reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Bezpoplatkovy bezny ucet s disponentskym modelem  (Přečteno 11141 krát)

jural

• Host
Bezpoplatkovy bezny ucet s disponentskym modelem
« kdy: 04. 01. 2017, 09:51:36 »
Zdravím.
Jaky byste mi doporučili bezpoplatkový běžný účet s nějakým rozumným disponentskym modelem?
To znamena, aby nesvepravnemu majiteli bylo na nej mozno zaslat invalidni duchod, ci v pripade, ze by se jednalo o svepravneho majitele, aby disponent za mozna neprijemny obulus mohl s beznym uctem delat temer vse krome zruseni v pripade umrti majitele, ci v pripade jeho tezke nemoci, mentalni indispozice vedouci k omezeni svepravnosti. To vse idealne pres internetove bankovnictvi. Preci jen, v 35 letech uz zavazky pribyvaji, a je potreba mit osefovanou situaci, kdy by clovek nahle, ci pomerne rychle nemohl zabezpecit chod beznych vydaju a spravu by musel prevzit docasne nekdo blizky. Do doby nez by vse proslo urednim koleckem kolem pripadneho umrti/svepravnosti by mohla uplynout rada mesicu. Jsem u mBank a ta s disponentstvim tedy nic moc. Equa, ta vubec, airbank take vubec. Rozumna mi prisla Fio (byt neumoznuje disponentovi aktivne uzivat IB, a ten musi osobne do banky), ale chtelo by to poradne proverit.
Dekuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Bezpoplatkovy bezny ucet s disponentskym modelem
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2017, 11:21:41 »
Mám zkušenosti s nastavením disponenta u AirBank a u FIO a u žádné není problém. U obou bank má majitel i disponent svoje přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, u Air Bank máme každý svoji platební kartu (a já mám ještě platební nálepku).
U FIO to máme komplikovanější. Já jsem majitelem jednoho účtu a disponentem dalších dvou (z toho jeden firemní). Kartu mám jen ke svému účtu, ale není problém k jakémukoliv účtu (včetně spořicího) vydat zdarma dvě karty (pro majitele a disponenta).
Opět má každý své vlastní přihlašovací údaje. Pokud je disponent zároveň klientem banky, tak mu zkrátka daný účet "přibude" do jeho IB. Internetové bankovnictví lze ale zřídit i když není klientem banky - prostě má "jen" IB a v něm všechny účty ke kterým má nějaké právo. Rozsah toho práva lze určit (třeba naše účetní má právo pouze nahlížet), od plného po nějakým způsobem omezené.

Oba účty mají základní služby zdarma (vedení, karta, výběry z vlastního bankomatu, převody v rámci ČR).

jural

• Host
Re:Bezpoplatkovy bezny ucet s disponentskym modelem
« Odpověď #2 kdy: 04. 01. 2017, 12:51:57 »
AirBank, stejne jako mBank neumoznuje vest bezny ucet majiteli, ktery je omezen v svepravnosti ve vsech pravnich ukonech.
Clovek nemusi nahle jen zemrit. Staci takova mrtvicka a je vymalovano. A to si pak pribuzni s urednim simlem vytrpi vice nez kdyby clovek v produktivnim veku nahle zemrel.

Platby GoPay

reklama