reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Lze vytvořit pasivní příjem z 2mil kč?  (Přečteno 154424 krát)

Mi

• Host
Re: Lze vytvořit pasivní příjem z 2mil kč?
« Odpověď #15 kdy: 11. 01. 2011, 13:18:59 »
Koupit byt v centru mesta a ten pronajimat, musi to byt studenstke mesto, kde vzdy budou studaci, co nedostanou koleje a bydlet v centru je pro ne vyhodne - absence auta, blizko za zabavou, dobre spojeni na vlak, atd...

Nejsem si moc jistý, jestli zrovna spoléhat na kupní sílu studentů. Ty naopak hledají něco levného...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Julim

• Host
« Odpověď #16 kdy: 11. 01. 2011, 13:58:44 »
Na byty k pronájmu bych nespoléhal.  Hroutící se sociální systém a neregulované nájemné povede k vlastnickému nebo družstevnímu bydlení. Vždyť kdo po zkušenostech s CPI a nebo
RPG bude na stáří riskovat nájemní bydlení v bytech spekulativních vlastníků. Jestliže většina příjmů je podprůměrných, tak důchody z nich se budou v budoucnu stále snižovat. A pak bydlení v nájemním bytě zakládá vysokou pravděpodobnost skončit na ulici, stačí jen delší hospitalizace  či ztráta partnera a situace se pro starého člověka se stává neřešitelnou. Jsem přesvědčen, že to nebude dlouho trvat a řada spekulantů s byty zapláče nad výdělkem. To až se opravdu rozjede trh s byty v osobním vlastnictví a jejich ceny tak půjdou rychle dolů.

Andera

• Host
« Odpověď #17 kdy: 18. 01. 2011, 12:11:35 »
No, já bych se také přidala se svou troškou do mlýna :-)
S 2 000 000 Kc se pasivni prijem vytvorit da.
S realnym urocenim 6% pred zdanenim, se dá vytvořit pasivní příjem 10 000 kč měsíčně coz nektere investice mají, reality zcela běžně.
Je ale potřeba podotknout, že nic nebude zcela bez práce, ani pasivní příjem ne. I o investice je potřeba se starat. Nebude to ale jako hákování v práci. času je pro ně třeba daleko méně.

Lukáš

• Host
« Odpověď #18 kdy: 22. 01. 2011, 14:09:57 »
A co investice do OPF (otevřený podílový fond) a nastavit si plán výběru. Předpokládám že ty 2M nepotřebujete "vybírat zítra" a tak lze uvažovat i o akciovém portfoliu. I ztráta hodnoty v případě propadu se v případě takovéhoto výběru dá přežít. Co bude na kapitálovém trhu vám neřeknu, ale mohu jen odhadovat nebo simulovat na křivce předchozího vývoje. Schválně to simulují včetně krize a grafu investice do Lat. ameriky, kdy je vidět, že hodnota klesla i na 50% v době, kdy nebyla LA tak v kurzu  :). Na grafu je žlutá vaše investice, modrá výše výplaty. V grafu je počítáno i se všemi poplatky. V grafu jsou uvedeny EUR, ale je to jedno. Vzhledem k tomu, že se všude počítá s procenty, je jedno, zda to jsou EUR, koruny nebo brambory.

I zde je samozřejmě riziko ztráty kapitálu, ale zdá si mi to více pasivní příjem než u investice do jedné firmy a zároveň bezpečnější. Nikdo vám nic a nikde nezaručí, ale v případě že chcete zhodnocovat řádově 10% pa (tak aby to pokrylo požadovaný příjem a inflaci) tak nějaká rizika podstoupit musíte.

Jirka

• Host
« Odpověď #19 kdy: 23. 01. 2011, 16:38:52 »
Na byty k pronájmu bych nespoléhal.  Hroutící se sociální systém a neregulované nájemné povede k vlastnickému nebo družstevnímu bydlení. Vždyť kdo po zkušenostech s CPI a nebo
RPG bude na stáří riskovat nájemní bydlení v bytech spekulativních vlastníků. Jestliže většina příjmů je podprůměrných, tak důchody z nich se budou v budoucnu stále snižovat. A pak bydlení v nájemním bytě zakládá vysokou pravděpodobnost skončit na ulici, stačí jen delší hospitalizace  či ztráta partnera a situace se pro starého člověka se stává neřešitelnou. Jsem přesvědčen, že to nebude dlouho trvat a řada spekulantů s byty zapláče nad výdělkem. To až se opravdu rozjede trh s byty v osobním vlastnictví a jejich ceny tak půjdou rychle dolů.
nejsem zcela přesvědčen o tom, že ceny  bytů v osobním vlastnictví půjdou  rapidně dolů. Neboť při zvýšení poptávky se děje pravý opak.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Láďa

• Host
« Odpověď #20 kdy: 31. 10. 2011, 00:35:10 »
Určitě ano. Při 9% p.a. do stálých komodit toho lze dosáhnout. Chcete-li ozvěte se.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #21 kdy: 31. 10. 2011, 09:14:00 »
Ad Láďa:
Prosím, jak může být příjem z "investic" do komodit pasivní?
Pokud investuju do dividendových akcií, tak (pokud jde vše aspoň trochu dobře) získám dividendu, pokud investuju do bytů, tak (pokud jde vše aspoň trochu dobře) mohu mít příjem z pronájmu, pokud investuju do spořicího účtu, mám úrok, což jsou všechno víceméně pasivní příjmy.
Pokud ale "investuju" do komodit, tak výnos IMHO realizuju jedině tím, že tu komoditu, kterou jsem levně koupil, draze prodám. To, že jsem vlastníkem několika tun kakaa, které leží někde v nákladovém prostoru lodi mezi Afrikou a Evropou, mi žádný pasivní výnos negeneruje.
Striktně vzato, "investice" do komodit jsou vždy spekulativní. Ledaže byste měl čokoládovnu, pak to kakao, cukr atd. samozřejmě spekulativní není.

Láďa

• Host
« Odpověď #22 kdy: 31. 10. 2011, 22:07:17 »
omlouvám se za mé nesprávné vyjádření slovem komodita. Myslel jsem tím pro pasivní příjem např. investici do hodnot, které mají na trhu stálou hodnotu(pokud nebereme v úvahu malé výkyvy v čase)...

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #23 kdy: 01. 11. 2011, 08:36:30 »
ad Láďa:
omluva přijata.

ovšem ve skutečnosti použití slova "hodnot" místo "komodit" nic neřeší:
pro dosažení dlouhodobého pasivního příjmu není důležité, zda je stabilní hodnota investice, ale zda je stabilní výnos.

příklad: pokud investor koupí za účelem dosažení pasivního příjmu za 1000 Kč akcii s dividendou 50 Kč, z hlediska toho pasivního příjmu ho nezajímá, jestli vyskočí cena akcie na 1500 Kč nebo klesne na 500 Kč, protože on je nechce prodávat.
on z nich chce mít pasivní příjem, takže ho zajímá, jestli ta dividenda bude stále 50 Kč, nebo lépe, jestli se těch 50 Kč bude každoročně navyšovat o inflaci. pokud je tato podmínka splněna, vteřinu poté, co je nakoupeno, přestává být cena důležitá.

Láďa

• Host
« Odpověď #24 kdy: 22. 11. 2011, 09:18:15 »
Lze vhodným zainvestováním částky 2 milióny Kč vytvořit pravidelný měsíční pasivní příjem ve výši cca 13-15 tis Kč?
Pokud se ozvete, tak Vám dám nabídku jak toho lze dosáhnout. Mám s tím již několik let zkušenosti ale nejsou to žádné fondy ani akcie. Je to ale určitě dobrá investice do stálých hodnot, které velmi málo mění svoji hodnotu.

Fr.Jogurt

• Host
« Odpověď #25 kdy: 22. 11. 2011, 13:30:55 »
Rad bych získal informaci - jak a kde docílit přijmu z 2 mil.Kč

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 22. 11. 2011, 14:41:31 »
Hele Láďo, začíná se to zvrtávat směrem, který se mi nelíbí a na který jsem upozorňoval v jíné diskusi, že tu nechci. Vykopáváš i dávno mrtvé diskuse které alespoň vzdáleně souvisí se zhodnocováním rezerv a všude píšeš "kontaktujte mě, mám zajímavou nabídku na zhodnocení peněz".
Tak buď tu nabídku konečně představ, ať získají ostatní také přehled a mají šanci ji podrobit kritice, nebo toho nech, ju?

Tortugas

• Host
« Odpověď #27 kdy: 22. 11. 2011, 16:59:35 »
Naprosto s Patrikem souhlasim, za prve me to slusne receno irituje a za druhe tve prispevky kazdou takovou diskuzi temer spolehlive zabijou...

Láďa

• Host
« Odpověď #28 kdy: 22. 11. 2011, 22:14:52 »
Tak pánové, svým způsobem máte pravdu ale nechci aby diskuse skončila jako včera s diskutujícím Raabem versus Ch. Bylo to nechutné a je dobře, že je vše smazáno. Já už jsem něco podobného tady také zažil a tak jsem ochoten vše vysvětlit jen tomu, kdo má o takovou investici opravdový a vážný zájem!! Pokud pozorně čtete příspěvky na tomto fóru, tak už jsem to cca před 3-4dny tady popsal. Ale jinak je toto fórum docela užitečné a poučné a proto mu také fandím ale o urážky, posměšky a ponižování nemám opravdu zájem a myslím, že nikdo, kdo do tohoto fóra přispívá.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #29 kdy: 23. 11. 2011, 10:00:38 »
Ad Láďa:
Prosím, můžete odkázat, ve které diskusi to bylo?
Snažím se číst zdejší forum hodně pozorně, ale v žádné diskusi jsem vysvětlení Vašeho mechanismu investování nenašel. Pokud tedy nepočítám tu diskusi o "stálých hodnotách", což ale vysvětlení moc není.

Platby GoPay

reklama