reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Danove priznani - rezidence & priznani prijmu  (Přečteno 890 krát)

secondClassCitizen

• Host
Danove priznani - rezidence & priznani prijmu
« kdy: 07. 03. 2017, 09:18:20 »
Zdravím z Kanady,
prichazi cas danoveho priznani nejen v CR ale i tady v zemi medvedu. A najednou nevim jak na nektere veci.

Zjistil jsem ze mame s Kanadou uzavrenou dohodou o zamezeni dvojiho zdaneni. Jen nevim jak to presne funguje.

Odletel jsem v kvetnu 2016 s tim ze sem do konce dubna pracoval tj. v CR jsem odpracoval 4 mesice a zbytek v kanade. Z toho mne vyplyva ze danova rezidence (jsem za oceanem déle než 183 dní) by mela byt v kanade. Nebo v tom hraje i trvaly pobyt / obcanstvi? Jsem tu na rocni pracovni viza - nic vic.
Takze bych mel veskere prijmy za rok 2016 priznat v kanadskem danovem priznani je to tak? A v ceskem taky uvest vse nebo nic/cast?

A jsou v te smluve o dvojim zdaneni zmineny danove slevy? Myslim tim - budu se aplikovat danove slevy v kazde zemi za cely rok tj. 24k sleva na poplatnika na me 4 mesice a obdobne v kanade?

Puvodne jsem chtel podat danove priznani v CR s tim ze sem pracoval 4 mesice a pak nic. A to stejne v kanade s tim ze sem pracoval jen kveten-prosinec. Tj. netahal bych do toho nic ze zahranici a nekomplikoval bych to dvojim zdanenim v pripade priznani zahranicnich prijmu. Jenze Česká republika má s Kanadou uzavřenu smlouvu o sociálním zabezpečení takze bych si ten rok tady mohl zapocitat do duchodu a v tom pripade by bylo asi vic nez rozumne priznad financi sprave ze sem tu neco vydelal :)

Nebo mam podat DP v kanade kde resim jen lokalni vydelek a v ceskem DP priznat zahranicni prijem se kterym se ale nijak dal nepocita, protoze "dokoda o zamezeni dvojiho zdaneni"?

Tak jak z toho ven. Kde co priznat? Co je spravne reseni (dle zakonu/vyhodnosti) ?

Dekuji za nazory a omlouvam se za opomenuti diakritiky.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama