reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: invalidita  (Přečteno 61636 krát)

Václav

• Host
invalidita
« kdy: 28. 03. 2017, 10:25:39 »
Dobrý den.Z dob podnikání jsem vlastníkem Datové schránky,kde mám povinnost podávat daně el.LoŇský rok jsem byl do 9.2 v prac.neschopnosti a poté mi byl přiznán inv. důchod III.stupně.MUSÍM PODÁVAT DANĚ????Pokud ano,kdo mi vystaví výměr????
Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:invalidita
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2017, 15:28:21 »
Něco jako povinnost "podávat daně" neexistuje. Existuje akorát povinnost podávat daňové přiznání. Tuto povinnost byste měl, kdybyste například v loňském roce podnikal (i kdyby to třeba bylo jen po část roku), měl příjmy z pronájmu - a ještě v několika dalších případech.

Jestliže jste loni nepodnikal a vaším jediným příjmem byly nejprve nemocenské dávky a poté invalidní důchod, NEMUSÍTE podávat daňové přiznání, protože jste neměl žádné zdanitelné příjmy.

To, že vlastníte datovou schránku, znamená pouze, že pokud vám v daném roce vznikne povinnost podávat daňové přiznání, jste povinen toto přiznání podat elektronicky. Neznamená to, že máte automaticky povinnost podávat každý rok daňové přiznání.

Platby GoPay

reklama