reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: proplácená dovolená - krácení  (Přečteno 19301 krát)

vlaďka

• Host
proplácená dovolená - krácení
« kdy: 15. 03. 2017, 09:48:26 »
dobrý den,měla jsem sjednanou prac.smlouvu na dobu určitou od 1.2.016 do 31.3.17,mám 12 hod.směny tudíž dělán někdy 3-4 směny v týdnu,za měsíc 14-15 směn,v roce 2016 jsem si dovolenou vybrala a od ledna mi naběhla do konce března nová dovolená,vypočítali mi,že mám do března nárok na 3,5dne dovolené,bohužel jsem se musela podrobit operaci a nastoupila jsem na nemocenskou 28.2.17 díky tomu mi smlouvu neprodlouží a bylo mi řečeno,že je-likož budu celý březen na nemocenské tudíž mi budou krátit dovolenou a proplatí mi pouze 1,5 dne,je to správně??? od ledna do nemocenské mám odpracovaných 26 směn po 11,5 hodinách,kolegyně byla totiž loni 2,5 měs.taky na nemocenské a dovolená se jí nekrátila ,děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
Re:proplácená dovolená - krácení
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2017, 13:23:29 »
Nejde o krácení dovolené, ale o to, jak a kdy na ni vzniká nárok. Na roční výměru dovolené
(nebo na poměrnou část dovolené → v případě, že pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok)
vzniká v každém roce nárok až po odpracování 60 pracovních směn (jsou míněny 8hodinové směny).

Pokud jste odpracovala méně, vzniká nárok pouze na dovolenou za odpracované dny.
Za každých odpracovaných 21 směn na jednu dvanáctinu roční výměry.

Přepočtu-li Vaše odpracované směny na osmihodinové, vychází mi necelých 40 směn. 
Pro nárok na dvě dvanáctiny výměry byste musela odpracovat alespoň 42 směn.
Máte nárok na jednu dvanáctinu dovolené, což při výměře 20 dnů ročně odpovídá 1,5 dne.

Platby GoPay

reklama