reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752749 krát)

Radek

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #390 kdy: 14. 06. 2014, 16:35:13 »
Tuto firmu znam od roku 1991 kdy jsem byl pozvan na jedno setkání v Ostravě.Tato společnost se nezakládá na  principu známého letadla ale na principu zhodnocení investic,a protože  i já jsem poznal jak to funguje doporučil jsem ji několika známým,kteří dodnes uspěšně spolupracují a doporučují tuto společnost. Ziskal jsem i opravnění pro tuto společnost pracovat a proto pokud jde o dotaz zda ji znám -ano,pokud jde o spolehlivost-doporučuji.Zároven však doporučuji vyzkoušet i jinou společnost ale ne pro nedůvěru ale  pro porovnání jak je tato společnost oproti jiným chopnější.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #391 kdy: 14. 06. 2014, 17:06:34 »
Problém je v tom, že to vyzkoušení je docela drahé. Je rozdíl, jestli zobchoduji pár akcií nebo podílových listů nějakého fondu přes FIO Broker nebo přes Broker Jet České spořitelny, kde mě každý obchod bude stát drobný poplatek, nebo jestli nacpu 50 000 Kč abych pak zjistil, že to samé jinde seženu levněji a s těmi 50 tisíci se můžu rozloučit.

Celý problém se jmenuje předplacené náklady. To je  to hlavní, co je špatné např. na rezervotvorném životním pojištění.

danae66

• Host
« Odpověď #392 kdy: 15. 07. 2014, 21:43:59 »
Ertrag und Sicherheit  - systém založený na čistém MLM. Stejně jako AMWAY nebo HERBALIFE. Zprostředkovatale zajímá jen vámi zaplacený "handling" a následuje získání dalšího klienta. Jedna žena z finanční oblasti mi pověděla, že MLM do finančního poradenství nepatří. Sami posuďte zda je to pravda či ne. Absolvoval jsem 5 schůzek se zástupcem E/S a .... , žádná silná slova, každý si vše ověřte sami na sobě. Váš rozum, vaše peníze, vaše zodpovědnost! Fondy Franklin Templeton jsou bez diskuze v pořádku a jak nakoupit jejich podílové listy je jen na vašem rozhodnutí.

džuze

• Host
« Odpověď #393 kdy: 28. 07. 2014, 12:39:45 »
 ::)dneska už fičí evolution value funds,je to vykonnějši než frenklin templeton je to takove menší ICM inač s es jsem max spokojen:-D frenklin templeton v klady 2.800 měsičně po dobu 15 letpotom vyběry 10 let 7.000 měsičně   dohromady v klady 504.000 za 15 let  za 10 let si vyberu 840.000 z vynosu a konečny zustatek na mem majetkovem učtu v lichtensteinsku bude 1 106919 tak že je mi uplně fuk co se tady v čr děje vlada at se třeba postavi na hlavu navic je chraněn i proti exekuci tak že exekutoři na nej nedosahnou tak že šupa :) :) :) :) :) :) :o :o :o 8) 8) 8) 8) 8) 8) :-* :-* :-* :-* :-*

Jonas

• Host
« Odpověď #394 kdy: 04. 08. 2014, 23:51:09 »
dohromady v klady 504.000 za 15 let  za 10 let si vyberu 840.000 z vynosu a konečny zustatek na mem majetkovem učtu v lichtensteinsku bude 1 106919

Promiňte, ale pokud berete vážně nějaký orientační výpočet výnosu z JAKÉHOKOLIV fondu po 15 letech (uvedený na korunu!), tak to dost vypovídá o vaší snížené finanční gramotnosti

Reklama

• Stálý člen

reklama

lasicak

• Host
« Odpověď #395 kdy: 28. 08. 2014, 19:28:13 »
Ano novinka evolution value funds fičí, protože naháněči od Ertrag und Sicherheit nemají co by jiného nabídli. Firma Jung s nimi už nespolupracuje, tak nemohou nabízet fondy Templeton a tuto novinku teda narychlo dali dohromady protože spousta lidí moc dobře slyší na EM země. Lidi otevřete oči, podívejte se na historii fondů, na to kolik je v nich peněz a hlavně jaké jsou jejich náklady a jděte jinam, kde vám nabídnou víc za hodně, hodně míň na poplatcích. Když ne Conseq, tak co takhle Moventum???

v.sp

• Host
« Odpověď #396 kdy: 28. 08. 2014, 22:59:09 »
Až mi někdo nabídne něco srovnatelného s Vanguardem (
https://personal.vanguard.com/us/funds/snapshot?FundId=0540&FundIntExt=INT ), tak se spolu můžeme začít bavit.
(Load fee 0%, management fee 0.05% p.a.)

Tyhle hádky E&S vs Conseq vs Momentum vs daší jsou jen o tom, kdo vám to oko vypíchne o něco lépe.

almada

• Host
« Odpověď #397 kdy: 01. 09. 2014, 17:50:27 »
Až mi někdo nabídne něco srovnatelného s Vanguardem (
https://personal.vanguard.com/us/funds/snapshot?FundId=0540&FundIntExt=INT ), tak se spolu můžeme začít bavit.
(Load fee 0%, management fee 0.05% p.a.)

Tyhle hádky E&S vs Conseq vs Momentum vs daší jsou jen o tom, kdo vám to oko vypíchne o něco lépe.

Na zaciatok upresnim ze som spokojnym klientom E&S, o investovani do OPF si obcas citam, ale nejako aktivne sa tomu nevenujem (zatial). Dany fond Vanguard kopiruje index S&P 500. Ano, mate pravdu, co sa tyka nakladov je naozaj lacny a teda celu svoju vykonnost ponuka klientovi. Avsak to sa bavime iba o nakladovosti fondu ale to nie je vsetko. Dolezite pre klienta je dosiahnut co najvacsi cisty vynos a nie co najnizsie naklady, ono totiz neplati vzdy ze cim nizssie naklady, tym vyssi cisty vynos. Otazka teda znie, ci viete zareagovat v pripade prepadov na trhu, ako to bolo napr. v r.2008 a zmiernit ten prepad. Vacsina ludi, ktory investuju alebo chcu investovat to nevie a tak potrebuju aktivnu spravu svojho portfolia. A to je vzdy platena sluzba. Sposobov je viac (pausalne, jednorazovo, prilezitostne, percentualne z objemu investicie, percentualne z vykonnosti, atd.). Zmiernenie prepadu vo finale vacsinou prinesie klientovi vyssi zisk aj pri nakladovejsom fonde. Vid. spominany fond Vanguard od zalozenia (r.2000) nieco pod 5% p.a. ale v pripade zmiernenia prepadu v 2008 by to bolo rozhodne daleko lepsie, samozrejme pre tych co zacali investovat pred r.2008. No a stresne fondy od E&S - EVOLUTION Value Funds taketo moznosti riadenia maju a prave preto som sa rozhodol investovat prave do tychto fondov. A preco som si nevybral inu spolocnost aj ked by bola lacnejsia ? Nuz co sa tyka tych slovenskych a ceskych, mam voci nim znacnu averziu, pretoze vacsina vzdy zacne, po nejakej dobe sa vedenie spolocnosti zmeni, par ludi zalozi novu spolocnost atd. To mi proste na dlhodobej spolupraci vadi. A co sa tyka zahranicnych spolocnosti, nedopocul som sa o ziadnej inej, moznu tu su, ale neoslovili ma.

v.sp

• Host
« Odpověď #398 kdy: 01. 09. 2014, 19:08:01 »
O tom, že aktivně spravované fondy mají horší výkonnost než ty pasivní byly popsány stohy knih. Jednak kvůli přímým poplatkům, ale i kvůli dalším nákladům s obchodováním (komise, slippage).
To co píšete sice dává teoreticky smysl, v praxi ale správci neumí odhadnout ten správný okamžik a už vůbec včas prodej zrealizovat (kvůli objemu spravovaných prostředků). Navíc pro časování "správného nákupu" musí držet část v hotovosti (resp. treasury či pod.) a tak ani neparticipují 100% na růstu trhu jako takového.

Asi klasikou je John Bogle: Common Sense on Mutual Funds. Pěkně i s čísly a hlavně za delší období.

almada

• Host
« Odpověď #399 kdy: 01. 09. 2014, 21:59:42 »
Samozrejme ak pasivny fond dosiahne rovnaky vynos ako aktivny, tak v pasivnom bude na tom klient lepsie, presne ako spominate kvoli roznym poplatkom atd. Skor som mal na mysli aktivnu spravu portfolia, t.j. urcit ktory fond nakupit a kolko, kedy predat a pod. a este to aj urobit (aby som nemusel ja). A to sa tyka aj odhadnutia "spravneho" casu. Je pravda ze idealny cas nejde odhadnut, ale kazdy doterajsi prepad mal svoj priebeh, ktory trval dlhsie, da sa povedat az rok a viac, nie dni a tam sa to uz "odhadnut" da, aj ked nie na zaciatku, ked by uz len v polovici toho prepadu, aj tak na tom bude klient lepsie ako keby to tam nechal. A moze bud docasne cast presunut na konzervativnejsie portfolio (samozrejme rovnako treba potom odhadnut "navrat do normalu") alebo vyuzit ine nastroje "financneho trhu" do ktorych ja uz nevidim :-). A taketo veci manazer fondu ktory mam robi a je to jeho ulohou, cast majetku moze vyuzit na nakup inych cennych papierov nez fondov a pod., je to popisane v prospekte stresneho fondu.

Co sa tyka tych prepadov a ich dlzky, tak nazorne to vidiet napr. na indexe Dow Jones:
Dow Jones 1929~1932
http://stockcharts.com/freecharts/historical/djia19201940.html
Dow Jones 2008~2009
http://stockcharts.com/freecharts/historical/djia2000.html

Verim ze ludia co s tym pracuju denne maju daleko viac vedomosti a informacii nez ja, ja osobne neplanujem byt profesionalom v tejto oblasti, takze citat vsetky tie knihy nema pre mna vyznam, taktiez ako klient nechcem sediet cele dni pri pocitaci a sledovat nejaky vyvoj :-). Proste dam niekam peniaze, zaplatim si za sluzbu, ze to bude manazovat za mna niekto iny (ale nie financny poradca) a som v pohode.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #400 kdy: 02. 09. 2014, 09:18:46 »
K tomu střešní fondu Evolution Value Fund-
Dostal jsem se k jakési analýze a údajně je nákladovost přes 4% p.a.(z toho 1,6% do E&S) plus 20% za nadvýkonost. Můžete to někdo potvrdit?
To už by byla "slušná prácička"...

MichalDoubek

• Host
« Odpověď #401 kdy: 02. 09. 2014, 09:33:43 »
http://www.rb.cz/financni-trhy/investice/cenne-papiry/podilove-fondy/caiac-fund-management-ag/

V prospektech je uvedená nákladovost. Mmj. Classic fund - ten konzervativnější - má stejnou nákladovost jako Dynamic fund.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #402 kdy: 02. 09. 2014, 10:15:07 »
díky za odkaz.
tsi brďo, tak ono to tam opravdu je...   poplatky jsou tam nasázeny pěkně.

v.sp

• Host
« Odpověď #403 kdy: 02. 09. 2014, 13:43:35 »
Takže dám E&S padesát tisíc, ti mi doporučí fond s 5% load fee, který za cca 3.75%p.a. bude kupovat další fondy.
Sorry, ale s takovými náklady neporazí index ani génius. (Dlouhodobě, krátkodobé můžr mít samozřejmě štěstí.)

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #404 kdy: 02. 09. 2014, 15:37:40 »
Obávám se, že s takovou nákladovostí to porazí dlouhodobě málokoho.

Ta je totiž přímo děsivá

Platby GoPay

reklama