reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752727 krát)

Arakain

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #555 kdy: 13. 09. 2015, 09:22:21 »
No vida, právě čtu, že i obec Modrava dala peníze do uzavřených podílových fondů Shedlin. Kdopak od ES jim to asi zprostředkoval? 80 míčů, to už je darda. Ale asi byla dobrá provize.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jindřich Podhorný

• Host
« Odpověď #556 kdy: 13. 09. 2015, 23:33:03 »
Tak podelím sa o svoju skúsenosť:

Investujem cca 5 rokov cez Tatra Asset Management - TAM, ktorý spravuje a depozitárom je Tatra Banka.
Pred mesiacom som absolvoval víkendovú prezentačnú akciu u E&S. Možno si myslíte, že som blbý, ale veď ma pozval kamarát a za 90€ som sa parádne najedol a využil služby hotela, tak som to bral ako víkend.

Prvý deň bol zaujímavý. Možno by som ho doporučil každému. Bol to úvod do podielových fondov a info o tom, že sociálna poisťovňa Vám dôchodok v roku 2050 zabezpečí akurát tak na úrovni almužnej a ak teraz nezačnete šetriť a investovať tak budete dôchodca žobrák. No potom to prišlo na druhý deň: prednášky pre obchodných partnerov: TOTÁLNA VYMÝVAČKA MOZGOV. Pozrite sa na náš provízny systém, toto zarobíte, tamto s nami pôjdete na adrenalínový zážitok a pod. Neviem prečo E&S spája víkendový seminár aj pre potencionálnych klientov aj pre obchodných partnerov. (Asi len preto, aby racionálne zmýšľajúci človek, ktorý slovo FOND alebo AKCIA niekedy počul sa viac nevrátil)

No ale ja som tam bol z pozície možného investora. Odprednášané mi boli fondy Evolution Value Classic Fund a Evolution Value Dynamic Fund Čakal som, že budú spomínať fondy Franklin Templeton, ale až po niekoľkých dňoch som prišiel na to, že tieto fondy už neponúkajú (asi už nemohli  :o ;D).

Pre klientov prezentovali grafy a príklady s očakávaným výnosom 7 až 10 pa %. Pekné nie ? Keby to bola aspoň čiastočná pravda vychádzajúca z doterajšieho výkonu fondov. Fondy fungujú cca 2 roky a celková výkonnosť je ZÁpípÁ. Ak je tu nejaký partner E&S nech mi napíše z čoho modelujú ten rast 7-10 % ??  :P

No a samozrejme sa nezabudli zmieniť o jedinečnosti a priamom vstupe do fondov Evolution Value Fund.
Stačí trochu googliť a človek zistí, kto je depozitárom fondu.

Môže mi človek z E&S napísať v čom spočíva Vaša jedinečnosť, keď do fondu môžem vstupiť buď cez RB CZ alebo prostredníctvom Tatra banky ???

Za vstup do (priebežne zápípých) fondov Evolution Value Fund zhrabnete vstupný poplatok 2 100 € ?? asi len v tom je Vaša jedinečnosť však ???

Zdravím,

mám zájem o investování a tak sháním informace. Setkal jsem se již také se zástupcem z E&S. Vše o Evolution Funds vypadá lákavě, ale tady čtu hodně negativních věcí... Docela mě štve, že je tady očividně spousta negativních příspěvků od konkurenčních zástupců( většinou pod přezdívkami, což je taky celkem nefér), a člověk jako já se pak těžko orientuje. Upozorňuji, že za ně "nekopu". Ale například Matěj tady tvrdí, že do Fondů Evolution lze např, v ČR vstoupit také přes RB.CZ. Tak jsem si to vyhledal a stojí tam:

Seznam fondů nabízených v ČR:
EVOLUTION Classic Fund 
EVOLUTION Dynamic Fund
Raiffeisenbank a.s. vykonává činnost tzv. kontaktní banky podle § 306 a násl. zákona č. 240/2013 Sb.,  o investičních společnostech a investičních fondech., v platném znění. V současné době Raffeisenbank a.s. není smluvním distributorem fondu CAIAC a nezajišťuje vydávání a prodej fondu CAIAC.

Takže i když spousta argumentů proč neinvestovat s E&S tu zní rozumně, je těžké se v tom orientovat. Když si totiž dáte tu práci a zjistíte, že výše zmiňované info od Matěje není pravdivé...

Přimlouval bych se za to, pokud to je možné, aby zde byly prezentovány pouze pravdivé a doložitelné info, aby jsme my, kteří se v tom neorientujeme a NECHCEME vstupovat do války mezi E&S a ostatními konkurenčními společnostmi měli šanci si vybrat podle svého uvážení a ne, dle toho, co nám kdo vnucuje. Mě je v podstatě jedno s kým budu investovat. Chci samozřejmě doložitelnou historii společnosti, fondů, výkonnost. Jako všichni, chci vydělat s co nejmenším rizikem.

Zdravím všechny a  přeji bezpečnou investici.

qwert

• Host
« Odpověď #557 kdy: 14. 09. 2015, 13:12:58 »
Myslím, že v souvislostech posledních dní je nějaká informace zda RF nabízí fond Evolution nepodstatná. Pokud i přesto uvažujete o investici u E&S, mohu popřát snad jen hodně štěstí. Budete ho potřebovat. Poradce nejsem a nejsem v investování u konkurenční firmy ani nijak zaniteresován.

Lukáš

• Host
« Odpověď #558 kdy: 14. 09. 2015, 13:39:32 »
Pane qwert (?) proč tedy vůbec do této diskuze přispíváte, když nemáte ani zkušenosti ani s ES ani s ničím takovým podobným? Vaše příspěvky tímto získaly nulovou hodnotu jelikož ani nemůžete vědět o čem je tady řeč

qwert

• Host
« Odpověď #559 kdy: 14. 09. 2015, 14:18:51 »
Když si ten příspěvek přečtete znovu, píšu že nemám skušenost s konkurenční firmou. Přes E&S jsem nikdy neinvestoval, nicméně pokusů zlanařit mě sem zažil několik. Jsem mladý, mám drahý auto a hodinky. V jejich očích jsem ideální hejl. Vydělal si hodně peněz? Tak snámi jich vyděláš ještě víc a bez práce. Vždycky mi přišli jak prodavači zázračných vysavačů a pyramidových knih jak se stát úspěšným kolem roku 1990. V tomto směru zkušenosti tedy mám, prodejce E&S dokonce dělá několik mých známých, i když víceméně neúspěšně. Takže vím, co je třeba (netřeba) aby se člověk stal ze dne na den investičním odborníkem. Též mám poměrně dobrý přehled o tom, o kolik peněz přišli moji známí a kamarádi kteří investovali. Je jich pět a prodělali všichni a bylo to ještě v době před falešným zlaten a SHEDLINEM. Někdo méně, někdo i několik milionů. Bohužel všichni z nich do toho dali buď peníze které neměli, nebo peníze které pro ně představovali celoživotní úspory. Samozřejmě..jejich blbost. Snažím se toto šířit všude, protože je myslím škoda když se nějaký hejl nechá oškubat o své leckdy poctivě a tvrdě vydělané peníze, aby si prodejce E&S mohl koupit novou káru a zaletět si k moři a následně fotkami z dovolené a novým vozem převědčoval další hejly.

Reklama

• Stálý člen

reklama

v.sp

• Host
« Odpověď #560 kdy: 14. 09. 2015, 14:38:01 »
proč tedy vůbec do této diskuze přispíváte, když nemáte ani zkušenosti ani s ES
Docela mě štve, že je tady očividně spousta negativních příspěvků od konkurenčních zástupců
Takže přispívat tady smí jen ti, co se už do E&S nechali ukecat?

Už jsem tady psal několikrát, co si o E&S myslím: poplatek 55.000 za nic, fondy Evolution jsou neuvěřitelně drahé, prodejci tlačí lidi do příliš rizikových investic (např. vše dát do Emerging Markets?!?). Slibují nedosažitelné výnosy, podceňují rizika.
A pokud je pravda co jsem se dočetl o padělaném zlatu a dalších pochybných projektech, tak to už není neschopnost, to je prostě podvod.

A pokud tedy chcete posuzovat názory podle diskutujícího: moje investice jsou 90% SPYY a 10% IUS5 (oboje Xetra Frankfurt). S E&S (ani Consequem či dalšími pododbnými) naštěstí neinvestuji.

Jindřich Podhorný

• Host
« Odpověď #561 kdy: 15. 09. 2015, 00:31:46 »
proč přispívám do diskuse? :-) Protože hledám informace. A když jsem se chtěl nějaké seriozní info dozvědět, tak čtu většinou negace právě od konkurenčních poradců. A na to jsem si postěžoval. To se nesmí chtít objektivní informace?

Hledám možnost investování a zástupce E&S mne oslovil, takže proto přispívám a ptám se...

Další možnost spolupráce jsem viděl právě s Conseq ( dle dohledatelných informací si na tom stojí dobře) a Vy zde napíšete: 

S E&S (ani Consequem či dalšími podobnými) naštěstí neinvestuji

Dobře, třeba máte pravdu, ale už bohužel nepíšete, proč třeba s Conseq neinvestujete. Hájíte své investice a já Vám upřimně gratuluji, pokud jste spokojen - také bych chtěl být a proto zde přispívám.

Vašim příspěvkem se ale právě řadíte mezi ty, kteří jen haní ty druhé a nemyslím, si, že jste tím někoho obohatil.
Jen jste opět pustil do světa polovičatou informaci. Možná se v tomto světě orientujete, pak právě Vaše příspěvky mohly být těmi, co jsem hledal. Ale to by právě nesměly být, tak ostentativní vůči jiným společnostem. 

Věřte, že se vůbec se nechci pouštět do nějakých invektiv. Jen se opět potvrdilo, co jsem psal v prvním příspěvku.
Většina info je od konkurence a tím tedy těžko objektivní. Spousta polopravd.

Škoda, že se nepřipojí někdo kompetentní z E&S nebo Conseq.

Mám rád sport a může být i tvrdý. A ještě raději ho mám, když se bojuje čistě. Stejné je to s bojem o klienta...

Jindřich Podhorný

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #562 kdy: 15. 09. 2015, 09:54:49 »
vse o srovnani investovani pres platformu u Consequ tady bylo zmineno mnohokrat...

qwert

• Host
« Odpověď #563 kdy: 15. 09. 2015, 10:32:02 »
Vidím, že můj konkrétní příspěvek s reálnými zkušenostmi se ti nějak nehodí... Spoustu těch věcí po kterých voláš ve vlákně je, stačí ho pročíst. Přijde mi, že požaduješ, aby lidé psali o E&S pozitivní věci. Když se někdo vyjádří negativně, nemá buď zkušenosti a neměl by tak vůbec přispívat, nebo je konkurenční poradce. Možná bude lepší když si to zkusíš na vlastní kůži a pak nám napíšeš jak si spokojený.

proč přispívám do diskuse? :-) Protože hledám informace. A když jsem se chtěl nějaké seriozní info dozvědět, tak čtu většinou negace právě od konkurenčních poradců. A na to jsem si postěžoval. To se nesmí chtít objektivní informace?

Hledám možnost investování a zástupce E&S mne oslovil, takže proto přispívám a ptám se...

Další možnost spolupráce jsem viděl právě s Conseq ( dle dohledatelných informací si na tom stojí dobře) a Vy zde napíšete: 

S E&S (ani Consequem či dalšími podobnými) naštěstí neinvestuji

Dobře, třeba máte pravdu, ale už bohužel nepíšete, proč třeba s Conseq neinvestujete. Hájíte své investice a já Vám upřimně gratuluji, pokud jste spokojen - také bych chtěl být a proto zde přispívám.

Vašim příspěvkem se ale právě řadíte mezi ty, kteří jen haní ty druhé a nemyslím, si, že jste tím někoho obohatil.
Jen jste opět pustil do světa polovičatou informaci. Možná se v tomto světě orientujete, pak právě Vaše příspěvky mohly být těmi, co jsem hledal. Ale to by právě nesměly být, tak ostentativní vůči jiným společnostem. 

Věřte, že se vůbec se nechci pouštět do nějakých invektiv. Jen se opět potvrdilo, co jsem psal v prvním příspěvku.

Mám rád sport a může být i tvrdý. A ještě raději ho mám, když se bojuje čistě. Stejné je to s bojem o klienta...

Jindřich Podhorný

v.sp

• Host
« Odpověď #564 kdy: 15. 09. 2015, 12:32:58 »
Všechno už to bylo dříve řečeno.

...

Základní můj poznatek: všechen ten boj o klienta zaplatí zase jen klient. O Consequ vím méně než o E&S, ale také prodává drahé fondy. Musí z něčehlo žít, že.
Doporučuji začít samostudiem, např. https://www.bogleheads.org/wiki/Bogleheads®_investment_philosophy . Tedy že žádný fond dlouhodobě nepřekročí svůj benchmark a čím dražší fond, tím dál od něho bude. A tudíž že největší výnos bude mít nejlevnější indexový fond. Pak samozřejmě padnou otázky, jako to zrealizovat v ČR. Možná ne tak jednoduše a levně jako v USA s Vanguardem - ale určitě levněji než Conseq či E&S.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #565 kdy: 15. 09. 2015, 14:12:33 »
Otázkou je, co jsou to drahé fondy. Nutno podotknout, že Conseq, stejně jako např. banky, které prodávají fondy 3.stran, fondy nijak nezdražují. Pokud jde o nákladovost, existují fondy s velkou nákladovostí(ongoing charges) v rámci "své skupiny" stejně jako ty méně nákladové. Jasně, klasické fondy nemohou(a ani nechtějí) konkurovat nákladovostí např. indexovým fondům/ETF. Zase mohou být měnově zajištěné, pro drobného investora větší výběr a dostupnost od menších částek, daňový aspekt,...
Každá ze skupin má své výhody i nevýhody.

Jindřich Podhorný

• Host
« Odpověď #566 kdy: 15. 09. 2015, 14:24:59 »
Otázkou je, co jsou to drahé fondy. Nutno podotknout, že Conseq, stejně jako např. banky, které prodávají fondy 3.stran, fondy nijak nezdražují. Pokud jde o nákladovost, existují fondy s velkou nákladovostí(ongoing charges) v rámci "své skupiny" stejně jako ty méně nákladové. Jasně, klasické fondy nemohou(a ani nechtějí) konkurovat nákladovostí např. indexovým fondům/ETF. Zase mohou být měnově zajištěné, pro drobného investora větší výběr a dostupnost od menších částek, daňový aspekt,...
Každá ze skupin má své výhody i nevýhody.

Dobrý den,

děkuji. Přesně takové informace tady hledám.

Hezký den

Jindřich Podhorný

v.sp

• Host
« Odpověď #567 kdy: 15. 09. 2015, 14:46:08 »
Třeba Conseq dynamický: 3-5% vstupní poplatek, 1.5% p.a. manažerský poplatek.
Evolution Classic Fund má 5% vstupní popaltek, 3.75% p.a. manažerská poplatek.

Tak si to spočítejme. 1000 Kč měsíčně, 20 let, výnos 6% p.a.
1. "ideální varianta" bez poplatků: 467.912 Kč
2. Conseq viz výše, třeba s 4% (takže vklad 960, výnos 4.5% p.a.): 377.661Kč
3. E&S výše: 290.381Kč. Mínus ještě těch až 55.000Kč.
4. (vklad klienta je 1000*20*12 = 240.000 Kč)

To pro mne *jsou* drahé fondy. (Ale musím uznat, že ten Conseq asi patří jen mezi "mírně dražší". E&S je asi rekordman, takhle drahý akciový/smíšený podílový fond jsem nikde jinde neviděl.)

v.sp

• Host
« Odpověď #568 kdy: 15. 09. 2015, 14:48:10 »
Neuvedl jsem odkaz na kalkulačku, kde jsem to počítal (samozřejmě stačí obyčejný Excel): http://www.daveramsey.com/blog/investing-calculator

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #569 kdy: 15. 09. 2015, 17:43:20 »
Pokud chci, aby se mi o investice někdo staral, musím mu za to zaplatit. Z lásky k vlasti a ke straně to nikdo dělat nebude.

Mohu pochopitelně investovat napřímo, pak je to o mém čase, znalostech a zkušenostech. 

Cokoliv mezi tím je kompromis mého času a peněz, které jsem ochoten za správu zaplatit.

Platby GoPay

reklama