reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 622057 krát)

JIRKA

• Host
Re:Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #585 kdy: 24. 06. 2016, 15:49:32 »
V tom odkazu mají být fakta? Od srdce jsem se zasmál :-D Prosím pročtěte si pořádně KIID těchto fondů - stejně to měl udělat pán Hostinský (asi to udělal ale jen velmi zběžně). Tuším, že to jsou jen 2 strany a i tak to nedokázal správně přečíst :-D. Zajímalo by mě jestli mu něco říká princip High water mark a zmíněných 20%. Od začátku roku fond udělal zisk 9% a to je MŮJ zisk (určitě byl vyšší ale fond taky musí z něčeho žít) já jsem spokojený. Neuškodilo by zjistit si nejdřív všechny informace než začít soudit :)

Není třeba vysvětlovat nic hlupáčkům jako "bruin" nebo "klient ES" stejně tomu nerozumí a jen účelově překrucují, neinvestují nikde ale radit budou :D
Nejenomže si neumí nastudovat fakta, HWM neznají a ani nemusí - ES je TOP, je tu 31 let a roste.Jen rádoby konkurence se nestačí divit, jak jim ujíždí vlak, tak jen melou něco o polatcích kterým nerozumí. Nechte je - mají velkej problém sami se sebou, ale zatím to ani netuší  ;D  (PS jen totální finanční negramot může nabádat na penzijko - kdyby věděli jak to doopravdy funguje . . . :D) Jen ať si užívá teď, protože pak už to nepůjde, jen chytří si umí užívat pořád - případ těch 2, to ale není

Reklama

• Stálý člen

reklama

JIRKA

• Host
« Odpověď #586 kdy: 24. 06. 2016, 15:54:45 »
Dobrý den mám dotaz zná někdo tuto rakouskou investiční společnost  Ertrag und Sicherheit
Nabízejí mi přímé investování,pravidelnými vklady s poradenstvím,ale chtějí vstupní jednorázový polplatek cca 52 000Kč.Nevím jestli je to normální,nebo je to nějaká piramida.Děkuji za odpovědi.Gegos.

Rozhodně ANO - je to poplatek za investiční poradenství (to v ČR neumí skoro nikdo) a je na rodinu a adresu a je doživotně.
Kupíte fondy přes top světové společnosti - jsou na trhu 31 let a jako jediní dělají investice napřímo - tzn. že máte svůj účet a nejste věřitelem jako jinde. Sejděte se sporadcem a nechte si ještě jednou vysvětlit, jak to funguje.
Vyhněte se hlavně makléřům, co dělají i pojistky a úvěry - to jsou jen zprostředkovatelé a mají skryté poplatky, které ani sami neumí rozklíčovat. jejich prací je jen sepsat smlouvu a sbohem.

Dalibor

• Host
« Odpověď #587 kdy: 26. 06. 2016, 17:59:33 »
Dělate si srandu?Jak můžete někomu radit investovat do tehle zlodějny.Už jen nakladovost toho fondu je obrovska,vstupni poplatek 55 tis vůbec neodpovída "kvalitě"
toho co si kupujete a za další je tam poplatek při pravidelnem investovani do fondu 5%,takže same poplatky a bohužel nevím za co.Taky jsem se nechal bohužel nachytat
za 2,5 roku co jsem u tehle skvěle společnosti jsem jen v mínusu a jejich poradce jen mlži a mlži,kdo chce přijit o peníze at tam klidně investuje,mne je z tehle společnosti nevolno.

Martin536

• Host
« Odpověď #588 kdy: 29. 06. 2016, 00:12:00 »
Tak zatím každý makléř E&S kterého jsem potkal dělal zároveň úvěry a hypotéky. Ono jak jinak vygenerovat peníze z lidí které žádné nemají že a nemají ani dostatečné příjmy pro úvěr? Přičemž postup je klasický. Zfalšuje se potvrzení a výši příjmů :-( Makléř shrábne provizi za zprostředkování úvěru a ještě poplatek za investování u E&S. Jako kdyby jste to tu psal před deseti lety tak vám to asi každý bude baštit, ale teď už je přece jenom o E&S i mnoha dalších společnostech větší povědomí.

Dobrý den mám dotaz zná někdo tuto rakouskou investiční společnost  Ertrag und Sicherheit
Nabízejí mi přímé investování,pravidelnými vklady s poradenstvím,ale chtějí vstupní jednorázový polplatek cca 52 000Kč.Nevím jestli je to normální,nebo je to nějaká piramida.Děkuji za odpovědi.Gegos.

Rozhodně ANO - je to poplatek za investiční poradenství (to v ČR neumí skoro nikdo) a je na rodinu a adresu a je doživotně.
Kupíte fondy přes top světové společnosti - jsou na trhu 31 let a jako jediní dělají investice napřímo - tzn. že máte svůj účet a nejste věřitelem jako jinde. Sejděte se sporadcem a nechte si ještě jednou vysvětlit, jak to funguje.
Vyhněte se hlavně makléřům, co dělají i pojistky a úvěry - to jsou jen zprostředkovatelé a mají skryté poplatky, které ani sami neumí rozklíčovat. jejich prací je jen sepsat smlouvu a sbohem.

Martin V.

• Host
« Odpověď #589 kdy: 20. 07. 2016, 13:26:51 »

Dobrý den po čase,

Rád bych zastánce ES a produktů ICM nebo Shedlinu požádal o komentář k aktuální situaci. Jak je možné, že se ES rozešla s tak úžasným partnerem, jakým zajisté byla společnost ICM? Jak je možné, že se nyní hlava nehlava snaží poradci ztrátová portfolia (ztrátová o 50% i více) převádět pod novou, zaručeně kvalitní, privátní banku Frick???

Jak klientům komentujete okamžitý odprodej všech zbylých košů????

Nemělo se v portfoliu vydržet alespoň pět let? To jsem to tehdy tady dostával od všech oveček ES, že jsem nedodržel investiční horizont a najednou mají všichni klienti rychle odprodat pozice a přejít zase někam jinam. Můžete mi to prosím logicky vysvětlit? A klientů, kteří byli na vašich schůzkách k přestupu do Fricku, se mi ozvalo na email několik! A jak probíhá to „poradenství“ k aktuálním převodům, je taky prý profesionalita sama o sobě.

Stačí, když můžete od klientů inkasovat opět další poplatky a to ES plně vyhovuje, že ANO? Horizont pak nehraje žádnou roli, co???

Zajímavé je, že ICM nyní nabízí levnější správu a konzervativnější portfolia s tím, že při spolupráci s ES to nebylo možné, protože ES jakékoli snížení poplatků neakceptovala. Opět doloženo emailovou korespondencí klientů, tentokrát od ICM. To nám to přátelství dlouho nevydrželo… Přestupy zaměstnanců z ICM do Frick Bank jsou také zajímavé, co říkáte???

Jak dlouho ještě budu čekat na ukončení likvidace fondu HAIG? Likvidace už trvá více než rok a pořád nic. Nebyl tohle taky exkluzivní fond společnosti ICM??

Ještě bych se rád pozastavil nad společností ES doporučenými právníky z kanceláře AndersenWeyer nebo jak se jmenuje. Úžasný počin vytáhnout z fondu 30% vloženého kapitálu, když před necelým rokem psali, že je na účtech na ostrově Man cca 28mil EUR. Nyní se se Shedlinem dohodli, že 10mil bude vyplaceno, 10mil EUR bude reinvestováno a nějak se zbytek ztratil. Navíc lidé z ES bojovali za podpis plné moci pro výše zmíněné právníky (kvůli poplatku 3% z vymožené částky) a pak se vše odhlasuje 97%-99%. To je celkem divná převaha, co říkáte? Ale je mi jasný, že to ještě chlapci z ES otočí ve svůj nezměrný úspěch, že klienti získají část své investice zpět. Upozorňuji, že pořád to bude cca polovina investovaných prostředků a to dva roky po slibovaném konci!

EVVE se asi taky nikam nepohnulo co? Už je připravený nějaký fond ředitelů ES k vyplacení klientů? Nějak mi nepřipadá, že by se z insolvence mělo získat mnoho prostředků.

Jak je možný, že si tady pořád hrajete 30letou historii, když ČNB ES Investments Czech Republic tvrdí, že neměla se Shedlinem nic společného. Že to nabízela jiná společnost? ? Jak dlouho se budete snažit tu jednu kopičku peněz neustále přelévat do dalších a dalších produktů?
Děkuji za odpovědi k mým dotazům.

S pozdravem
 Icm Martin V.
 icm.martinv@gmail.com

Reklama

• Stálý člen

Martin V.

• Host
« Odpověď #590 kdy: 30. 08. 2016, 20:08:58 »
Tak pánové....

co k tomu dodáte?????? ES a INSOLVENCE

http://www.fondsprofessionell.at/news/vertrieb/headline/ertrag-sicherheit-ist-insolvent-126621/

S pozdravem

Icm Martin V.
 Icm.martinv@gmail.com

Jonas

• Host
« Odpověď #591 kdy: 03. 09. 2016, 23:23:20 »
Stanovisko na jejich webu je vtipné:
http://www.es-investments.cz/investment-news/stanovisko-spolecnosti-es-holding-gmbh/
Stručně:
- problém se týká sesterské společnosti, sice distribuuje stejné produkty stejným způsobem, ale my jedeme dále ...
- těch 300 sporů je výsledek několika málo advokátů, kteří znejistili investory, přitom některé spory jsme v první instanci ustáli!
- takže problém je vlastně jen v pojišťovně, která vycouvala a v právních nákladech, protože pokud vyhrajeme, tak hrozí, že náklady zastoupení z už oškubaných klientů nedostaneme ...

Takže jediná otázka zbývá: v ČR a na Slovensku se nenajde "několik málo advokátů"?

(Vzhledem k tomu, že od května už podle registru na stránkách ČNB zrušily registraci desítky vázaných zástupců E&S, vč. zasloužilých prodejců, co to dělali řadu let postupně pod hlavičkou Ertrag -> Jung -> E&S, tak je asi obava, že najde).

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #592 kdy: 07. 02. 2017, 08:46:00 »

Jonas

• Host
« Odpověď #593 kdy: 07. 02. 2017, 22:42:16 »
Finanční poradci E&S Investments dostali za investice pokutu 3 miliony
http://ekonomika.idnes.cz/e-s-investments-dostala-od-cnb-pokutu-3-miliony-fq7-/ekonomika.aspx?c=A170206_101504_ekonomika_nio

Určitě doporučuju k přečtení celé rozhodnutí na webu ČNB. Dorazila mě pasáž, kde je popsáno, jak zlanařili 7 klientů v rozmezí 77 až 88 let, kterým vrazili statisíce do Evolution fondů - samozřejmě těch nejrizikovějších. Vyloženě škoda, že v rozhodnutí jsou začerněné osobní údaje, jména příslušných hyen poradců by určitě zasloužila zveřejnit  >:(
V rozhodnutí to pěkně regulátoři zdokumentovali, ale jako obvykle to bylo na dlouhé lokty: zprostředkovatel vznikl v r. 2013, ale ČNB se tam vydala na kontrolu slavnostně až po dvou letech a další rok a něco pak trvalo správní řízení, což ale chápu, že to nějakou dobu trvá. Přijde mi, že tentokrát zachrápal dohled - přitom přímo v totmo vlákně už v r. 2014 byly popsány skutečnosti, na základě kterých tam měli hned vlítnout (když už potřebují kontrolu na místě, aby mohli udělit sankci). A co mě hlava nebere je to odůvodnění pokuty "v dolním rozpětí", prý že mimo jiné nebylo prokázáno poškození klientů. To si fakt nikdo nikdy nestěžoval? Vždyť i tady byly popsány případy lidí, co kvůli poradcům "ertrágů" přišli o střechu nad hlavou!!!

Martin V.

• Host
« Odpověď #594 kdy: 08. 02. 2017, 10:57:49 »
Dobrý den,

Udivuje mě ta naprostá nesoudnost bývalých manažerů i běžných poradců ES.
Nejen že hodili 30let historie za hlavu a bývalou společnost už téměř neznají, ale nadále běhají se stejnými lživými výmysly o jedinečnosti jejich přímého přístupu k investicím na straně společnosti Phoenix Investor a privátním bankovnictvím od 50 EUR měsíčně na straně tipařů Private Bank.

Phoenix Investor a jeho poradci i nyní nabízí exkluzivní doživotní servis a přímé investice za poplatek „pouhých“ 2.200,- EUR na rodinu. Žádná jiná změna ve společnosti neproběhla. Stejní manažeři (pan Kurhajec a Křížek), kteří přivedli do ES produkty ICM, EVVE nebo Shedlin, nyní haní vše, co bylo a slibují čisté z nebe a novou zářnou budoucnost pro všechny své ovečky. A evidetně se jim daří…

Do stejné řeky vstoupilo už skoro 400 přeběhlíku z ES. Není od věci zmínit, že tito poradci ještě poslali do insolvence svoji bývalou společnost tak, aby to už mohli těžko udělat klienti, kteří byli stejnými poradci přesvědčeni do investic do krachujících projektů. Jak může někdo věřit poradci, který svého klienta převedl z fondu Franklin Templeton do ztrátového (alespoň pro klienta – poradci ES a ICM byli v plusu) Evolutionu a pak dále třeba do ICM se ztrátou 50% a více, když mu nyní opět vypráví o jedinečnosti Franklin Templeton.

Hlavně že mají všichni doplněný diplom z VŠ investičního poradce a poté prodávají pouze to, co jim pan Kurhajec a další manažeři nadiktují.

Insolvence je dohledatelná zde:
 https://isir.justice.cz/isir/ueu/vysledek_lustrace.do?ic=1445502&aktualnost=AKTUALNI_I_UKONCENA&rowsAtOnce=50

zajímavé čtení o pasivních příjmech a objemech vrchních velitelů

https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=E8BC2384EB1E4478B18F9D66DC4DFBCA


 Další skupina si pak zakládá na privátním bankovnictví a to už – světe div se – od 50,- EUR měsíčně. Jako jediní na našem trhu dokáží tyto „zázraky“ nové doby.  a koho privátní bankovnictví neuživí, tak ten prodává ve velkém kávu v dalším MLM.

Někdo z ES navíc podle všeho prodal databázi klientů a tak mají naše čísla společnosti, které si zaplatily za neveřejnou databázi od krachující společnosti.  Potápějící loď se snaží každý vyrabovat podle svých možností!

Něco mi říká, že tato videa už jsou pouze labutí písně:

https://www.youtube.com/watch?v=MYIkgB3ean0

https://www.youtube.com/watch?v=3EvJZqbiuw4

čas 3:25 pan Kurhajec tomu nevěří 

Máte někdo další zajímavé informace či zkušenosti o utečencích z ES a jejich nových společnostech?

S pozdravem

Icm. Martin V.

Icm.martinv@gmail.com

KarelVlk

• Host
« Odpověď #595 kdy: 08. 02. 2017, 20:53:02 »
Taky nechápu to malou pokutu ... Na Západě by jim to napařili ve výši fíček, co vidělali

Novotný

• Host
« Odpověď #596 kdy: 08. 02. 2017, 23:31:38 »
Dobrý den,
Nejen že hodili 30let historie za hlavu a bývalou společnost už téměř neznají, ale nadále běhají se stejnými lživými výmysly o jedinečnosti jejich přímého přístupu k investicím na straně společnosti Phoenix Investor a privátním bankovnictvím od 50 EUR měsíčně na straně tipařů Private Bank.

Plně souhlasím. Je třeba varovat před investičním zprostředkovatelem Phoenix Investor CZ s.r.o. a jeho vázanými zástupci, protože starého psa novým kouskům nenaučíš! Akorát se chci zeptat na tu Private Bank - co to je za instituci?

Fanda

• Host
« Odpověď #597 kdy: 11. 02. 2017, 16:52:20 »
Také jsem měl zkušenost s poradcem Ertrag & Sicherheit, o to víc mě mrzí, že to bylo na doporučení člověka, kterému jsem věřil. Stále vycházím z toho, že snad ne všichni poradci Ertrag & Sicherheit byli či jsou padouši, kteří chtějí jenom hrabat pro sebe za jakoukoliv cenu.

Po měsících se poradce ozval coby zástupce Phoenix Investors. V lednu jsme měli schůzku, kde mi nabídl přechod z fondů Evolution Value k nějakým od Franklin Templeton. Na další schůzce mi tento pán společně se svým kolegou nabízejí pozici v investiční strategii společnosti xxx xxx s.r.o. jako ideální způsob zhodnocení volných financí. Upozorňují na vysokou rizikovost strategie, což mi přijde fér, ale otázkou pro mě je spíš rizikovost toho, že nějaká mladá s.r.o. by měla možnost moje finance přelívat mezi jednotlivými prvky investiční strategie.

V příspěvcích zde je zmíněna jakási Private Bank. O té nic nevím, ale pánové mi též nabízejí otevření investičního účtu u Partner Bank. Partner Bank si mohu prověřit akorát z dostupných informací na internetu a nic zvláštního jsem nenašel.
Fondy Franklin Templeton, které bych pak nakupoval, se mi taky líbí.

Otázka pro mě je propojení všech těchto událostí, které mi nedává úplný pocit jistoty. Jednak jsem u Ertrag & Sicherheit přišel asi o 55.000 Kč, které jsem zaplatil jako vstupní poplatek a poplatek. K tomu ovšem ještě 5% odputovalo jako vstupní poplatek společnosti Caiac. Poradce tehdy vychválil fondy Evolution Value od Caiac do nebes.To bylo asi v květnu 2016. V lednu 2017 je označuje jako -1 a doporučuje tyto nové strategie a postupy.

Nejsem žádný znalec finančních trhů a chtěl jsem mít spolehlivého poradce, který znalec je. Dále způsob, kam následujících 20-30 let  spořit a zhodnocovat peníze na důchod a pro synovce. S rizikovějším fondem jsem byl smířený, taková je ostatně i strategie různých bankovních produktů, které jsou na delší dobu.

Od doby, kdy jsem začal nějaké finance spořit až po květen 2016 jsem byl hrozná konzerva a raději jsem měl prachy na spořáku za 1%, než riskovat. Zariskoval jsem a je z toho tohle. Ztráta ale není výsledkem rizikového fundu, nýbrž podivných aktivit a úpadku Ertrag & Sicherheit.

Otázkou pro mě je, zda dál důvěřovat těmto pánům, kteří tvrdí, že se taky s Ertrag & Sicherheit a Phoenix Investors spálili a teď chtějí poradenské služby v této oblasti poskytovat pod vlastní hlavičkou. Nechtějí už po mě žádné poplatky jejich firmě, protože uznávají oněch 55.000 Kč, které jsem zaplatil Ertrag & Sicherheit.

Patrně zvolím cestu přímých nákupů u Partner Bank a prostředníkovi v podobě jakési mladé s.r.o. se vyhnu. 55.000 Kč jsem již zaplatil, zpět je z Ertrag & Sicherheit, která se blíží smrti, těžko dostanu, tak půjdu v rámci možností přijatelnou cestou.
« Poslední změna: 17. 02. 2017, 03:58:50 od Dalibor Z. Chvátal »

Dalibor

• Host
« Odpověď #598 kdy: 06. 03. 2017, 15:16:47 »
Dobrý den,

Phoenix Investor a jeho poradci i nyní nabízí exkluzivní doživotní servis a přímé investice za poplatek „pouhých“ 2.200,- EUR na rodinu. Žádná jiná změna ve společnosti neproběhla. Stejní manažeři (pan Kurhajec a Křížek), kteří přivedli do ES produkty ICM, EVVE nebo Shedlin, nyní haní vše, co bylo a slibují čisté z nebe a novou zářnou budoucnost pro všechny své ovečky. A evidetně se jim daří…

Do stejné řeky vstoupilo už skoro 400 přeběhlíku z ES. Není od věci zmínit, že tito poradci ještě poslali do insolvence svoji bývalou společnost tak, aby to už mohli těžko udělat klienti, kteří byli stejnými poradci přesvědčeni do investic do krachujících projektů. Jak může někdo věřit poradci, který svého klienta převedl z fondu Franklin Templeton do ztrátového (alespoň pro klienta – poradci ES a ICM byli v plusu) Evolutionu a pak dále třeba do ICM se ztrátou 50% a více, když mu nyní opět vypráví o jedinečnosti Franklin Templeton.

Hlavně že mají všichni doplněný diplom z VŠ investičního poradce a poté prodávají pouze to, co jim pan Kurhajec a další manažeři nadiktují.

Insolvence je dohledatelná zde:
 https://isir.justice.cz/isir/ueu/vysledek_lustrace.do?ic=1445502&aktualnost=AKTUALNI_I_UKONCENA&rowsAtOnce=50

zajímavé čtení o pasivních příjmech a objemech vrchních velitelů

https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=E8BC2384EB1E4478B18F9D66DC4DFBCA


 Další skupina si pak zakládá na privátním bankovnictví a to už – světe div se – od 50,- EUR měsíčně. Jako jediní na našem trhu dokáží tyto „zázraky“ nové doby.  a koho privátní bankovnictví neuživí, tak ten prodává ve velkém kávu v dalším MLM.

Někdo z ES navíc podle všeho prodal databázi klientů a tak mají naše čísla společnosti, které si zaplatily za neveřejnou databázi od krachující společnosti.  Potápějící loď se snaží každý vyrabovat podle svých možností!

Něco mi říká, že tato videa už jsou pouze labutí písně:

https://www.youtube.com/watch?v=MYIkgB3ean0

https://www.youtube.com/watch?v=3EvJZqbiuw4

čas 3:25 pan Kurhajec tomu nevěří 

Máte někdo další zajímavé informace či zkušenosti o utečencích z ES a jejich nových společnostech?

S pozdravem

Icm. Martin V.

Icm.martinv@gmail.com

Dobrý den
Takže kdo investoval s touto společnosti např.do podílových fondu Caiac se může tedy se svými penězi navždy rozloučit?
Nebo co by jste poradil klientům teto společnosti?
Děkuji.Dalibor

Pavel Šíma

• Host
« Odpověď #599 kdy: 20. 04. 2017, 17:58:23 »
Dobrý den všem,
chtěl bych se zeptat těch, kteří věci rozumí (více než já). Cca před 3 lety jsem zainvestoval do dvou fondů Templeton přes Jung (resp. ES), nyní sleduji ten vývoj v ES, vznik Phoenixe...no a moc důvěry to ve mně nevyvolává. Můj dotaz je, je možné se stávajícími nakoupenými podíly v Templetonu přejít k jinému prostředníkovi? Na stránkách Franklin Templeton jsem našel několik prostředníků...dá se přejít se stávajícími podíly pod některého z nich? Díky za odpověď, případně za upozornění, že se ptám špatně.

Platby GoPay

reklama