reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Prodluřování smlouvy na dobu určitou  (Přečteno 1444 krát)

Michal Novotný

 • Host
Prodluřování smlouvy na dobu určitou
« kdy: 10. 01. 2017, 11:38:38 »
Dobrý den. Potřeboval bych radu. Moje manželka pracuje již rok a půl u zaměstnavatele a smlouvy na dobu určitou  prodlužovány po půl roce... Nyní novou smlouvu nemá ještě podepsanou. Měla by nyní dostat na dobu neurčitou? Děkuji za radu Krásl

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaqwertz

 • Host
Re:Prodluřování smlouvy na dobu určitou
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2017, 12:41:03 »
Pracovní poměr na dobu určitou lze u jednoho zaměstnavatele sjednat maximálně třikrát a vždy maximálně na dobu 3 let (tj. maximálně 3x3). Pokud vaše manželka pracovala již 3x na dobu určitou v trvání půl roku, musí být pracovní poměr změněn na dobu neurčitou nebo ukončen.

V praxi se toto často nedodržuje a zaměstnavatelé prodlužují pracovní poměr na dobu určitou donekonečna (vlastní blbostí, nebo schválně). V takovém případě však může zaměstnanec písemně oznámit zaměstnavateli, že trvá na pokračování pracovního poměru, a pracovní poměr se automaticky prodlužuje na dobu neurčitou. Ve vašem případě je proto úplně nejlepší nedělat nic. Buď vaše manželka dostane pracovní smlouvu nadobu neurčitou (pak nemusíte dělat nic), nebo dostane pracovní smlouvu na dobu určitou, kterou může mlčky podepsat, a kdykoli po dobu jejího trvání (třeba hned další týden) zaměstnavateli oznámit, že dle §39 odst. 5 zákoníku práce trvá na tom, aby ji dále zaměstnával (tím se mlouva změní na dobu neurčitou automaticky)

Citace: zakonnik prace §39 odst. 5
Sjedná-li zaměstnavatel se zaměstnancem trvání pracovního poměru na dobu určitou v rozporu s odstavci 2 až 4 , a oznámil-li zaměstnanec před uplynutím sjednané doby písemně zaměstnavateli, že trvá na tom, aby ho dále zaměstnával, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou. Návrh na určení, zda byly splněny podmínky uvedené v odstavcích 2 až 4 , mohou zaměstnavatel i zaměstnanec uplatnit u soudu nejpozději do 2 měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit uplynutím sjednané doby.


vojtisek

 • Host
Re:Prodluřování smlouvy na dobu určitou
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2017, 12:48:36 »
Pokud uplynula doba "určitá" a manželka stále chodí do práce, tak se jí automaticky smlouva změnila na dobu "neurčitou".


nova

 • Host
Re:Prodluřování smlouvy na dobu určitou
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2017, 12:53:37 »
Pokud má stále PS na dobu určitou, je zaměstnaná a  je možné, že místo další smlouvy (na dobu neurčitou) manželka obdrží potvrzení o zaměstnání a skončí PP.


qwertz

 • Host
Re:Prodluřování smlouvy na dobu určitou
« Odpověď #4 kdy: 10. 01. 2017, 13:29:19 »
Rovněž platí, že pokud pracovní poměr na dobu určitou skončí, a manželka bude stále chodit s vědomím zaměstnavatele do práce (zapomene jí dát podepsat novou smlouvu) změní se pracovní poměr na dobu neručitou automaticky.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklama 
Platby GoPay

reklama