Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Hello bank! - ověření transakcí  (Přečteno 32175 krát)

Offline Allconius

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Hello bank! - ověření transakcí
« kdy: 30. 06. 2020, 06:28:00 »
Ahoj, mám spořící účet u Hello bank, snížili na něm úrok, tak jsem si peníze převedl do jiné banky. Ale teď mi pořád volá nějaké skryté číslo (skrytá čísla zásadně nezvedám  ;) ) a chodí tento e-mail:

Vážený pane,

dovolujeme si Vás oslovit v souladu se Všeobecnými obchodními podmínkami a v souladu se zákonem č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Touto cestou bychom Vás rádi požádali o sdělení účelu odchozí platby z Vašeho spořicího účtu č. XXXXXXXXXX/3050 ze dne X. X. 2020 ve výši XXX.XXX,-Kč a specifikaci příjemce této platby..

Vaše vyjádření zašlete, prosím, obratem na adresu BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpný závod, Karla Engliše 5/3208, 150 00 Praha 5. Případně na email aktualizace@hellobank.cz.

Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemný den.
Co mám odepsat ? Stačí jen napsat, že jsem si převedl finance na jiný účet z důvodu změny podmínek na spořícím účtu ? U jiných bank jsem si finance převáděl vždycky bez problému a nikdy po mě žádné vyjádření nepožadovaly.

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Hello bank! - ověření transakcí
« Odpověď #1 kdy: 30. 06. 2020, 08:57:18 »
Úplně bohatě stačí uvést, "převedl jsem si peníze na vlastní účet u jiné banky".

Dotaz je v souvislosti s praním špinavých peněz, taky už jsem jich pár obdržel.

Offline Allconius

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 30. 06. 2020, 09:52:25 »
Úplně bohatě stačí uvést, "převedl jsem si peníze na vlastní účet u jiné banky".

Dotaz je v souvislosti s praním špinavých peněz, taky už jsem jich pár obdržel.

Ahoj, no on to nebyl můj účet, ale účet blízké osoby asi to jim vadí, že se neshodují jména u účtů, ale zase mi přijde co je jim po tom ? :-) Chtěl bych jim sdělit co nejméně informací a spíš uvažuju že si převedu i zbytek tech peněz co tam mám pryč, než se nechat šikanovat. Kdyby to byly milióny, ale nechápu proč bych ve 43 letech nemohl mít našetřeno 200 tis. to je fakt závratná částka  >:(  Takže ideálně napsat co nejméně informací a aby z toho pochopili, že mě pěkně nas....  :D

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 30. 06. 2020, 10:41:52 »
Hm, u 200 tisíc je to divné, ale pravdou je, že mně volali když jsem z kreditky vybíral přes 100 tisíc, každá banka má AML nastavené jinak.

Pak bych tedy napsal "šlo o převod do jiné banky z důvodu lepších úrokových sazeb", to, že šlo o příbuzného bych jim vysloveně nevnucoval, až kdyby se ptali. Doporučuji v této oblasti nelhat, na druhou stranu nemusí se jim všechny informace aktivně cpát.

Offline Allconius

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 30. 06. 2020, 12:10:01 »
Hm, u 200 tisíc je to divné, ale pravdou je, že mně volali když jsem z kreditky vybíral přes 100 tisíc, každá banka má AML nastavené jinak.

Pak bych tedy napsal "šlo o převod do jiné banky z důvodu lepších úrokových sazeb", to, že šlo o příbuzného bych jim vysloveně nevnucoval, až kdyby se ptali. Doporučuji v této oblasti nelhat, na druhou stranu nemusí se jim všechny informace aktivně cpát.

Ok, uvidím co odpoví, díky.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay