reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752743 krát)

Venca

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #450 kdy: 15. 01. 2015, 09:38:35 »
Chci si založit fondy u FT, ale jelikož už je EaS nemohou nabízet, kde a za jakých podmínek do nich mohu vstoupit?

Reklama

• Stálý člen

reklama

filip

• Host
« Odpověď #451 kdy: 15. 01. 2015, 10:01:02 »
Například Conseq

Venca

• Host
« Odpověď #452 kdy: 19. 01. 2015, 14:42:49 »
ok, ale co mě to bude stát?zaplatim vstupní poplatek a pak už Consequ nic? Dokázal by tu někdo polopaticky popsat, jaké to zahrnuje poplatky při vkládání 3000 měsíčně po dobu 25 let?
Díky

Vladimír Švorba

• Host
« Odpověď #453 kdy: 19. 01. 2015, 16:55:22 »
Venco, pokud chcete posílat peníze do fondů FT, klidně se ozvěte a pokud mi to bude dávat smysl, můžu vám to i zprostředkovat.
Variant ohledně vstupních poplatků je více, záleží jaká varianta se zvolí a jestli budete počítat i s časovou hodnotou peněz.

MichalDoubek

• Host
« Odpověď #454 kdy: 19. 01. 2015, 18:04:17 »
Pokud nekdo váhá ohledně investic,tak moje zkušenost je 4roky investování přes Conseq. Největší zhodnocení jsem měl 3,08%. Z výpisu jsem na netu dohledal, že zhodnocení jednotlivých fondů bylo téměř všude nad 6% ročně. Položil jsem si otázku kde jsou ty procenta,když jsem zaplatil na začátku dosti velký poplatek v podobě měsíční úložky. Odpověd jsem nedostal ani u člověka který mě to zařídil. Takže jsem ukončil investování zaplatil poplatek u ES a světe div se po roce jsem se dostal k 7%. Vzhledem k tomu že mě čeká ještě cca 20 let, tak výnos je úplně někde jinde než u Consequ.Z toho výplívá že vstupní poplatek k výši předpokládanému zisku je velice zanedbatelný. Pokud chce někdo na začátku ušetřit pár tisícovek na úkor výnosu tak je to každého věc. Nebudu tu rozebírat že je důležité kam a jak investovat,protože je do na dost dlouho a pokud si to člověk párkrát nevyzkouší tak to stejně nepochopí. Pro mě byli důležité výsledky a ti jsem dostal od Consequ ne jednou černé na bílém.

Mne by celkem zajímalo jaké jste měl v portfoliu fondy. To může být celkem dobrá odpověď na to, proč jste neměl vyšší zhodnocení.

A u E&S máte složené portfolio z jakých fondů? Ještě od FT nebo již Evolution Value Fund?

Reklama

• Stálý člen

reklama

MichalDoubek

• Host
« Odpověď #455 kdy: 19. 01. 2015, 18:09:24 »
ok, ale co mě to bude stát?zaplatim vstupní poplatek a pak už Consequ nic? Dokázal by tu někdo polopaticky popsat, jaké to zahrnuje poplatky při vkládání 3000 měsíčně po dobu 25 let?
Díky
Celá ta diskuze všem akorát popletla hlavu. Conseq je pouze distributor fondů od jednotlivých správců. Vstupní poplatek nemusíte platit žádný (pokud si to takto odmluvíte se zprostředkovatelem).

Conseq je placen hlavně podílem na mng. fee. To znamená, že fond si účtuje např. ročně 1,5% za správu Vašich peněz a z toho dá jako odměnu např 0,5% Consequ.

U E&S to funguje úplně stejně. Fond si účtuje 1,5% a pak dá např. 0,5% E&S.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #456 kdy: 19. 01. 2015, 18:21:58 »
Díky
U Consequ zaplatite vstupni poplatek dle jejich ceniku(nebo dle zprostredkovatele stejne jako forma jeho zaplaceni)
a nic vic. Conseq to dela z duvodu, ze od koncove investicni spolecnosti dostava kus jejich spravcovskeho poplatku.
Vstupnicpoplatek vas v prubezne placene variante vyjde na max 5%(akciove fondy) z kazde platby.

S. B.

• Host
« Odpověď #457 kdy: 22. 01. 2015, 10:20:38 »
Díky

Záleží jaký investiční program zvolíte, ale čistě teoreticky by se to tak dalo říci pokud si Conseq nezmění během těch 25 let podmínky. 3000 měsíčně po tak dlouhou dobu přes jednoho brokera je zbytečné riziko, neboť tím, že nejste přímým vlastníkem podílových jednotek, ale pouze tzv. beneficient tak se vystavujete riziku ztráty majetku pokud by broker pochybil. Garanční fond Vás pak kryje pouze do hodnoty 90% majetku, maximálně však 20 tis. EUR! Proto když chcete investovat přes distributory měl byste jich využívat více.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #458 kdy: 22. 01. 2015, 13:33:10 »
Obávám se, že do toho rizika přimícháváte věci u brokerů, kteří obchodují na základě klientovo plné moci a disponují klientovo majetkem a pomíjíte úlohu depozitáře u fondů...
Podílové jednotky nejsou majetkem investiční společnosti.

S. B.

• Host
« Odpověď #459 kdy: 23. 01. 2015, 09:39:08 »
Obávám se, že do toho rizika přimícháváte věci u brokerů, kteří obchodují na základě klientovo plné moci a disponují klientovo majetkem a pomíjíte úlohu depozitáře u fondů...

Milí Fantucci nepomíjím. Měl byste vědět jak funguje platforma, když to nabízíte svým klientům. Pokud investuji do fondů např. Pioneer prostřednictvím spol. Conseq je majitelem podílových jednotek u fondové společnosti spol. Conseq a ve své vnitřní evidenci vede své klienty jakožto vlastníky těchto aktiv. Tozn. majitelem podílových listů je distributor a klient je tzv. beneficient těchto podílových listů. Máte pravdu v tom, že podílové jednotky nejsou majetkem investiční společnosti, nicméně v tomto smluvním vztahu nefiguruje Conseq jako investiční společnost, ale jako distributor. Jako investiční společnost figuruje v případě svých vlastních fondů.

Martin Kotala

• Host
« Odpověď #460 kdy: 23. 01. 2015, 15:54:20 »
No moje informace z různých zdrojů po schůzce s E&S:
Dobry den

Spolocnost E&S od 1.7.2014 uz neponuka svojim novym klientom fondy Franklin Templeton. Z tohto dovodu nie je spolocnost ani uvedena v zozname nasich distributorov na web stranke.
Produkt o ktorom pisete je fond fondov ktory spravuje ina spolocnost.

S pozdravom

Ludovit Javorsky
Sales Executive
Franklin Templeton Slovakia, s.r.o.
Einsteinova 24
Bratislava 851 01, Slovakia

Mobile : 421 903408410
Email: ludovit.javorsky@franklintempleton.com
www.franklintempleton.sk
www.franklintempleton.cz

Dále na rakouských stránkách žádné pozitivní info...
 U ČNB nemá ES registraci ale právě ta Jung... Jinak dle info z rakouských serverů, prý už Jung nespoulpracuje s ES - pravda či lež?
A oslovila jsem kamarádku která teď žije v Rakousku už 10let s manžele(Rakušan) a ta mi vzkázala že když manžel slyšel o této společnosti tak se mu zježili vlasy a vzkázal mi že horem pádem rychle utíkat.

Tak vono to máte jedno... ES bude tvrdit jedno druzí druhé, ale myslím si že na každém šprochu pravdy trochu a nejhorší je, že pokud ES funguje jak tvrdí, tak pak proč to nemá většina Rakušáků a je pokud to je pravda tak je škoda že když ji někdo haní ostatní do toho nejdou protože přece neriskneš tolik peněz, když ostatní říkají že je to blbost.

Ono je jedno v závěru co se píše na diskuzích jelikož nikdo nikomu nepomůže, jelikož tu nepíšou ti co majízkušenosti s ES, Conseq atd... ale jen jejich zástupci kteří si jdou po krku.

A tak budeme dál investovat hloupě do penzijních fondů jelikož nikdo neví kde ty naše prach jinak skončí - ve státní kase nebo na Bahamách v něčí kapse?

Vladimír Švorba

• Host
« Odpověď #461 kdy: 25. 01. 2015, 22:36:17 »
Zákon č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech
§ 102
(1) Podílový fond je tvořen jměním. Vlastnické právo k majetku v podílovém fondu náleží společně všem podílníkům, a to v poměru podle hodnoty jimi vlastněných podílových listů. Žádný z podílníků však nemůže žádat o oddělení majetku v podílovém fondu, rozdělení podílového fondu nebo zrušení podílového fondu. Ustanovení občanského zákoníku o spoluvlastnictví se pro podílový fond nepoužijí.
(2) Vlastnická práva k majetku v podílovém fondu vykonává vlastním jménem a na účet podílového fondu jeho obhospodařovatel.
(3) Podílníci neručí za dluhy v podílovém fondu.

Milí Fantucci nepomíjím. Měl byste vědět jak funguje platforma, když to nabízíte svým klientům. Pokud investuji do fondů např. Pioneer prostřednictvím spol. Conseq je majitelem podílových jednotek u fondové společnosti spol. Conseq a ve své vnitřní evidenci vede své klienty jakožto vlastníky těchto aktiv. Tozn. majitelem podílových listů je distributor a klient je tzv. beneficient těchto podílových listů. Máte pravdu v tom, že podílové jednotky nejsou majetkem investiční společnosti, nicméně v tomto smluvním vztahu nefiguruje Conseq jako investiční společnost, ale jako distributor. Jako investiční společnost figuruje v případě svých vlastních fondů.

S. B.

• Host
« Odpověď #462 kdy: 25. 01. 2015, 22:59:34 »
Ano, přesně tak to je a je to v pořádku. V našem případě je majitelem podílů ve fondu Conseq a klient je tzv. beneficient těchto podílů. Conseq má u správce fondů založený investiční účet na své jméno. Nevím co je na tom nepochopitelné.

Zákon č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech
§ 102
(1) Podílový fond je tvořen jměním. Vlastnické právo k majetku v podílovém fondu náleží společně všem podílníkům, a to v poměru podle hodnoty jimi vlastněných podílových listů. Žádný z podílníků však nemůže žádat o oddělení majetku v podílovém fondu, rozdělení podílového fondu nebo zrušení podílového fondu. Ustanovení občanského zákoníku o spoluvlastnictví se pro podílový fond nepoužijí.
(2) Vlastnická práva k majetku v podílovém fondu vykonává vlastním jménem a na účet podílového fondu jeho obhospodařovatel.
(3) Podílníci neručí za dluhy v podílovém fondu.

McJ

• Host
« Odpověď #463 kdy: 26. 01. 2015, 17:52:13 »
No moje informace z různých zdrojů po schůzce s E&S:
Dobry den

Spolocnost E&S od 1.7.2014 uz neponuka svojim novym klientom fondy Franklin Templeton. Z tohto dovodu nie je spolocnost ani uvedena v zozname nasich distributorov na web stranke.
Produkt o ktorom pisete je fond fondov ktory spravuje ina spolocnost.

S pozdravom

Ludovit Javorsky
Sales Executive
Franklin Templeton Slovakia, s.r.o.
Einsteinova 24
Bratislava 851 01, Slovakia

Mobile : 421 903408410
Email: ludovit.javorsky@franklintempleton.com
www.franklintempleton.sk
www.franklintempleton.cz

Dále na rakouských stránkách žádné pozitivní info...
 U ČNB nemá ES registraci ale právě ta Jung... Jinak dle info z rakouských serverů, prý už Jung nespoulpracuje s ES - pravda či lež?
A oslovila jsem kamarádku která teď žije v Rakousku už 10let s manžele(Rakušan) a ta mi vzkázala že když manžel slyšel o této společnosti tak se mu zježili vlasy a vzkázal mi že horem pádem rychle utíkat.

Tak vono to máte jedno... ES bude tvrdit jedno druzí druhé, ale myslím si že na každém šprochu pravdy trochu a nejhorší je, že pokud ES funguje jak tvrdí, tak pak proč to nemá většina Rakušáků a je pokud to je pravda tak je škoda že když ji někdo haní ostatní do toho nejdou protože přece neriskneš tolik peněz, když ostatní říkají že je to blbost.

Ono je jedno v závěru co se píše na diskuzích jelikož nikdo nikomu nepomůže, jelikož tu nepíšou ti co majízkušenosti s ES, Conseq atd... ale jen jejich zástupci kteří si jdou po krku.

A tak budeme dál investovat hloupě do penzijních fondů jelikož nikdo neví kde ty naše prach jinak skončí - ve státní kase nebo na Bahamách v něčí kapse?

Zdravím, nejsem zrovna kompetentní, ale umím hledat.
Na stránkách ČNB https://apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB09.DIRECT_FIND?p_lang=cz
stačí zadat IČ 01445502   E&S Investments Czech Republic, s.r.o.

Martin Kotala

• Host
« Odpověď #464 kdy: 27. 01. 2015, 12:08:10 »
No ano ale jako investiční zprostředkovatel, jako investiční společnosti už nemá u ČNB  aspon dle jejich stránek.

Platby GoPay

reklama