reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: zesplatněný úvěr u Lišky  (Přečteno 2945 krát)

Dana

 • Host
zesplatněný úvěr u Lišky
« kdy: 14. 02. 2017, 14:52:28 »
Dobrý den,

ráda bych se poradila.
Situace: v roce 2002 se bral překlenovací úvěr na koupi pozemku - 1000Kč na dospořování a 657Kč na úrok. Bohužel jsme posílali omylem jen 657Kč na úrok (již od první splátky) a nic nedospořovali. Fin.poradkyně nám v tom tenkrát blbě poradila :-/
Ve smlouvě bylo, že když bude prodlení dvou a více splátek, tak Liška určí okamžitou splatnost úvěru. Dále tam bylo, že do 6 let musí být cílová částka dospořena, jinak Liška určí splatnost úvěru.

Nakonec jsme posílali tedy 12 let každý měsíc 657Kč. V roce 2014 byl úvěr zesplatněn, a prý nám poslali dopis, ale ten nám nedorazil, ani lístek ve schránce nebyl. Dále jsme posílali 657Kč měsíčně, neboť jsme o ničem nevěděli. Výpisy z účtu přestaly chodit (prý elektronicky- ale k tomu jsme neměli přístup). Popravdě jsme na úvěr za těch 14 let zapomněli a mysleli jsme si, že spoříme měsíčně 657Kč. Problém nastal, když jsme na podzim 2016 žádali o hypo a v registru svítil zesplatněný úvěr k němuž byl v roce 2016 vydán rozsudek od soudu.
My tedy po dob 14 let platili měsíčně 657Kč a přitom jsme museli celý úvěr včetně poplatků za právníky zaplatit jednorázově.

Ráda bych se zeptala, jak je možné, že nás nikdo z Lišky nekontaktoval dříve, již po těch prvních dvou nezaplacených splátkách.  Nebo následně po těch 6 let, kdy měla být dospořena ta cílová částka a evidentně nebyla.

Co s tím? Máme teď poškozený registr na minimálně 4 roky bez možnosti nějakého úvěru a přitom my pravidelně platili a nemůžem za to, že nás banka neinformovala, že platíme špatně.

Nejradši bych je zažalovala za poškození dobré pověsti.
Ale jak jim dokázat, že nás nekontaktovali???


Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaitendruhej

 • Host
Re:zesplatněný úvěr u Lišky
« Odpověď #1 kdy: 14. 02. 2017, 15:30:52 »
Vy jste dlouhodobě porušovali smluvní podmínky a ještě byste někoho chtěli žalovat? Ve smlouvě, kterou jste podepsali bylo jasně uvedeno, co máte hradit a Vaší povinností bylo svým závazkům dostát. Nemůže za to ani poradkyně ani banka, pouze Vy sami jste si svým ignorováním poškodili svou pověst.


Offline Tomáš Marný

 • Zkušený člen
 • ***
 • Příspěvků: 243
  • Zobrazit profil
Re:zesplatněný úvěr u Lišky
« Odpověď #2 kdy: 14. 02. 2017, 19:07:22 »
Tak ta je dobrá, ještě lepší, než ta o Perníkové chaloupce  ;D. Jasně, Liška už v roce 2002 posílala výpisy jen elektronicky... Zajímavé je, že mně je dodnes posílá papírově, i když mám zřízen účet v aplikaci www.mojeliska.cz. Finanční poradkyně blbě poradila... A ve smlouvě nic nebylo, nebo je pod úroveň si ji přečíst alespoň po podpisu, když už ne před podpisem (jak by se očekávalo u člověka, který není zbaven svéprávnosti)?

A "zapomenout na úvěr" - to už se vůbec nedá komentovat bez toho, aby člověk použil neslušná slova.


KarelVlk

 • Host
Re:zesplatněný úvěr u Lišky
« Odpověď #3 kdy: 14. 02. 2017, 20:28:59 »
Haha, někoho prý 14 let nenapadlo zajímat se, kolik vlastně dluží  ;D
Pokud by příběh ČISTĚ NÁHODOU byla pravda, tak neřeší zápis v registru, ale úroky z prodlení


Bivoj

 • Host
Re:zesplatněný úvěr u Lišky
« Odpověď #4 kdy: 14. 02. 2017, 21:39:32 »
Čistě teoreticky je možné, že stavební spořitelna po nějakou dobu ignorovala, že jí to dospořování nechodí. Úroky klient platil a depozit má stavební spořitelna díky nehorázné státní podpoře tak jako tak nadbytek.

Ale nevěřím tomu, že by Vás stavební spořitelna nevyzvala k úhradě dřív, než to dala k soudu.

Každopádně závěr je jednoznačný: urychleně vše zaplatit a pak máte tři roky na to, abyste zpytovali svědomí.
Podle § 20z zákona o ochraně spotřebitele Vás musí vymazat po třech letech od úplného zaplacení. Zatím to ovšem myslím dodržuje jen SOLUS, zatímco ostatní registry si sveřepě lpějí na svých čtyřech letech.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaReferent

 • Host
Re:zesplatněný úvěr u Lišky
« Odpověď #5 kdy: 15. 02. 2017, 09:33:05 »
Opět si myslím, že příspěvek vymyšlen, jsem totiž optimista a nechce se mi věřit, že by byl někdo tak hloupý. 14 let platit měsíčně 657 Kč úroky a přitom zapomenout na úvěr.


 
Platby GoPay

reklama