bez podobnych poplatku...

To ze se jejich nahanecum zije tak dobre, by mel byt take varovny signal kam "investovane" penize tecou, .... proste bych se jen opakoval. Lukas mi prinejmensim ukazal, ze alespon muze existovat plan (na 20-40let), ktery bude davat smysl. Ale vy s vasim investicnim horizontem 4-7let, ucastnik skoleni (doufam, ze ne placeneho), mi prijdete jako presne ten typ, ktery by se E&S mel spise vyhnout. Zdar latinske americe.

paboz

• Host
« Odpověď #22 kdy: 08. 02. 2011, 20:38:21 »
Zaujalo mě téma.popišu moji zkušenost s E+S
Slo by říct ,že v lazních jsem se setkal z jejích zastupcem.Basnil pouze o fondech FT vše ostatni je na prd.jedině tohle je ta spravan investice.
jelikož penize v ruznych fondech ,terminacich ,stavebkach a penzijkach mám tak jem si řek procto nezkusit i v dolarech .
Prvně mě pořad přesvedčoval o pravidelné spořeni vyhodach ta mi sou jasne pravidelně davam 5000 do 5 fondu CSOB jenomže unich byl zadrhel vyše jednorazové platby předem to jsem snim byl v prosinci 2009 nyni se zvedla tušim o dvojnasobek takže asi 16X měs.vkladu.
Načes jsem mu zdělil že se lečím na zada ne na hlavu - vycouval
Jednoduše jsem se zeptal na poplatky při nakupu FT zdělil 3% takže takovy nizší střed nějak jsem to dal nepitval.
V lednu 2010 jsme se dohodli stavil se ke mě vybral jsem si od FT asii z investované časty vypočital 3% tato platba šla na jiny učet u spořitelny ,investični dotaznik ktery se mnou sepsal měl v zavěru tučně napsano že mou vybrany investice je pro mě nevhodna přes upozorněni ji chci jelikož vím o co se jedna poklesy tak jsem to neřešil.
Po podpisu mi začal v ružovych barvach líčit jak mužu vydělat .
Vyřidi mi hypoteku na barak rucit budu barakem na 2 000 000  polovinu vložím do fondu začal ukozovat grafy + statni příspěvky ze zaplacenych uroku to už jsem vědděl ktera bije .
Když mi přisel vypis tak jsem zjistil že mi za něco strhly 5,25% dalši polatek a začal boj ,věděl jsem že ho naspět nedostanu padala ostra slova z nějakym svym guru se pořad hajili že se to platí všude.Jelikož se stím již nedalo nic dělat a okamžity prodej by byla strata tak jem zatnul zuby.
Po nějake době jsem se čirou nahodou dověděl na netu že poplatek 3% jde tem hajzlum z E+S a 5,25 je teprve polatek za nakup podilu FT  + převod posilal jsem KČ do zahraniči takže celkově mě vyšli poplatky na 8,35%
koncem ledna jsem borce zavolal odprodal strašně se ptal proč tak brzo ,protože nevěřim že tu za 15 let jěště vaše spolecnost bude u nas fungovat chvalu jsem na ni nikde neslyšel a FT nakoupene přes nich nejde odprodat přes jineho obchodnika.Na zkušenosti z E+S jsem sice neprodělal za 11 měsicu vložil jsem i z poplatky 95 000 a tedkom mi přišlo 116 000.
Na fondy FT jsem nezanevřel mam vyhlidnutou znovu Asii a Lat.ameriku  nakup přes sporitelnu z 4 %poplatkem .
Co se tyče nakupovani přimo akcii ,přenecham to raději odbornikum nejsem otrok volného času

Durika

• Host
« Odpověď #23 kdy: 16. 02. 2011, 22:06:54 »
.. a většinu hotovosti na úspory svěřuji této společnosti..
To neděláš dobře, Jaromíre ... dávat všechna vajíčka do jednoho košíku. Zrovna v Jižní Americe může dojít ke znárodnění (podniků ve kterých bude mít fond podíl) celkem snadno (Argentina a Venezuela nám už ukázaly, další mohou následovat).
Zatím vypadá jeho zhodnocení celkem slušně (ovšem je třeba myslet na umoření zaplacených nákladů, které s tím dost zamíchají plus manažerský poplatek 1,40% ročně z (celkového) objemu investice), navíc je vidět, že je silně nestálé - viz propad o cca 75 % v roce 2008 - přikládám graf (uvidí ho pouze přihlášení uživatelé). Také je třeba myslet na to, že fond je denominován v USD, takže je potřeba vzít v úvahu případné riziko měnových pohybů CZK/USD
Len jedna vec pan "odbornik" :-) ... je skoro jedno v akej mene je fond denominovany. Kurzove riziko vznika medzi zaciatocnou a konecnou menou, nie konverznou ... priklad BRIC CZK/brazilsky real, CZK/rusky rubel atd ...

Harry

• Host
« Odpověď #24 kdy: 26. 02. 2011, 00:19:51 »
Pane PABOZi

Ano, v tom je ta prasečina. Vyberou dvojí poplatky a schovají se za nějaký servisní poplatek, jenže nikdo nezodpovíl proč 10x větší balík peněz platí za stejný servis 10x větší poplatek. Co si o tom asi myslí národní banka?

Podvodníci, co vybírají dvojí poplatky to sou... Vždyť si tu diskuzi přečtěte, jeden prodejce pod deseti nikama si sám sobě navzájem vysvětluje, jak je skvělý a jak dobře se obsloužil. Stejnej jazyk, stejná neobratnost ve vyjdařování. Mluví skoro jako adventisti sedmýho dne, nebo jak když si kluci z posilovny dojdou do prvotřdní restaurace ...

Obávám se, že Vašem hošanovi bylo jedno, že jste z toho vyskočil. Co z Vás mohl vycucat, to vycucal a  jde se na dalšího hejla.

:( držte se (od nich dál) 

Harry

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #25 kdy: 01. 03. 2011, 21:08:59 »
Proč platit za vstupní poplatek, když nemusíte? Dnes máte investice, kde Vám může investiční poradce dát slevu, dokonce pokud necháte vydělat investičního poradce tím, že mu někoho doporučíte, můžete mít investici zdarma. Pouze poplatku za správu neutečete. Platit 5% + nějaké vedlejšáky neberu a nechápu jak to někdo může chválit. Kdyby se poplatky rozpočítaly v daném investičním horizontu tak to beru, ale hned na začátku platit takovou sumu je opravdu hloupé.

Wajan

• Host
« Odpověď #26 kdy: 03. 03. 2011, 18:23:34 »
Neustale dohadovani a nesmyslne polopravdy.Poplatek je jen jeden a navzdy pro generace a celou rodinu vcetne sourozenco a jejich deti a tak dal a neni to jen poplatek za investice ale platba za celozivotniho majetkoveho poradce ktery ma za povinnost navstevovat klienty a seznamovat  s investici ve svete a moznastma.Podstatna a zaverecna informace.E&S ma 40% rakouskych obcanu na starost a jejich majetek,sfuzovala s nemeckou JUNG a v nasi zemi je jiz 12000spokojenych lidi a zadny z tech 12tisic tu nepise jak je nastvanej. ;DNeni to aspon k zamysleni??Lide teto zeme,uvedom te si ze se zde v nasi zemi nalze lidem cokoli aby neodchazely penize mimo republiku.Smesne zajistene fondu CSOB a kym???Kdo zaplati kdyz csob bude mit problemy stat?? ;DV roce 2008 padlo v USA 190 bank a ani jeden podilovy fond,zvlastni ne??Pokud si poslete nekoho pro chleba musi te mu dat od cesty,prostrednik neco stoji ale kdyz si jdete primo mate chleba levnejsi a cerstvejsi. Ale ES nema jen fondy ale ma i exkluzvni stresni fondy a uzvrene investice ale to uz je na dyl.Musite se lidi ptat jich.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 03. 03. 2011, 18:40:43 »
I kdybych věřil všemu co je tu o Ertrag & Sicherheit napsáno, tak to, že má produkt 40 % podíl na trhu, tomu fakt neuvěřím. Tuto domněnku jsem vyjádřil už zde:
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?style=5&f=312&p=8042263#p8042263

Byl by nějaký ověřitelný zdroj této informace? Nebo to jen "říkali na školení"?

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #28 kdy: 03. 03. 2011, 20:35:29 »
Pro Wajan. E&S je prostě drahý. Proč by měl klient platit něco navíc? To že si nestěžují, bude asi tím, že nepotkávají podobné lidi jako jsem já ;D Jestli chcete můžeme si zde udělat pár příkladů, možná Vám otevřu oči. Ovšem pokud chcete. Ale jetli chcete investovat draho, tak prosím.

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #29 kdy: 03. 03. 2011, 21:58:02 »
Chci namodelovat vývoj investice a porovnat to s konkurencí, prosím o informace.

1) V jaké výši  je vstupní poplatek a jakým způsobem ho klient zaplatí?

a) Jednorázově
 b) Z prvních plateb
 c) Nebo se poplatek rozloží do investičního horizontu?
    Může si klient určit způsob zaplacení?

2) V jaké výši jsou poplatky za správu? Prosím rozepište u jednotlivých fondů, moc jich   nemají, tak si myslím, že to nebude až takový problém.

Kolik musí zaplatit klient mimo investici na chod MLM? Při jaké investiční úložce? V jaké maximální výši?

Je vstupní poplatek  u všech otevřených podílových fondů stejný? U všech investičních horizontů?

Mohou se poplatky v budoucnu měnit?

Dostaly se ke mně informace, že vstupní poplatek je 5,25% což je opravdu hodně.
Poplatek za správu je kolem 1,6% to je podstatě v normě.
A maximální poplatek, který zbaští MLM navíc je max. 1800 – 2200 EUR. Opravdu vysoký poplatek navíc.

Jsou informace klamné? Pokud ano opravte a můžeme společně namodelovat určité příklady.
Jsem člověk kterého zajímají čísla a čísla jsou fakta.

Nechápu co je na tom výhodného a doufám, že mi to někdo vysvětlí. Je spoustu servisních společností a žádná si neúčtuje takové poplatky, navíc dávají slevu.   

Platby GoPay

reklama