reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Překlenovací úvěr  (Přečteno 1456 krát)

Petr

• Host
Překlenovací úvěr
« kdy: 08. 01. 2017, 13:30:28 »
Dobrý den, v r. 2012 jsem sháněl byt. Naspořeno jsem měl 150 000,-, zřídil jsem si u Raiffeisen stavební spoření a jelikož jsem u nich doposavad nespořil a chtěl jsem úvěr 500 000 ,-, musel jsem podepsat smlouvu o překlenovacím úvěru. Ten řádně splácím, stějně tak i řádně spořím. Zajímalo by mě, zda po splacení překlenovacího úvěru je možné, aspoň část z naspořené sumy převést na splacení řádného úvěru. Velice děkuji. S pozdravem Petr

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Tomáš Marný

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
Re:Překlenovací úvěr
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2017, 16:00:38 »
Někdy je dobré přečíst si zákon o stavebním spoření a obchodní podmínky... Splatit část úvěru z naspořených peněz opravdu možné nebude, protože žádné naspořené peníze nebudou.

Meziúvěr bude po splnění předepsaných podmínek (podíl naspořené a cílové částky, splnění hodnotícího (nebo jinak nazývaného) čísla) splacen právě tou naspořenou částkou + přiděleným úvěrem. Takže v okamžiku vzniku úvěru už žádné naspořené peníze nebudou existovat. Maximálně ti pak spořitelna odečte od úvěru dodatečně připsanou státní podporu, pokud na ni budeš mít nárok.

Platby GoPay

reklama