reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752745 krát)

S. B.

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #300 kdy: 03. 05. 2013, 13:34:05 »
Jan: Otázka je jednoduchá, odpověd obtížnější než se na první pohled zdá. Je to individuální, záleží jaký vztah k riziku klient má, jaký má investiční cíl apod. Takže záleží jestli chcete klidně spát nebo dobře jíst? Obecně mohu řící, že zhodnocení klientů se pohybuje cca od 8% p. a. a více.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jan

• Host
« Odpověď #301 kdy: 03. 05. 2013, 14:18:45 »
Tak jistě můžete dát nějaké rozmězí 8%-?
Toto zhodnocení je již po odečtení všech poplatků?
Pokud si tedy vemu hypotéku na vlastní dům a budu mít zhodnocení 8%, tak zjistím že za cenu rizika ztráty vlastního bydlení vydělám po odečtení sazby za hypotéku nepodstatné peníze.

Jan: Otázka je jednoduchá, odpověd obtížnější než se na první pohled zdá. Je to individuální, záleží jaký vztah k riziku klient má, jaký má investiční cíl apod. Takže záleží jestli chcete klidně spát nebo dobře jíst? Obecně mohu řící, že zhodnocení klientů se pohybuje cca od 8% p. a. a více.

S. B.

• Host
« Odpověď #302 kdy: 03. 05. 2013, 15:07:15 »
Jan: Např. 8-12% Nepodstatné peníze určitě ne. S rizikem ztráty bydlení? Tomu moc dobře nerozumím, nejsem si jistý jestli si tu nepletete jablka s hruškama... Riziko ztráty bydlení nesete i u klasické hypotéky. To je stejné.

Tato diskuse mě dostatečně vyčerpává a upřímně řečeno nebaví! Každý kdo sem píše má určité pochybnosti, které ostatní exoti ještě podpoří svými nenávistnými poznámkami. Pokud se chcete něco zajimavého dozvědět, navštivte některého z poradců osobně v kanceláři E&S. ;) To mohu doporučit.

zapomněl jsem heslo

• Host
« Odpověď #303 kdy: 03. 05. 2013, 15:13:48 »
Exotům: Veškeré nástroje využívám i pro sebe a se svým zhodnocením jsem spokojen. Víc k tomu nebudu dodávat.

Jan: Budete za pitomce jako ostatní exoti ;)

využíváš? před pár dny si psal, že to plánuješ využívat... a to je sakra rozdíl !!!

tohle je pro klienta naprostá sebevražda, kterou nemůže snad vymyslet investiční poradce, ale blbec...
škoda, že nehodíš nějaký indentifikační údaje... aspoň bysme věděli jak dlouho v investicích pracuješ, že můžeš tvrdit, že obecně zhodnocuješ klientovi peníze 8%....
nenávist? tady nejde o nenávist, ale o to, že argumentujete naprosto nesmyslně a slibujete nesplnitelné, vaše školení vedou lidi, který jsou schopni slíbit i 15% zhodnocení, když je klientovi 10% málo... prober se už, aby tě neprobrali nespokojení klienti.... a jestli seš opravdu investiční poradce má tak nějakou zodpovědnost.... ale to ty určitě víš... a nebo nejseš poradce, ale pouze zprostředkovatel jako většina ;)

Jan

• Host
« Odpověď #304 kdy: 03. 05. 2013, 15:31:34 »
Díky za odpověď. Nicméně nenapsal jste zda je to již výnos po odečtení všech poplatků. Děkuji za doplnění.

Nepodstatné peníze jsem myslel ve vztahu k tomuto případu, který jsem popisoval. Vzít si fiktivně hypotéku na svůj vlastní dům a riskovat že v případě nesplácení o něj přijdu a vydělat dejme tomu 4% to považuji za zanedbatelné peníze.

Jak jsem psal, neinvestuji do věcí kterým nerozumím. Odrazuje mě k tomu váš slovník a titulování oponentů, takže v kanceláři E&S se určitě nepotkáme. Ale díky za konečně věcnou odpověď.

Jan: Např. 8-12% Nepodstatné peníze určitě ne. S rizikem ztráty bydlení? Tomu moc dobře nerozumím, nejsem si jistý jestli si tu nepletete jablka s hruškama... Riziko ztráty bydlení nesete i u klasické hypotéky. To je stejné.

Tato diskuse mě dostatečně vyčerpává a upřímně řečeno nebaví! Každý kdo sem píše má určité pochybnosti, které ostatní exoti ještě podpoří svými nenávistnými poznámkami. Pokud se chcete něco zajimavého dozvědět, navštivte některého z poradců osobně v kanceláři E&S. ;) To mohu doporučit.

Reklama

• Stálý člen

reklama

S. B.

• Host
« Odpověď #305 kdy: 03. 05. 2013, 15:46:40 »
Tak alespoň sem nezapoměl heslo. ;) Investiční nástroje které má spol. k dispozici využívám a o hypotéce s odkladem splátky jistiny v budoucnu uvažuji. Jinak mám klasickou hypotéku. Nevím kolik si představujete Vy, že je možné dosáhnout. Zhodnocení 8% p. a. je průměrný výkon světového indexu, takže nějak nechápu co je na tom divného. Já u svého portfolia kalkuluji s dvouciferným výnosem. Každý jak dokáže...

Jan: Můj slovník se s historií této diskuse změnil, bohužel. Můžou za to opponenti, kteří tímto jazykem začali mluvit jako první. Jestli je to z frustrace, že nemají v rukou to co my, nevím. Sám tomu nerozumím.

S. B.

• Host
« Odpověď #306 kdy: 03. 05. 2013, 15:48:44 »
Jan: Ano čistý výnos pro klienta.

gg

• Host
« Odpověď #307 kdy: 04. 05. 2013, 22:59:44 »
Já si zas u tohoto "produktu" říkám, proč se vlastně banka namáhá půjčovat nějaké peníze na hypotéku, když by ty samé peníze mohla dát do úžasně výnosných fondů, bez rizika a bez práce.

• Host
« Odpověď #308 kdy: 05. 05. 2013, 10:31:07 »
Teď vážně, lidi.

Sjednávání finančních produktů bylo, je a vždy bude prodejem. Tohle není "chyba" na straně prodejců, za to můžou klienti. Většina lidí je totiž lenivá, nesnáší novinky a přemýšlení, jejich životním cílem je "smrad, ale teplíčko" a časový horizont mají dnes plus pár měsíců. Těmto lidem prostě jako distributoři nemůžete radit, to byste se neuživili, oni by od vás nic nekoupili. Typickým příkladem jsou prodejci levných energií a telefonování. Ano, ne vždy jsou jejich nabídky prospěšné oběma stranám, nicméně obecně to platí. Proč vlastně tyhle dvě skupiny existují, proč ti tzv. obyčejní lidi nemění dodavatele služeb sami? Protože v reálném světě je pravda to, co jsem napsal v předchozím větách.

A chcete-li, aby se vám jako obchodníkovi spíše dařilo, tak to od vás vyžaduje jistý stupeň vymaštěnosti (osobnostního vyladění). Musíte být tak trochu fanatický obhájce prodávané služby, zboží, musíte přehlížet její někdy menší, jindy větší nedostatky. Schválně si někdy zajděte na Amway seminář, to je ukázkový případ. Pozor, společnost Amway ani její zástupce tímto nekritizuju.

A z předchozího odstavce plyne, proč nám tady poskok z Ertragu nahazuje zázračná čísla. Ačkoli obyčejný selský rozum se pozastaví nad tím, proč do těch skvělých fondů teda necpou půjčené peníze sami Ertragovci a, jak bylo zmíněno, třeba i samotné banky.

S.B.

• Host
« Odpověď #309 kdy: 05. 05. 2013, 11:03:24 »
to Já: ale oni je tam cpou. :)

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #310 kdy: 05. 05. 2013, 11:33:28 »
to Já: ale oni je tam cpou. :)

Banky?

• Host
« Odpověď #311 kdy: 05. 05. 2013, 11:53:25 »
No je fakt, že jsem se osobně setkal s člověkem z Ertragu, který si chtěl vzít americkou hypotéku, aby měl co vrazit do Ertragu.
Jenže šlo o nebankovní americkou hypotéku. Čili s úrokem podstatně výš, než jaký lze získat u banky.

Proč Ertragu necpou peníze finanční instituce, vlády atd.? Vždyť právě u velkých firem a států se snad konečně dá hovořit o doživotním poradenství  :D

Ale co, většina klientů Ertragu jsou stejně paka, pro které je jistotou pěknej úsměv a dobrej pokec s Ertragovcem. Na druhou stranu je nesmysl, aby člověk s obchodními dovednostmi neprodával, třeba právě v Ertragu.

S.B.

• Host
« Odpověď #312 kdy: 05. 05. 2013, 12:12:31 »
Já: Opět si pletete jablka s hruškama, ale nevadí už nemám sílu nic vysvětlovat.

Jan Slanina: Banky investují část volných prostředků na kapitálovém trhu. České banky tedy skoro vůbec ne.

Mtm

• Host
« Odpověď #313 kdy: 12. 05. 2013, 12:03:13 »
S.B. = vy prostě všechno víte, ale je to skutečnost?

Jak to víte, že to tam banky cpou? znám osobně (jsou to přátelé z dětství) 2 ředitele bank a na E&S, nebo nějaké paribas a franklin T se jenom usmívají, protože říkají to je nesmysl. Banka není tak hloupá jako ovce E&S, aby na sebe neuměla vydělat a spoléhala se na výstavbu domů v Brazílii se zhodnocením 100% za 6 let, nebo na paribas nebo F-T, nebo na pohádky prodavačů vzdušných zámků. Ano ti co tam naskákali na začátku se maj dobře, protože kořistí z dalších ovcí, které živoří.

To jen vaši představení Vám vkládají tyto nesmysly do hlavy. To aby když ptáčka lapají pěkně mu zpívají a každý kdo dnes se dozví o NEUVĚŘITELNÉ NABÍDCE jak prodělat své peníze, tak už je jen VŮL, kterému nebyly včas sděleny informace a tak prodávají fantastický víkend ve Znojmě za 2 tisíce s radostnými lidmi a neradostnými zítřky.

To je realita. Výnos je ztráta, provize je mizivá, jen pěkné obleky bývalých hokejistů, zářící X5 na leasing v Rakousku a lidé těšící se na bohaté zítřky z naivních ovcí ...

Dnes se rozdává majetek ... dnes je ta doba, kdy se dá investovat ... jen nebýt blbec a neinvestovat do nesmyslů nebo do vzdušných zámků

S.B.

• Host
« Odpověď #314 kdy: 12. 05. 2013, 19:53:07 »
MTM: Vy jste úplně mimo realitu. :D

Platby GoPay

reklama