reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 744592 krát)

fuu

• Host
Re: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #45 kdy: 09. 03. 2011, 03:16:09 »
jestli se nepletu, tak v současnosti si ES účtuje již 14ti násobek měsíční částky, max. je někde kolem 50 - 55 tisíc... proč jim mám platit 55 tisíc navíc, když jinde za stejnou službu nic takového neplatím? ;)
tak mi ukaz kde:) a nech mi daju to co aj E&S:)  myslim si ze dat 2100€ pri 10 rokoch a to si tam vlozim dajme tom 12000€ a spravim si tam aspon 25000€  tak myslim ze tych 2100€ mi vobec vadit nebude, E&S ukazuje aj tym co zarabaju menej ze sa da lepšie investovat, povec ci je lepsie nech si daju radsej peniaze na 10 rokov do banky kde z vkladu 12000€ dostanu tak 11500€ alebo radsej daju sem 12000€ za 10 rokov im to spravi 20000€ a vtom aj zratene poplatky ?

Reklama

• Stálý člen

reklama

ferda

• Host
« Odpověď #46 kdy: 09. 03. 2011, 09:11:48 »
Copak ES jsou jediní kdo nabízí investování do podílových fondů? Do fondů Franklin Templeton nebo BNP Paribas lze investovat i přes jiné zprostředkovatele a to za cenu snížených vstupních poplatků... To jen zástupci ES stále srovnávají investice s vklady do banky.

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #47 kdy: 09. 03. 2011, 09:57:31 »
ES má přece ty nejlepší otevřené podílové fondy na světě, jen bohužel nevíme o jaké se jedná. Ach jo, kdy ta hloupost některé lidi pustí? Navíc ES nemá licenci, musí mít nějakého prostředníka, nebo se pletu? Takže ještě jednou, jaké fondy využívá ES, které nemůže nikdo jiný nabízet? Proč platit 2100Eur? Když nemusím? Napsal jsem zde výpočet, ale některé to prostě nezajímá a pořád si melou své, proč nechcete mít víc? Když už se někdo něčeho zastává, tak musí mít argumenty, ale porovnávat vklady do banky s OPF je hloupé. 

fuu

• Host
« Odpověď #48 kdy: 09. 03. 2011, 15:32:24 »
Copak ES jsou jediní kdo nabízí investování do podílových fondů? Do fondů Franklin Templeton nebo BNP Paribas lze investovat i přes jiné zprostředkovatele a to za cenu snížených vstupních poplatků... To jen zástupci ES stále srovnávají investice s vklady do banky.
tak mi daj tu spoločnost teda :) co mi da od 50eur do fondu nech si zainvestujem inde za menej

fuu

• Host
« Odpověď #49 kdy: 09. 03. 2011, 15:37:11 »
ES má přece ty nejlepší otevřené podílové fondy na světě, jen bohužel nevíme o jaké se jedná. Ach jo, kdy ta hloupost některé lidi pustí? Navíc ES nemá licenci, musí mít nějakého prostředníka, nebo se pletu? Takže ještě jednou, jaké fondy využívá ES, které nemůže nikdo jiný nabízet? Proč platit 2100Eur? Když nemusím? Napsal jsem zde výpočet, ale některé to prostě nezajímá a pořád si melou své, proč nechcete mít víc? Když už se někdo něčeho zastává, tak musí mít argumenty, ale porovnávat vklady do banky s OPF je hloupé.
a ešte tady zaplatis 2100€ pro celu rodinu uz nikedy neplatiš poplatek nikedy vicej a mas to vklad x14 takze ak si nekdo chce davat len 50€ zaplati 600€ vstupni poplatok. 6 najlepších fondu FT alebo kolko nvm presne

Reklama

• Stálý člen

reklama

ferda

• Host
« Odpověď #50 kdy: 09. 03. 2011, 18:13:56 »
Tak já tady nechci dělat nikomu reklamu (narozdíl od naháněčů ES, kteří se zde bijí za svého chlebodárce), ale kdo není úplně blbej, tak si cestu najde... Těch možností je opravdu dost. Lidi naučte se používat internet a hlavně VLASTNÍ HLAVU!

fuu

• Host
« Odpověď #51 kdy: 09. 03. 2011, 18:58:00 »
ja nejsu nahanac, chcem len dobre investovat mozes mi prosim ta poslat teda na mail djkyps@azet.sk nejaku tu spolocnost ktory mi da to co E&S investiciu u FT(fond latin america alebo asia) a BNP pariba ?

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #52 kdy: 09. 03. 2011, 23:25:24 »
Ale Latin Americ (BNP Paribas) si můžete zřídit přes Atlantik i přes jiného obchodníka. Co je na tom tak zvláštního? Můžete investovat i přes jiné správce než je BNP Paribas, mezi dobry patří  HSBC GIF Latin America Freestyle, Templeton Latin America, ING Invest Latin America atd. Jejich opravdu hodně a výsledky neuvěřitelné. Pořád tady tvrdíte, že ES má nejlepší fondy, tak nám napište o jaké fondy se jedná. Chtěl bych Vám dokázat, že nemáte pravdu. Pokud se díváte pouze na to co bylo, jste špatný investor. Latin Americ je určitě zajímavá investice, ale taky záleží kdy začnete investovat, Latin Americ zaznamenala i extrémní propady. Taky se dívejte na  Rating a cenu. Pokud bych nakupoval draho, tak bych do ní nešel. Pokud je Latin Americ pomalu na vrcholu, byl bych opatrný. Nebo si myslíte, že existuje investice, která bude stoupat až do nebes? To už tady bylo a pád hodně bolel.

fuu

• Host
« Odpověď #53 kdy: 09. 03. 2011, 23:49:40 »
dobre nemyslel som konkretne latin america to bol navrh, chcel som tak ze spoločnost ktora mi da to co ES, fondy FT- PNB P.  investiciu do zlata,striebra(unce nie na papieri) :)  a priamo zalozenie uctu u FT. No ved jasne ze nemoze ist do neba ale pri mesacnom sporeni tusim je to dost ziskove ked padne fond a potom zasa nabere pekne obratky:)

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #54 kdy: 10. 03. 2011, 09:39:19 »
Investovat do zlata a přes otevřené podílové fondy? Pokud chcete investovat do zlata tak si kupte zlaté mince. Zlato je předražené a určitě není vhodné tuto dobu do něj investovat. Počkal  bych. Jinak, zlato je komodita stejně jako stříbro, mají svojí úlohu v portfoliu, ale nečekejte, že Vám vydělají, ne dlouhodobě. Proč investujete do zlata a stříbra? kvůli inflaci, nemám pravdu? Nebo ohledně pádu měny? Pokud to tak opravdu je, kupte mince! Jinak  do zlata může investovat kdokoliv již od 500 Kč. měsíčně. Pochopte že ES nemá nic navíc a pokud může nabízet něco co nenabízí nikdo v ČR, tak to bude tím, že to nemá licenci ČR, ale takové investice neberu. Klient má dnes neuvěřitelné možnosti, může investovat přes 30investičních společností, přes 1500otevřených fondů, do 9 různých investičních oblastí. Máme i ETF a jiné investiční možnosti, opravdu si myslíte, že ES nabízí něco lepšího? Je to všechno o marketingu. Investovat přes MLM, je hloupé a neexistuje argument, který by mě přesvědčil o opaku. Napište přesné značení investic, ať se na ně mohu podívat.   

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #55 kdy: 10. 03. 2011, 10:02:39 »
Jinak se zeptám, jaké fondy máte sjednané? Napište přesné označení investice a celkové poplatky s tím spojené. Přesné % rozložení a do jakých investičních oblastí. V jaké měně investujete. Možná se někam dostaneme :)

fuu

• Host
« Odpověď #56 kdy: 10. 03. 2011, 13:47:47 »
od 500kč budem mat to zlato fyzicky doma?
prepačte este som zabudol ze investovat zo slovenska ES tam prislo nedavno a chcel by som cez FT do asia fund 50€ mesačne, tam je ten poplatok 50x14 mam ucet u FT choda mi vypisi mam peniaze vzdy po ruke. ES je partner jung ktora licenciu u SNB má tak nvm jak to tam je.

ferda

• Host
« Odpověď #57 kdy: 10. 03. 2011, 22:14:52 »
Já teď trochu odbočím od investic jako takových a řeknu to takto: smyslem většiny MLM společností je, aby se měli dobře ti nahoře, a aby za ně pracovali ti dole. Kdo si umí spočítat kolik je jedna a jedna, tomu to musí být naprosto jasný. Ten "poplatek", který zaplatíte se prostě rozpustí v té MLM struktuře mezi její jednotlivá patra. Nejde o nic jiného, než jak vytáhnout z lidí co nejvíc peněz. Všechny způsoby, kterými se Vás snaží přesvědčit o oprávněnosti těchto poplatků, mají jediný účel, a sice zmanipulovat Vás a ty peníze z Vás vytáhnout.

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #58 kdy: 10. 03. 2011, 23:01:44 »
Nemyslel jsem zlato na splátky. ES umožňuje zlato na splátky? Kolik je za 1g zlata a jaký je garantovaný zpětný výkup zlata? Na jakou dobu je sepsaná smlouva? Jaká je min. měsíční splátka? Je spoustu firem, které to umožňují a každá je jinak drahá! Pozor aby se tím investice neprodražila!

Podílníci zlatého fondu profitují především na výnosu z cen zlata, to znamená že zlato investor v tomto směru nevlastní, tak jak si někteří myslí, ale máto jiné výhody. Přesto si myslím, že je lepší vlastnit zlato fyzicky. Investování přes OPF není špatné pro investory, kteří nespekulují nad tím, jestli se vrátíme ke zlatému standardu. Komodity z pravidla rostou s inflací, ale rozhodně nepočítám s tím, že mi vydělají nad inflaci, tak jako  vybrané akcie. Proto si myslím, že investovaní pouze do komodit není dostačující, ne pro investora, který chce své finanční prostředky zhodnotit. V základu by neměly chybět dluhopisy, komodity a  akcie. Podle možností se portfolio dá rozšířit díky nemovitostem a jiných druhu investic. Ovšem podle investičního profilu klienta. 

Pokud bychom se měli zlatem zabývat historicky tak i v okamžiku zlatého standardu se může stát, že se zlato zestátní, podobně jako v minulosti v USA. Dnes se zlato zbytečně nadhodnocuje a je to  zapříčiněno tím, že dolar dlouhodobě oslabuje. Je spoustu firem, které nabádají klienty k tomu, aby skupovali zlato, třeba i na splátky. Tím se zlato stává drahou investici. Osobně bych v dnešní době do zlata a stříbra neinvestoval. Někteří tvrdí že zlato bude ještě dražší a poroste nahoru stejně rychle jako stříbro, ale co letí rychle nahoru může rychle sletět dolu. Pokud investovat do kovu o.k. ale 10-15%, ne jako někteří se zlatou horečkou 100%. Jinak bych raději investoval do stříbra a to i přesto, že je zatížené DPH kdežto zlato nikoliv.

Vidím, že sázíte na jednu kartu. Neznám Váš investiční profil, ale ještě bych zvážil jestli je vhodné investovat pouze do jedné investiční oblasti. Asia fund, myslíte Asia Bond Fund od ABN AMRO? Vám nevadí, že musíte platit 50x14, MLM společností??? Proč raději neinvestujete bez tohoto poplatku? Dokonce si můžete vstupní poplatky snížit, které jsou u ES až 5,25%. Nedokážu si představit, že bych klientovi nastavil vstupní poplatek na 5,25% + až 2100Eur, to mi je proti srsti. Už jsem zde uvedl výpočet a rozdíl je obrovský. ES nemá licenci a musí využívat služeb Jung DMS & Cie. Gmb,  který sídlí ve Vídni. To je další věc, která by mi osobně vadila.

fuu

• Host
« Odpověď #59 kdy: 11. 03. 2011, 14:11:57 »
jj max 20% do zlata/stribra tak vam poradi aj v ES
Templeton Asian Growth Fund
50x14 na zacatku  + mozno sa knim daju aj viacery z rodiny takze nas ser.poplatek nevide moc, u es je agio 5% ale neviem ako to je presne neviem ci sa tento poplatok neplati len ked si sporite do zlata.

Platby GoPay

reklama