reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752729 krát)

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #420 kdy: 21. 10. 2014, 09:12:45 »
a lidi si prostě nedají říct a nedají...
Tonda: ony částky 14.000,- u E&S znamenají vstupní poplatku u fondů + poplatek E&S nebo jen poplatek E&S?
55 tis je maximální částka pro E&S, nikoliv pro součet vstupních poplatků a poplatku pro E&S
Rozveďte prosím, jak mohou poplatky u Consequ vyjít dráž.
Evolution je prasárna, nic víc nic míň - viz čísla níže.
A nepoužíval bych moc ten vykřičník - lze jej brát jako výraz zaslepenosti zastánce E&S.

Fondové platformy typu Conseq, Atlantik nabízejí dostatek podíl. fondů...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Tonda

• Host
« Odpověď #421 kdy: 21. 10. 2014, 10:19:37 »
Já se právě snažím dopátrat "alespoň nějaké" pravdy a proto stále prosím o fakta.

Fantucci: poplatek 14000 na můj příklad je jen pro E&S, není v tom poplatek za vstup do fondu. Ten, jak jsem psal, i mě přijde vyšší, než u jiných fondů. Nicméně mi to přijde jako dražší fond, ne jako skryté poplatky E&S.

Ano 55tis je max pro E&S. Ale v případě Conseq 10000Kč/měs na 20 let je to 78,000 Kč.  Ani v jendé ceně nejsou poplatky fondu.
Píšete E&S je prasárna viz čísla níže? Která čísla, prosím?

Já bych se tu naopak rád dobral alespoň něčeho. Jak jsem psal. Mám na stole smlouvy i od Conseq i od E&S. Zatím ze dvou odpovědí na moji prosbu o konkrétní čísla a odkazy, kde si to ověřím mám spíš pocit, že jsem hloupý, že vůbec E&S zmiňuji. Pardon, to mě nikam neposune.

Ano, u Consequ si v Classic invest můžu vybrat třeba 20 fondů, ale mesíčně budu muset platit 20*500 = 10,000Kč.
Opět moje otázka. Existuje nějaká platforma, kde můžu investovat do cca 10-20 fondů s menší měsíční úložkou? (Musím prostudovat Atlantik, ten na první pohled vypadá, že by to snad mohlo být to co hledám.)

Předem díky za případné reakce.

Tonda

• Host
« Odpověď #422 kdy: 21. 10. 2014, 10:24:22 »
Pardon: prasárna bylo k Evolution, přesto mi čísla chybí.
Navíc, neudává se náhodou výkonost fondu po odečtení nákladů? Takže "teoreticky" pokud bych byl "spokojený" s výkoností fondu, poplatky mě nemusí v celku zajímat, protože mě zajímá výkonost? Ptám se, nevím. Nechám se poučit.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #423 kdy: 21. 10. 2014, 10:46:33 »
Motá se Vám to.
Oněch 78 tis u Consequ je jediný vstupní poplatek, který platíte.  Z Vašeho úhlu pohledu je to poplatek fondu.
PŘEČTĚTE SI VÍCE STRAN TÉTO DISKUZE - zjistíte, že oněch až 55 tis u E&S je náklad navíc(!)
V řeči Vašich čísel: pokud je něco u Consequ za 78 tis, tak u E&S je to 78 tis + až 55 tis.  Více polopaticky to již napsat nejde.
Jestli je něco dražší či skrytý poplatek je v zásadě jedno. Obojí má vliv na výsledek.

Pokud chcete za malou úložku velkou diverzifikaci, tak v rámci běžně dostupných fondových nástrojů si budete muset vybrat nějaký fond fondů.  Ty nejklasičtější jsou Horizont Invest, Active Invest, Rentier (Pioneer),.... Nebo pak volit např. nějaký ETF fond

Samozřejmě, že Vás v konečném důsledku zajímá výkonnost. Nicméně je potřeba se dívat i na předpoklady, které tu výkonnost do budoucna určují.
Konkrétní čísla ohledně nákladovosti fondu Evolution tady již byla zmíněna.

Tonda

• Host
« Odpověď #424 kdy: 21. 10. 2014, 11:15:41 »
Aha, po vašem vysvětlení chápu, jak je to s těmi poplatky myšleno. Pokusím se to tedy dohledat. Známý, který mi o E&S řekl, ho má, takže by snad na výpise mělo být vidět, že se mu nezainvestovala celá částka, kterou tam poslal. (?)
Ovšem se mi hned nabízí otázka z čeho pak lidé v Consequ žijí, když poplatek je pro fondy, ne pro ně. Asi z nějakých drobných rozdílů (moje úvaha). To mi pak přijde zas "hodně" výhodné (moje úvaha).

Díky za trpělivost.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #425 kdy: 21. 10. 2014, 13:29:54 »
Přesně tak. Nezainvestuje se celá.  Rozdíl mezi poslanou a zainvestovanou částkou je vstupní/nákupní poplatek.
Conseq žije z toho, že mu koncové investiční společnosti(např. Fr. Templ.,Aberdeen,...) dávají část svého manažerského poplatku.

S. B.

• Host
« Odpověď #426 kdy: 21. 10. 2014, 14:13:28 »
Opět tu srovnáváte jabka s hruškama? :D Jak jinak... srovnávat Horizonty, Aktivity nebo jiné programy s Evolution je docela prasárna! ;D Hlavně každý z těchto produktů se hodí úplně na něco jiného. Mimochodem ty platformy bych tady pořád dokola neomýval a neobhajoval, jištění majetku klienta pouze 90% hodnoty a max. do 20000 EUR!  ;) Takže buďto našetřené sladké k ničemu a nebo to mít roztrkané u více brokerů. Nicméně v GFOsCP České republiky zatím moc peněz není takže toho bych se taky obával. :) Takže bych úplně netvrdil, že poplatek EuS při založení smlouvy je navíc, ale to ať si každý posoudí sám...

Tonda

• Host
« Odpověď #427 kdy: 21. 10. 2014, 14:42:05 »
S.B: můžu se zaptat z čeho vyplívá ten rozdíl ve vlastnictví akcií/podílových listů? Nějaký odstavec ve smlouvě/zákon zmíněný ve smlouvě, abych se na to mohl podívat? Podle tvé reakce minimálně EuS znáš, tak bys to mohl vědět a navést mě.
Předem díky

Tonda

• Host
« Odpověď #428 kdy: 21. 10. 2014, 16:01:08 »
S.B.: a ještě by mě taky zajímal názor, na co se hodí který ten produkt? Na co Conseq, na co EuS?
Jak o tom tak přemýšlím, tak mě přijde, že na malé investice ten EuS opravdu nemá moc cenu, při větším objemu naopak ano.

Vrt

• Host
« Odpověď #429 kdy: 21. 10. 2014, 16:13:20 »
Motá se Vám to.
Oněch 78 tis u Consequ je jediný vstupní poplatek, který platíte.  Z Vašeho úhlu pohledu je to poplatek fondu.
PŘEČTĚTE SI VÍCE STRAN TÉTO DISKUZE - zjistíte, že oněch až 55 tis u E&S je náklad navíc(!)
V řeči Vašich čísel: pokud je něco u Consequ za 78 tis, tak u E&S je to 78 tis + až 55 tis.  Více polopaticky to již napsat nejde.
Jestli je něco dražší či skrytý poplatek je v zásadě jedno. Obojí má vliv na výsledek.

Conseq žije z toho, že mu koncové investiční společnosti(např. Fr. Templ.,Aberdeen,...) dávají část svého manažerského poplatku.

Dobrý den pánové.

Tuto diskusi sleduji dlouhou dobu a musím říct, že je to pěkné divadlo.

Musím reagovat na příspěvěk nejspíše zarytého distributora Consequ.

Vážený pane, jediný, komu se to tu motá jste Vy.
1. 78 tisíc není vstupní poplatek, ale poplatek společnosti Conseq za zprostředkovanou službu. Z toho dostáváte svou provizi.
2. Oněch 55 tisíc je maximální poplatek společnosti ES za zprostředkovanou službu. Z toho dostávají sprostředkovatelé svou provizi.
3. Odkazovat za diskusi, kde může přispívat kde kdo je stejně přínosné, jako Vaše lživá informace týkající se poplatku ''navíc'' ES.
4. Nedělejte z místních lidí blbce stylem, jakým píšete (polopaticky atd.). Jen tím podrážíte svou vlastní profesionalitu, o které tady nemůže být zádná řeč.
5. Conseq nežije z manažerských poplatků, které by jim vyplácely fondové společnosti (to jsou ty poplatky započteny do celkové výkonosti fondů a klient je v podstatě nevidí), ale žije z manažerského poplatku, které se počítá procentem obhospodařovaného portfolia a týká se to smluv o obhospodařování.
6. A jestli jsou Vám osobně jedno skryté poplatky, tak to potom chudáci Vaši klienti. A na konečný výsledek to má poměrně velký vliv.

Takže abych to tak nějak shnul.

Porovnávat Conseq a ES je opravdu jako porovnávat jablka a hrušky. Obě společnosti prodávají IS. Stejně jako jablka a hrušky rostou na stromě. Zásadní rozdíl je v tom, že ES dokáže klientovi otevřít depozitní účet a ten je jen jeho. Může si s ním dělat co chce. Takovou svobodu v Consequ člověk nemá. Není omezen cílovou částkou, které když v Consequ dosáhne, tak co? Přijde pan Fantucci a práskne vám tam další smlouvu o obhospodařování? Že by další provize?  ;) A pak zažádá u Conseq o trvalý pokyn k prodeji a za každý měsíc si strhne si Conseq strhne 15 Kč? Jen proto, že chcete Vaše investované peníze vybírat v pravidelných částkách a ne jednorázově? Problém není 15 Kč, to je zanedbatelná částka. Ale jde o princip. Co měsíční výpisy? Chodí z Conseq? Ne, chodí jeden výroční, ve kterém je pro laika poměrně těžké se vyznat. A za každý další chce zase peníze.

Ukončím to asi tímto... Pokud přemýšlíte o investici, chtějte vidět investici toho zprostředkovatele, který vám ji nabízí. Ať vám ukáže svůj výpis.  Na nějaká fóra se vykašlete, stejně vám tu každý bude tvrdit něco jiného... Většinu webů o financích vlastní poradenské a zprostředkovatelské společnosti, které mají v distribuci právě Conseq, dnes už i ČP Invest a další.
A pokud někdo tvrdí, že Evolution je prasárna, tak asi mu moc nerozumí nebo jen závidí, že se jedná o produkt v distribuci výhradně ES.

Mějte se tu, pánové.

Tonda

• Host
« Odpověď #430 kdy: 21. 10. 2014, 16:32:32 »
Proč sem prostě, prosím, někdo nedá odkaz do smlouvy/věrohodného dokumentu...?? A nebo ve smlouvách Conseq/Eus/kdovícoještě nic takového není a je to vše jen o výmluvnosti poradců?
Tady se asi fakt nic nedozvím :-(

Vrt

• Host
« Odpověď #431 kdy: 21. 10. 2014, 16:49:07 »
Pane Tondo, jak jsem již napsal... Vyžádejte si výpisy těch poradců, kteří vás přesvědčují o výhodnosti, nákladovosti a dalších věcech. Aby Vám mohl říct, já to mám, dívejte, tolik a tolik jsem tam vložil, tohle a tohle jsou poplatky a tohle a tohle mi to vydělalo. U distributorů Consequ můžete třeba narazit na problém... Conseq totiž dnes zprostředkovávají i realitní makléři... Dobré, ne? Vázaný zástupce ES bude schopen Vám tento výpis s vlastní investicí na vyžádání předložit. Jak vám může někdo nabízet a prodávat něco, co sám nemá a nevyužívá? Na takové prodejce si dejte pozor.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #432 kdy: 21. 10. 2014, 17:43:28 »
Jejda, evidentně nám zde přistál další demagog z řad E&S.

Milý pane Vrte,
body, které jste tady zmínil, byly již mnohokrát probrány s jasným výsledkem.
A nic s tím neuděláte.
Slova o Consequ a jakési "cílové částce" vycházejí z Vaší neznalosti toho, jak fungují smlouvy u Consequ.

Nicméně v něčem máte pravdu, v případě porovnání Consequ a E&S jsem jednoznačně zastáncem Consequ.

Vrt

• Host
« Odpověď #433 kdy: 21. 10. 2014, 19:17:17 »
Jejda, evidentně nám zde přistál další demagog z řad E&S.

Milý pane Vrte,
body, které jste tady zmínil, byly již mnohokrát probrány s jasným výsledkem.
A nic s tím neuděláte.
Slova o Consequ a jakési "cílové částce" vycházejí z Vaší neznalosti toho, jak fungují smlouvy u Consequ.

Nicméně v něčem máte pravdu, v případě porovnání Consequ a E&S jsem jednoznačně zastáncem Consequ.

Demagog né, jen odmítám distribuovat Conseq, když sám využívám službu ES. To je ale otázka přesvědčení. Neznalost? Nepovídejte... A pane Fantucci, jedete na investiční konferenci do Prahy? Vemte s sebou i kolegy z realitky.

Realitní makléř je schopen Vám zprostředkovat stejný produkt od Consequ jako tady pan Fantucci. Úroveň znalostí? Podle toho, co píšete relativně nízká... 

Tak samozřejmě, že jste zastáncem Consequ. To jde poznat z Vaší agresivní rétoriky. Přiznáte z jaké společnosti jste?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #434 kdy: 21. 10. 2014, 19:26:28 »
Někoho evidentně pálí prachy v kapse a chce je někomu nacpat a je úplně jedno, jestli to bude E&S, Conseq nebo kdokoliv další. Je třeba si uvědomit, že tyhle předplacené náklady jsou jednoznačnou výhodou prodejců, zákazník je tady ten, kdo tahá za kratší konec. Je to stejné jako s rezervotvorným životním pojištěním. Zkrátka je naprosto minimální pravděpodobnost, že klient zůstane u stejného produktu 20 nebo 35 let. Jenže zatímco normálního člověka nenapadne, aby uzavřel na takovou dobu smlouvu o dodávkách masa, chleba nebo i jen třeba elektřiny, plynu nebo telekomunikačních služeb, u finančních služeb bu to problémy nedělá. No, kdo chce kam,...

Mám v mém okolí pár známých, kteří investují a všichni kupují cenné papíry na volném trhu. Je naprosto nesmyslné, nevýhodné a nerozumné se uvazovat k jedné společnosti a ještě jí předplatit náklady na desítky let.

Platby GoPay

reklama