reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: převod mobilního čísla  (Přečteno 1647 krát)

Jaroslav

• Host
převod mobilního čísla
« kdy: 20. 04. 2017, 19:25:49 »
Dobrý den.
Chci se zeptat jak je to s poplatkem za převod mobilního čísla.
Chci změnit poskytovatele a tak jsem požádal stávajícího o vystavení ČVOP čísla. ten mi sdělil, že převod čísla je zpoplatněn 250 kč.
 Toto mi připadá dosti podivné, když jsem k němu přecházel nic zpoplatněno nebylo. Myslím, že on také nic nepřevádí, ale číslo pouze uvolní a v cenníku z února 2017 je to označeno jako admin. poplatek za přenos čísla.
Má na to právo a podle jakého právního předpisu konkrétně.
Podotýkam, že jsem neměl žádný závazek o odejít mohu kdy chci.
 Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:převod mobilního čísla
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2017, 06:21:29 »
To je nějaké divné. Pokud má někdo nárok na poplatek, tak je to ten operátor, ke kterému klient přichází (on za to platí). Požádal bych, ať mi to dají písemně a poslal bych to na Český telekomunikační úřad, ať se k tomu vyjádří.

Referent

• Host
« Odpověď #2 kdy: 21. 04. 2017, 08:13:21 »
Z uvedeného vyplývá, že ten poplatek tam je. A postavit odpor na tom, že stávající operátor číslo nepřevádí, ale uvolňuje, se mi zdá příliš slabé. A to, že operátor při příchodu poplatek neúčtoval, svědčí pro výklad, že poplatek za převod čísla jepři odchodu.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2017, 21:08:36 »
Ale ten poplatek platí "nový" operátor, jestli ho přeúčtuje na klienta je na jeho rozhodnutí. Každopádně dotaz na ČTÚ nic nestojí, určitě bych to zkusil.

Referent

• Host
« Odpověď #4 kdy: 22. 04. 2017, 09:21:48 »
Ale u poplatků jde logika stranou. Když je, tak je zbytečné zkoumat proč, za co, prostě je. A víme jak dopadly žaloby na bankovní poplatky.poplatky

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 22. 04. 2017, 10:43:18 »
Ale u poplatků jde logika stranou. Když je, tak je zbytečné zkoumat proč, za co, prostě je. A víme jak dopadly žaloby na bankovní poplatky.poplatky
Tak zrovna u bank jsem obrácením se na ČNB a na finančního arbitra domohl toho, čeho jsem chtěl. Jak jsem psal - obrátit se na ČTÚ nic nestojí.

Platby GoPay

reklama