reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zdanění příjmů z Paypalu?  (Přečteno 7538 krát)

Marek M.

• Host
Zdanění příjmů z Paypalu?
« kdy: 02. 07. 2017, 12:34:51 »
Zdravím vás,

nedávno se mi naskytla možnost si přivydělat tvořením Youtube videí pro jeden velký kanál. Adminem tohoto kanálu je Američan, který má Youtube jako podnikatelskou činnost, údajně vedenou jako Společnost "S" v USA.

Jednou za měsíc mi peníze posílá z jeho Business PayPal účtu na můj osobní PayPal účet. Já si tyto peníze nadále převádím na svůj osobní účet v české bance.

Nerad bych se dostal do jakýchkoliv problémů s Finančním úřadem a tak bych byl vděčný za jakoukoliv radu, co je v tomto případě nutné udělat? Četl jsem nespočet článků a rad, ale zdá se mi, že nikdo nebere v potaz tento "druh" příjmu. Pro info, ano, zcela jistě přesáhnu limit 30.000 Kč ročně.

Není mezi námi žádná smlouva, vše je na dobré slovo.

Díky moc za jakoukoliv reakci!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Zdanění příjmů z Paypalu?
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2017, 13:01:52 »
Tak je to příjem ze zahraničí, takže by se danit měl, hádám jako autorská činnost.
Se šikovným daňovým poradcem by to mohlo být i zajímavé, protože by šlo dát "do nákladů" všelijaké počítačové vybavení a ty daně by nakonec nemusel být až tak vysoké.

Otázkou je, jestli si toho FÚ všimne. Dříve bych řekl, že na 99 % ne, ale nějak se kolem mne množí případy, kdy lidi začíná FÚ vyšetřovat, začalo to zátahem na Aukro, teď stačí, když banka nahlásí podezřelé pohyby na účtu.

Petr

• Host
« Odpověď #2 kdy: 02. 07. 2017, 15:37:01 »
Klasicky neřešitelný problém. Protože to je (a zároveň není ::)) živnost:

Výroba, rozmnožování, distribuce, prodej, pronájem zvukových a zvukově-obrazových záznamů a výroba nenahraných nosičů údajů a záznamů http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/obsahova-napln-zivnosti-volne-1-4882.html#on15

Výroba arozmnožování zvukových a zvukově-obrazových záznamů, zejména činnosti spojené s pořizováním originálních fonogramů a záznamů audiovizuálních děl za účelem komerčního využívání jejich rozmnoženin. Činnost vydavatelů zvukových záznamů a výrobců audiovizuálních děl a jiných filmů. Distribuce, prodej a pronájem zvukových a zvukově-obrazových záznamů, výroba nenahraných nosičů dat a zvukových a zvukově-obrazových záznamů, osobních magnetických karet a dalších nenahraných nosičů údajů.

Pokud to budeš vykazovat jako autorskou činnost bez ŽL, hrozí obvinění z nedovoleného podnikání, protože je to zároveň náplň živnosti. Pokud to budeš vykazovat jako živnost a uplatníš si paušál 60%, může to být považováno za autorskou činnost, kde je paušál jen 40% a hrozí doplacení daně a penále. Tak si vyber, špatně to uděláš v obou případech ;)

Petr

• Host
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2017, 15:49:10 »
Jěště připomínám, že v případě obvinění z nedovoleného podnikání pokud by částka přesáhla 50 000 Kč se jedná již o trestný čin. Z toho důvodu v podobné situaci radši volím ŽL a 60%, protože případné škody (doplacení daně) jsou imho stále menší, než trestní stíhání. To jsou ty naše pěkné jednoznačné zákony ....

Marek M.

• Host
« Odpověď #4 kdy: 02. 07. 2017, 16:56:54 »
Ahoj pánové, diky za reakce!

No.. co vám na to říct, daněmi jsem tak trochu nepolíbený :) paušálem se myslí, že si můžu z daní odečíst určité % z pořízovací ceny věcí, které k tomu podnikání potřebuji? Tzn. bych si teoreticky do nákladů mohl vložit nový PC a 60% z PC odečíst z dlužné daně?

nejlepší možnost by tedy byla založit živnost na ten obor, který Petr vypsal a odvádět roční daň v podobě 15% ze všech příjmů za kalendářní rok?

Omlouvám se za možná stupidní dotazy, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych se někdy dostal k zakládání živnosťáku kvůli takové věci.

Díky moc za rady!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr

• Host
« Odpověď #5 kdy: 02. 07. 2017, 17:43:14 »
Tak to není. Uplatnění paušálních nákladů z příjmu nelze kombinovat s náklady skutečnými. Celé PC je někdy nutné odepisovat několik let :-) Zároveň je pak nutné mít všechen software legálně, zde se navíc rozlišuje licence "pro podnikání", takže nelze mít například Office 365 pro domácnosti. Z toho důvodu je lepší ten paušál z příijmu, že se v tom pak nikdo dál nevrtá.

Nejsou to jen daně, ale i sociální a zdravotní pojištění. Dále se jedná o poskytování služeb do zahraničí, naštěstí je to mimo EU (pak by to bylo k zbláznění), ale i tak je vhodná konzultace s daňovým poradcem (DPH). Pro začátek http://www.jakpodnikat.cz/

Marek M.

• Host
« Odpověď #6 kdy: 02. 07. 2017, 19:40:15 »
No... nejspíš to zkonzultuju s nějakým daňovým poradcem. Tohle všechno nejsem schopen sám pobrat, natož abych to pak aplikoval správně. Momentálně mám akorát tak největší chuť s tím seknout :D

Díky moc za rady, Petře.

Platby GoPay

reklama