reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752721 krát)

Aja75

• Host
Re:Poradce Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #360 kdy: 23. 11. 2013, 00:31:11 »
Dobrý den,  nemáte někdo nějakou zkušenost s poradcem z firmy Ertrag und Sicherheit panem Borkem Soukupem. Tento poradce mě oslovil s jistým typem financováním do produktu firmy ICM. Nevím,  zda je opravdu licencovaný poradce pro tuto společnost, jelikož neznal základní informace o produktu ,který nabízel a na více otázek odpovídal pouze , že mi to řeknou jinde :-) V dalších nabízených produktech měl více jak nedostačující informace a působil na mně jako soustružník,který se dostal mezi finanční poradce. Pokud Vás tento člověk také kontaktoval podělte se prosím o Vaše názory. Myslím, že pokud nám mají radit takovýto amateři v oblasti investic, tak bude lepší peníze nechat ve strožoku :-)

Dobrý večer.
Oslovit Vás může, ale to je asi tak všechno. Pokud byste o to měl zájem, musí Vám domluvit schůzku s člověkem, který má licenci.

Nebylo by pro Vás nejlepší, předsvědčit se o tom produktu na vlastní oči? Jestli ano, můžete dát vědět  ;)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil

S.B.

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #362 kdy: 03. 12. 2013, 12:20:12 »

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #363 kdy: 03. 12. 2013, 14:06:43 »
co konkrétního na něm není pravda?

S.B.

• Host
« Odpověď #364 kdy: 03. 12. 2013, 15:13:39 »
co konkrétního na něm není pravda?

Samotná podstata! Bohužel většina lidí od "konkurence" stále nechápe, že E&S to dělá jinak a má tedy i jinou poplatkovou strukturu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #365 kdy: 03. 12. 2013, 16:48:28 »
poplatky jsou o číslech. Tak sdělte konkrétní čísla a nepište nicneříkající odůvodnění

S. B.

• Host
« Odpověď #366 kdy: 03. 12. 2013, 19:57:52 »
Už tu byly zmíněny několikrát a Vám to stejně nestačilo. Opíráte se o prodej jiných brokerů, u kterých tvrdíte, že jsou levnější, ale narozdíl od nás nejsou transparentní (negarantují smluvně to co my) a tudíž to nelze moc porovnávat, když ta čísla neznáte, protože nevíte jaká ve skutečnosti jsou a budou.

Michal

• Host
« Odpověď #367 kdy: 09. 12. 2013, 16:52:04 »
Mohu mít prosím dotaz pane Fantuzzi? Kde máte zainvestováno vy a jaké průměrné skutečné/reálné výnosy za posledních pár let připisujete? Pro jistotu ... reálný výnos prosím pěkně bez poplatků, případné daně a všech ostatních nákladů a u produktu, který není termínovaný (likvidita v řádu dní). Zdá se mi, že jste velice zkušený v oblasti investic a také bych uvítal Vaše jméno, abych si mohl ověřit u ČNB, zda disponujete licencí pro poradenství v oblasti kapitálových trhů.

Pokud chcete svou zkušenost skutečně prokázat, dejte mi odkaz na daný produkt, kde si jeho výkonnost ověřím a také nám dejte vědět, přes koho a kdy jste tuto investici sjednal.

Jinak jsou to samé řeči a nic z toho ... ukažte se pane Božský.

S díky za info,

Michal

Jonas

• Host
« Odpověď #368 kdy: 09. 12. 2013, 21:25:36 »
Mohu mít prosím dotaz pane Fantuzzi? ...Zdá se mi, že jste velice zkušený v oblasti investic a také bych uvítal Vaše jméno, abych si mohl ověřit u ČNB, zda disponujete licencí pro poradenství v oblasti kapitálových trhů.

Nejsem Fantuzzi, ale také jsem si zde dovolil kritizovat obchodní model E&S, proto se ptám: poukazovat na nevýhodnou poplatkovou politiku nějakého brokera nebo investiční společnosti může pouze registrovaný investiční zprostředkovatel nebo vázaný zástupce? Odkdy?

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #369 kdy: 10. 12. 2013, 11:44:51 »
kde mám zainvestováno?
 - OPF (proč?- nemám čas na správu přímých investic)
a to u následujících společností:
Pioneer Investments (US Pioneer Fund CZK, Strategic Income CZK)
Franklin Templeton Latin America USD, ING Invest World CZK (přes Conseq)
AXA IS/CEE akciový, CZK konto - již zrealizován odkup - aktuálně minimum fin. prostředků
Také jsem měl dluhopisové fondy u Consequ (Conseq Dluhopisový) a Pioneeru (Obligační plus)- již odkoupeno

A pravděpodobně jsem na něco zapomněl.

Ze začátku jsem investoval pravidelně. Nyní nepravidelně větší částky.

Investovat jsem začal v roce 2008 a nedávno jsem někde zmiňoval, že ntto výnos byl cca 6% p.a. u dynamických fondů(celkové portfolio). Odkupy osvobozeny od daně.
Výkonnosti jednotlivých fondů si můžete ověřit na stránkách investičních společností.

A mám certifikaci na investiční poradenství

někdo

• Host
Re:Poradce Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #370 kdy: 18. 12. 2013, 21:51:56 »
Dobrý den,  nemáte někdo nějakou zkušenost s poradcem z firmy Ertrag und Sicherheit panem Borkem Soukupem. Tento poradce mě oslovil s jistým typem financováním do produktu firmy ICM. Nevím,  zda je opravdu licencovaný poradce pro tuto společnost ...

Ertrag aktuálně (pokud nedošlo k další změně) působí v ČR prostřednictvím svého zástupce Jung, DMS & Cie., org. složka rakouského OCP, která má další vázané zástupce - fyzické osoby. Jejich seznam je tady: https://apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB21.SOUVISEJICI_VAZBY_TVA?p_lang=cz&p_SUB_SEQ_ID=457633&p_SVR_SEQ_ID=554968&p_ROL_KOD=7&p_TVA_IDENTIFIKACE=OCP_ZAPOB_VAZ_ZASTUP&p_POZICE=1    Borka tam nevidím, což je poněkud podezřelé ...
Jinak co se týká odborných požadavků, zákon jen říká, že vázaný zástupce musí mít ukončené středoškolské vzdělání, tzn. klidně to může být ten soustružník. Zákon také říká, že by měl vykonávat činnost "s vynaložením odborné péče". Toť vše.
Ctibor neboli Bořek Soukup.

Martin Martin

• Host
« Odpověď #371 kdy: 27. 01. 2014, 11:09:38 »
Zdravím. Docela mě těší pozitivní hodnocení v diskusi. Vzhledem k tomu, že jsem se momentálně do E&S ponořil. Kdo projde školením pochopí, že systém nemá rizika a neinvestuje se pouze do jedné oblasti. Investuje se do oblasti oblastí a to už je široké spektrum, které přináší jistotu. Popřípadě, když se Vám nebude líbit nějaká ta oblast, stačí si vybrat jinou a E&S ji za Vás převede a Vy máte dobrý pocit, že je po Vašem :)
Je to opravdu šikovná společnost :)

S. B.

• Host
« Odpověď #372 kdy: 31. 01. 2014, 19:07:07 »
Martine myslím, že budete spokojen. Výsledky přehluší všechny argumenty které by byly proti. ;)

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #373 kdy: 31. 01. 2014, 20:31:16 »
A když se Martine ponoříte i do tajů investování, tak pochopíte, že i když se investuje do více oblastí(říká se tomu diverzifikace), automaticky to neznamená, že je to bez rizika.  Pokud své tvrzení budete říkat i klientům, tak je budete klamat.
A pokud je firma šikovná tím, že za Vás něco někam převede tak vězte, že takových je opravdu více...
V čem jsou u ES evidentně šikovní, je výplach...

Jones

• Host
« Odpověď #374 kdy: 31. 01. 2014, 21:27:45 »
Martine myslím, že budete spokojen. Výsledky přehluší všechny argumenty které by byly proti. ;)

S.B., mohl byste nám raději vysvětlit, co se Jungů děje? Náhodou jsem klikl na link, který jsem tu dával výše: https://apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB21.SOUVISEJICI_VAZBY_TVA?p_lang=cz&p_SUB_SEQ_ID=457633&p_SVR_SEQ_ID=554968&p_ROL_KOD=7&p_TVA_IDENTIFIKACE=OCP_ZAPOB_VAZ_ZASTUP&p_POZICE=1  a ze seznamu zmizeli skoro všichni vázaní zástupci.
Ertrag končí? Že by nějaké problémy s podvedeným klientem nebo regulátorem? ;)

Platby GoPay

reklama