reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752751 krát)

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #270 kdy: 23. 04. 2013, 18:24:57 »
Konečně jsme adaptovali srovnávač TANK i na distribuci "Jung, DMS & Cie.", koukněte na web TANK ať víte na čem jste. Můžete si to namodelovat v kalkulačce http://tankfin.cz/kalkulace-ukazatele-TANK-u-sporeni-do-fondu-a-investicniho-pojisteni/8/ .

Chtěl bych se zeptat, co je to v infolistě v té kolonce poplatek za založení smlouvy celkem
U E&S je uvedeno při té srovnávací modelaci 1300,-/18200,-    částka 18.200,-
U ČPP    částka 23 787,14,-
U Consequ 16 723,89,-

Co se za tímto poplatkem skrývá? U E&S je to jasné - "servisní poplatek".
Ale u ČPP?  Že by počáteční náklady na ŽP?
A u Consequ?  Jestli to je těch 3,5% z cílové částky při variantě předplaceného vstupního poplatku, tak už by pak ale ve výpočtu TANKU měl chybět poplatek nákup/prodej. Je tomu tak?

děkuji za případnou odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

Mtm

• Host
« Odpověď #271 kdy: 24. 04. 2013, 13:44:16 »
E@S je vhodný pro ty, co rádi perou ... pro ty co už neví co by a kam ... je to skvělej nástroj na uklizení - je to vlastně takový prací a uklidový prostředek ... .

... Nesmíte si dívat na dílčí výsledky, ale na ty co jsou už od roku XY a ty Vás ukldiní ...  :)

Je to jedna z možností, která se nezabývá číslem 258 ... toto číslo je vlastně vůbec, ale vůůůbec nezajímá ...

šel zahradník do zahrady s motykou, ...  s motykou ...

...

S. B.

• Host
« Odpověď #272 kdy: 24. 04. 2013, 15:34:57 »
Vymaštěnost některých diskutujících je vážně na úrovni ubohých lidí.

Mtm

• Host
« Odpověď #273 kdy: 25. 04. 2013, 16:39:15 »
Add

Ertragovská provize ...

Prostě se platí dopředu, u jiných společností splácíte 2 roky a nemáte nic, u Ertragu nemáte nic, dokud nezaplatíte, pak jsou všechny úspory, které pošlete zhodnoceny ... nebo znehodnoceny investičním fondem který jstesi zvolili VY.

VY jste těmi řediteli situace, jiné podniky se tváří jako že ivestují ony, přitom své ovečky naženou pod jiná křídla, nebo dělají že investuji oni.

POZOR!!

Ertrag je jedinou společností, která se účinně vyhýbá ... 258 ... ten kdo ví pochopí ... opravdu poslední příležitost ... než jim někdo sešlápne křídla ... a provize má svůj strop ... a ti co rádi perou, nebo uklízí ví, že provize jsou někdy až 30% plus hotové náklady...

Mtm

• Host
« Odpověď #274 kdy: 25. 04. 2013, 16:46:05 »

OMLUVA

zaměnil jsem číslo 258 a správně mělo být číslo 253 ... v obou příspěvcích

jediný Ertrag ... věřte

Reklama

• Stálý člen

reklama

S. B.

• Host
« Odpověď #275 kdy: 25. 04. 2013, 17:25:29 »
Mtm: To je obecný problém ve finančním sektoru, stále někomu věřit. :) U E&S je vše podle zákona, takže než s takovým výrokem přijdete, měl by jste to nejdřív dokázat. Takže asi tuším o čem mluvíte, ale jelikož to nemůžete dokázat (protože se to neděje), tak s tím veřejně nevystoupíte. Nebylo by tedy lepší mlčet? Individuální pochybení je jistě možné všude, nicméně Vy mluvíte přímo o firmě. Co se týče vztahu našich poradců ke klientům tak nemáte pravdu.

Mtm

• Host
« Odpověď #276 kdy: 25. 04. 2013, 19:17:41 »
Moje první odpověď směřovala k mému zjištění, že je to pračka.... nebavil jsem se o skutečných výnosech, které ale z nějakého dlouhodobého hlediska jsem viděl na nějakých tabulkách jako kladné, nyní jsou asi o ničem, já tam nedal ani korunu. Pro mě je to málo. Nediverzifikuji, stojím před nabídkou ber nebo .er --- většinou je to za hodně peněz a ty taky vydělají. Skládat korunu ke koruně litr k litru je většinou nakonec o tom, že jste prostě v běžném životě o to naspořené chudší o to co si naspoříte je většinou k hovnu protože vám to požere zdražení a je to vlastně cesta do chudoby s vidinou budoucnosti, která nepřijde.

Já mám takový pocit, že se všichni chtějí mít dobře hongat nohama a čekat kdo jim co dá. Je jasný, že investiční společnost musí napřed zaplatit sebe a pak dá smluvený úrok lidem. Žádný investor nepracuje za 8.000,- a protože jsem pracoval pro jednu takovou malou investičku tak dneska dělám na sebe. Nepotřebuji se dělit a mít 10% z kšeftu ...

Já mohu své aktiva prokázat, ale proč bych to dělal, přece je jasný že kdo má peníze může investovat a vydělat víc ... peníze dělají peníze a dluhy dělají dluhy ...

Nesmíte věřit NĚKOMU, musíte věřit sobě, vy jste ředitelem svého žovata, ne váš makléř, Vaše maminka.

U ES je vše podle zákona, ale když jim přinesete peníze nějak je 253/2008 nezajímá ... zkušenost s cizími penězy ... PANE ... nepište nic co není pravda. Osobně Vám je odvezou a složí ve Vídni ...

Dokazovat si nic nepotřebuji, ale věřím že pro světlo organizace uděláte vše, jen aby vypadala dobře ...

SB ... to je dokonce SPZ jednoho BMW M5 ... rakouská ... a vlastní ji člověk z Ertragu ... jeden člověk a má rád hokej ...

S. B.

• Host
« Odpověď #277 kdy: 25. 04. 2013, 20:05:35 »
Mtm: To je sice hezké, že SB je značka SPZky, ale především to jsou mé iniciály. Já jsem to pochopil, že narážíte na pračku, zmiňovaný zákon "praní špinavých peněz" a proto sem Vám oponoval a stojím si za svým tvrzením. Ano máte pravdu, peníze dělají peníze, ale i drobní střadatelé mají možnost si vybudovat nadinflačními nástroji slušný kapitál. To jaké jste schopen podstoupit riziko je vaše věc, vaše peníze. Také nemusím nic dokazovat, na něco si hrát a taktéž především věřím sám sobě. Mám nějaký plán, cíl a toho se držím. Určitě to máte podobně, dělejte svůj business, ale myslím že házením špíny na jiné společnosti si nepomůžete.

Mtm

• Host
« Odpověď #278 kdy: 25. 04. 2013, 22:06:42 »
ale já jsem na žádnou společnost špínu nehodil ... spíš poukázal na příležitost ...

No nevadí

JAN

• Host
« Odpověď #279 kdy: 02. 05. 2013, 11:45:30 »
Mám na vás dotaz. Můj kamarád byl přesvědčen prodejcem Ertrag & Sicherheit. Takže si v rodině fiktivně přeprodali barák a byt a peníze získané hypotékou nainvestovali do tohoto systému. Celkově se jedná asi o 3mil kč. Měsícčně mu od nich chodí 26tis kč a z těch opět deset posílá  zpět. Dokážete mi někdo polopaticky říct, kolik třeba procentualně se dá na toto systému vydělat? Oni totiž počítaj ís tím že jim to pokreje splátky hypotéky a ještě značně vydělají. Původně mluvil až o 30%. Což je podle mě nesmysl. Díky

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #280 kdy: 02. 05. 2013, 12:35:21 »
Jakože 26 tis mu chodí z fondů ve formě odkupu, z nichž 16 tis pošle do hypotéky a zbylých deset zpět do fondů?

S. B.

• Host
« Odpověď #281 kdy: 02. 05. 2013, 12:38:37 »
JAN: Pravděpodobně se jedná o model inovativního financování. Jde o finanční páku hypotéčního úvěru v kombinaci s investicí. Vemte si např. že máte půjčené peníze s průměrným úrokem třeba 4% p. a. a tyto půjčené peníze zainvestujete se zhodnocením např. 8% p. a. Váš "zisk" v tomto případě činí 4% p. a. a díky nemovitosti se Vám zhodnocuje vyšší obnos peněz než by jste dal dohromady v hotovosti. Vydělat se na tom tedy dá. 30% to záleží o jakém časovém období se bavíme. Osobně se mi tento model velmi líbí a sám ho nejspíš budu v budoucnu využívat.

PS: bude následovat několik přízpěvků od konzervativců na tomto serveru... :D

S. B.

• Host
« Odpověď #282 kdy: 02. 05. 2013, 12:42:01 »
Fantucci: nejspíš má klient nastavenou rentu ve výši 10% nominálu ročně s měsíční výplatou, což by odpovídalo. Nicméně si myslím, že spíš si nechává posílat jen ve výši splátky HÚ, resp. splátky úroku a zbytek nechává pracovat.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #283 kdy: 02. 05. 2013, 13:54:36 »
Možné to je a používá se to už od 90. let, tehdy to nabízely snad všechny finančně poradenské společnosti. Hodně se to praktikovalo společně s investičním životním pojištěním, kde byl výnos podpořen ještě daňovými odpočty. Ale pak přišla krize s tím spojené propady hodnoty fondů a spousta lidí tak doslova prodělala kalhoty (přispěly k tomu i změny v daňových zákonech). I několik let splácení hypotéky se "vypařilo".
Takový klient je zlatým dolem pro prodejce, má z něj hned dvojnásobnou provizi (z hypotéky i z investice). Přijde mi to ale celkem rizikové, poměr rizika k výnosu mně přijde pro klienta neodpovídající, ale to je každého věc, když chce riskovat střechu nad hlavou.

S. B.

• Host
« Odpověď #284 kdy: 02. 05. 2013, 15:24:41 »
Patrik Chrz : Riziko je s tím spojené, nicméně pokud klient investuje do kvalitních aktiv, tak prodělání kalhot není na pořadu dne. A krize byly, jsou a budou. To je ekonomika. Z dlouhodobého hlediska by měl klient vydělat, ale není to pro každého. Je potřeba se držet investičního cíle a případně reagovat na nepříznivé změny. To by měl dělat každý člověk denně i v běžném životě.

Platby GoPay

reklama