reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752747 krát)

ariJ

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #120 kdy: 04. 12. 2011, 23:12:50 »
Dobrý den,

chtěl bych se ještě zeptat na jednu věc.

Podle zákona musí investiční společnosti vést odděleně evidenci o svém majetku a majetku fondu. CONSEQ tedy vede evidenci odděleně o svém majetku a o majetku svých fondů, které vytvořil.

Je pravda, že když například investuji přes společnost CONSEQ do nějákého fondu Franklin Tepleton, tak v případě krachu CONSEQU (čistě teoreticky) přijdu o své prostředky?

V případě investice do fondů Franklin Tepletonu, je totiž CONSEQ pouze v roli zprostředkovatele.

Děkuji za odpověď a objasnění.

Reklama

• Stálý člen

reklama

p.Jiří

• Host
« Odpověď #121 kdy: 05. 12. 2011, 11:17:46 »
Pokud investujete přes Conseq do fondu jako je FT a Conseq zanikne ať už je důvod jakýkoliv, investor o své finanční prostředky  nepřijde. Conseq je v tomto směru pouhý prostředník. Jste majitelem  a nikdo jiný. Aby jste o vše přišel, musel by být v podstatě konec světa, protože pokud investujete do více otevřených fondů kde jsou zahrnuté i akcii, musela by přijít globální pohroma a všechny světové podniky padnout. Banky zanikají, ale neznám žádný otevřený  fond,  který by zanikl. Navíc pokud by došlo ke krachu správce fondů, tak by si ho odkoupil jiný správce. Pokud by zkrachovala depozitní banka, tak by byl podobný postup. Navíc kdykoliv svůj podíl můžete odprodat a asi do 10dnů, máte peníze na účtu.

ariJ

• Host
« Odpověď #122 kdy: 05. 12. 2011, 18:21:46 »
p.Jiří:

Děkuji za odpověď.

A jak by to bylo v případě výpisů o stavu mého podílu, které by mi předtím chodili od CONSEQU? Kdo by mi je poté posílal?

p.Jiří

• Host
« Odpověď #123 kdy: 05. 12. 2011, 18:50:48 »
Přímo od daného správce fondu.

David

• Host
« Odpověď #124 kdy: 05. 01. 2012, 15:52:20 »
Pokud klientovi snížíte vstupní poplatek třeba na tu nulu, kompenzuje se to něčím? Moc si nedokážu představit situaci, že by se potkali dva Vaši klienti, jeden by vstupní poplatek zaplatil a druhý ne nebo třeba výrazně nižší. Jak byste si to před ním obhájil?

to Zdenek - nečetl jsem všechno, ale hned v prvních větách máte zkreslené  informace. Vstupní poplatky se dají snížit, jen nesmíte potkat blba z MLM. Na pravidelné investici 3000,- měsíčně po dobu 40let. Mohu klientovi snížit vstupní poplatek i třeba na nulu, ale to ovšem nemám provizi, pouze mohu  mít management fee, který opět není po celou dobu stejný,  s klientem se mohu domluvit na 50% slevě. Co tím chci říct, veškeré debaty na internetu jsou zkreslené a záleží   koho potkáte. U CONSEQU mohu dávat slevy a klientovi ušetřit spoustu peněz, kdežto u ES slevu dát nemohu. ES je prostě drahá a mnoho příznivců ES plete hrušky s jablky, dokonce si pletou investiční kategorie a vůbec celkové investiční možnosti. Nenastavují se individuální investiční plány, sazení na jednu kartu taky není zrovna moc chytré a mohl bych pokračovat. Potkal jsem pár prodejců a  nechápal jsem  kde na ty zkreslené informace pořád chodí. A nejedná se jenom o prodejce v ES, ale i o různé jiné MLM prodejce, kteří jsou absolutně vymytí  a  nechápou možnosti trhu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

• Host
« Odpověď #125 kdy: 05. 01. 2012, 16:05:07 »
Je příznačné, že v reakcích na příspěvek "Poslal: Zdenek« kdy: 28. 11. 2011, 19:12:33" se neřeší, zda informace zveřejněné na Mefin.cz jsou hodnověrné nebo ne. Stále se řeší, zda se i u Consequ platí tzv. agio nebo ne, protože u E & S se platí a u Consequ to vypadá, že ne. Nicméně info na Mefin.cz, jsou-li pravdivé, dosvědčují, že zřejmě strategie Consequ spočívá ve skrytém krácení výnosů klientů, ať již se to děje jakkoli, a nemusí to znamenat, že se tak děje proti pravidlům, tedy v rozporu se zákony. Zajímalo by mě srovnání výnosů stejných investičních nástrojů z hlediska výnosů klienta, a je mi jedno, jakou metodikou která společnost se na trhu obchodně prosazuje. Zajímá mě porovnání "má dáti - dal". Zatím jediné, co se v tomto směru relevantního objevilo v této diskusi, je příspěvek p. Zdeňka s odkazem na Mefin. cz. Všechno ostatní je prach, slušně řečeno.

Michal

• Host
« Odpověď #126 kdy: 08. 01. 2012, 22:36:58 »
Pro Patrika Ch a všechny jemu podobné, kteří tady podávají "zaručené informace" z druhé ruky o ES:
Co se týká poplatků u ES, tak jsou stále naprosto směšné ve srovnání s tím, kolik si účtují jiné instituce za podobné produkty a to přitom ještě s daleko nižším výnosem. Rozdíl je v tom, že tady se zaplatí celý poplatek hned najednou, zatímco u jiných standardních institucí to platíte v průběhu celé investice, tím pádem se vám to rozloží a de facto pocítíte to zaplacení až při ukončení investování, takže vám to ani tak nepřijde - přitom je to ale daleko víc!
http://imageshack.us/photo/my-images/843/poplatky1.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/843/poplatky1.jpg/

Ty vaše nesmysly o letadlech a pyramidách si nechejte pro sebe, když tomu nerozumíte. Pokud nevíte, jaký je rozdíl mezi Multi-Level Marketingem a letadlem/pyramidou, tak u MLM je prodáván na rozdíl od posledních 2 zmíněných určitý produkt. ES zprostředkovává konkrétní produkt, který má více než valnou hodnotu (viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Pyramidov%C3%A9_sch%C3%A9ma ), tj. zprostředkovává investice do otevřených podílových fondů, které mají daleko větší výnos, než jiné, standardní spořící produkty. Mimochodem využitím produktů přes ES vás nikdo nenutí ke spolupráci v MLM.

• Host
« Odpověď #127 kdy: 09. 01. 2012, 15:01:07 »
Můžete uvést zdroj odkud čerpáte uvedené % hodnoty poplatků?

Michal

• Host
« Odpověď #128 kdy: 09. 01. 2012, 15:15:17 »
Můžete uvést zdroj odkud čerpáte uvedené % hodnoty poplatků?

Je to v článku z hospodářských novin, který je sice 2-3 roky starý, ale nikde jsem nezaznamenal, že by poplatky u těchto institucí měly v uplynulém období tendenci klesat:
http://hn.ihned.cz/c1-30143300-poplatky-spolknou-i-vic-nez-tretinu-uspor-na-penzi

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 09. 01. 2012, 15:48:33 »
Uz to zde zaznelo - poplatky placene ES nejsou jedine naklady investovani.  Plati se dale jeste % podil z nakoupenych podilu, jak zde referovali nekteri klienti s tim, ze ES se od techto poplatku distancuje, ze to jiz nejsou "jejich" poplatky.
Nicmene je kazdeho vec, do ceho da svoje penize. Ja jen, ze kdyby za vami prisel vas dodavatel cehokoliv (plynu, elektriny, rohliku, piva,...), ze vam nabizi vyhodny dozivotni kontrakt, tak si budete klepat na celo, ale u investovani vam to divne neprijde?! Napada me jediny podobny priklad - Timeshare, take nema nejlepsi povest.
Osobne preferuji prubezne zpoplatneni, protoze v pripade zmeny podminek (napr. prichod noveho, agresivniho hrace na trh) mohu s nizsimi naklady zmenit rozlozeni portfolia.

• Host
« Odpověď #130 kdy: 09. 01. 2012, 17:17:38 »
Dobrý den, nevíte, jak je tomu s relevancí dat na serveru Mefin.cz, konkrétně např. http://www.mefin.cz/pravidelne-investice-do-fondu-a-investicni-zivotni-pojisteni/02/?init=1 a http://www.finfolisty.cz/infolists/show/187/24/23/ ? Tam se zdá, cituji sám sebe (Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit « Odpověď #125 kdy: 05. 01. 2012, 16:05:07 »), "že zřejmě strategie Consequ spočívá ve skrytém krácení výnosů klientů, ať již se to děje jakkoli, a nemusí to znamenat, že se tak děje proti pravidlům, tedy v rozporu se zákony. Zajímalo by mě srovnání výnosů stejných investičních nástrojů z hlediska výnosů klienta, a je mi jedno, jakou metodikou která společnost se na trhu obchodně prosazuje. Zajímá mě porovnání "má dáti - dal"."?

Alci

• Host
« Odpověď #131 kdy: 09. 01. 2012, 19:41:40 »
prosim vas, jestli chcete neco opravdu vlastnit a opravdu nechcete kvuli tomu vylezat z domu, kupte akcie. To je tak asi nejblizsi cenny papir, u ktereho se jeste da tvrdit, ze ma nejakou hodnotu a ze alespon jako neco reprezentuje.

E&S maji zajimavy model. Chapu, ze mohou mit sve opodstatneni. Ale proboha znovu: na jednu stranu tu lidi motaji sporeni 2000 mesicne a pro TAKOVE lidi jako ma smysl zaplatit par desitek tisic predem?? A hrat jednu stejnou hru 40 let!? Myslete! Chapu ze svych 40000 tisic mate potrebu diverzifikovat mezi 600 zemi, 30000 podniku a nejlepe 20 svetovych men, ale proboha!

Mimochodem prectete si podminky FT fondu. A dozvite se, ze 5.25% vstupni poplatek plati jen pri investovani pres ES (to tzv. "prime", coz je asi tak "prime" jako chuze po 20 pivech), prave protoze jste individualni investor a jste veden samostatne vcetne tech vasich slavnych vypisu. Pri investovani pres ucet jine spolecnosti, ktera pokyny podava hromadne, FT vam nemusi zrizovat specialni ucet a vypisy posila elektronicky vasemu spravci (i se jmeny poductu) je vstupni poplatek do FT fondu mezi 3-4% podle jednotlive smlouvy.

Pokud se vas spravce fondu odporouci (Conseq, CS, atd.), tak vase podily sprava podilu pravdepodobne prejde pod nekoho jineho a co? Myslite, ze akcie muze KDOKOLIV proste koupit a prodat? Omyl. Ja reknu svemu brookerovi, aby mi je koupil. On je koupi, jsou vedene v CDCP, ale ten jeden broker je ma uzamknute pro sebe a muze s nima nakladat. Vypisy nedostavam z CDCP (i kdyz mohu za poplatek pozadat), ale posila mi je broker. Je tam logo brokera. Ale vadi to? NE! Jsou moje, na moje jmeno. Kdyz zakazu brokerovi pristup k jednomu cennemu papiru, nebudou zadne vypisy. A porad ho nemuzu prodat sam. Musim poprosit jineho zastupce, aby si je uzamkl pro sebe a pak je na muj pokyn proda. Celkove poplatky <0.5% Mam problem, ze patria zkrachuje? Ani nahodou! Mam rad jejich logo na vypisech a jejich zpracovani pro danovych podkladu.

Nebudte pitomi a jestli si chcete hrat s 2000 mesicne, muzete to uplne klidne delat primo s produkty na ceskem trhu. Ale hlavne s takovymi, ktere vas neuvazou v 25 k rozhodnutim na 40 let dopredu bez moznosti vyberu svych financi (aniz byste se triskali do hlavy nad 30% ztratou).

Fondy jsou prezitek z doby, kdy na burzu cennych papiru bylo nutne se dostavit osobne a tudiz tam mela pristup jen omezena skupina lidi. S dnesni informacni zakladnou a prostredky komunikace, kdyz uz vam stoji za to "dukladne prostudovat" nabidku ES, tak rovnou muzete venovat usili a zakladni portfolio vaseho vybraneho fondu proste kopirovat sam. Nebojte, ono se meni 2x do roka o +-5%. Bude to to same, jen bez poplatku. Pro investice do "diverzifikovanych" derivatu jsou tu investicni certifikaty. To same jako fondy, jen bez poplatku. Ale stejne jako fondy, jste drzitelem jen vymysleneho papiru, ktery neni podlozen nicim uznavanym. Ale hlavne!: Nicim se nikomu nezavazete a dokazete pruzneji reagovat.

Kdyz uz stojite o ty penize a nechcete investovat do toho jedineho o co nemuzete za sebehorsi situace prijit: do sebe.

• Host
« Odpověď #132 kdy: 10. 01. 2012, 23:43:18 »
Na této diskusní platformě je asi bláhové domnívat se, že na přímou otázku lze dostat přímou odpověď. O důvodech, proč tomu tak je, si každý může myslet své. Doufám, že to není cenzurou, která by odfiltrovávala příspěvky, které by se nehodily do krámu.  :-[

prczn

• Host
« Odpověď #133 kdy: 11. 01. 2012, 12:54:11 »
Ty vaše nesmysly o letadlech a pyramidách si nechejte pro sebe, když tomu nerozumíte. Pokud nevíte, jaký je rozdíl mezi Multi-Level Marketingem a letadlem/pyramidou, tak u MLM je prodáván na rozdíl od posledních 2 zmíněných určitý produkt. ES zprostředkovává konkrétní produkt, který má více než valnou hodnotu (viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Pyramidov%C3%A9_sch%C3%A9ma ), tj. zprostředkovává investice do otevřených podílových fondů, které mají daleko větší výnos, než jiné, standardní spořící produkty. Mimochodem využitím produktů přes ES vás nikdo nenutí ke spolupráci v MLM.

ES sice prodává jakejsi produkt, ale nechá si za něj zaplatit hned 2 krát. Uvědomte si už konečně, že kromě obvyklého poplatku za zprostředkování investice (cca 5% z investované částky, hoši z ES tomu říkají agio, nevím proč, asi jim to zní vznešeně), který je odměnou pro  toho poradce, který vám investici zprostředkoval, si ES účtuje další obrovské poplatky, ze kterých minimálně polovinu shrábnou rakouští šéfové, zbytek se rozdělí mezi jednotlivá patra pyramidy obchodníků. Bez toho by to prostě nemohlo fungovat, protože by se to stádo vymytejch mozků prostě neuživilo. Dalším faktorem je potřeba neustálého růstu spodních pater a nabírání nových spolupracovníků dohazujících nové klienty. Pokud chcete jen investovat přes ES, tak sice nemusíte do té pyramidy vstupovat, ale poplatek na její fungování zaplatit musíte. Bez toho by to prostě nefungovalo a celej ten obchodní model by se sesypal jak domeček z karet.
Nechápu. Někteří lidé asi neumí číst, protože všechno už tu bylo vysvětleno několikrát. Ale on je vlastně rozdíl umět číst a porozumět psanému textu, to evidentně spousta lidí nezvládá;-)

Max Bassio

• Host
Re: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #134 kdy: 16. 01. 2012, 15:27:00 »
Uff já už nemůžu. Fakt nemůžu. To se nedá číst. Už jsem dvakrát málem spadl ze židle. Musím už přestat nebo mě to zabije. No je vidět, že E und S - Jung DMS und Cie je teprve ve stavu budování kvalitních poradců a  ještě bude chvilku trvat, než okolní teoretici pochopí jak velký kredit a potenciál ta společnost v Evropě má. Já měl na toho svého poradce z EundS štěstí, ale potkal jsem tam i lidi co neumí do 5 napočítat. No ale to je prostě zatím to období sýta, kterým společnost prochází. A vy co se snažíte tady pořád vykládat, že jsou drazí, tak Vám ani nemá cenu sdělovat, že Vám uniká pár podstatných věcí, které dělají velkou konkurenční výhodu. Mimochodem vždy bylo a bude, že k nám finanční produkty a společnosti přicházeli ze západního trhu a že jsme 25 let minimálně za bankovním systémem Německa a VB. Neznám českou poradenskou síť, která by byla schopna etablovat se v Německu a nebo v jiné západní zemi a konkurovat jiným firmám na na trhu. 51 let historie Jungu a 25 let historie EundS na ne Českém neslaném trhu, ale na trhu kde se chyby nepromíjí a který je vysoce kontrolovaný (určitě ne nějakou ČNB), mně stačí na to abych zde přes tuto společnost investoval. Hledal jsem servis a spolehlivého člověka a že jsem ho našel u EundS no konečně. A kde jste byly vy ostatní chytrolíni? Je důležitý především ten člověk, který s Vámi jedná a pak až firma a její nabídka. Prostě pro mě je přidanou hodnotou spolehlivá osoba, která dodržuje bonton, umí se i obléct, má silný všeobecný rozhled, ekonomické vzdělání (znalost prodůktů společnosti) a schopnost vysvětlit mi trasparentně o co jde. Je toho víc dle čeho vybírám poradce a třeba i  právníky pro svou firmu. Ze všech mudrců všech možných společností prostě prošel poradce z EundS. Howg. Conseq mi nevydělává a jejich servis je na žalobu. Atlantis si snad děláte vážně srandu? Máte přes ně někdo zainvestováno? Můj bratr ano a to bych Vás chtěl vidět jak by jste utíkali, kdyby jste se ho zeptali, jak je s nimi spokojen. Řešíte poplatky, ale zapomínáte, že jde především o kvality člověka, který Vám má dělat servis. No stejně je za rok konec světa, takže je to pravděpodobně všechno jen foukání bublin brčkem do vany. Jinak hodně úspěchů všem co to myslí s klienty dobře. Buďte dobrými konkurenty. Blbců co mohou okrást klienta je rozhodně víc než těch slušných a je jedno za kterou společnost kopete.

Platby GoPay

reklama