reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: pracovní úraz  (Přečteno 3970 krát)

eleine16

• Host
pracovní úraz
« kdy: 03. 04. 2017, 19:05:29 »
 Dobrý den. 31,8,2016 jsem utrpěla po zakopnutí o hadici přes cestu na pracovišti úraz. Stále jsem na neschopence,po operaci kolena a čeká mě operace ramena. Nyní mě lékař poslal na OSSZ zažádat si o ČID. Vůbec nevím co mám dělat,jelikož vím,že dosavadní práci již nebudu moci vykonávat. Jak mám postupovat ,pokud mi ČID přiznají? Vím,že mě závodní lékař nedovolí pracovat u firmy. Jak je to s odškodněním a případnou rentou po výpovědi z důvodu pracovního úrazu? Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:pracovní úraz
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2017, 15:41:26 »
Jestliže váš úraz je pracovním úrazem, tak kontaktujte svého zaměstnavatele a řešte to s ním.

Zaměstnavatel je povinen z titulu odpovědnosti za pracovní úraz zaměstnanci poskytnout tyto náhrady:
- za ztrátu na výdělku,
- za bolest a ztížení společenského uplatnění,
- účelně vynaložených nákladů spojených s léčením,
- za věcnou škodu (když si třeba při úrazu poškodíte oblečení nebo mobil)

zdenek

• Host
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2017, 20:01:55 »
Dobrý večer,
souhlasím s Ladou, ALE.....jsi celkem cca 8 měsíců v PN, byl ti uznán pracovní úraz, pokud ano, zam. je povinen ti doplácet rozdíl ve mzdách, pokud budeš mít pro následky  prac. úrazu nemožnost vykonávat  současné povolání. Pozor na výpovědní důvod - pokud bude pro úraz, dobré, pokud dohodou, je to špatně. Protože na výpovědní důvod se vztahují různé výšky odškodnění a důkazy, které budeš muset  pravděpodobně dokazovat u soudu - zam. dobrovolně nic platit nebude, protože je ze Zákona pojištěn a pojišťovna bez rozsudku nic neplatí... soudil jsem se pro nemoc z povolání 14 let - napiš na maila, probereme to podrobněji. Zdeněk

Offline luky-hroch

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 31. 12. 2019, 12:34:05 »
A jak to tedy dopadlo? A pokud mám podobný problém, tak na koho se mám obrátit? Mám se obrátit na právníky typu: http://www.cikr.cz/sluzby/pracovni-urazy/ nebo se to dá vyřešit jiným způsobem??

Platby GoPay

reklama