reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 752728 krát)

asdfghjkl

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #570 kdy: 15. 09. 2015, 19:54:29 »
Základní můj poznatek: všechen ten boj o klienta zaplatí zase jen klient. O Consequ vím méně než o E&S, ale také prodává drahé fondy. Musí z něčehlo žít, že.
Doporučuji začít samostudiem, např. https://www.bogleheads.org/wiki/Bogleheads®_investment_philosophy . Tedy že žádný fond dlouhodobě nepřekročí svůj benchmark a čím dražší fond, tím dál od něho bude. A tudíž že největší výnos bude mít nejlevnější indexový fond.

Tak to byste se k tomu samostudiu mohl vrátit také: Viz ISČS TOP Stocks

Jistě, mezi aktivně řízenými fondy je to spíše výjimka, přesto je vidět, že to neplatí paušálně. Ale můžete se z toho vymluvit tím, že TOP STocks nemá benchmark :-D

Reklama

• Stálý člen

reklama

v.sp

• Host
« Odpověď #571 kdy: 15. 09. 2015, 20:46:18 »
Vždycky se najde nějaký fond, kterému se opravdu zadaří. Když se podíváte na statistiky, tak ty indexové ETF nikdy nijak výrazně nezáří - pohybují se cca v druhém kvartilu dle výkonnosti. Jenže se tam pohybují stabilně - zatímco aktivně spravované fondy "létají" nahoru a dolů.
ISČS Top Stocks byl výborná investice, ano. Bude tomu tak i nadále? Nevím. Dokázal bych to předpovědět před lety? Ne. Vsadím na to svůj (pro mne nemalý) investiční majetek? Ne.

Máte pravdu, že jsem to formuloval špatně a sypu si popel na hlavu, vyznělo to jinak než mělo. Téměř žádný fond dlouhodobě nepřekročí svůj benchmark. Hádat kterému z nich se to podaří je věštění z křišťálové koule.

Arala

• Host
« Odpověď #572 kdy: 26. 10. 2015, 17:34:23 »
A jaké je asi spolehlivost této "předplacené" služby - tedy že EundS Czech, s.r.o. prostě neukončí činnost a správce fondů prostě přestane přijímat malé měsíční úložky v řádu tisíců? Provize ale už byla zaplacena, tak co...

zhavic

• Host
« Odpověď #573 kdy: 14. 11. 2015, 14:50:55 »
A jaké je asi spolehlivost této "předplacené" služby - tedy že EundS Czech, s.r.o. prostě neukončí činnost a správce fondů prostě přestane přijímat malé měsíční úložky v řádu tisíců? Provize ale už byla zaplacena, tak co...

Spolahlivost - spolocnost E&S Investments co sa tyka investicie vystupuje iba ako distributor (odbytove miesto)
a neprichadza do styku s peniazmi klienta, vid. Zverenecka zmluva o sprave majetku  (Prospectus)
http://lafv.li/ENG/Funds/FundList/FundDetails?ID=30671

Takze ak E&S ukonci cinnost, klienti zostavaju zainvestovany a investuju dalej.

Ked uz sme pri tom, porovnajte to s bezne dostupnymi sposobmi - investicia prostrednictvom banky, obchodnika s cennymi papiermi, brookra a pod. Ked zaniknu oni, ako to bude prebiehat? Klienti sa asi nejakym sposobom dostanu k vyplateniu svojich
podielov, pokracovat v investovani uz zrejme nemozu. Ak to nastane v dobe prepadu na trhoch, mozu zrealizovat stratu.

Ak sa mylim, prosim opravte ma.

ŽalujErtrage

• Host
« Odpověď #574 kdy: 14. 11. 2015, 15:14:36 »
Dobré odpoledne, máte pocit, že vás Ertrage podvedl? Že vám něco zamlčeli? Připojte se k hromadné žalobě na email zalujertrage@gmail.com. Více informací tam.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Arala

• Host
« Odpověď #575 kdy: 17. 11. 2015, 10:25:03 »
Tu jde o tu dopředu placenou provizi.... vzhledem k tomu, že Evolution fondy nepřijímají investice jinak než přes ES, tak je evidentní, že jsou to fondy vytvořené na klíč pro ES. Pokud ES zanikne a správce fondů nebude chtít přijímat další peníze, zaplatili jste dopředu za nic....

Spolahlivost - spolocnost E&S Investments co sa tyka investicie vystupuje iba ako distributor (odbytove miesto)
a neprichadza do styku s peniazmi klienta, vid. Zverenecka zmluva o sprave majetku  (Prospectus)
http://lafv.li/ENG/Funds/FundList/FundDetails?ID=30671

Takze ak E&S ukonci cinnost, klienti zostavaju zainvestovany a investuju dalej.

Ked uz sme pri tom, porovnajte to s bezne dostupnymi sposobmi - investicia prostrednictvom banky, obchodnika s cennymi papiermi, brookra a pod. Ked zaniknu oni, ako to bude prebiehat? Klienti sa asi nejakym sposobom dostanu k vyplateniu svojich
podielov, pokracovat v investovani uz zrejme nemozu. Ak to nastane v dobe prepadu na trhoch, mozu zrealizovat stratu.

Ak sa mylim, prosim opravte ma.

Viky

• Host
« Odpověď #576 kdy: 17. 11. 2015, 12:31:20 »
Něco jsem hledala a odkaz mě "hodil" na tuto stránku. Pročítám si kousek diskuze a nechápu co tu řešíte? Chcete investovat a nějaká firma má drahý poplatek? Tak hledejte jinou. Jste poradce a konkurence vám bere klienty. Tak se o ně víc starejte. Někdo vás obelhal? Tak ho žalujte. A není co řešit. Krásný den. :) :) :-*

Ingmar

• Host
« Odpověď #577 kdy: 21. 11. 2015, 23:47:38 »
Když se vám chce jíst, jezte.  Když se vám chce spát, spěte. Když se vám chce srát, serte.

Děkujeme že ses zastavila a sdělila nám to největší tajemství světa.

Něco jsem hledala a odkaz mě "hodil" na tuto stránku. Pročítám si kousek diskuze a nechápu co tu řešíte? Chcete investovat a nějaká firma má drahý poplatek? Tak hledejte jinou. Jste poradce a konkurence vám bere klienty. Tak se o ně víc starejte. Někdo vás obelhal? Tak ho žalujte. A není co řešit. Krásný den. :) :) :-*

Dalibor

• Host
« Odpověď #578 kdy: 04. 03. 2016, 13:34:07 »
Dobrý den,jsem bohužel naivni klient Etrag.V roce 2014 jsem u této společnosti zainvestoval do fondu Caiac-Evolution Dynamic Fund.Do fondu vloženo za 2 roky zruba 840 tis,po dvou letech ztráta u teto společnosti zhruba 240 tis.Jejich zastupce jen mlži.Už jsem z toho neštastny a modlim se aby fond dosahl aspon toho abych dostal zpět co jsem vložil.Je to dost nekorektni společnost a všechny před ni důrazně varuji,hlavně tam nic neinvestujte,protože ani ja nevim jestli někdy dostanu sve vložene peníze zpátky.A to co vám jejich zástupci vtloukaji do hlav na osobních schůzkach neberte vážne,takových výnosu opravdu nedosahnete.

Josef

• Host
« Odpověď #579 kdy: 04. 03. 2016, 14:57:07 »
Dobrý den, doporučuji podat řešení sporu před Finančním arbitrem (www.finarbitr.cz) dále nahlásit na ČNB (www.cnb.cz), projděte si všechny papíry a sepište co vše vám poradce řekl a jaká situace předcházela uzavření smlouvy. Josef

Jonas

• Host
« Odpověď #580 kdy: 06. 03. 2016, 23:21:45 »
Dobrý den,jsem bohužel naivni klient Etrag.V roce 2014 jsem u této společnosti zainvestoval do fondu Caiac-Evolution Dynamic Fund.Do fondu vloženo za 2 roky zruba 840 tis,po dvou letech ztráta u teto společnosti zhruba 240 tis.Jejich zastupce jen mlži.Už jsem z toho neštastny a modlim se aby fond dosahl aspon toho abych dostal zpět co jsem vložil.Je to dost nekorektni společnost a všechny před ni důrazně varuji,hlavně tam nic neinvestujte,protože ani ja nevim jestli někdy dostanu sve vložene peníze zpátky.A to co vám jejich zástupci vtloukaji do hlav na osobních schůzkach neberte vážne,takových výnosu opravdu nedosahnete.

Přiznám se, že vám trochu závidím, dávat do jediného fondu měsíčně částku přesahující průměrnou českou mzdu znamená, že jste evidentně finančně za vodou. Proto mě trochu překvapuje, že vás rozhodila ztráta necelých 30%, vždyť jde o dost rizikový fond (min. 6 na 7 stupňové škále rizikovosti), s investičním horizontem podstatně přesahujícím nějaké 2 roky.
Samozřejmě, je zde varianta, že taková investice pro vás nebyla vhodná, a pak by bylo na místě podání na finančního arbitra a ČNB, jak uvádí Josef, ale v takovém případě dost záleží, co jste poradci podepsal (konkrétně v podobě investičního dotazníku). Pokud jste tam uvedl, že jste konzervativní investor tak máte šanci, pokud jste tam ale vyplnil, že ty peníze vlastně nepotřebujete a ztráty vám nevadí, tak vám nepomůže nic a nikdo. Ale v horizontu 5 - 10 let možná na svém zpět budete.

Referent

• Host
« Odpověď #581 kdy: 07. 03. 2016, 07:32:10 »
Tak tohle mě opravdu zajímá, já totiž roky držím úspory na spořícím účtu t. č. s úrokem 0,7%. Takže peníze dám do nějakého fondu, a když se dostanu do ztráty, tak to nahlásím finančnímu arbitrovi. A co bude dál?

Dalibor

• Host
« Odpověď #582 kdy: 07. 03. 2016, 09:38:01 »

Přiznám se, že vám trochu závidím, dávat do jediného fondu měsíčně částku přesahující průměrnou českou mzdu znamená, že jste evidentně finančně za vodou. Proto mě trochu překvapuje, že vás rozhodila ztráta necelých 30%, vždyť jde o dost rizikový fond (min. 6 na 7 stupňové škále rizikovosti), s investičním horizontem podstatně přesahujícím nějaké 2 roky.
Samozřejmě, je zde varianta, že taková investice pro vás nebyla vhodná, a pak by bylo na místě podání na finančního arbitra a ČNB, jak uvádí Josef, ale v takovém případě dost záleží, co jste poradci podepsal (konkrétně v podobě investičního dotazníku). Pokud jste tam uvedl, že jste konzervativní investor tak máte šanci, pokud jste tam ale vyplnil, že ty peníze vlastně nepotřebujete a ztráty vám nevadí, tak vám nepomůže nic a nikdo. Ale v horizontu 5 - 10 let možná na svém zpět budete.
Nemáte co závidět,byly to peníze ze stavebního spořeni +nějake úspory a to bylo rozděleno do několika splátek.Proto jsem napsal že to bylo v horizontu 2 let.Proto mne taky rozhodila ta ztráta.Ja jsem ty peníze nikde neukrad,ale několik let si je poctivě spořil a chtěl je nějak dále zhodnotit.A bohužel jsem byl nivni v tom že jsem je vložil do tohoto fondu.Je pravda že mne na tak velke riziko ztráty nikdo neupozornil.Proto jsem to tady napsal at nejsou lidi naivni a nic do těchto fondu neinvestuji.

Jonas

• Host
« Odpověď #583 kdy: 08. 03. 2016, 22:38:29 »
Tak tohle mě opravdu zajímá, já totiž roky držím úspory na spořícím účtu t. č. s úrokem 0,7%. Takže peníze dám do nějakého fondu, a když se dostanu do ztráty, tak to nahlásím finančnímu arbitrovi. A co bude dál?

Také držím část úspor na ING kontu s 0,7% p.a. U části ve fondech jsem srozumněn s kolísáním hodnoty. Ale o to tu nejde. Tady se bavíme o tom, že nějaký dobrák prodal Daliborovi ten fond jako náhradu za stavebního spoření, jak tu doplnil!
Co bude dál je otevřené. Např. tady http://www.finarbitr.cz/download/sbirka_sbirka_cs/FA_ZP_6_2014_nalez.pdf je rozhodnutí finančního arbitra v úplně jiné věci (takové typické IŽP: klient uzavřel pojistku na víc než 30 let, po 5 letech ji zrušil, půlka jím zaplacených peněz šla poradci, půlka pojišťovně a klient dostal odkupné 3 tisíce) ale dobře ilustrující, že famotný fakt, že smlouva byla výhodná jen pro poradce, ale klient z ní nic neměl není důvod např. pro náhradu škody, pokud bylo papírově vše v pořádku.

Štěpán

• Host
« Odpověď #584 kdy: 21. 03. 2016, 19:17:12 »
Tak to je až neskutečné jak někdo dobrovolně chce dát obrovský vstupní poplatek 5% a ještě si koupit fond fondů kde platí ještě dvakrát poplatek za správu fondu. Nejdříve fondu od nějaké pochybné společnosti typu EuS a pak skrytě ještě fondům které tento fond nakupuje a do toho ještě ochoten si ten vstupní poplatek předplatit na 20 a více let když ani neví jak na tom pořadně bude s pěnezi za rok či dva.
Lidi tohle je snad horší než investiční životní pojištění uzavřené na spoření a vláda a ČNB by s tím měla taky něco dělat. Pokud chcete investovat a otevřenými podílovými fondy tak hledejte ty s minimalními vstupními a manažerskými poplatky za správu. Pokud máte větší balík peněz tak si kupte přes brokera třeba přes Fio ETF fondy na světové akcie (od Vanguardu třeba s tickerem VT Total World, poplatek za správu 0,14% p.a. nebo ETF na zlato ticker IAU iShares Gold trust s poplatkem 0,25% p.a.). Pokud chcete investovat měsíčně po menších částkách do 10tis čí radeji aktivní správu, podívejte se třeba na ING fondy světových dividend či amerických akcií od Fidelity, kde máte nulový vstupní poplatky, investici již od sta korun a poplatek za správu jen 1,5% ročně a jako třešnička na dortu jsou ještě zajištěné do koruny. Pro běžné investory naprosto idealní a levné řešení jak mít majetek v desítkach těch nejlepšich globálních firem, které jsou vybrány zkušenými manažery z Fidelity, která je v TOP10 nejlepších společností přes otevřene podílové fondy.

Platby GoPay

reklama