reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit  (Přečteno 750766 krát)

galan.marten

• Host
Re: Dotaz Spoření u Ertrag und Sicherheit
« Odpověď #30 kdy: 04. 03. 2011, 01:29:13 »
Neustale dohadovani a nesmyslne polopravdy.Poplatek je jen jeden a navzdy pro generace a celou rodinu vcetne sourozenco a jejich deti a tak dal a neni to jen poplatek za investice ale platba za celozivotniho majetkoveho poradce ktery ma za povinnost navstevovat klienty a seznamovat  s investici ve svete a moznastma.Podstatna a zaverecna informace.E&S ma 40% rakouskych obcanu na starost a jejich majetek,sfuzovala s nemeckou JUNG a v nasi zemi je jiz 12000spokojenych lidi a zadny z tech 12tisic tu nepise jak je nastvanej. ;DNeni to aspon k zamysleni??Lide teto zeme,uvedom te si ze se zde v nasi zemi nalze lidem cokoli aby neodchazely penize mimo republiku.Smesne zajistene fondu CSOB a kym???Kdo zaplati kdyz csob bude mit problemy stat?? ;DV roce 2008 padlo v USA 190 bank a ani jeden podilovy fond,zvlastni ne??Pokud si poslete nekoho pro chleba musi te mu dat od cesty,prostrednik neco stoji ale kdyz si jdete primo mate chleba levnejsi a cerstvejsi. Ale ES nema jen fondy ale ma i exkluzvni stresni fondy a uzvrene investice ale to uz je na dyl.Musite se lidi ptat jich.

1. Nauč se česky.
2. Zajištěný fond je fond, který garantuje návratnost počátečního vkladu.
3. Podílové fondy Čobky spravuje ČSOB Investiční společnost. Ta když zkrachuje, tak se nic nestane, majetek klientů je oddělený a jejich peníze jen převezme do správy jiná investiční společnost.
4. Střešní fondy? Fondy fondů nabízí kdejaká investiční společnost.

Reklama

• Stálý člen

reklama

michal

• Host
« Odpověď #31 kdy: 04. 03. 2011, 09:31:35 »
Wajan: tak kdo tady lze ceskemu obyvatelstvu a mlzi (viz prispevek od Galana vyse)? Jestli ty jsi produkt jejich kvalitniho vzdelavaciho systemu (kde jde stejne jen o ovecky a rust jejich MLM struktury), tak to potes koste. Mam pocit, ze tahle firma jen prijde a plive nesmysly, keca lidem jak budou krachovat investicni spolecnosti a oni budou prichazet o sve penize, kdezto v Rakousku tohle neni mozne...  ::)
Souhlasim, ze jit primo k fondum je levnejsi a o tom Vertrag je. A nabizeji i fondy, ktere se v CR hure shani (nebo se nedaji sehnat vubec). Ale delaji ze sebe neco jeste vic, nez doopravdy jsou. A to mi vadi. Jsem na to alergicky. Hlavne si nedelam iluze o tom jejich "celozivotnim poradci". Pracoval jsem leta ve financich a vim jake to je obecne s takovymi investicnimi poradci. Mnohe z nich utres jak rozlite mliko na stole.

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #32 kdy: 04. 03. 2011, 10:58:42 »
Přečetl  jsem si všechny příspěvky protože mě tato debata  zajímá a někteří mě opravdu udivují. Jde vidět, že vymývací semináře fungují.

Dnes máte možnost investovat za velmi nízké poplatky.

Nemusíte platit 5,25% vstupní poplatek, to dělá při  5000,- měsíční úložce na 30let, celkem 94 500,- to je extrém. Pokud je firemní poplatek, který živí MLM 2100 EUR,  je to dalších 52 000,- navíc. Celkem 146 500,- s tím mám být jako klient spokojený?  Poplatek za správu fondu 1,6% to beru, to není žádná katastrofa. Pokud bude fond výkonný, tak mě 1,6% tolik nezajímá. Lidé by si měli uvědomit, že je zde i měnové riziko a pokud investuji  v EUR a USD tak je vhodné si výnosy přepočítat na CZK. To je pro klienta důležité. Nějaké přestřelky, že je někde v průměru 12 -20% výnos je klamná informace. Pokud bychom to měli přepočítat na českou měnu, která posilovala už řadu let vůči EUR a USD tak zjistíme, že není všechno zlato co se třpytí. Aby se pak klient za pár let nedivil tomu, že na stránkách ukazují krásné výnosy, přitom klient na tom v  podstatě nic nevydělal.   

Pokud chce někdo investovat, tak ať si na základě investičního dotazníku a pomoci software nechá vypracovat investiční plán. Dnes je možné vybírat nad 30 investičních společností,  nad 1300 otevřených podílových fondů. Protože sázet na jednu kartu, se nevyplácí. Servis je zaplacený vstupním poplatkem, např. akcie 3,25% a žádné jiné poplatky z kapsy neplatíte, pouze Váš výnos bude snížen poplatkem za správu. Stará se o vás servisní společnost a nemusíte krmit MLM, která si účtuje ještě své speciální poplatky. Když ušetříte na poplatcích a vložíte je jednorázově do investice, tak by jste se divili o kolik stovek tisíc budete mít na konci navíc.   

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #33 kdy: 04. 03. 2011, 12:26:43 »
Jen tak pro zajímavost, pokud bychom snížili poplatek na 3,25% což bychom ušetřili 36 000,- oproti 5,25% (E&S)  a neplatili žádných 52 000,- navíc MLM společnosti. Investovali bychom 5000,- měsíčně po dobu 30let. Průměrná inflace by činila 3% a předpokládaný čistý výnos by byl 7,5%. Tak by jste v daném případě  dosáhli reálného
kapitálu 2 742 000  Kč za vložených 1 800 000,-. Pokud bychom jednorázově vložili i peníze které bychom museli zaplatit E&S navíc. Byl by reálný kapitál zvýšen na 3 080 000,- bez odečtení 3,25% = 58 500,-

Pokud bychom investovali přes E&S, byl by ve stejném případě konečný reálný kapitál
pouhých 2 742 000,- bez odečtení 5,25% + 2100EUR = 146 500,-. Jestli  bychom poplatek 5,25% (E&S)  rozložily do 30let, což se prý u dané firmy i dělá, tak by reálná částka klesla na 2 598 000. Takže celkový rozdíl je 482 000,- a to je dost velký rozdíl. Upozorňuji, že je započítaná i inflace 3%.

Tak já nevím co na tom tak super.

dave

• Host
« Odpověď #34 kdy: 05. 03. 2011, 10:28:08 »
Pro uzivate Patrik Chrz

o fondech vubec nic nevite:

Manazersky poplatek je uz strzen z vynosu. Takze cisla ktera vidite jsou jiz o tento poplatek ponizena. Kdyz je krize a pokles akcii tak pro nas dobre, my vydelame. At krize trva 5let ja pak budu v baliku,kdyz dodrzim inv.horizont. Bohuzel zadna krize. Netrvala dele nez dva roky. Takze mi pri pravidelnem investovani volitalitu vidime radi.a uz vubec nesazime na jedno vejce.fond ma i 350 spolecnosti v 5-6 odvetvich. To ty to davas na jednu kartu kdyz to cpes bance.

Reklama

• Stálý člen

reklama

dave

• Host
« Odpověď #35 kdy: 05. 03. 2011, 10:42:05 »
Vstupní poplatek normální je, ale není pravda to, co píše Klára. U ES zaplatíš těch 2.100 eur a k tomu ještě dalších 5,25% vstupní poplatek z každého vkladu, a to už opravdu normální není. Buď se platí jen poplatek z každého vkladu (u akciových fondů těch 5% je standard) a nic předem, nebo zaplatíš poplatek předem, a to na úrovni cca 3-4% cílové částky (tedy z toho, co chceš celkem navkládat, a máš nižší sazbu za to, že to zaplatíš předem) a pak už žádné poplatky z jednotlivých vkladů. To, že platíš obojí, je šílenost (ale pyramida to není, je to jen provize výrazně vyšší, než je běžné).

tech 5,25 u akciovych fondu si bere FT vzdy u kohokoliv. To pro ES

stas

• Host
« Odpověď #36 kdy: 05. 03. 2011, 11:27:24 »
Pleteš pátépřesdeváté! U E/S se NESPOŘÍ A ani neinvestuje  jE TO SERVIS  pro uzavřené podílové fondy shedlin a pro JUNG,DMS-Cie Každý fond na světě má své agio, které je součástí TER .Je potřeba pouze rozlišit zda jsi spolumajitelem podílů nebo věřitelem. To poznáš podle smlouvy! Je mi známo, že u E/S se platí za servis jednorázově do 2100 E a za to je otevřený účet, poplatky nadoživotí , žádné jiné skryté poplatky. a navíc  v rámci rodiny, bezplatné využití všech cca 290 fondu od FT. Navíc je k tomu další  servis v jiných exklusivních možnostech. Když tedy chceš něco komentovat, tak se to nauč pořádně a taky si spočítej údajnou konkurenci, kolik si účtuje! Ale můžu prohlásit , že E/S - JUNG a FT mají poplatky nejnižší a výhosy  a výghody nejvyšší. Taky byly odměněny bankovní cenou za nejlepší fondové společnosti světa!

stas

• Host
« Odpověď #37 kdy: 05. 03. 2011, 11:29:44 »
je to normální, ale asi si nezapamotoval všechno. E/S-JUNG A FT  jsou nejlepší na světě

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #38 kdy: 05. 03. 2011, 11:37:32 »
Opět nic???  Čísla jsou fakta, prosím řekněte mi jeden jediný důvod proč bych měl využívat služeb E&S??????

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #39 kdy: 05. 03. 2011, 11:38:38 »
E/S-JUNG A FT  jsou nejlepší na světě, opravdu a proč?????

stas

• Host
« Odpověď #40 kdy: 05. 03. 2011, 11:57:22 »
protože desetiletí dosahují nejlepších výsledků a potvrzuje to celá řada světových bankovních cen!

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #41 kdy: 05. 03. 2011, 15:20:26 »
To mě zajímá, můžete prosim uvést o jaké fondy se jedná? Děkuji

Jiří Prášil

• Host
« Odpověď #42 kdy: 07. 03. 2011, 19:09:44 »
Chápu je to tajné ;D

Alci

• Host
« Odpověď #43 kdy: 07. 03. 2011, 20:22:15 »
Kdyz je krize a pokles akcii tak pro nas dobre, my vydelame. At krize trva 5let ja pak budu v baliku,kdyz dodrzim inv.horizont. Bohuzel zadna krize. Netrvala dele nez dva roky. Takze mi pri pravidelnem investovani volitalitu vidime radi.a uz vubec nesazime na jedno vejce.fond ma i 350 spolecnosti v 5-6 odvetvich.

popravdě, tohle hodně vysvětluje, jak můžeš věřit v ultimátní a nepopiratelnou slávu ES. Ale je v tom víc chyb, než kolik se dá v rychlosti napravit.

1.pravidelné investice ... jsou fajn, ale jen když jim člověk rozumí. Jako mantra je to špatné tvrzení. Úplně pravidelné investice bez zájmu.. nevyřeší nic. Šance, že nakoupíš, za nižší cenu je stejná, jako že nakoupíš za lokální maximum. Takže posílat peníze každého 25. v měsíci žádná výhra není. Svůj drobný příspěvek dostanu jen za to, že odhaduju lokální dna a střílím při nákupech do nich. Protože narozdíl od "pravidelných investic ES" mám třeba 3 měsíce na vhodný okamžik nákupu.

2. když dodržíš investiční horizont - (u ES je to 20+ let) v tom je ten háček. Víc než těch tvých 12000 lidí (což neznamená vůbec nic, korán následuje mnohem víc lidí a taky to neznamená, že je nejlepší, správný nebo nedejbože pravdivý). Nebásnit po fórech o výhodnosti ES, ale sledovat alespoň nějaké zprávy ze světa investic, slyšel bys, že strategie Kup a drž není v současné době tou nejlepší.

3. ať krize trvá pět let, já budu v balíku - se opírá o dost labilní argument. Poslední velká krize se na svou úroveň vracela 20 let. Ale obecně tvrzení, že na krizi vyděláš strategií kup a drž je postavená na hlavu. Můj investiční horizont je také dlouhý. Ale nevlastním produkty, které nemohu prodat (resp. aniž bych je musel zpět nakoupit za 10+ % manipulační poplatek). Takže když přišel pokles, prostě jsem kdeco prodal a čekal. Zatímco tvoje portfolio klesalo a poznakupoval až později, když už další pokles nebyl tak pravděpodobný.

4. vstupní poplatek 5.25% pro fondy FT - no, ten platí zřejmě jen při nákupu přes ES :) jiné společnosti mají vstupní poplatek u stejných fondů FT i nižší. Záleží to na podmínkách mezi investiční společností a jejich partnery. Jen manažerský poplatek se zdá se být daný fondem (proto také FT ke každému fondu má 10 variant, které se liší právě cenovou politikou a podmínkami, třebaže investují do toho samého).

5. diverzifikace - no, diverzifikovat 300 000,- CZK do 360 společností po celém světě a do 14 různých měn má opravdu smysl. No, za 10% poplatek to za něco musí stát.

6. Fondy fondů.. no lidem investujícím u ES je asi sympatické, že mohou platit dvakrát více poplatků a diverzifikovat ne do 100 společností, ale do 500. Osobně mi to přijde zbytečné, ale proti gustu...

7. fondy FT jsou.. no.. fondy. Kdo je chce a je ochoten jim platit, protože dělají dobrou práci, je to jeho rozhodnutí.

8. o ES platí to samé. S penězi nedělají nic, jen radí. Jestli jejich rady někomu stojí za desetitísíce, opět budiž. Jen prosím neříkejte někomu, kdo je ochotný vyhodit 30000 ze svých 200000 za radu, že je potřeba diverzifikovat ve fondu fondů do 360 společností po celém světe, rozumný člověk. Je to stejný jako nechat si vozit hamburgery z USA a když někdo řekne, že to je blbost, tak se hájit tím, že co je jako na hamburgrech z USA špatnýho, že je jí miliony lidí a že kdyby byly špatný... Přesně to tu totiž pár lidí předvádí.

ferda

• Host
« Odpověď #44 kdy: 08. 03. 2011, 23:07:27 »
jestli se nepletu, tak v současnosti si ES účtuje již 14ti násobek měsíční částky, max. je někde kolem 50 - 55 tisíc... proč jim mám platit 55 tisíc navíc, když jinde za stejnou službu nic takového neplatím? ;)

Platby GoPay

reklama