reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Equa po mně chce aktualizovat údaje  (Přečteno 26376 krát)

Petr

• Host
Equa po mně chce aktualizovat údaje
« kdy: 05. 01. 2017, 21:51:05 »
Zdravím,

Equa bank po mně chce v netbankingu vyplnit papír a odeslat s ověřeným podpisem (nebo osobně donést na pobočku). Nevím, proč to chce a taky nevím, co bych měl do některých kolonek psát, např: Profese (co je jim po tom?), Zdroj příjmu (třeba jsem bezďák, to vadí?), Účel bankovního vztahu (WTF?)

Převedl jsem si všechny peníze jinam, ptž tohle se mi nelíbí, ale zajímalo by mě, proč ta šikana? Stalo se vám to také? Mám několik bank a tohle vidím prvně. Equa psala, že je to kvůli zákonu proti praní špinavých peněz, ale to mi přijde jenom jako mustr, který posílají všem...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Koloděj

• Host
Re:Equa po mně chce aktualizovat údaje
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2017, 23:03:34 »
To bude jen nějaký přepjatý byrokratický interní přístup banky. Mne fascinuje při převádění částek kolonka účel platby - už mě také štvou - asi vyplním příště podpora terorismu, ať je nějaká legrace. Nebo nákup drog ve velkém. Záloha na koupi součástek pro výrobu atomové bomby. Bankovní nesmysly jen kvetou. Už vidím někoho, kdo pere špinavé peníze, že napíše praní špinavých peněz.

Offline Petr Dufek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 06. 01. 2017, 09:44:27 »
Tento dokument po Vás Equa bank chce kvůli zákonu týkající se AML - anti money laundering (česky: proti praní špinavých peněz)
Jedná se konkrétně o zákon: č . 2 5 3 / 2 0 0 8 S b .
Přesné znění naleznete na: http://www.mfcr.cz/assets/cs/media/Zak_2016-368_Zakon-c-2532008-Sb-o-nekterych-opatrenich-proti-lealizaci-vynosu-z-trestne-cinnosti-a-financovani-terorismu-v-platnem-zneni-k-1-lednu-2017.pdf

obecné vysvětlení k tomuto tématu naleznete i na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pran%C3%AD_%C5%A1pinav%C3%BDch_pen%C4%9Bz

S touto kontrolou jste se musel setkat u všech bank i dokonce pojišťoven. Všechny tyto instituce mají za povinnost zdroj finančních prostředků kontrolovat. Nicméně každá instituce to provádí "jinak" a v té hromadě lejster v podpisu jste to mohl "přehlédnout" nebo si to již nepamatujete.
Každá instituce má povinnost v rámci tohoto zákona provést:
- identifikaci Vás jako klienta dle Vaší fyzické podoby a platného průkazu totožnosti
- dotázat se Vás zda jste nebo nejste politicky exponovaná osoba
- ověřit zdroj (původ) Vašich příjmů.
- v případě podezření, že se jedná o podezřelý obchod - mají právo neprovést požadovanou transakci / jsou povinni nahlásit dohledovému orgánu popřípadě dalším příslušným úřadům. Ti pak následně prověřují zdali se opravdu jedná či nejedná o zdroj peněz z trestné činnosti nebo na její podporu.

ja

• Host
« Odpověď #3 kdy: 06. 01. 2017, 10:17:18 »
Zdravím,

Equa bank po mně chce v netbankingu vyplnit papír a odeslat s ověřeným podpisem (nebo osobně donést na pobočku). Nevím, proč to chce a taky nevím, co bych měl do některých kolonek psát, např: Profese (co je jim po tom?), Zdroj příjmu (třeba jsem bezďák, to vadí?), Účel bankovního vztahu (WTF?)

Převedl jsem si všechny peníze jinam, ptž tohle se mi nelíbí, ale zajímalo by mě, proč ta šikana? Stalo se vám to také? Mám několik bank a tohle vidím prvně. Equa psala, že je to kvůli zákonu proti praní špinavých peněz, ale to mi přijde jenom jako mustr, který posílají všem...

Neumíš číst, trumbero? Nechápeš psaný text (typické pro dnešní mládež)?

=============================

Vážená klientko / Vážený kliente,

v případě, že došlo ke změně informací, které jste poskytli bance při založení smluvního vztahu, žádáme vás o potvrzení takových změn prostřednictvím Potvrzení o změně osobních údajů.

Banka je povinna dle zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, v platném znění, průběžně získávat a vyhodnocovat informace o účelu a zamýšlené povaze obchodního vztahu (např. sdělení plánovaného objemu transakcí na účtu, účelu obchodního vztahu klienta s bankou a zdroje peněžních prostředků, sdělení jurisdikcí plánované transakční aktivity atd.)

V případě hlášení změn vyplněný a podepsaný formulář předejte na kterékoli pobočce banky; případně zašlete poštou, pak však s ověřeným podpisem.

Děkujeme.

Vaše Equa bank

Petr

• Host
« Odpověď #4 kdy: 06. 01. 2017, 12:30:37 »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jonas

• Host
« Odpověď #5 kdy: 07. 01. 2017, 00:42:36 »
Děkuju "ja" za zkopírování předmětné zprávy. Je to opravdu smutné, že tazatel Petr neumí číst / pochopit, co po něm banka chce. 

jj

• Host
« Odpověď #6 kdy: 07. 01. 2017, 08:36:31 »
Jak vidím, jedná se jen o malé banky.
ING to po Novém roce taky měla.

Platby GoPay

reklama