reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: brigáda v. úřad práce  (Přečteno 2689 krát)

jirka

• Host
brigáda v. úřad práce
« kdy: 02. 06. 2017, 08:53:57 »
Dobrý den, můj dotaz - mohu chodit na brigádu, když jsem v evidenci úřadu práce? S pozdravem J.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Referent

• Host
Re:brigáda v. úřad práce
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2017, 09:26:53 »
To si fakt nedokážete zjistit sám? To se pak nedivte, že nemáte práci, dnes už je i mechanizace na kopání kanálů.

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
Re:brigáda v. úřad práce
« Odpověď #2 kdy: 06. 06. 2017, 15:14:07 »
Dobrý den, můj dotaz - mohu chodit na brigádu, když jsem v evidenci úřadu práce?

Jirko, při registraci na ÚP jste podepsal, že jste byl seznámen se svými právy a povinnostmi. Zároveň
jste obdržel "Základní poučení uchazečů o zaměstnání", v němž najdete odpověď i na svou otázku.

V době evidence na ÚP smíte vykonávat jenom tzv. nekolidující zaměstnání, tj. zaměstnání, které Vám
nebude bránit v plnění povinností (nesmíte se kvůli němu např. omluvit z naplánované schůzky) ani v hledání
nového zaměstnání. Odměna (mzda) nesmí překročit polovinu minimální mzdy.

Nekolidující zaměstnání je nutné ÚP oznámit a doložit nejpozději v den nástupu do tohoto zaměstnání.
Každý měsíc pak budete dokládat potvrzení zaměstnavatele o dosaženém příjmu.

___

Není možný souběh podpory v nezaměstnanosti a přivýdělku. Tzn., že na dobu nekolidujícího
zaměstnání bude pozastavena výplata podpory. Pokračovat bude po skončení brigády.

Platby GoPay

reklama