reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: zaměstnanec v konkurzu  (Přečteno 3917 krát)

Jana

 • Host
zaměstnanec v konkurzu
« kdy: 16. 03. 2017, 16:35:02 »
Dobrý den,
naše obrovská firma přijala do pracovního poměru zaměstnance který je v konkurzu. Zaměstnanec však při vyplňování osobního dotazníku uvedl lživé informace, že žádné takovéto srážky /exekuce, insolvence, výživné/ nemá. Zápočtový list od něho personalisté také nezískali. Nepřišla ani žádná informace od insolvenčního správce o konkurzu. Nyní insolvenční správce požaduje tyto nesražené částky 3 měsíce zpětně po zaměstnavateli povinného. Samozřejmě že personalisté to hází na mzdovou účetní, která zpracovává při obrovské fluktuaci 700 mezd a mzdová účetní zase na personalisty, že jej neměli bez Zápočtového listu přijímat. Kdo je viníkem?
Moc děkuji za odpověď

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamajojo

 • Host
Re:zaměstnanec v konkurzu
« Odpověď #1 kdy: 16. 03. 2017, 19:26:58 »
To nelze jednoznačně říct bez znalostí vašich vnitřních předpisů a toho, co má kdo v popisu práce. U nás např. personalista přijme i bez zápočtového listu, protože spousta firem nevydává zápočťáky tak jak má dle zákona - poslední pracovní den, ale posílají lidem až třeba za týden. Mzdová, pokud nemá během 14 dnů k dispozici zápočťák, informuje personalisty, ti zjistí co a jak a pokud v nejbližším termínu nedodá, zruší pracovníkovi pracovní poměr ve zkušební době. Takže je nutná vzájemná spolupráce.


Janina

 • Host
Re:zaměstnanec v konkurzu
« Odpověď #2 kdy: 17. 03. 2017, 23:34:19 »
Já moc děkuji za Váš příspěvek.....


nova

 • Host
Re:zaměstnanec v konkurzu
« Odpověď #3 kdy: 18. 03. 2017, 17:17:10 »
Jenže to má "malý háček". Ne každý zaměstnanec, kterého přijímáte, jde z jednoho zaměstnání do druhého, ale může se jednat i o zaměstnance, který měl posledního zaměstnavatele před nějakou dobou (může se jednat i o rok a nebo delší dobu). Jedná se o lidi, kteří byli buď OSVČ nebo byli dlouhodobě nezaměstnaní. A během doby evidence na ÚP mohli nabrat takových půjček, že to nestačí splácet a nějak řešit. Takže i kdyby Vám dodal poslední zápočtový list, tak ten může být starý i několik roků (protože potom byl např. na ÚP). A ÚP nevydává žádné potvrzení, že má dotyčný nějaké exekuce (třeba neměl na žádnou podporu nárok, tudíž by stejně nic nesráželi). Pokud máte od něj čestné prohlášení, že nemá žádné exekuce, že neni v konkurzu apod., tak se tím ohánějte. Jestliže je ten člověk svéprávný, tak musí vědět, co Vám podepsal. Určitě být Vámi, bych se bránila.


Janina

 • Host
Re:zaměstnanec v konkurzu
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2017, 00:41:15 »
moc děkuji za odpověď... :)

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


 
Platby GoPay

reklama