reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Přetěžování v praci  (Přečteno 8205 krát)

jirka

  • Host
Přetěžování v praci
« kdy: 01. 11. 2016, 17:55:53 »
Dobrý den, mam takovej dotaz. Zaměstnavatel nás (zaměstnance)  neustále  přetěžuje, muže mi někdo poradit jak se to dá řešit ?? Pracuji  v automobilovem  prumyslu přesně vyroba klimatizací do aut. Jedná  se  o linkovou výrobu v 3-6 lidech. Jeden operátor si stěžoval na bolesti rukou( navštěva odborného lékaře  a výsledek  vyšetření syndrom karpálního tunelu).Dotyčný zaměstnanec poslal na zaměstnavatele  kontrolní orgán ten provedl na té  výrobni lince  měření  jestli nejsme přetěžovány a výsledek zněl   že dle hygienických  norem jsme  přetěžovány. Jak máme  postupovat jako zaměstnanci této firmy pokud  nejsme spokojeni s pracovními podmínkamy a přetěžováním ze strany  zaměstnavatele?? Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaferda mravenec

  • Host
Re:Přetěžování v praci
« Odpověď #1 kdy: 01. 11. 2016, 20:09:16 »
Jirko,
pokud dopadlo měření špatně, je hygienická stanice povinna uložit zaměstnavateli nápravné opatření...tzn.zaměstnavatel Vás bude posílat pravděpodbně na pravidelné prohlídky. Možná mu bude uložena pokuta , ale žádný zaměstnavatel nepřetěžuje zaměstnance naschvál. Může to být opomenutí. Pokud opravdu Vás přetěžují, napište oficiální dopis na vedení závodu . Pokud to zaměstnavatel nebude chtít řešit , odejděte. V dnešní době konjunktury si uplatnění najdete. Nicméně si myslím, že pokud hygiena nebo přesně zdravotní ústav našel pochybení, bude to zaměstnavatel rychle řešit. Jsou tam veliké sankce při opakování nedostatků. Pokud máte ve firmě odbory, postupujte společně.
Ale pokud můžu radit, vždy poukažte na problém a řeště se zaměstnavatelem. Posíláním kontrol se atmosfera vždy ve firmě zhorší.
Přeji Vám hodně zdaru.
Ferda Mravenec 5113


Lubik

  • Host
Re:Přetěžování v praci
« Odpověď #2 kdy: 02. 11. 2016, 08:17:13 »
Syndrom karpálního tunelu vzniká, kromě jiného, přetěžováním rukou, konkrétně zápěstí. Často se objevuje u řezníků na jatkách (při práci s nožem), co byste poradil jejich zaměstnavateli, aby je nepřetěžoval? Mě napadá jedině zpomalit linku, ovšem úměrně k tomu snížit plat. Jinak z odpovědi Ferdy mravence se mi nejvíc líbí: "odejděte".


 
Platby GoPay

reklama