reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Quaentas  (Přečteno 77754 krát)

PKFČR

• Host
Re:Quaentas
« Odpověď #30 kdy: 01. 08. 2018, 09:45:58 »
Dobrý den

Rádi bychom jen Vás upozornili, že pokud jste byl někdo poškozen jakoukoliv podvodnou společností co nabízí CFD instrumenty jako investici, tlačí Vás do samotného "investování", bagatelizuje rizika ba občas o nich vůbec nemluví jako kdyby neexistovali a co hůře většinou Vás ani neinformují o tom, že se jedná o mimoburzovní trh s deriváty , kdy je úplně jedno jestli je společnost MM - Market Maker nebo STP - Straight Through Processing v obou dvou případech společnost vydělává na vaší ztrátě nebo lépe řečeno hned v momentu kdy pošlete peníze, protože šance, že vůbec něco vyberete jsou velice mizivé, vzhledem k tomu ,že oni kótují ceny na jejich serverech, znamená to, že s nimi mohou kdykoliv hýbat :)  takže udělají první a poslední, proto aby vás o ty peníze připravili. Často se maskují, za STP - kdy vám tvrdí, že o vaší likviditu se starají velké banky , realita je taková, že likviditu zajišťují další jejich obchodníci, takže ten střet zájmu je enormní, protože váš rádce je placený z toho co pošlete a co necháte na poplatcích, takže je maximálně motivován tím, aby jste nastavoval úzké takeprofity, aby jste sbíral malé zisky v podstatě jejich stoploss, aby jste nevydělával, zatím co stoplossy vám budou rozmlouvat, aby jste nezavíral ztráty, ale v praxi to znamená, že dříve nebo později jejich scalpovací strategii přijdete o všechny vaše peníze.

Teď proč to tu píšu, fungujeme jako veřejnoprávní organizace pod názvem Profesní komora finančníků ČR , naše stránky jsou www.pkfcr.cz

Naším cílem je zvedat povědomí ohledně investování na kapitálových trzích, ale hlavně pomáhat a chránit spotřebitele, kteří byli nalákání na tyto podvodné praktiky, které u nás bohužel bez větších obstrukcí fungují přes 15 let.

Pokud jste byl někdo poškozen, kteroukoliv společností, která Vám prezentovala investici na burze skrze metatrader,xstation,webtrader,sirix,cosmos

Neváhejte se nám ozvat, minimálně Vám budeme schopni vysvětlit jak Vás daná společnost podvedla  a případně Vám pomoct se proti ní bránit a dokonce z nich vymoci Vaše nároky.

Nejste jediný , kteří jim naletěli ! nejedná se profesionální obchodníky, ale podvodníky , není se za co stydět !
Největší ostuda je ve finále legislativa a dozorčí orgány co tohle umožnili, aby se to rozrostlo jak zhoubný nádor..

My jim to neusnadníme.

PKFČR

Reklama

• Stálý člen

reklama

Boban

• Host
« Odpověď #31 kdy: 01. 08. 2018, 14:01:48 »
Děkuji zástupci PKFČR za příspěvek, na Goldenburg a jeho brokery to sedí naprosto přesně, že už nemám moc co dodat. Každá nabídka pomoci oškubaným klientům je jistě chvályhodná, ale snadné to asi nebude. Já jsem se také radil s právníky, protože mi přišlo naprosto šílené, že si v právním státě může někdo legálně podnikat takovýmto způsobem. Jako hlavní problém při vymáhání práva vidím dvě skutečnosti:

1/ Toto svinstvo je založené na přímé manipulaci s člověkem. Nemůžete tedy říct, že jste jim poslali peníze a oni s nimi podvodně naložili a tím jste o ně přišli. Tady si každý klient platformu ovládá sám. Oni „jenom“ radí a přesvědčují resp. manipulují s vámi. Když o peníze přijdete, řeknou, že je to vaše hloupost, ty pozice jste si přece otevírali „dobrovolně“ sami. To je jejich univerzální alibi.

2/ Toto svinstvo spočívá výhradně na nátlakovém a klamavém telefonování. Jedná se tedy pouze o ústní formu, písemné doklady nejsou. Předpokládám, že bude dost obtížné u soudu dokazovat, že tu vysoce riskantní a mnohdy naprosto nesmyslnou pozici jste otevřeli jen proto, že vás k tomu ten jejich „expert“ na telefonu za použití osvědčených manipulačních technik dotlačil.

Jednou se podařilo takový telefonát nahrát a uložit ho na internet (tzv. Filipovo video). Byl to vynikající důkazní materiál, jak tito „experti“ fungují. Bohužel, toto video už z webu zmizelo, stejně jako mnoho diskusních fór na toto téma.

Každopádně vidím, že zástupce PKFČR ví, o čem mluví a já bych uvítal (a věřím, že nejsem sám) další zkušenosti na toto téma. Ideální by byl třeba nějaký pozitivní příklad, kdy se podvedený klient domohl svých práv a jak toho docílil. Díky.

Boban

• Host
« Odpověď #32 kdy: 06. 08. 2018, 14:10:15 »
Tak vidím, že druhý příspěvek od zástupce PKFČR jaksi zmizel. Ví někdo proč? Já tuším...

Smith

• Host
« Odpověď #33 kdy: 10. 08. 2018, 11:05:41 »
Čerstvá zkušenost s Trade Centrum. Zatím jsem investoval jen přes RM Systém a pár věcí mimo finanční trh, takže o pojmech jako CFD apod. jsem neměl moc páru. Nechal jsem se navnadit na IPO China Tower. Obchodník co mi volal mluvil o investici do akcií a o neopakovatelné příležitosti. V rámci IPO prý realizovali klientům zisky od 2% (respektive 6,5% - investovalo se do dvou akcií zároveň) do 50% Když jsem se zeptal na minimální nutnou investici, bylo mi odpovězeno otázkou, kolik bych mohl investovat. Předtím se mluvilo i o milionech. Když jsem řekl, že zhruba 100 tis. Kč následovala odpověď, že to je pro začátek dostatečná částka, aby se mnou mohl pracovat retenční makléř. Po odsouhlasení zájmu se mnou jiná osoba prošla registraci a vytvoření účtu. Všechny dokumenty, které jsem při vytvoření účtu odsouhlasil mají dohromady asi 200 stránek, ale pošlou vám do emailu shrnutí toho "nejpodstatnějšího" na 10 stran :-) Účet jsem založil a už jsem měl jen poslat peníze a pak by se mi ozval makléř kvůli nastavení obchodu. Na celé rozhodnutí, založení účtu, převedení peněz a nastavení investice bylo od prvního kontaktu obchodníka 5 dní, což už samo o sobě vytváří celkem tlak na akci.
Pak jsem narazil na tuhle diskusi a začal se zajímat víc a neposlal peníze... Následovali 3 telefonáty od slečny z podpory a obchodníka. Na podpoře jsem se zeptal jestli budu investovat do akcií nebo něčeho jiného a odpovědí nakonec bylo, že do CFD a že přímá investice do akcíí v podstatě není možná a že investice do CFD má pro mě řadu výhod. Zajímavé bylo, že když jsem pak mluvil s obchodníkem a zmínil se, že mě lákal na investici do akcií, ale že reálně bych investoval do CFD, tak začal něco drmolit a vypadalo to, jako že o CFD nikdy neslyšel a myslím, že tak dobrý herec to nebyl. Pak jsem měl ještě diskusy se slečnou z podpory, ze které mi vyplynuly otázky, na které jsem nedostal jednoznačnou odpověď. Jestli víte, tak se, prosím, podělte:
Kdo vyplácí u CFD případný zisk? Je to broker?
Kdo vyplácí případnou dividendu?
Jaký kurz se požívá pro přepočet z účtu v CZK na nákup v USD nebo jiné cizí měně (střední nebo prodej a nákup)?
Vlastní, respektve, musí broker vlastnit akcie, které nabízí jako CFD?
Jinak minimální vklad je 100 USD :-)

Jonas

• Host
« Odpověď #34 kdy: 11. 08. 2018, 00:05:31 »
Rizika investice do CFD máte pěkně popsané tady: http://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/vykon_dohledu/upozorneni_pro_verejnost/20141112_upozorneni_rozdilove_smlouvy.html
Stručně: podstatně vyšší riziko než při investování do akcií (vzhledem k páce), protistrana obchodník, nutnost sledovat ... Samozřejmě tento nástroj má i nějaké výhody, např. možnost obchodovat i cizokrajné nástroje (třeba ten Hong Kong - je ale otázka, jestli zrovna pro drobného českého investora je toto výhoda) a už od menších částek (pak ale nechápu, proč Goldenburg domlouvá investice ve statisících). V podstatě je to spekulace na výraznější pohyb třeba právě při IPO. Když to ale jde opačným směrem, není problém projet většinu investice během pár hodin. Prostě spíš se to blíží sázení než strategii koupím a držím.
Jestli chcete zkusit investování, tak pro začátek doporučuju nějakého českého OCP a české akcie (ČEZ, banky atd.). Nebudete mít kurzové riziko, můžete investovat dlouhodobě, kurzy si sledovat podle potřeby sám atd.
Ještě odpovědi na otázky:
- Broker
- Teoreticky broker (ale CFD se nenakupují k držení, aby se čekalo na dividendu)
- Kurzy nákup / prodej
- Nemusí

Reklama

• Stálý člen

Boban

• Host
« Odpověď #35 kdy: 13. 08. 2018, 11:46:29 »
Ten příběh kolegy Smitha je naprostou klasikou. Ptát se brokera na podstatu jejich „investičních nástrojů“ nedává smysl. Snad to alespoň napoví, s kým máte tu čest. I kdybyste u nich náhodou narazili na někoho, kdo tomu rozumí, stejně vám nic neřekne. Důvodem je zde již probíraný princip podnikání tohoto brokera – podávání pravdivých, úplných a pro klienta relevantních informací je něco, co by jim zkazilo byznys.

Těch 100k je opravdu jen pro začátek (mimochodem, už teda hodně slevili…), je to jen takový úvodní háček. Pokud byste peníze poslal, tak prvním úkolem pro vašeho „retenčního manažera“ bude vás přesvědčit, že takto malý vklad bude jistě důvodem vašeho neúspěchu a proto je nutné neprodleně účet „doplnit“ na „rozumnou“ částku. Mají na to ve svých telefonních skriptech připravené manipulační techniky.

Nechápete, Jonasi, proč broker požaduje jako úvodní vklad 100k? Odpověď opět hledejme v samotném principu podnikání brokera, který je založen na klamání a oblbování lidí. A děje se tak prostřednictvím gigantické a permanentní telefonické kampaně. Když někdo zavolá z TopForexu a vy ho pošlete do háje, za pár týdnů zavolá někdo z xPartners, pak z TradeCentra a tak pořád dokola. Goldenburg provozuje hodně brokerů… Ty hordy telefonistů je třeba nějak zaplatit. Člověk, který jim pošle pár tisíc, je nezajímá, pro ně je to ztráta času a malý výdělek. Jejich finální model je, aby každý klient měl svého „aktivního experta na telefonu“, kterého bude poslouchat a to už něco stojí.

Broker zkrátka vyhodnotil situaci na trhu a způsoby jeho (ne)regulace, stav legislativy atd. a dospěl k závěru, že na kombinaci "nezkušený investor/pákové obchody CFD/aktivní manipulátor na telefonu" se dá postavit velmi efektivní systém oškubávání lidí. Bohužel se zatím nenašla síla, která by organizátory a vykonavatele tohoto svinstva zastavila a potrestala. O to větší význam mají tyto diskuze. Brokerovi se sice už podařilo většinu diskusních fór zlikvidovat, ale stále se ještě najde pár provozovatelů stránek, kteří se nenechali ani koupit, ani zastrašit a to je dobře.

Offline Dalibor Z. Chvátal

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
« Odpověď #36 kdy: 13. 08. 2018, 17:08:12 »
Diskuze pročištěna od spamu, vulgarizmů a obecných odsudků. Má-li toto vlákno zůstat, prosím diskutující o dodržování pravidel diskuzí.

Boban

• Host
« Odpověď #37 kdy: 14. 08. 2018, 18:07:17 »
Děkuji Daliborovi za pročištění diskuze a doufám, že už se bude diskutovat slušně, věcně a k tématu. Přiznávám, že mi přijde nápadné až podezřelé, že se zrovna toto diskusní vlákno stalo terčem tolika mentálních výlevů v podobě nějakých hoaxů či hloupé politické agitace atd.  Z mých příspěvků lze snadno poznat, že chování brokera ve veřejném prostoru internetu sleduji už dlouho. Je mi tedy naprosto jasné, že někdo má eminentní zájem na likvidaci této diskuze.

Nicméně za sebe slibuji, že sáhnu na pomyslné dno své asertivity a budu se krotit, jak se dá, abych nepoužil ostřejší výrazy. A věřte mi, že pro bývalého klienta TopForexu, který jejich „klientskou podporu“ zažil na vlastní kůži, je to úkol velice náročný. Tímto závazkem se mj. vzdávám i možnosti přesně citovat některé projevy telefonistů brokera vůči svým klientům, to byste zírali…

trademaster

• Host
« Odpověď #38 kdy: 20. 08. 2018, 15:44:00 »
U Tradecentra je to tak, že jelikož je to STP broker, zisk vyplácí likvidity provider. To samé s dividendou.

Co se týče kurzu, tak to je trh + markup co si bere banka. Tj FX kurz střed plus markup banky.
Podle info od Tradecentra může broker akcie vlastnit, ale nemusí, jde pouze o CFD.

Trader

• Host
« Odpověď #39 kdy: 23. 08. 2018, 17:51:55 »
Souhlasím s trademasterem, že pokud je společnost STP broker v podstatě přesouvá pokyny jiným velkým bankám a liquidity providerum velké obchodní společnosti a tak... STP broker samozřejmě vám musí detailně sdělit kam vaše pokyny předává. 

Bohužel u většiny společností jsou jejich liquidity provideři jen další jejich firmy, takže jste vlastně opět v pasti střetu zájmu, pouze o tom nevíte a společnost dále profituje na vašich ztrátách, dobře bych si prohlednul jaké likvidity providery má trade centrum nebo jakákoliv jiná společnost kde začnete obchodovat

Ant

• Host
« Odpověď #40 kdy: 27. 08. 2018, 18:29:56 »
Dobrý den, pošlete mi prosím kontakt na sebe do mailu. Děkuji. 8)

Boban

• Host
« Odpověď #41 kdy: 14. 09. 2018, 14:09:33 »
Tož mám za sebou další „inspirativní“ telefonát. Tentokrát se lanař už ani nesnažil vystupovat jménem některé z obchodních značek Goldenburgu, ale představil se firmou, jejíž název vyslovil pouze zkratkou a to ještě anglicky, asi aby to vypadalo světácky a já z toho byl celý mimo, kdo že mi to volá za profíka. Věděl jsem, o co tu jde, jednalo se o „marketingovou agenturu“, celým názvem MMC – Moravia Marketing Company. To je v podstatě call centrum, kde se mj. odehrává ta špinavá práce v podobě nátlakového a klamavého telefonování a kde sedí různá a často se měnící individua, která si před vámi hrají na makléře nebo tzv. retenční manažery, kteří vám pak „vedou ruku“ při otevírání pozic v obchodní platformě.

Jinak upozorňuji všechny lidi, kteří hledají necenzurované informace o Goldenburgu, že se brokerovi v posledních dnech podařilo zlikvidovat další dvě diskusní fóra. Kromě svědectví bývalých klientů v nich evidentně největší hysterii vyvolávají množící se nabídky na pomoc oškubaným lidem a hlavně výzvy, aby své „zážitky“ u brokera nahlásili na policii či se přidali k žalobě.

Rofrd

• Host
« Odpověď #42 kdy: 09. 10. 2018, 11:45:37 »
Pokud máte strach, že zas někomu naletíte, zkuste tohoto ambasadora pro investory, psali o tom zde https://www.mesec.cz/aktuality/problem-s-brokerem-novy-ambasador-nabizi-pomoc-spotrebitelum jsem zvědav, zda to bude zadara :-)

Boban

• Host
« Odpověď #43 kdy: 09. 10. 2018, 18:27:43 »
Pokud jde o ambasadora, tak já osobně nejsem ani tak zvědav, zda to bude zadara. Nejvíce mě zajímá, jaké reálné pravomoci bude ambasador mít. Je hezké, že se bude snažit ve prospěch klienta o dohodu (konciliaci) přímo s brokerem, ale mě v tom článku trochu děsí tato věta:  „Podmínkou je ochota takového brokera na konciliaci spolupracovat“. Takže když broker nebude ochotný spolupracovat, tak se stane co? Představuji si, jak např. hoši z Goldenburgu, kteří si moc dobře uvědomují, co páchají na lidech, budou ochotně spolupracovat na řešení problémů svých klientů, kteří jim naletěli… Nějak mi to nedává smysl, vždyť by tím podkopali podstatu svého podnikání.

Ale nechci tady snižovat význam nového Ambasadora investorů. Naopak, budu rád, když se tu objeví příspěvky lidí, co se na ambasadora obrátili či ještě obrátí a mají vlastní zkušenosti, jak to v praxi funguje.

zkušenost

• Host
« Odpověď #44 kdy: 10. 10. 2018, 07:24:45 »
A ví někdo kdo jsou ty PKFCR ?? Alias Profesní komora ??
Rád bych se s Vámi podělil o zkušenost z výmáhání ztrát u obchodníku na burze. Investoval jsem do akcií se společností Capital partners. Pak se mě ozval pan Pavel Kočalka jejich bývalí zaměstnanec s tím, že mě pomůže za provizi dostat peníze zpět. No a jak to dopadlo ?
https://faei.cz/tvrda-rana-byznysu-s-nespokojenosti-klientu-kocalka-musi-zavrit-kram/
tím ale příběh nekončí. Nedávno jsem byl na schůzce v Praze na Vinohradech ve společnosti TF Marketing, která propaguje platformu www.tradecentrum.cz patřící do skupiny Goldenburg, no a kdo tam k mému velkému překvapení nebyl?? No pan Kočalka, z ochránce spotřebitelů se zase vrátil na stranu makléřů. No , ale proč tohle všechno píšu.
Aby, jste nenaletěli podruhé a to u PKFCR, nejsou náhodou pánové Mrvík a Strejc, také nějací bývalí zaměstnani forexového obchodníka a nechtějí na důvěřivcích vydělat podruhé ?? Ještě nedávno totiž na svých stránkách propagovali jiného konkurenčního obchodníka než proti kterým zbrojí ve své výzvě a to také tzv Market makera společnost Interactive Brokers !!!
Nesmrdí Vám TO ???

Platby GoPay

reklama