reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Půjčka  (Přečteno 44157 krát)

Lenka

• Host
Půjčka
« kdy: 07. 06. 2016, 15:50:59 »
Dobrý den, v práci mám od května do května dalšího roku smlouvu na dobu určitou. S 3 měsíční zkušební lhůtou. Chci se zeptat jestli po uplynutí zkušební doby budu mít nárok u nějaké banky na půjčku, konkrétně 100 000kč. Výdělek je vyšší než 5000kč. Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Referent

• Host
Re:Půjčka
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2016, 16:45:14 »
Vy si fakt myslíte, že máte NÁROK na úvěr. Jinak je neobvyklé uvádět týdenní příjem.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2016, 08:03:00 »
Zákonný nárok na půjčku, samozřejmě, není.
Co se týče smlouvy na dobu určitou - záleží na bance, některé na ni úvěr dají, některé ne, záleží na spoustu faktorech, každá banka má hodnocení rizikovosti klienta jiné, ale obecně lze říci, že pracuje s určitým statistickým modelem pravděpodobnosti. Tedy spíše dá úvěr člověku s nějakou odborností a tomu odpovídajícím zaměstnáním (protože je pravděpodobné, že po ukončení smlouvy mu buď bude prodloužena nebo snadno sežene jiné), než člověku bez vzdělání v manuální profesi.

100 000 Kč je dost velká půjčka v poměru k uváděnému platu. Banka si nejdříve spočítá, jestli žadateli po odečtení životního minima vůbec zbývá na splátky a to tady nemusí.

Jitka

• Host
« Odpověď #3 kdy: 27. 06. 2016, 14:55:09 »
Něco jako zákonný nárok na půjčku neexistuje. V případě stavebního spoření bychom se mohli kolem tohoto "nároku" nějak točit, ale určitě ne v případě běžného úvěru. Co se týče výpočtu vaší bonity a následné možnosti úvěr získat, závisí na mnoha faktorech. Kromě těch, co vzpomínal už pan Chrz, závisí to hlavně i od vaší předchozí platové minulosti. Toho, zda máte exekuce, nebo další (ne) splaceny pohledávky a v jaké výši a pod. Suma sumárum, nikdo vám peníze nepůjčí, pokud nebude mít relativně velkou míru jistoty, že je dokážete všechny vrátit. Čili částka vašich měsíčních výdajů + splátky musí být více než váš příjem. Pokud ne, šance že úvěr získáte se limitně blíží nule - jinak řečeno, prakticky nemáte šanci.

Více informací o tom, jak funguje pozadí půjček a schvalování najdete na http://financniliska.cz Pokud vám něco odtud pomůže, budu jen ráda.

Jitka

• Host
« Odpověď #4 kdy: 27. 06. 2016, 14:57:20 »
Oprava: *Čili částka vašich měsíčních výdajů + splátky NESMÍ být víc než váš příjem.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Eva

• Host
« Odpověď #5 kdy: 27. 10. 2016, 21:14:00 »
lidičky a nějakou rychlejší půjčku? do deseti tisíc? o tom by ste věděli kde je to nejlepší? Jsem schopná to měsíce maximálně dvou všechno splatit...

Adéla

• Host
« Odpověď #6 kdy: 28. 10. 2016, 21:01:23 »
lidi tak kde se dá rozumně půjčit nějaký ten tisíc? četla jsem toho už hodně a furt si nedovedu představit kde je to nejlepší :/

jj

• Host
« Odpověď #7 kdy: 30. 10. 2016, 09:17:09 »
V Perlovce, Adélo.

vojtisek

• Host
« Odpověď #8 kdy: 31. 10. 2016, 12:29:51 »
lidi tak kde se dá rozumně půjčit nějaký ten tisíc? četla jsem toho už hodně a furt si nedovedu představit kde je to nejlepší :/
nejlepší je to v posteli, občas i na kuchyňské lince  ;D

Ivana Sehanova

• Host
« Odpověď #9 kdy: 14. 11. 2016, 19:14:37 »
V Perlovce, Adélo.

Podáte žádost a peníze máte hned. V den, kdy zažádám, mám peníze na účtu bez zdlouhavého papírování. Například http://www.pujcka-na-ucet.cz nebo http://www.katalog-pujcek.cz

Markéta

• Host
« Odpověď #10 kdy: 22. 11. 2016, 13:15:07 »
Dobrý den, nevím jestli se to uplně hodí do tohoto tématu, ale jen bych Vás chtěla varovat, aby jste se těmi půjčkami nedostali do průšvihu. Mně se tak stalo a nebylo příjemné, když mi na dveře začali klepat exekutoři. Vše jsem řádně platila, ale bohužel vzniknul nějaký administrativní problém, který do teď nechápu a šla jsem, jak se řiká "do hoven". Po dvou letech mi známá poradila, abych si přečetla něco o oddluženích - odpuštění 70% dluhu a tím mě zachránila, nyní 2 roky splácím a za další 3 roky jsem čistá. Jen se snažím poradit, doufám že mě tu za to nezničíte.

Zde ještě pošlu odkaz, kde jsem si o tom něco přečetla a i vlastně vyřešila. - http://www.chcioddluzit.cz/ ale jasně, že jsou i jiné.

Aneta

• Host
« Odpověď #11 kdy: 14. 12. 2016, 10:06:30 »
prosím vás kde je nejlepší si půjčit peníze? Nejde o moc velkou částku, ale jsem v koncích a potřebuji prostě peníze... tak se chci zeptat kde je to nejlepší a nejvýhodnější a hlavně kde to není žádný podvod

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 14. 12. 2016, 10:35:54 »
Obecně - nejdříve zkus svoji banku. Pakliže máš někde účet a na něm nějaké pohyby, s největší pravděpodobností budeš mít i nějakou předschválenou nabídku na kreditní kartu či kontokorent. Je to sice relativně drahý druh půjčky, ale pořád levnější a bezpečnější než různé "rychlé půjčky".

Zaseknout se to může snad jen na aktuálním předlužení nebo nějakých negativních záznamech. Pokud ale něco takového máš, tak ti stejně nikdo rozumný nepůjčí, kromě různých finančních predátorů, jejichž jediným cílem bude stáhnout tě z kůže.

Některé banky dávají i kreditky na počkání, já takhle dostal kreditku na 50 tisíc u GE (dnes Moneta) na počkání přímo na pobočce a to jsem tam měl pouze nepoužívaný účet.

Eva

• Host
« Odpověď #13 kdy: 23. 02. 2017, 21:09:02 »
prosím vás, potřebovala bych půjčit nějaké peníze, a tak se chci zeptat jestli někdo máte nějakou dobrou zkušenost... nechci naletět a pak mít nějaké zbytečné řešičky...

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 24. 02. 2017, 07:02:04 »
Opět stejná odpověď - zkoušela jsi vlastní banku? Půjčku odmítli nebo "jen" nabídli nevýhodné podmínky? Pokud odmítli půjčku, tak tě nejspíše vyhodnotili jako rizikového klienta a nemá smysl žádat u jakékoliv seriozní firmy.

Pokud nabídli jen nevýhodné podmínky, tak na trhu je poměrně dost bank, které nabízejí půjčky s RPSN pod 10 %, hodně jsem to zaznamenal u nových bank (Equa, Air, mBank). MBank má i tzv. bezúročnou půjčku, kde se platí pouze poplatek 2 % za poskytnutí a je na rok. RPSN tak vychází někde mezi 3 a 4 %.

Z nebankovek bych doporučil Cetelem, zde se lze také dostat pod 10 %. Zajímavý úrok pro první rok - pod 5 % má karta Diners, co poskytuje Měšec.

Platby GoPay

reklama