reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: soc.zdrav.pojištění při brigádě  (Přečteno 3101 krát)

Martina

• Host
soc.zdrav.pojištění při brigádě
« kdy: 12. 01. 2017, 12:04:11 »
Dobrý den,platí mě zaměstnavatel soc.a zdravotní pojištění když jsem vedena jen jako brigádnice a nejsem vedena na úřadu práce?Děkuji Martina

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:soc.zdrav.pojištění při brigádě
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2017, 22:56:02 »
Pojem brigádník Zákoník práce nezná. Co máte sjednáno? Nějakou z dohod? Dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo máte pracovní smlouvu? Je za Vás z nějakého důvodu (např. student, pobíráte některý z důchodů, pobíráte rodič. příspěvek apod.) plátcem zdrav. poj. stát?

Richard W. Fetter

• Host
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2017, 10:34:14 »
Příště prosím kvalifikovanější dotaz, jak správně žádá diskutérka "nova". Takže, pokud jste činná v pracovním poměru nebo na dohodu o pracovní činnosti a váš výdělek dosáhne 2500 Kč hrubého, jste pojištěna, pokud na dohodu o provedení práce, tak až od výdělku 10 001 Kč. Sociální pojištění není povinné, zdravotní ano, najděte si na webu ZP, kdy nemusíte platit pojištění, protože je za vás event. plátcem stát. Pokud pracujete jako OSVČ, tedy tzv. na živnostenský list, nemáte zaměstnavatele, ale obchodního partnera, tak okamžitě věc řešte s ČSSZ - příslušnou okresní správou a svou zdravotní pojišťovnou, přihlašte se, plaťte zálohy (oni vám to vysvětlí, já se tu s tím zdržovat nebudu), jinak hrozí pokuta a ještě penále.

Martina

• Host
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2017, 12:46:37 »
Mám DPP.a měla jsem  7000.- a tak nevím zda bylo za mě zaplaceno soc.a zdrav.pojištění

nova

• Host
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2017, 15:33:12 »
Pokud nepatříte do kat., za kterou je plátcem ZP stát, pak máte problém, neboť z takto vysoké odměny na DPP se žádné ZP nesráží. SP se také nesráží, ale tam nejste nic dlužná (jen se Vám tato doba nijak nezohledňuje na důchod).

Reklama

• Stálý člen

reklama

Referent

• Host
« Odpověď #5 kdy: 14. 01. 2017, 04:26:49 »
Martino, vy nedostáváte žádné vyúčtování (tzv. výplatní pásku)? A jak myslíte, že mi poznáme, zda vám zaměstnavatel platí ZP, SP případně daň? Obraťte se raději na jasnovidce.

Referent

• Host
« Odpověď #6 kdy: 14. 01. 2017, 04:32:55 »
Moc se omlouvám za hrubku, má být samozřejmě MY.

Richard W. Fetter

• Host
« Odpověď #7 kdy: 14. 01. 2017, 10:24:45 »
Opravdu nevím, nač čekáte. Odpověď je přece zřejmá, když dáte dohromady vyjádření mé a pisatelky nova, která reagovala na vaše dodatečné sdělení. Kdybyste se pořádně vyjádřila hned, tak by vám to řekla ona nebo já hned na poprvé. Pokud nejste v kategorii, za kterou platí stát, což zjevně nejste, tak okamžitě na ZP - přihlásit se, doplatit dlužné pojistné a platit dále zálohy. SZ řešit nemusíte, ale pokud takhle hodláte pracovat dlouho, tak nebudete mít odpracovaná léta na důchod, starobní, a možná, když se vám něco stane, ani na invalidní. Tak pozor na to. Poraďte se na informační lince ČSSZ, tohle už za vás řešit nebudeme. Takže opravdu ve svém zájmu okamžitě příští týden na zdravotní pojišťovnu a vše dořešit.

Platby GoPay

reklama