reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Devizová směnárna s účtem u Equa bank  (Přečteno 11920 krát)

LubosD

• Host
Devizová směnárna s účtem u Equa bank
« kdy: 04. 01. 2017, 20:41:43 »
Zdravím,

jelikož nerad dávám bankám peníze na nevýchodných směnných kurzech, tak mám u Fio platební kartu v EUR a před dovolenou si měním peníze u EasyChange. Jenže Fio nevydává karty k účtům v USD a to by se mi hodilo taky...

Equa bank vydává multiměnovou kartu a je možné u nich mít účet v USD. Problém ale je, jak na ten účet peníze výhodně "nalít". Převádět USD mezi českými bankami vyjde stejně draho jako mezi bankami v různých zemích...

Nevíte o nějaké devizové směnárně, která by měla vypořádávací účet v USD u Equa?
Díky moc!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Devizová směnárna s účtem u Equa bank
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2017, 22:24:04 »
Je vysoce nepravděpodobné, že něco takového najdeš. Navíc většina devizovek o drobné obchody moc nestojí - a v jejich podání jsou drobné obchody cokoliv pod ekvivalent 100 000 Kč.

Pokud můžu doporučit, tak MasterCard kartu od Unicredit a navázat na eurový účet. Veškeré platby budou kurzem karetní společnosti převedeny na eura a pokud budeš mít na eurovém účtu dost prostředků, tak bez konverze budou strženy odsud. No a ta eura nakoupit třeba přes Roklen, který má u UCB účet.

Pokud budeš jen platit (a ne vybírat z bankomatu), tak kreditku Cetelem. Kurzy MasterCard bez příplatku a ještě možnost nastavení bonusu (asi bych zvolil variantu 2 % ze všech plateb, maximálně 400 Kč)

LubosD

• Host
« Odpověď #2 kdy: 04. 01. 2017, 22:36:09 »
Zrovna EasyChange musím pochválit. Většinou jsem u nich sice dělal větší směny, řádově 30-200 tisíc Kč (hlavně z USD do CZK), ale když si měním menší sumy (třeba si koupím 250 EUR před cestou), tak poplatky žádné nechtějí.

Cetelem chce měsíčně poplatky za vedení kreditní karty, Unicredit vyžaduje minimální obrat :-(

Nejlepší by fakt bylo, kdyby Fio začalo vydávat karty k USD účtům, ale o to je prosím už dlouho a v plánu to prý stále nemají.

LubosD

• Host
« Odpověď #3 kdy: 04. 01. 2017, 23:07:40 »
Tak teď jsem náhodou našel nejlepší variantu, i když není obecně použitelná. Mám u RB účet eKonto BUSINESS (kterého se kvůli úvěru jen tak nezbavím) a jak jsem právě zjistil, tak se jako bonus k němu dá zdarma (tj. bez měsíčních popletků) zřídit osobní eKonto KOMPLET.

No a eKonto KOMPLET umožňuje mít účty v různých měnách, karta funguje jako multiměnová a EasyChange má vypořádací účet i u RB... A teď jsem k nim volal - dokonce je možné u eKonta KOMPLET zdarma vkládat valuty na účet. To je v kombinaci se skutečností, že různé valutové směnármy v Praze prodávají USD takřka za kurz ČNB (protože se potřebují USD od turistů zbavovat) úplně geniální.

fremantle

• Host
« Odpověď #4 kdy: 04. 01. 2017, 23:43:47 »
Pokud máš možnost eKonta Komplet bez poplatků, tak je to v podstatě jasné a není důvod se Equa bank vůbec zabývat, to je jen ořezávátko...

Jinak jo, EasyChange je sice bez poplatků, ale spready nic moc a nějaké individuální dohody se moc netvářili ani při pravidelných objemech (leč je fakt, že těch "drobných" do ekvivalentu několika desítek tisíc korun), takže už asi dva roky jsem u nich nezobchodoval ani korunu. V podstatě to stejné dokázala Akcenta (při vypořádávání mezi bankami, kde mají účty) a později i RoklenFx, ale s ještě implicitně výhodnějšími spready (pro Akcentu jsem byl moc malá ryba, a nerad zase lezu při každém obchodu makléři do zadnice, abych ukecával desetinu procentního bodu). Ale zase je fakt, že pro obchody typu ekvivalentu 250 EUR bych tohle taky moc nepodstupoval, to buďto zajdu do směnárny nebo vyberu z bankomatu v cílové destinaci kartou s nějakými slušnými kurzy a akceptovatelnými poplatky.

Reklama

• Stálý člen

reklama

LubosD

• Host
« Odpověď #5 kdy: 05. 01. 2017, 00:08:20 »
Problém je v tom, že u častějších cest přes hranice obvykle zapomenu do směnárny dojít, navíc je to pro mě zbytečná cesta navíc kamsi do centra Prahy.

No a u větších objemů to zase nechci tahat do zahraničí v hotovosti. Třeba už jen kvůli tomu, že pak zapomenu, kam všude jsem to poschovával. Každopádně na Roklen se podívám; ani nevím proč jsem ho kdysi zavrhnul, přitom vypadá dost rozumně. Když jedu na dovolenou, tak ekvivalent 1000 EUR obvykle měním.

Platby GoPay

reklama