reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752758 krát)

almada

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #405 kdy: 03. 09. 2014, 01:26:54 »
Obávám se, že s takovou nákladovostí to porazí dlouhodobě málokoho.

Ta je totiž přímo děsivá

Desi Vas nakladovost, stale mam vsak pocit ze sa na fond EVOLUTION napr. Dynamic pozerate
iba ako na klasicky stresny fond ktory nakupuje iba ine fondy. Pozrite si prospekt. Manazer fondu moze
vyuzit 49% majetku fondu na nakup inych cennych papierov, inych financnych nastrojov a pod. a vyuzivat
niekolko strategii na dosiahnutie zisku a hlavne na zmiernenie pripadneho vacsieho prepadu (korekcie).

Prave v dlhodobom horizonte (10+ rokov) verim, ze fond EVOLUTION porazi mnohe ine bezne dostupne "sporiace moznosti".
Mozno neporazi Vase vlastne portfolio, ak sa tomu venujete aktivne. Ale vacsina klientov
podobne ako ja sa tomu nechce venovat vobec. Takze ani studovat knihy a vzdelavat sa v tejto oblasti.
A otazka znie, co lepsie by ste im ponukli ?

Odporuca sa tu, "Kup nizkonakladove fondy", fajn, beriem, moze byt.
Ale co v pripade vacsej korekcie na trhu ? Kto vtedy poradi? Vacsina ludi nevie co s tym a pravdepodobne
to "zo strachu" preda a budu tam, kde byt nehceli. A to v najjednoduchsom pripade staci
rada "nepredavat" plus vysvetlenie preco.

Snad sa zhodneme aspon na tom, ze nestaci iba nakupit nizkonakladovy fond (fondy) pri dlhodobom
horizonte (10+ rokov). Treba k tomu nakupit aj sluzbu - riadenie portfolia, nemyslim "denne" ale mat niekoho
kto sa v potrebnom case (keby aj po par rokoch) ozve a stretne sa s "klientom" a preberu to spolu. Telefonat
si myslim, ze nestaci. No a tu sa uz da bavit o cene za taku sluzbu a moznostiach / schopnostiach atd.

Spolocnost E&S toto ma, aktivna sprava portfolia (EVOLUTION), poradca, ktory je povinny minimalne raz rocne sa
osobne stretnut s klientom a dalsie veci, niektore z nich "konkurencia" neponuka. A to uz je individualne,
niekoho to oslovi, niekoho nie.

Netvrdim, ze E&S je "najlepsia" moznost, ale urcite patri medzi najlepsie. A ja som s nimi spokojny.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #406 kdy: 03. 09. 2014, 12:58:56 »
Dokud v nákladech budou položky navíc typu 1,6% p.a. pro prodejce, tak je debata o aktivní správě vs nízkonákladové pasivní investování bezpředmětná.  Těch 1,6% není o aktivní správě, to je o odrbávání klienta.

v.sp

• Host
« Odpověď #407 kdy: 03. 09. 2014, 16:38:06 »
Na té dlouhodobé strategii se pravě neshodneme.
Historická data ukazují, že dlouhodobě vydělávají nejvíce právě indexové fondy. A také ukazují, že klienti fondů vydělávají výrazně méně, než je časově vážený výnos fondů. Tedy že snahy klientů a poradců o nákup toho správného fondu ve správný čas nefungují, naopak.

Takže zaplatit padesát tisíc, aby mi vybral levné pasivní fondy a pak mě uklidňoval, ať s investováním vydržím - to by šlo, ta práce tu cenu má. A pokud taková služba má vydržet dlouho, bude muset stát víc. Prostě nějak se ty lidi zaplatit musí - i když já sám sobě věřím, že se bez téhle služby obejdu.

Ale abych za to dostal radu na koupi fondu s 5%+3.75%p.a., to opravdu ne. To je rada velmi drahá pro mne, a velmi výnosná pro E&S. Jak už zde padlo, dostane z toho prodejce tučnou provizi, a tak není nezávislý (levný pasivní fond mu žádnou nedá). Jak už jsem napsal ba začátku, bit bude (jen) klient.

v.sp

• Host
« Odpověď #408 kdy: 03. 09. 2014, 20:08:38 »
Desi Vas nakladovost, stale mam vsak pocit ze sa na fond EVOLUTION napr. Dynamic pozerate
iba ako na klasicky stresny fond ktory nakupuje iba ine fondy. Pozrite si prospekt. Manazer fondu moze
vyuzit 49% majetku fondu na nakup inych cennych papierov, inych financnych nastrojov a pod. a vyuzivat
niekolko strategii na dosiahnutie zisku a hlavne na zmiernenie pripadneho vacsieho prepadu (korekcie).

Prave v dlhodobom horizonte (10+ rokov) verim, ze fond EVOLUTION porazi mnohe ine bezne dostupne "sporiace moznosti".
Mozno neporazi Vase vlastne portfolio, ak sa tomu venujete aktivne. Ale vacsina klientov
podobne ako ja sa tomu nechce venovat vobec. Takze ani studovat knihy a vzdelavat sa v tejto oblasti.
A otazka znie, co lepsie by ste im ponukli ?
Já nepovažuju Evolution za "obyčejný střešní fond". (A ani se nerozčiluju, že se prodejci při nalívárnách ještě nenaučili, že česky se to jmenuje fond fondů.) Já se dívám jen na historická data výkonnosti fondů v USA (protože tam jsou nejjednodušeji k dispozici) a také jejich závislosti na poplatcích.
Jestliže průměrný reálný výnos indexu je 7% p.a., musel by ten Evolution dávat přes 11% (7%+3.75%+rozpuštění těch počátečních 5%). A to je prostě dlouhodobě nereálné. Ostatně tu mantru "předpovídám trh a včas před poklesem prodám" opakují aktivní fondy jako svou výhodu dlouhodobě a nikdy se to nepotvrdilo. Většinou to dopadá naopak, bývají těsně před pádem velmi optimističtí a padají pak víc, než celý trh.
Jasně, "this time it's different". Zrovna tenhle fond bude ten, který na to konečně přijde a ostatní porazí. Tomu opravdu někdo věří? Já si spíš tipnu, že do 10 let zanikne. Protože kolik fondů historicky dokázalo 10 let překonávat ostatní? Peter Lynch (a jen do chvíle, než fond díky popularitě nakynul na objemu), Warren Buffet (ale Berkshire má k fondu dost daleko).

A co poradit jiného? Viz třeba http://www.bogleheads.org/wiki/Three-fund_portfolio . Tj. určit si alokaci akcie/dluhopisy a pak koupit tři fondy - akcie US, akcie svět (a to se dá koupit jako jeden fond) a dluhopisy. A přikupovat tak, aby původně zvolená alokace zůstávala.

Ano, není to tak jednoduché a v ČR budou bohužel vyšší náklady (prakticky jdou koupit jen ETF a není to daňově ideání) a bylo by hezké, kdyby to šlo jednodušeji. Ale i tak je to náklady (a tedy výnosy) řádově jinde, než obvyklé akciové fondy nabízené v ČR (a o tom Evolution ani nemluvě).

Sejdeme se tady za 5 či 10 let, kdo vydělal víc? Já za sebe v zájmu maximální jednoduchosti nominuju ETF VT (https://personal.vanguard.com/us/funds/snapshot?FundId=3141&FundIntExt=INT), tj. Vanguard Total World Stock (0.18% p.a., ke dnešku drží tržně váženě 6367 světových akcií).

Novotný

• Host
« Odpověď #409 kdy: 10. 09. 2014, 16:42:03 »
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je společnost, která zajistí investování do fondů klientům bez vámi zmiňovaných poplatků?
Dělám pojistky a úvěry a mám klienty, kteří chtějí i investovat, ale ižp jim nedoporučuji.
Je tedy nějaká jiná společnost než es a jiné, pro kterou lze pracovat?

Děkuji
S pozdravem a přáním pěkného dne
Matěj Novotný

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #410 kdy: 10. 09. 2014, 19:42:31 »
Dobrý den,
já myslím, že s tím poplatkem až 55 tis je E&S snad unikátní :)
Jinak účtovat nějaký poplatek není zločin, ale musím vědět, že jsem o to oproti konkurenci lepší. To případ E&S není a oni navíc místo aby obhajovali své služby, tak haní konkurenci.
Co se týká poplatkové struktury, tak vstupní(nebo případně výstupní), manažerské jsou u všech fondů a fondových společností.
Jde o to, aby byly v rámci "normy"
Tipuji, že pojistky a úvěry děláte pravděpodobně v rámci nějakého poolu -ten by Vám měl být schopen nabídnout i investice třeba ve spolupráci se společností Conseq, Atlantik,...
Pokud tomu tak není a jedete opravdu na "své triko", asi stejně bude dobré oslovit pool či poradenskou firmu s možností spolupráce.
Nebo si najít nějakého kvalitního poradce s certifikací na investiční poradenství a s ním se individuálně domluvit.

martin5236

• Host
« Odpověď #411 kdy: 16. 09. 2014, 18:42:56 »
Připojím aktuální zkušenost s E&S. Vyhledal jsem svého velmi dobrého přítele který dělá do nemovitostí a zeptal se zda by tam neměl něco zajímavého do hodnoty 20mil. Ten mi sdělil že by snad do nemovitostí už ani neinvestoval a řekl mi jak nyní investuje on a celá jeho rodina. Po tři roky měsíčně posílal 5tis kč na jisté fondy, po třech letech produkt prodal a za vložených 150tis bral 217tis čistého. Produkt prý může prodat kdykolib chce online a do osmi dní mu musí banka v Lucembursku poslat peníze. Zprostředkovatel si prý bere pouze 5% z každého vkladu a navíc tato firma dokáže jako jediná přivést klienta do přímé investice aby ho zbytečně neodírala nějaká banka. Začalo mi svítat, tohle už jsem přece slyšel tolikrát. Investice mu i celé rodině údajně vyšla, všichni vydělali. Takže teď když proběhla zkouška, poslal každý z nich do fondů řádově statisíce.

Doma jsem si sedl k papíru a prvně zjistil že 5000x36měsíců není 150tis ale 180tis, čímž se nám zisk poměrně snížil. Následně jsem souhlasil se shůzkou aby mi dealer E&S který je jeho příbuzným udělal nabídku. Tomuto dealerovi to skutečně jde, jeho majetek se prokazatelně pohybuje v desítkách milionů. Čím to ale je nevím, protože při zhodnocení cca 6% člověk raketově nezbohatne.

Ze schůzky bych vypíchl jen pár věcí.

1. Jako jediná firma mě zařídí investici na přímo abych ušetřil a neodírala mě banka.
2. Produkt nemá žádné riziko, protože částka se rozdělí na deset dílů a každý z nich se nainvestuje do jiného odvětví. Tak se nemůže nic negativního stát. Osobně to považuji za rozložení rizika, ale ne za jeho neexistenci.
3. O žádných poplatcích řeč vůbec nebyla.
4. V případě že by produkt šel s cenou dolů, mohu ho bez nějakých závazků ihned prodat a do osmi dnů mám peníze.

Neorientuji se v investování ale přece jenom rčení o tom že produkt nemá riziko a nemůžu prodělat ve mně rozblikal varovný majáček, to samé učinilo i zamlčení poplatků. Mělo se jednat o investici do fondů Franklin Templeton jižní Amerika a Asie. To je prý výhodné, protože tyto trhy rostou, lidé chtějí utrácet a tak nehrozí zpomalení. Investuji do nemovitostí a čistý zisk se pohybuje dlouhodobě na úrovni 7%, člověk s tím má ale samozřejmě práci a nějaké starosti. Dostat zhodnocení cca 6% bez práce je samozřejmě lákavé, nicméně neznám pořádně rizika a proto mě nepřesvědčili. A co vy? Šli byste do toho (myslím třeba jen do toho fondu FT), máte něco podobného, nebo se doporučujete podobnému investování vyhnout?

Jonas

• Host
« Odpověď #412 kdy: 16. 09. 2014, 21:25:35 »
... při zhodnocení cca 6% člověk raketově nezbohatne.
... Osobně to považuji za rozložení rizika, ale ne za jeho neexistenci.
.... produkt nemá riziko a nemůžu prodělat ve mně rozblikal varovný majáček, to samé učinilo i zamlčení poplatků. ... Dostat zhodnocení cca 6% bez práce je samozřejmě lákavé, nicméně neznám pořádně rizika a proto mě nepřesvědčili.

Blahopřeji ke zdravému selskému finančnímu rozumu (myslím to vážně a líbí se mi vybrané pasáže vaší úvahy). Sice je to bez práce, ale plně nesete veškerá rizika (např. je nesmysl, že v Jižní Americe a Asii nehrozí zpomalení). Nešel bych do toho, a už vůbec ne nějakou větší jednorázovou částkou.

Zdeněk

• Host
« Odpověď #413 kdy: 16. 10. 2014, 09:04:04 »
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je společnost, která zajistí investování do fondů klientům bez vámi zmiňovaných poplatků?
Dělám pojistky a úvěry a mám klienty, kteří chtějí i investovat, ale ižp jim nedoporučuji.
Je tedy nějaká jiná společnost než es a jiné, pro kterou lze pracovat?

Děkuji
S pozdravem a přáním pěkného dne
Matěj Novotný

Vážený pane  Novotný. Řešil jsem stejný problém a našel jsem kvalitní řešení. Dělám již 3 roky pro klienty kvalitní investiční produkty za minimální poplatky. Navíc mě zústala nezavislost, protože nepracuji pro žádnou společnost a pouze s ní spolupracuji !! Provizně je to obrovský rozdíl a není to na úkor klienta. Klidně zavolejte. Censored
« Poslední změna: 16. 10. 2014, 09:39:45 od Patrik Chrz »

Zdeněk

• Host
« Odpověď #414 kdy: 16. 10. 2014, 11:20:48 »
Vážený pane Chrzi. Chtěl jsem pomoci kolegovy z branže a ne si dělat reklamu. Proč jste tedy smazal můj kontaktní telefon? Je možné se nějak s panem novotným spojit?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #415 kdy: 16. 10. 2014, 13:45:31 »
Možností je několik:
1) zaplatit si reklamu
2) pokud bude mít někdo zájem, ať si klidně uvede kontakt na sebe, prodejci všeho možného se mu pak mohou ozývat
3) taky je možné se registrovat a případný zájemce může poslat soukromou zprávu

Nechápejte to nijak zle, ale bohužel, jak se jednou zvednou stavidla, bylo by fórum plné podobných příspěvků, už jsem to zažil na jiných fórech. Někdo dá dotaz a místo odpovědi záplava "zavolejte mi na ....". Ve výsledku se z fóra nikdo nic nedozví a ani ho nebude nikdo číst.

Tonda

• Host
« Odpověď #416 kdy: 20. 10. 2014, 23:20:02 »
Dobrý den,
tak tu mám před sebou na stole dvě smlouvy. Jednu od Consequ a druhou od E&S. A rozhoduji se, kterou z nich (jestli vůbec nějakou) uzavřít.

Vstupní poplatky:
investice 1000Kč/měs na 20 let Conseq: 8640Kč (předplacená varianta)

Tonda

• Host
« Odpověď #417 kdy: 20. 10. 2014, 23:28:48 »
Dobrý den,
tak tu mám před sebou na stole dvě smlouvy. Jednu od Consequ a druhou od E&S. A rozhoduji se, kterou z nich (jestli vůbec nějakou) uzavřít.

Vstupní poplatky:
investice 1000Kč/měs na 20 let Conseq: 8640Kč (předplacená varianta)
                                              E&S: 14000Kč
                                na 35 let Conseq: 15120Kč (předplacená)
                                             E&S: 14000Kč

Tak nevím, proč se tu neustále zmiňuje 55000 pro E&S, když je to maximální limitní částka. U Consequ poplatky můžou vyjít i dráž.
Z mého výpočtu mi vyplívá, že záleží na konkrétní situaci, kdo má vyšší poplatky.

Ostatní poplatky, které tu padly jsou snad už poplatky fondů a zaplatím je stejně, ať je nakupuji přes kohokoliv, ne?

Ano, vyšší jsou ty poplatky Eolution fondu. Kde je 5% vstuní a výstupní atd. Ale to už je snad o rozhodnutí jestli si koupit ten fond nebo ne?

Nebo nemám pradu? Rád se nechám poučit, ale prosím fakta. Fakta! A nejlépe kde si je ověřit s odkazem na místo ve smlouvě či prospektu k fondu.
Děkuji

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #418 kdy: 21. 10. 2014, 06:53:55 »
Proti gustu, žádný dišputát. Ono to už zde zaznělo několikrát. U E&S platíš vstupní poplatek a pak ještě jednou poplatek za nákup jednotlivých podílů, ovšem schovaný v ceně těch podílů.
Navíc platit dopředu poplatek na 20 nebo 35 let? Víš kolik se toho za takovou dobu může změnit? Proč se uvazovat k jedné jediné společnosti a její omezené nabídce? Není lepší vybírat ze všech možných podílových fondů na volném trhu a třeba průběžně přesouvat nebo rozšiřovat portfolio?

Tonda

• Host
« Odpověď #419 kdy: 21. 10. 2014, 08:44:01 »
Ano, vím, že se tady ty poplatky řeší pořád dokola. Ale kde to najdu? Kde si to ověřím? Jak "se" na to přišlo?
Omlouvám se, ale  ...ono to už zde zaznělo... není argument ani žádný fakt.
Navíc chcete říct, že když si koupím Evolution přes E&S tak budu za podíl platit víc (aby se jim teda zaplatily ty druhé poplatky),
než když si ho koupím přes někoho jiného? Není to proti tomu, co se zde neustále omýlá, že fond se prodává všude stejně?

Ano, souhlasím, že je lepší si vybírat ze všechno fondů. Můžete mě odkázat, kde tak mohu udělat? Kde si můžu vybrat 10-20 fondů podle svého gusta? Předpokládám, že to sebou nese to omezení, že pak nebudu moc investovat 1000Kč/mes, al emnohem víc. Proto asi znikají společnosti typu Conseq, E&S.
Díky za odpověď

Platby GoPay

reklama