reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Může být pracovník úřadu práce přítomen na mém pracovním pohovoru?  (Přečteno 3755 krát)

Anonym

• Host
Jsem vedena na ÚP. ÚP mě poslal na pracovní pohovor. U pohovoru chtěl být přítomen pracovník ÚP. Má ÚP na to vůbec právo???

Reklama

• Stálý člen

reklama

qwertz

• Host
No, když se někomu nechce pracovat, a na každém pohovoru oznámí, že o místo nemá zájem a je tam jen kvůli splnění povinnosti pro dávky z pracáku, pak je takový postup nejen pochopitelný, ale i žádoucí.

Vzhledem k tomu, že pohovor pořádá zaměstnavatel (možná ve spolupráci s úřadem práce) může si zaměstnavatel na pohovor pozvat koho chce, vám do toho není vůbec nic. Dále jste při vstupu na prácák nepochybně podepsala žádost o zprostředkování zaměstnání, takže je moc zajímavé, že vám najednou vadí, když vám UP to zaměstnání zprostředkovává. Současně vás nikdo nenutí na takový pohovor chodit, ale jen vysama víte nejlépe, zda tám náhodou jít nemusíte :-)

Alespoň se ukáže, zda se vám chce skutečně pracovat, nebo chcete jen dávky a povinnosti nic.

Richard W. Fetter

• Host
Nicméně je to až dojemná péče pracovníka ÚP o uchazeče. Nechci se uchazečky zastávat, skutečně se tu vkrádá podezření, že o práci nemá zájem, že jen chodí pro razítka, když jí tolik vadí účast pracovníka ÚP. Ale pracovníci ÚP si stěžovali, co mají práce a najednou mají čas doprovázet uchazeče na pohovory? Nicméně, jestli někdo práci prostě nechce, tak  ji přece nemusí odmítat, bude ze sebe dělat nepoužitelného blbce, kterého každý odmítne, než aby si jej pustil do podniku... Mohl by z toho být zajímavý případ, kdy by pak ÚP vyřadil z evidence uchazeče, který ze sebe dělá blbce, z čehož dovozuje, že si neplní povinnosti uchazeče o zaměstnání...

qwertz

• Host
Pracovníci UP mají moc práce především proto, že mezi "uchazeči o zaměstnání" drtivá většina nemá o práci zájem a raději žije na dávkách. I v době a oblastech s vyšší nezaměstnaností je úspěšnost "sociálního zaměstnání" (tj. uměle vytvořeného pracovního místa ze strany obce pro občany, kteří nemohou práci najít několik let) maximálně 30% většinou mnohem méně. Katastrofa je, že přebujelý sociální stát tyhle budižkničemu vůbec z našich daní živí.

Pokud by se ÚP zbavil těch 70-90% balastu, který má zájem jen o dávky, množství práce na jednoho zaměstnance ÚP by zcela jistě pokleslo.

jojo

• Host
Myslím, že to nebude dojemná péče pracovníka ÚP, ale příkaz jeho nadřízeného.
Dojemné je také to, že tazatelka nezná slova - dobrý den, prosím, děkuji.

Dotaz, zda na to má ÚP právo je celkem mimo mísu. Podmínky pohovoru určuje ten, kdo pracovníka chce přijmout, takže s přítomností pracovníka ÚP zřejmě souhlasí. Možná má také zkušenost, že přijdou lidé, kteří chtějí jen razítko a pracovat ne, a proto možná sám požádal o přítomnost pracovníka ÚP při pohovorech.
Mně to připadá naprosto v pořádku. Mám letité zkušenosti s lidmi, kteří chodí jen pro razítko a rovnou řeknou, že pracovat vůbec nechtějí, ale chtějí, aby ÚP za ně platila zdravotní pojištění.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Krtek

• Host
A ono už neplatí že člověk odmítnutim práce kam ho poslal ÚP přijde o podporu a veškeré dávky ? Mě to kdysi udělali a myslim že je to v pořádku. Poslali mě co by absolventa do firmy na pozici na kterou bych měl možná dneska, po 20 letech praxe. Povídam, že se necejtim na to hned něco projektovat a jezdit to montovat do Afriky tak jsme se v klidu rozešli. Na pracáku jsem řek že to neberu že na tohle fakt nemam...  No a podpora stop a hledej si práci sám.
Proto mi přijde divný jak se pořád mluví o lidech, co si choděj jenom pro razítko od zaměstnavatele.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Když jsem četl nadpis, myslel jsem, že to bude něco ohledně diskriminace a že si chce někdo vzít úředníka z ÚP, aby byl "zárukou" toho, že k tomu nedojde, nebo že půjde o pomoc zdravotně či mentálně postiženému a chtěl jsem napsat, že to může to místo rovnou vzdát (kdo by stál o "potížistu", co si i na pohovor musí brát svědka).

Ale koukám, že jde přímo o akci ÚP dohodnutou se zaměstnavatelem. Takže ano, zaměstnavatel si může na pohovor pozvat koho chce (standardní složení je budoucí vedoucí, personalista a někdy i nějaký vyšší vedoucí nebo ředitel, ale není výjimkou, že si tam pozvou i psychologa nebo někoho dalšího), pokud tam chce někoho z ÚP, nevidím v tom problém.

Proč to vadí žadateli? Pokud si myslí, že by ho nevzali, toho se nebojím (člověk z ÚP tam bude na žádost zaměstnavatele), pokud nechce, aby ho vzali, tak se může z ÚP odhlásit :)

Bivoj

• Host
A ono už neplatí že člověk odmítnutim práce kam ho poslal ÚP přijde o podporu a veškeré dávky ? Mě to kdysi udělali a myslim že je to v pořádku. Poslali mě co by absolventa do firmy na pozici na kterou bych měl možná dneska, po 20 letech praxe. Povídam, že se necejtim na to hned něco projektovat a jezdit to montovat do Afriky tak jsme se v klidu rozešli. Na pracáku jsem řek že to neberu že na tohle fakt nemam...  No a podpora stop a hledej si práci sám.
Proto mi přijde divný jak se pořád mluví o lidech, co si choděj jenom pro razítko od zaměstnavatele.

Platí. Samozřejmě pokud je odmítnuto bez dobrého důvodu.
Proto někteří uchazeči přišli na to, že je lepší přijít na pohovor ve stavu, který dává najevo, že jsou nepoužitelní :-)
Tak asi je Úřadu práce divné, že si zaměstnavatel stěžuje, že mu posílají samé nepoužitelné idioty, a chce vidět, jak se žadatelé na pohovorech prezentují :-)

Platby GoPay

reklama