reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Jak nejvhodněji investovat střednědobě, dlouhodobě?  (Přečteno 53551 krát)

Karel

• Host
Re:Jak nejvhodněji investovat střednědobě, dlouhodobě?
« Odpověď #15 kdy: 19. 01. 2017, 20:34:37 »
Pane Jonasi, Váš názor na intelektuální úroveň lidí, kteří dokázali vydělat peníze a chtějí je bezpečně zhodnotit, není zrovna povzbudivý, ale je to Vaše právo, myslet si o spoluobčanech cokoliv. Já věřím v inteligenci většiny lidí v Česku a nebudu o tom dál diskutovat.

Váš názor na české firemní dluhopisy respektuji a nebudu Vám jej vyvracet. A zároveň ani já nezměním svůj názor na dluhopisy menších firem v ČR. Na trhu jsou jak velmi rizikové, tak i relativně bezpečné korporátní dluhopisy. Pravidla pro hodnocení rizikovosti platí a mnoho lidí je používá.

Ale hodně lidí na ně taky nedbá, což lze vidět například na serveru dluhopisy.cz. Jsou tam třeba některé firmy, založené před rokem, které nabídly vyšší úroky a investoři jejich dluhopisy kupují bez ohledu na riziko, nulovou historii, nízký kapitál, neperspektivní obor činnosti, atd.
Na druhé straně jsou nabízeny obligace na webu dluhopisy.cz, jejichž emitenti splňují kriteria bezpečného investování a takové považuji za relativně nerizikové. Mnohé z těchto emisí jsou již vyprodané.
Pokud jde o emisi, zmíněnou v tomto vláknu, podíval jsem se zběžně na web té firmy a docela mě zaujal. Prostuduji si ho důkladněji a pak se k tomu vrátím.
V souvislosti s Vaší poznámkou ohledně lidí, kteří „rostou na trhu za cizí peníze na cizí riziko“, myslím, že se v tomto názoru shodujeme. To je podle mne případ většiny investičních podílových fondů, různých zprostředkovatelů, ale i bank (jejichž problémy byly sanovány za naše peníze).

Reklama

• Stálý člen

reklama

Marek

• Host
« Odpověď #16 kdy: 26. 01. 2017, 17:01:26 »
Děkuju za názory, zkušenosti a rady diskutérům tady ve fóru i všem, kteří mi napsali e-mail ohledně dluhopisů AGCT.  Dostal jsem názory i od lidí, kteří tu firmu znají dlouhou dobu. Diskutoval jsem s několika lidmi o činnostech, které firma prezentuje na svých stránkách www.agct.eu. Došel jsem k závěru, že jejich zaměření je hodně perspektivní a rozhodl se jejich dluhopisy koupit. Jednak věřím, že jsou bezpečný a pak taky úroky od nich porostou, pokud začnou stoupat úroky v bankách. Takové zhodnocení nikdo jiný nenabízí.

Tereza

• Host
« Odpověď #17 kdy: 21. 04. 2017, 16:03:34 »
Investice do reálných hodnot? I tom se bude mluvit. Zajímavý speaker i téma - ZLATO a STŘÍBRO! Rozhodně doporučuji k rozšíření znalostí. Přednáška je zdarma.
https://www.facebook.com/events/913458148794177/
http://zavzdelanim.cz/prednaska/zlato-a-stribro/

Mates

• Host
« Odpověď #18 kdy: 13. 09. 2017, 14:22:19 »
Vyplatí se do zlata investovat i v roce 2017, nebo jde o ztracenou příležitost? Čtěte zde: http://www.investice.cz/investice-do-zlata-vyhoda-nebo-vyhozene-penize/t121/

Platby GoPay

reklama