reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: příplatky za sobotu, neděli, svátky  (Přečteno 6242 krát)

Jiří Juhász

 • Host
příplatky za sobotu, neděli, svátky
« kdy: 19. 05. 2017, 09:29:14 »
Dobrý den,
existuje možnost, kdy uzavřu s brigádníkem dohodu nebo pracovní smlouvu, kde bude stanovena i vyšší hodinová sazba, ale nebude nutné řešit příplatky za  sobotu, neděli, svátky ? Nebo je nutná fixní částka za hodinu a příplatky za uvedené dny
Děkuji Jiří

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaKrtek

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #1 kdy: 19. 05. 2017, 18:49:04 »
U nás se to řeší dohodou o provedení činnosti. Je stanovená mzda X kč/h a pak už se neřeší nic, prakticky ani odpracované hodiny.


nova

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #2 kdy: 20. 05. 2017, 23:16:56 »
U dohody, co sjednáte, to platíte. U prac. smlouvy musíte platit všechny příplatky, které náleží dle Zákoníku práce. I kdybyste dali vyšší základ a oháněli jste se, že jsou už zahrnuty příplatky, tak byste případný soudní spor prohráli. U dohod není také nárok na dovolenou, ošetření u lékaře apod. (pokud to výslovně nesjednáte). U prac. smlouvy je nárok na toto ze zákona.

K předchozí odpovědi: Hodiny u DpČ se řešit musí, ne že se řešit nemusí. I u DPP se musí řešit - je max. 300 hod./rok.


Krtek

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #3 kdy: 21. 05. 2017, 09:37:42 »
Řešit hodiny u DPČ se musí... teoreticky. praxe je taková že Ilja Muromec odbouchá 350 hodin za měsíc a v docházce má řekněme 150 které se zaplatí podle tarifu. Zbylé hodiny kompenzjuje odměna nebo prémie, či jak to nazvat, která odpovídá zbytku hodin x hodinová sazba. Sice je to asi ilegální nebo někde na hraně ale dělá se to běžně k oboustranné spokojenosti. On by vám každý za těch usmolených 300 h za rok poděkoval.


Referent

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #4 kdy: 21. 05. 2017, 14:03:23 »
Krtku, takto bychom nemuseli řešit nic. Zaplatit hodiny v sobotu a neděli s příplatkem, nebo to nějak obejít (podvádět), že ty hodiny nevykážu a řeším to nějakou odměnou, vyjde na stejno (finančně i administrativně), tak proč to dělat?

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Krtek

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #5 kdy: 21. 05. 2017, 21:07:24 »
Já neřikam, že jim někdo zaplatí příplatky za víkendy, noční nebo hodiny jako přesčas. Ilja Muromec odpracuje 300h za měsíc x 80 kč, část je jako odměna/prémie, adekvátní část je "jako za hodiny" a tim to pro obě strany hasne. Dostane zaplaceno 24 tisíc a nemá nárok na dovolenou, nemocenskoiu ale ani ho neváže pracovní doba. Třeba pro člověka na pracáku je DPČ ideální poměr.


Lada

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #6 kdy: 22. 05. 2017, 12:15:40 »
Pokud je na pracáku a dostává na DPČ 24 tisíc Kč měsíčně, tak ho z toho pracáku vykopnou tak rychle, že ani nestačí říct nashledanou. V tzv. nekolidujícím zaměstnání si nelze vydělat víc než polovinu minimální mzdy, jinák vás z finančáku odhlásí.


itendruhej

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #7 kdy: 22. 05. 2017, 13:29:11 »
Nikam ho nevykopnou, pokud to sám neoznámí, tak se to nedozvědí.


nova

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #8 kdy: 22. 05. 2017, 18:26:50 »
Pokud je někdo vedený na ÚP a chce mít nekolidující zaměstnání, tak je jeho povinností to oznámit a nejen to, musí dokládat i potvrzení o výdělku - jistě byl o tom seznámen a podepsal, že rozumí, co mu bylo řečeno, příp. předáno písemně (jaké má povinnosti a práva). Jestli si myslíte, že se to na ÚP nedozvědí, tak si to myslete. Pokud má totiž DpČ a výdělek 24tis. Kč, musí se srážet a odvádět mj. i sociální pojištění, tzn., že se vede ELDP a odesílá se na ČSSZ. A když pracuje 300 hod. za měsíc, tak porušuje nejen podmínky pro DpČ, ale tolik hodin prostě za měsíc odpracovat nesmí (viz Zákoník práce). Také na ÚP vedou dotyčnému ELDP a odesílají ho na ČSSZ - takže se to tam spáruje, že něco není v pořádku Jestli nebude zaměstnavatel srážet a odvádět z příjmu mj. i soc. poj., tak při kontrole si koleduje o pořádné pokuty. Dotyčný zaměstnanec by si ve vlastním zájmu měl ohlídat, aby měl vše v pořádku - aby jednou nesplakal nad důchodem, který třeba bude hodně malý nebo nesplní podmínku odpracovaných povinných roků, což je důvodem k nevyplácení důchodu, ale půjde do něho až o několik let déle než by mohl jít, kdyby měl všechny roky správně evidované.


itendruhej

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #9 kdy: 23. 05. 2017, 04:19:22 »
Takhle to ale přece nefunguje, kvůli kontrole se vykazuje něco jiného, než je skutečnost, jinak by nemělo význam uzavírat takovou smlouvu. A co se týká důchodu, tak to je jen strašeni, z 24000 a podpory se dá docela dobře zabezpečit na důchod.


Krtek

 • Host
Re:příplatky za sobotu, neděli, svátky
« Odpověď #10 kdy: 23. 05. 2017, 20:59:39 »
Asi tak... a taky se tim spousta lidí vyhne srážkám na exekuce


 
Platby GoPay

reklama