reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752763 krát)

David

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #150 kdy: 07. 02. 2012, 13:34:48 »
Díval jsem se na výnosy nejrůznějších fondů, které uveřejňují ES a Conseq. Podle mě by měly být stejné - ale nejsou. Čím to je? Já to tipuju na "schované poplatky", je jedno, jak se jmenují.
Někdo si tu stěžoval na servis Consequ - mám podobnou zkušenost, moc se asi nepřetrhnou. V podstatě je ani nemůžu hodnotit, na žádost o schůzku mě pouze odpověděli mailem a tím veškerá komunikace skončila. Urgence zbytečné...

Tak jsem z toho jelen.... V Partners mi tvrdí, že při investování do FT přes Conseq platím jen vstupní poplatek a manažerský poplatek samotného fondu, což je to samé jako u ES, kteří si ale navíc účtují 55 000 zprostředkovatelskou provizi. Tak v čem je ES (co se týče poplatků, nikoliv nabízených služeb) výhodnější???

Reklama

• Stálý člen

reklama

Stone

• Host
« Odpověď #151 kdy: 08. 02. 2012, 16:30:35 »
A není ten rozdíl náhodou daný tím, že Vy jste ve výpočtu poplatků u ES vynechal manažerský poplatek fondu (u FT zpravidla 1-1,6%)? To by pak ty celkové poplatky vyšli stejně s malým rozdílem 55000 základního poplatku u ES navíc.

Manažerský poplatek (manager's fee) jsou % z výkonnosti jednotlivých fondů a již jsou do celkové výkonnosti fondů započítány, což znamená, že když FT nebo E&S (a měl by i Conseq) píše, že fond XY měl za poslední 3 roky průměrné roční zhodnocení 20 %, tak ve skutečnosti měl zhodnocení o 1 - 2 % větší. Z toho byli vyplaceni manažeři portfolia fondu a těch 20 % (v případě přímé investice) jde klientovi.

Na druhou stranu Conseq uvádí u ceníku poplatků tuto poznámku: Poznámka: S poskytnutím investiční služby mohou být spojeny další náklady (např. náklady zahraničního platebního styku), které mohou být přeúčtovány klientovi

Nevíte někdo, co tyto poplatky obnášejí a v jaké jsou výši?

Nevím jak Conseq, ale v případě investování pomocí E&S se platby do fondů provádí přes tzv. transferovou banku, českou Citibank, která:
1. převede klientem zaslanou částku do USD / EUR podle kurzu ČNB střed!! ;-)
2. zašle je centrálnímu depositáři Franklin Templetona pro Evropu, JP Morgan v Lucembursku (čili do zahraničí), a to bez poplatku!!! (který může normálně být, podle banky, třeba i 250,- Kč za platbu).

Jestli Conseq účtuje klientům zahraniční převody, tak např.: posílám měsíčně po 1000,- kč do 4 různých fondů=4 zahraniční platby měsíčně=(při 250,-kč za platbu) dalších 1000,- kč, které jdou nějakému článku v tom celém řetězci. Jen pro jistotu upozorňuji, že nevím jestli to tak Conseq provádí.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #152 kdy: 08. 02. 2012, 17:59:42 »
Je hodně nepravděpodobné, že by banka prodávala cizí měnu za středový kurz ČNB. Je to jednoduché - za tento kurz jí cizí měnu nikdo neprodá, takže ji nemůže ani za tento kurz prodávat dále. Ovšem může v  rámci konkurence nabízet lepší kurz, než standardní deviza-prodej - zrovna na toto téma jsem před časem s někým diskutoval, kdo posílal peníze do fondů právě přes Citi a výsledný kurz byl někde mezi středem a deviza-prodej (a středem a deviza-nákup při výběru z fondu). Stejně tak může banka odpouštět poplatky (a zpravidla to i dělá), protože platby posílá najednou v rámci většího balíku. Ono bez poplatků není dneska problém poslat platbu do zahraničí přes devizovou společnost.

To, že nějaká banka poskytne cizí měnu za středový kurz je stejný mýtus, jako že se platby na kartách zúčtovávají středovým kurzem ČNB. Středový kurz se používá jen a pouze v rámci účetnictví.

Stone

• Host
« Odpověď #153 kdy: 09. 02. 2012, 22:26:04 »
Je hodně nepravděpodobné, že by banka prodávala cizí měnu za středový kurz ČNB. Je to jednoduché - za tento kurz jí cizí měnu nikdo neprodá, takže ji nemůže ani za tento kurz prodávat dále. Ovšem může v  rámci konkurence nabízet lepší kurz, než standardní deviza-prodej

Tak jsem si vzal k ruce roční výpis a počítal jsem a srovnával s kurzem střed ČNB a máte pravdu. Opravdu to střed ČNB není, ale je mu to velmi blízko. Na výpise mám tedy částky jen na setiny a na stránkách ČNB jsou taky kurzy jen na tisíciny, takže tolik k přesnosti mých výpočtů, ale lišila se mi ta čísla max o 4-5 setin (CZK -> USD).

Polách

• Host
« Odpověď #154 kdy: 13. 02. 2012, 06:14:58 »
Dobrý den mám dotaz zná někdo tuto rakouskou investiční společnost  Ertrag und Sicherheit
Nabízejí mi přímé investování,pravidelnými vklady s poradenstvím,ale chtějí vstupní jednorázový polplatek cca 52 000Kč.Nevím jestli je to normální,nebo je to nějaká piramida.Děkuji za odpovědi.Gegos.

Ertrag je podvodnická organizace a rád Vám povím proč. Vámi uváděný vstupní poplatek sice k investování patří. Rámcově bývá ve výši od 0 do 5 % (dle toho, do čeho investujete a na jak dlouho) ze zamýšlené celkové investice, tj. při pravidelném odkládání 2 tis. Kč každý měsíc po dobu 20 let by při 5 % činil 24 tis. Kč. U Ertragu je ten problém, že budete vstupní poplatek platit dvakrát. Jednou takto, jednorázově, podruhé při každé pravidelné investici. Poradenství, které za padesát klacků nabízejí je stejně relevantní, jako rada kohokoli jiného, kdo se u investování trochu pohybuje.

Na netu jsou zdarma investiční rady takových subjektů, jako je Standard and Poor's, Fitch, Moody's apod., na jejichž názor bych dal určitě více. Ertrag jsou navíc zaplaceni z management fee fondů, kam pošlou Vaše peníze, takže jejich požadavek na zaplacení spousty peněz dopředu de facto úplně za nic, považuji za nemorální a nestandardní. Ruce od nich pryč!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Michal

• Host
« Odpověď #155 kdy: 13. 02. 2012, 14:41:12 »
Ale tak se podívejte na ukazatel TANK toho Vašeho "úžasného" Consequ..
http://hn.ihned.cz/c1-30143300-poplatky-spolknou-i-vic-nez-tretinu-uspor-na-penzi
TANK při spoření s Conseq na:
10 let - od 12,36%
20 let - od 21,23%
30 let - od 30,11%
40 let - od 38,69%
Tady máte taky srovnání TANKů při různých institucích (stačí "Zobrazit infolist")..
http://www.finfolisty.cz/infolists/show/187/25/23/

Polách: Nevím, o jakém podvodu mluvíte. Poplatková politika je u E&S vždy jasně pojmenována a je jen na klientovi, jaký produkt u jaké společnosti si zvolí. Samozřejmě bude vybírat podle jeho výše. Ta je u pravidelné investice E&S do akciových fondů cca 5% z vkladu + jednorázová částka ve výši 14-ti násobku měsíční úložky a máte zaplaceny všechny poplatky, i kdyby přes tuto smlouvu investovalo X vašich rodinných generací.
Co se týká poradenství, tak Vám žádný Conseq ani nikdo jiný neprezentuje tento produkt tak jako E&S (alespoň já se s tím nikdy nesetkal). Na níže uvedené informace jsem se musel zeptat až já SÁM - bez E&S by mě ale takový model nikdy ani nenapadl:
1) Přímá investice - založení vlastního účtu u podílového fondu
2) Likvidita - libovolnou část vložených peněz si můžete kdykoliv vybrat (samozřejmě s ohledem na vývoj ceny podílových listů, od toho tu je zde ale plán na pozdější přechod do dluhopisových fondů)
3) Cost Average Effect - možnost kladného výnosu i při prodeji podílových listů za nižší cenu, než za kterou byly nakoupeny
4) Plán výběru - i když si začnu v určitém roce peníze vybírat, zbytek se mi bude neustále zhodnocovat
A pokud si myslíte, že obyčejní lidé, kteří v této oblasti nemají žádný přehled, tak si budou o tomto vyhledávat informace na cizojazyčných serverech, tak jste na velkém omylu. Za kvalitní informace se v dnešní době platí. A pokud je to méně, než kolik chce jakákoliv jiná konkurence, tak proč se na ně neobrátit?

Michal

• Host
« Odpověď #156 kdy: 14. 02. 2012, 11:38:35 »
Ale tak se podívejte na ukazatel TANK toho Vašeho "úžasného" Consequ..
http://hn.ihned.cz/c1-30143300-poplatky-spolknou-i-vic-nez-tretinu-uspor-na-penzi
TANK při spoření s Conseq na:
10 let - od 12,36%
20 let - od 21,23%
30 let - od 30,11%
40 let - od 38,69%
Tady máte taky srovnání TANKů při různých institucích (stačí "Zobrazit infolist")..
http://www.finfolisty.cz/infolists/show/187/25/23/

Polách: Nevím, o jakém podvodu mluvíte. Poplatková politika je u E&S vždy jasně pojmenována a je jen na klientovi, jaký produkt u jaké společnosti si zvolí. Samozřejmě bude vybírat podle jeho výše. Ta je u pravidelné investice E&S do akciových fondů cca 5% z vkladu + jednorázová částka ve výši 14-ti násobku měsíční úložky a máte zaplaceny všechny poplatky, i kdyby přes tuto smlouvu investovalo X vašich rodinných generací.
Co se týká poradenství, tak Vám žádný Conseq ani nikdo jiný neprezentuje tento produkt tak jako E&S (alespoň já se s tím nikdy nesetkal). Na níže uvedené informace jsem se musel zeptat až já SÁM - bez E&S by mě ale takový model nikdy ani nenapadl:
1) Přímá investice - založení vlastního účtu u podílového fondu
2) Likvidita - libovolnou část vložených peněz si můžete kdykoliv vybrat (samozřejmě s ohledem na vývoj ceny podílových listů, od toho tu je zde ale plán na pozdější přechod do dluhopisových fondů)
3) Cost Average Effect - možnost kladného výnosu i při prodeji podílových listů za nižší cenu, než za kterou byly nakoupeny
4) Plán výběru - i když si začnu v určitém roce peníze vybírat, zbytek se mi bude neustále zhodnocovat
A pokud si myslíte, že obyčejní lidé, kteří v této oblasti nemají žádný přehled, tak si budou o tomto vyhledávat informace na cizojazyčných serverech, tak jste na velkém omylu. Za kvalitní informace se v dnešní době platí. A pokud je to méně, než kolik chce jakákoliv jiná konkurence, tak proč se na ně neobrátit?

Zapomněl jsem dodat, že ten jednorázový poplatek je do max. výše 55000 Kč.
Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem jsem snad už vyvrátil to, že pravidelné investování do PF s E&S je předražený produkt.

Alci

• Host

Michal

• Host
« Odpověď #158 kdy: 21. 02. 2012, 23:58:03 »
Jak jistě víte, tak se při pravidelné investici dá prodat své podílové listy se ziskem i za nižší cenu, než za kterou byly nakoupeny podílové listy v prvním měsíci. Takto bychom koupili větší množství podílových listů na začátku, přitom když to takhle udělám automaticky (podle "dobře míněné rady" v tomto článku), tak by se mi také mohl tento kapitál znehodnotit - není zde vůbec uvedeno riziko propadu, nebo že by se mělo vůbec přihlédnout k potenciálnímu vývoji ceny podílových listů daného fondu..  ???
Navíc pokud narážíte na E&S, tak zde zaplatíte jednorázový poplatek (max. 55000 Kč) a můžete libovolně pravidelně investovat do portfolia E&S (Franklin Templeton, BNP Paribas, Pioneer) a zde již individuálně u každého fondu platíte jen vstupní poplatek (akciové fondy cca 5%, dluhopisové cca 3%), což je v porovnání s nákladovostí podobných produktů (např. http://t-a-n-k.eu/calculator/5/) u jiných institucí bezkonkurenční a zároveň máte zachovánu flexibilitu, o které se v článku pan Traxler zmiňuje (ať už případným přechodem k jiné fondové společnosti v rámci E&S či možným přerušením pravidelné investice BEZ jakýchkoliv sankcí).

David

• Host
« Odpověď #159 kdy: 08. 03. 2012, 11:45:28 »
A jak je to s TANKem u Ertragu (nebo Jungu)? Nikde ho nemůžu dohledat...

A jak může mít CONSEQ tak vysoký TANK, když uvádí pouze poplatek za vklad + nějaké malé drobné?

Prosím o odpověď někoho objektivního, kdo nemá zaslepené oči bojem pro jednu nebo druhou stranu (snad jsou tady i takoví...).

Michal

• Host
« Odpověď #160 kdy: 11. 03. 2012, 13:19:46 »

A jak může mít CONSEQ tak vysoký TANK, když uvádí pouze poplatek za vklad + nějaké malé drobné?

Prosím o odpověď někoho objektivního, kdo nemá zaslepené oči bojem pro jednu nebo druhou stranu (snad jsou tady i takoví...).

TANK společnosti Jung DMS & Cie., přes který dělá společnost E&S investice do PF
TANK produktů Jungu nejsou bohužel nikde zveřejněné, resp. na něj neexistují webové funkce pro výpočet, ten je však velmi snadný, jelikož poplatky se skládají z:
1) jednorázový poplatek předem společnosti Jung = 14-ti násobek měsíční úložky do max. výše 55000 Kč
2) 3-5% vstupní poplatek do podílového fondu (akciové obvykle 5,25%; dluhopisové obvykle 3,09%)
..dříve v diskusi jsem mimochodem tyto poplatky taktéž detailně popisoval

Pokud si to ukážeme konkrétně tak třeba budeme vkládat 2000 Kč/měs. a 5000 Kč/měs. s předpokládaným výnosem 8% p.a. na 10 a 20 let (abychom mohli spočítat vstupní poplatek, jinak se u Jungu samozřejmě neupisujeme na žádné období):

10 LET - 2000 Kč/měs.  10 LET - 5000 Kč/měs.  20 LET - 2000 Kč/měs.  20 LET - 5000 Kč/měs.
Vložili jsme  240 000 Kč  600 000 Kč  480 000 Kč  1 200 000 Kč
Jednorázový poplatek  28 000 Kč  55 000 Kč  28 000 Kč  55 000 Kč
Vstupní poplatek 5,25%  12 600 Kč  31 500 Kč  25 200 Kč  63 000 Kč
Poplatky celkem  40 600 Kč  86 500 Kč  53 200 Kč  118 000 Kč
Předpokládaná budoucí hodnota investice  375 492 Kč  938 730 Kč  1 186 150 Kč  2 965 375 Kč
TANK  10,8%  9,2%  4,5%  4%
TANK se počítá jako podíl celkové sumy poplatků a předpokládané budoucí hodnoty investice:
http://cs.wikipedia.org/wiki/TANK
http://t-a-n-k.eu/ukazatel-TANK-nakladovost-IZP/
Díky konstantní částce u jednorázového poplatku samozřejmě TANK dále klesá v průběhu času a i při navyšování měsíční úložky nad 4000 Kč, neboť je zde onen strop 55 000 Kč.
Takže vám doporučuji si srovnat TANK v kalkulačce http://t-a-n-k.eu/calculator/5/ při zadání výše uvedených parametrů do akciového portfolia. Z toho jednoznačně vychází, že Jung opravdu nabízí bezkonkurenční investiční možnosti do podílových fondů.

Poplatky CONSEQ
Ano, Conseq ukazuje na jedné své stránce nízké vstupní poplatky https://www.conseq.cz/fund_fee.asp, ovšem my se musíme dívat na sazebníky konkrétních produktů:
Active Invest - https://www.conseq.cz/fund_service_fee.asp?page=142&service=675
Horizont Invest - https://www.conseq.cz/fund_service_fee.asp?page=150&service=532
kde ty Vaše "drobné" jsou:
  • manažerské poplatky mohou později hrát celkem velkou roli, jelikož jsou ročně strhávány z celkového objemu investice, tedy jak z klientského vkladu, tak i z výnosů za tzv. "obhospodařování investice"
  • v poznámce různé další poplatky, např. za náklady zahraničního platebního styku, o což se u Jungu vůbec starat nemusím
Já osobně se tedy v těch jejich poplatcích ani nijak moc nevyznám, kdo ví, kolik je třeba poplatek za převod z jednoho PF do druhého (u Jungu je to samozřejmě v rámci jednorázového poplatku) apod.. Jsem si ale jistý, že si jej portál http://t-a-n-k.eu/ "nevycucal z prstu" a jsou založeny také na těchto poplatcích, které jsem uvedl.

"Osobní" servis Conseq
Navíc mám osobní zkušenost od známého, za kterým přišel jeho známý, který využíval služby u Consequ, a začal využívat služby Jungu. Proč? V době krize měl své peníze zainvestovány přes Conseq, ale nikdo odtud ho neinformoval o tom, že by bylo lepší přejít k do konzervativnějšího PF, aby předešel ztrátám na svém portfoliu. Když jim zavolal, tak mu řekli, že mají bonitnější klienty a na něj prostě neměli čas.
I proto tedy vidím výhodu v užívání služeb Jungu, protože jsou na základě osobního doporučení a když se s daným člověkem osobně znáte a neradí vám jen někdo cizí přes telefon, tak pak má také o vás úplně jiný zájem, protože moc dobře ví, že ho můžete např. pomluvit u jeho známých.
Tohle je také jeden z důvodů, proč nemá E&S nebo Jung na svých stránkách vypsán tento poplatkový model nebo detailnější popis jejich produktů, protože chtějí tyto produkty poskytovat formou osobního doporučení a ne neosobním způsobem, jak to dělají ostatní zprostředkovatelé v této oblasti.

Jirka

• Host
« Odpověď #161 kdy: 17. 03. 2012, 07:16:35 »
Není to žádné letadlo. Vznikne vazba "ty" - "tvůj majetek" místo vazby "ty" - "banka" - "tvůj majetek". Na tvůj majetek ani výnosy se nikdo nedostane a díky dennímu oceňování podílů máš složené úročení a vyšší výnos. Jinými slovy. Zůstane ti i to o co tě doposud banka obírala aniž bys to tušil. Platba 55tis Kč? Je to jednorázová platba za celoživotní servis pro tebe a všechny co bydlí na tvé adrese (oni už neplatí nic).

V. Spinka

• Host
« Odpověď #162 kdy: 17. 03. 2012, 20:28:11 »
Vám přijde normální zaplatit 10-17% na poplatcích, když si můžete koupit ETF kopírující index, které vám někteří brokeři prodají i bez poplatku a Total Expense Ration má 0.09% ročně (to je třeba IVV = S&P500 od iShares)?

Když většina aktivně managovaných fondů nepřekoná benchmark a v těch výpočtech vám ještě chybí roční management fee fondu?

V. Spinka

• Host
« Odpověď #163 kdy: 17. 03. 2012, 20:57:18 »
Dovolím si navíc rozporovat výpočet TANK, třeba pro ten poslední případ:

Těch 2.965.000 vám vyjde, pokud budete investovat 5000Kč měsíčně. Tj. modelujete příklad, že budu 20 let investovat, budu mít těch 2.9mio, a pak teprve zaplatím všechny poplatky.

Jenže já ty poplatky budu platit průběžně, a jen těch 5,25% load fee mi sníží celkový výnos na 2.800.000.

A navíc jsem zaplatil 55.000Kč, tj. prvních 11 měsíců jsem vlastně vůbec neinvestoval (šetřil jsem na vstupní poplatek). Výsledek: 2.560.000Kč.

Nevím, co je blíž TANKu, ale já jsem blíž realitě - že mě ty výhodné poplatky předem a v průběhu z ideálního průběhu investice připravily o cca 400.000,-, tj. asi 7.5%.

David

• Host
« Odpověď #164 kdy: 19. 03. 2012, 20:16:33 »
Díky za vyčerpávající odpověď. Každopádně TANK se dá dohledat pouze u vlastních produktů Consequ. Jak je to v přídadě nákupu jiných podílových fondů přes Conseq nebo jiného obchodníka?

Dá se zjistit, zda a kolik dělají další poplatky kromě vstupních poplatků?

TANK společnosti Jung DMS & Cie., přes který dělá společnost E&S investice do PF
TANK produktů Jungu nejsou bohužel nikde zveřejněné, resp. na něj neexistují webové funkce pro výpočet, ten je však velmi snadný, jelikož poplatky se skládají z:
1) jednorázový poplatek předem společnosti Jung = 14-ti násobek měsíční úložky do max. výše 55000 Kč
2) 3-5% vstupní poplatek do podílového fondu (akciové obvykle 5,25%; dluhopisové obvykle 3,09%)
..dříve v diskusi jsem mimochodem tyto poplatky taktéž detailně popisoval

Pokud si to ukážeme konkrétně tak třeba budeme vkládat 2000 Kč/měs. a 5000 Kč/měs. s předpokládaným výnosem 8% p.a. na 10 a 20 let (abychom mohli spočítat vstupní poplatek, jinak se u Jungu samozřejmě neupisujeme na žádné období):

10 LET - 2000 Kč/měs.  10 LET - 5000 Kč/měs.  20 LET - 2000 Kč/měs.  20 LET - 5000 Kč/měs.
Vložili jsme  240 000 Kč  600 000 Kč  480 000 Kč  1 200 000 Kč
Jednorázový poplatek  28 000 Kč  55 000 Kč  28 000 Kč  55 000 Kč
Vstupní poplatek 5,25%  12 600 Kč  31 500 Kč  25 200 Kč  63 000 Kč
Poplatky celkem  40 600 Kč  86 500 Kč  53 200 Kč  118 000 Kč
Předpokládaná budoucí hodnota investice  375 492 Kč  938 730 Kč  1 186 150 Kč  2 965 375 Kč
TANK  10,8%  9,2%  4,5%  4%
TANK se počítá jako podíl celkové sumy poplatků a předpokládané budoucí hodnoty investice:
http://cs.wikipedia.org/wiki/TANK
http://t-a-n-k.eu/ukazatel-TANK-nakladovost-IZP/
Díky konstantní částce u jednorázového poplatku samozřejmě TANK dále klesá v průběhu času a i při navyšování měsíční úložky nad 4000 Kč, neboť je zde onen strop 55 000 Kč.
Takže vám doporučuji si srovnat TANK v kalkulačce http://t-a-n-k.eu/calculator/5/ při zadání výše uvedených parametrů do akciového portfolia. Z toho jednoznačně vychází, že Jung opravdu nabízí bezkonkurenční investiční možnosti do podílových fondů.

Poplatky CONSEQ
Ano, Conseq ukazuje na jedné své stránce nízké vstupní poplatky https://www.conseq.cz/fund_fee.asp, ovšem my se musíme dívat na sazebníky konkrétních produktů:
Active Invest - https://www.conseq.cz/fund_service_fee.asp?page=142&service=675
Horizont Invest - https://www.conseq.cz/fund_service_fee.asp?page=150&service=532
kde ty Vaše "drobné" jsou:
  • manažerské poplatky mohou později hrát celkem velkou roli, jelikož jsou ročně strhávány z celkového objemu investice, tedy jak z klientského vkladu, tak i z výnosů za tzv. "obhospodařování investice"
  • v poznámce různé další poplatky, např. za náklady zahraničního platebního styku, o což se u Jungu vůbec starat nemusím
Já osobně se tedy v těch jejich poplatcích ani nijak moc nevyznám, kdo ví, kolik je třeba poplatek za převod z jednoho PF do druhého (u Jungu je to samozřejmě v rámci jednorázového poplatku) apod.. Jsem si ale jistý, že si jej portál http://t-a-n-k.eu/ "nevycucal z prstu" a jsou založeny také na těchto poplatcích, které jsem uvedl.

"Osobní" servis Conseq
Navíc mám osobní zkušenost od známého, za kterým přišel jeho známý, který využíval služby u Consequ, a začal využívat služby Jungu. Proč? V době krize měl své peníze zainvestovány přes Conseq, ale nikdo odtud ho neinformoval o tom, že by bylo lepší přejít k do konzervativnějšího PF, aby předešel ztrátám na svém portfoliu. Když jim zavolal, tak mu řekli, že mají bonitnější klienty a na něj prostě neměli čas.
I proto tedy vidím výhodu v užívání služeb Jungu, protože jsou na základě osobního doporučení a když se s daným člověkem osobně znáte a neradí vám jen někdo cizí přes telefon, tak pak má také o vás úplně jiný zájem, protože moc dobře ví, že ho můžete např. pomluvit u jeho známých.
Tohle je také jeden z důvodů, proč nemá E&S nebo Jung na svých stránkách vypsán tento poplatkový model nebo detailnější popis jejich produktů, protože chtějí tyto produkty poskytovat formou osobního doporučení a ne neosobním způsobem, jak to dělají ostatní zprostředkovatelé v této oblasti.

Platby GoPay

reklama